חפש מאמרים:
שלום אורח
25.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

משל על עין הרע

מאת: חזידתות09/08/20111004 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אם שומר עצמו - ניצל !

משל של הרב פינטו על עין הרע.

מעשה באיש מוצלח בכל מעשה ידיו , אשר בכל אשר פנה השכיל והצליח , ברבות הימים נכנס בליבו חשש מעין הרע , אמר בלבו , אני אעשה דברים אשר אפסיד בהם , וכיראו אנשים שאני מפסיד , תסור ממני העין הרע.

הלך וקנה אוניה מלאה בתמרים ונסע לעיר אשר בה מוכרים תמרים לרוב , ואמר בלבו : ודאי אפסיד כסף במסחרי , שהרי זהו עיסוקם של כל בני העיר.

יום אחר יום היה יושב ושוקל קילו תמרים לאחד וחמישה קילו לשני , כך חודש ימים , בסוף החודש עשה את החשבון ונמצא שהנה הוא הרוויח רווח עצום , כל עובדיו וכל אנשי עירו שמעו שאף במסחרו בתמרים בעיר התמרים הצלחתו היתה מרובה . שוב חשש מעין הרע ואמר בלבו , אעשה עסק אחר אשר בו אפסיד למען יראו כולם שלא תמיד אני מרוויח , וכך תסור ממני עין הרע.

הלך וקנה אוניית פלפלים , והלך והחליפה בשלמות עם אוניית שעורים , כאשר מחיר הפלפלים היה גבוה ממחיר השעורים ובטוח היה בהפסדו . והנה , כאשר הפועלים פרקו את השעורים מצאו בין השעורים אוצר של יהלומים , שוב נשמעה השמועה על פלוני שבמקום שנזק מרובה יהיה מנת חלקו מעסק כושל זה , היה טמון בו רווח עצום.

פחד האיש פחד מרובה וחלחלה  עלתה בליבו מעין הרע , שוב חשב בדעתו , אעשה דבר אשר בודאי אכשל בו , כדי להסיר מעלי את עין הרע .

הלך וקנה אוניית חיטים ושילחה למדינה אשר עלויות המסע היו גדולות ומרובות ואין שום רווח בזה . האונייה היתה בדרכה שבועות רבים והנה כמה ימים לפני שהגיעה אל מחוז חפצה מלחמה גדולה פרצה בארץ זו ומצור גדול ניתן על הארץ , אין יוצא ואין בה . בעקבות זו האמיר מחיר החיטים התייקר יוקר עצום , ורווחיו של אותו איש היו גדולים ועצומים.

ושוב כולם מתלחשים ומדברים על הצלחתו . חשש האדם מאוד ובצר לו הלך לחכם גדול בדאגה ובפחד : מה אעשה כדי להינצל מעין הרע ?

אמר לו אותו חכם לא יחשוש ולא יפחד , אם הוא טוב עין על חבריו , הטוב שנכתב עליו בשמים , לא יפגע במאומה , שום אדם לא יפגע ולא יסיר הטב ממנו.

לכן תמיד צריך האדם על פי תורתו של הרב פינטו לראות בעין טובה את כל אשר נתן הקב"ה לחבירו , ואם אין לאדם צרות עין על שום אדם לא יפחד מעין הרע .

 תגיות המאמר: הרב פינטו


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חזי

מאת: חזיצילום26/09/171915 צפיות
הצעה למתנה יפה לחג שכולם נהנים ממנה

מאת: חזיקולנוע16/12/13820 צפיות
ביקורת קצרה על הסרט לצוד פילים

מאמרים נוספים בנושא דתות

מאת: דודישדתות02/05/181584 צפיות
ממש לא מזמן יצא לי להתקל בשאלה די מעניינת באחד האתרים אשר קיים בהם מדור 'שאל את הרב'. למען האמת, חיפשתי קצת מידע בנושא תיקון הכללי

מאת: אבי בכרדתות19/12/171326 צפיות
האסלאם תמך גם בכל מה שקשור לקידום מעמדה של האישה ובשוויונה המוחלט אל מול הגבר, מה קרה אם כך? מה השתבש? מדוע מעמדה של האישה הורע עד כדי הפיכתה עם השנים ל"חפץ" והשפלתה ונחיתותה ברוב מדינות האסלאם?

מאת: יובל ברדתות23/05/171100 צפיות
אם אתם שואלים את עצמכם כמה עולה מזוזה אז כדאי שתקראו את המאמר הבא שיעזור לכם לבחור את המזוזה המתאימה לכם

מאת: ברסלב מאירדתות09/06/163824 צפיות
ואלו המכונים נוער נושר נוער בסיכון, שבבניקים , פצועים , חוזרים ב... והנה חלק גדול מהם נושרים מכוח גודל הלחץ , בעיקר לחץ הלימודי שמפעילים עליהם. שהרבה פעמים הוא מעל ומעבר ליכולתם. חלק אחר נושר משום תחושת בדידות ואפסיות וחוסר חום ואהבה - לפעמים מצד ההורים, לפעמים מצד המלמדים, וק"ו כשהדבר מכל הצדדים. חלק אחר נושר מחוסר מסגרת מתאימה, דהיינו שההורים דחפו אותם בישיבה שלא מתאימה להם, מצד הרמה הלימודית, ובפרט בדור שלנו שהרבה מאד נערים הם ילדים טובים ונפלאים, אלא שסובלים שלא באשמתם מחוסר קשב וריכוז..

מאת: ברסלב מאירדתות21/01/161730 צפיות
פרשת השבוע בשלח | לעמוד במבחנים של החיים, כל אחד עובר נסיונות בין עני בין עשיר בין בפרנסה בין בחינוך הילדים כל אחד נתקע במהלך החיים וכשהם נתקעים לא יודע מה לעשות... אז איך מצליחים במבחן ? איך עוברים את הנסיונות ? בכלל איך חיים את החיים ? ראש ישיבת ברסלב מאיר יאיר לכם כמה נקודות למחשבה והתחזקות על פי דעת רבי נחמן מ- ברסלב...

מאת: רוני הכהןדתות02/06/152098 צפיות
למרות כל הקדמה שמביאה שפע של ספרי יהדות אל פתח דלתינו, לאנשים דתיים רבים אין אינטרנט בבית מטעמי שמירה עח צניעות והישמרות מטומאה שקיימת לרוב ברחבי האינטרנט. יהודים רבים עדיין מעדיפים ללמוד ולקרוא מספרים של תלמוד ומשנה או ספרי הגות ומחשבה בצורה המסורתית, ולא מול מחשב.

מאת: ענת אמרדתות12/04/151512 צפיות
במאמר שכאן נעשה לכם סדר עם סידורי קבורה והלוויה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica