חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בדיקת ליקויי בניה

ליקויי בנייה הם ליקויים עקב בנייה שאינה נכונה, אינה איכותית או אינה עומדת בתקני התכנון והבנייה. ליקויי בניה עשויים להשפיע על איכות הבנייה, בטיחות השימוש במבנה ואף על הערכת המחיר שלו. ליקויי בנייה יכולים להתרחש בכל חלקי הנכס ובכל אלמנט שלו כך למשל ליקויי בנייה עשויים להתרחש בשלב בניית השלד, ריצוף הנכס ועוד.

מהי בדיקת ליקויי בנייה ומדוע היא חשובה?

בדיקת ליקויי בניה נערכת על ידי מהנדס בניין וצוות תומך המורכב ממומחים בתחומים שונים. הבדיקה נערכת במספר מושרים החל מן המישור ה"וירטואלי" – בדיקת מסמכי הנכס ועד לבדיקה פיסית של הנכס. חשוב לערוך בדיקת ליקויי בנייה לאחר בניית בית, טרם רכישת דירה מקבלן או מאדם פרטי ואפילו טרם שכירת נכס. מציאת ליקויי בנייה עשויה לחסוך לקונה / שוכר מאות ואף עשרות אלפי שקלים בעת הרכישה / השכרה ובעתיד.

אילו ליקויי בנייה עשויים להימצא במסגרת בדיקת ליקויי בנייה?

ליקויי בנייה עשויים להתגלות בכל אלמנט בבית, להלן כמה מן הנפוצים ביותר:

·         ליקויי תכנון – מציאת ליקויי בנייה כוללת גם בחינה של התכנון. מהנדס בניין מומחה יבחן את התכנון של הנכס ויוודא כי אין חריגות מתקנות התכנון והבנייה ומסמכי הנכס. כמו כן, במסגרת ביקורת ליקויי בניה ניתן לבחון האם הבית או הדירה תוכננו בצורה חכמה וחוסכת אנרגיה, חשמל וצורך לשימוש במיזוג אוויר, איטום לקור- חום, רעש ועוד.

·         ליקויי בנייה עקב שימוש בחומרים שאינם איכותיים – לעיתים במסגרת בדיקת ליקויי בנייה נתקלים בשימוש בחומרים זולים וללא תו תקן. המשמעות היא בנייה שתחזיק מעמד פחות שנים ואף עשויה לסכן את בני הבית. כך למשל, שימוש במלט ללא תו תקן לבניית גדרות, זכוכית חלשה ללא תו תקן לחלונות ועוד. ישנה חשיבות עליונה לשימוש בחומרים איכותיים ונכונים במיוחד כשמדובר במערכות החשמל והאינסטלציה, ליקויי בנייה במערכות אלו עשויים לעלות ביוקר לבעלי הבית.

·         ביצוע רשלני – ליקויי בנייה רבים מתרחשים בשל ביצוע רשלני של הקבלן המבצע או אנשי מקצוע מטעמו. התקנה לא נכונה של דלתות וחלונות שעשויה לגרום לחדירת מים לקירות, התקנה לא נכונה של ריצוף הגורמת למפגע אסטטי וכדומה הן רק כמה דוגמאות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אקסטרה - קידום אתרים

מאת: אקסטרה - קידום אתריםעסקים - כללי12/05/14728 צפיות
שוק המנעולנים הינו מגוון מאוד - הוא מכיל מנעולנים מקצועיים, מוסמכים ומלאי ניסיון אך גם מנעולנים חסרי ניסיון אשר עלולים לגרום לנזקים ולבזבוז כספים. מנעולן טוב יהיה בעל מקצוע שסיים קורס מנעולנות, עבר הכשרות, הסמכות, קיבל אישור מטעם משטרת ישראל (כך שאין לו עבר פלילי), וצבר ניסיון. כאשר מחפשים מנעולן, חשוב לפנות אל מנעולן באזור קרוב. מנעולן אשר מספק שירותים בעיר אחרת או במקום רחוק יותר, עשוי לגבות מחיר גבוה יותר מהמחיר הסטנדרטי.

מאת: אקסטרה - קידום אתריםרפואה סינית22/05/13813 צפיות
רפואה סינית מהווה תחליף לרפואה המערבית שכולם מכירים. הטיפול ברפואה הסינית הוא שילוב של מזרח ומערב, ולכן מטופלים יכולים ליהנות משני העולמות. מעבר לשיפור במצבם של המטופלים רפואה סינית תורמת גם לשמירת מצב הרוח של המטופלים. במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא כיצד טיפול ברפואה הסינית מסייע הן לסטודנטים הלומדים את התחום והן למטופלים.

מאת: אקסטרה - קידום אתריםבריאות ורפואה כללי20/05/13902 צפיות
גסטרוסקופיה נחשבת לאחת הבדיקות השכיחות ביותר ברפואה המבוצעת לצורך אבחון וטיפול במחלות של מערכת העיכול העליונה. מטרת הבדיקה היא הסתכלות רחבה באיברי מערכת העיכול העליונה. בנוסף לצפייה בפרטים של מערכת העיכול ניתן לבדוק גידולים , לשלוף גופים זרים. מה כוללת הכנה לבדיקת גסטרואנטרולוגיה- המידע במאמר שלפניכם.

מאת: אקסטרה - קידום אתריםאדריכלות פנים19/05/13722 צפיות
בעת בניית בית יש להיעזר בבעלי מקצוע מומחים בתחום הבנייה והעיצוב. עיצוב בית יפה מתחיל במחשבה תחילה. כיום ניתן למצוא מגוון דרכים שונות לעצב את הבית ולהשאיר רושם על אורחים ובני משפחה. מיהם בעלי המקצוע שיסייעו לכם לעצב את הבית- כל התשובות במאמר שלפניכם.

מאת: אקסטרה - קידום אתריםניקיון16/05/13744 צפיות
רוב האוכלוסייה לא מבינה את החשיבות של ניקוי פריטי ריהוט שונים בצורה מקצועית ולא בבית. ניקוי פריטי ריהוט למשל, שטיח אצל חברה מקצועית יכול לחסוך לכם זמן וכסף, בייחוד כאשר מדובר במקרה של שריפה ובו אין לכם את הכלים המתאימים לניקוי שטיחים או וילונות.

מאת: אקסטרה - קידום אתריםניקיון16/05/13663 צפיות
רוב האוכלוסייה לא מבינה את החשיבות של ניקוי פריטי ריהוט שונים בצורה מקצועית ולא בבית. ניקוי פריטי ריהוט למשל, שטיח אצל חברה מקצועית יכול לחסוך לכם זמן וכסף, בייחוד כאשר מדובר במקרה של שריפה ובו אין לכם את הכלים המתאימים לניקוי שטיחים או וילונות.

מאת: אקסטרה - קידום אתריםביטוח דירה09/05/132476 צפיות
לעתים אנשים מחליטים לשפץ את הדירה שלהם שיפוץ מקיף או חלקי.עבודות שיפוצים יכולות להיות רחבות ולכלול החלפה של המטבח הישן בחדש, שבירת קירות , בניית מחיצות. ההחלטה לשפץ את הבית היא החלטה שמתקבלת בכובד ראש כתוצאה מהרצון לחלק את שטח הדירה בצורה טובה יותר. שיפוץ הבית מחייב אתכם להודיע לחברת הביטוח שלכם על הצורך בביטוח דירה על מנת להגן עליכם מפני נזקים של רטיבות.

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: yoni romשיפוצים12/04/20167 צפיות
איזה מכשור מתקדם מאפשר לאתר נזילות? מה היתרונות של מצלמה תרמית?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20472 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: רוני הכהןשיפוצים30/12/19616 צפיות
יש סוגים רבים של צבעים לרכישה ולצביעה, וכניסה אל חנות כזו תהיה חוויה מבלבלת ומעצימה כאחד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים28/08/19670 צפיות
לבחור את צבע השליכט הכי נכון,

מאת: shlomy שיפוצים27/03/191060 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: Droxitשיפוצים21/03/19992 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19741 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica