חפש מאמרים:
שלום אורח
30.08.2014
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תקשורת לקויה בין אנשים


לכל אחד מאתנו המפה שלו

נראה כי כל אחד מאתנו עמד במצב שבו הוא נתקל בתגובה שלילית דווקא על ניסיון עזרה שניסה להציע. כיצד יתכן הדבר, אנו שואלים את עצמנו ומרגישים מאוד מתוסכלים ממצב מסוג זה. תקשורת לקויה בין אנשים היא דבר שמטריד כל מי שרוצה לחיות בצורה נורמטיבית בחברה מסוימת וכל מי שמעוניין לקדם את מטרותיו ו/או להשתלב בארגונים או במקומות מסוימים.

תקשורת בין בני אדם לא באה לידי ביטוי רק בדיבור מאחר וגם שפת הגוף היא דבר שאומר הרבה. אם אתם באים לחבק מישהו והוא נרתע מאחר והרגיש שחודרים לו למין שטח אישי שלו, הרי שיש כאן אי הבנה שמצביעה על כך שלכל אחד מאתנו יש את המפה שלו. אם נשכיל להבין זאת ולהתמקד בכך שאנו מנסים לקרוא את המפה של מי שמולנו נוכל לעשות צעד חיובי לקראת קשר איכותי יותר.

היתרונות הרבים של תקשורת זורמת

תקשורת היא כלי הישרדותי, לא פחות. כל אחד מאתנו מכיר את סיפור מגדל בבל. שם, לפי הכתובים, אלוהי ישראל החליט לבלבל השפות בין עובדי המגדל שביקשו להגיע לשמיים והפך קבוצה מלוכדת ומאוחדת שיש לה את אותה מטרה לקבוצות רבות של אנשים שאינם מבינים מה שותפם לעבודה אומר. הדבר שיבש לחלוטין את העבודה וגרם לקריסת המגדל המאיים.

עם שמחה ניניו תוכלו לראות כיצד תקשורת לקויה בין אנשים היא דבר שאפשר להתגבר עליו בצורה ברורה ומדויקת. במסגרת הסדנאות של מרכז השמחה נהנים באי המקום מהדרכותיה של אישה נעימת הליכות זו כשהם זוכים להכוונה אישית ובוחרים להם את הדרך המתאימה לשיפור איכות חייהם. באמצעות דמיון מודרך, מדיטציה ועוד לומדים רבים גם מהי תקשורת איכותית ומפרה.

מפתרון בעיות ועד מימוש מטרות משותפות

לכל אחד מאתנו יש הרבה מה לומר, ולכן אנו מעוניינים שיקשיבו לנו על מנת שנוכל לקדם אג'נדה, ליזום מהלך, להביע דעה, ליצור עניין ועוד. אך אם לא נדע כיצד להגיד את מה שיש לנו להגיד כנראה שנרצה לבוא מברכים אך נצא מקללים. היכולת לתקשר טוב יותר עם כל אדם, מגזר, חתך וכיו' היא כזו שמקדמת אותנו בצורה בטוחה אל עבר המטרה שלנו.

מדובר במיומנות רצינית ביותר שיש לשלוט בה בצורה יסודית. העברת מסר שאנו רוצים להעביר ללא בזבוז זמן או קרטועים מרגיזים מביאה גם לתחושה עצומה של סיפוק, למשמעות רבה ואף להערכה עצמית הרבה יותר גבוהה. גם בעולם של פייסבוק ושיחות מרחוק חשוב להבין עד כמה תקשורת לקויה בין אנשים היא דבר שחשוב לטפל בו בדרך לתקשורת זורמת וממצה.

לפרטים נוספים ואתר האינטרנט של מרכז השמחה http://www.simhaninio.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןשמלות כלה ובגדי חתן23/06/14355 צפיות
מה הם הדברים שאתם חייבים לדעת כשאתם מתכננים חתונה שנה מראש? הכנו לכם מדריך שמסדר את הזמנים עם המשימות. לגזור ולשמור!

מאת: נינה כהןחתונות23/06/14339 צפיות
לא רק החתן, הכלה ובני משפחותיהם אשר מארחים את החתונה צריכים לדעת איך כדאי להתנהג בחתונה, אלא גם האורחים. אם אתם אורחים בחתונה אתם בוודאי רוצים לכבד את החתן והכלה

מאת: נינה כהןחתונות23/06/14337 צפיות
בעקבות חתונתה של קייט מידלטון לנסיך וויליאם ניכרת חזרה לשמלת כלה צנועה ועדינה , אשר מכסות יותר מאשר חושפות.

מאת: נינה כהןחתונות23/06/14338 צפיות
כל אחד וכל אחת רוצים שהחתונה שלכם תהיה המיוחדת מכולן, שידברו על החתונה שלהם גם הרבה אחרי שאחרון האורחים עזב את גן האירועים ושייזכרו בחתונה

מאת: נינה כהןטיולים בארץ09/06/14381 צפיות
ברגע שמוצע לציבור שירות שבאמת יש לו המון יתרונות להציג, הרי שניתן לראות כמעט מיידית כיצד הוא צובר אוהדים רבים ובכך הופך למבוקש מאוד

מאת: נינה כהןתיירות ונופש - כללי09/06/14383 צפיות
חופשה בישראל יכולה להיות לעתים עסק יקר מאוד. מעבר למחירו של חדר במלון או של צימר מסוים אנו יכולים לראות גם כיצד ההגעה למקום האירוח,

מאת: נינה כהןתיירות ונופש - כללי09/06/14369 צפיות
יש דרכים שונות ומגוונות לטייל בארצנו. אם בעבר היינו רואים כיצד יש כאלו שמעדיפים טיול רגלי עם נשיאת אוהלים על גב ופריסתם בשטח, או אם ראינו כיצד רבים רגילים להזמין חדר במלון, באכסניה, בקיבוץ או בצימר כדי ללון במקום מסוים

מאמרים נוספים בנושא התמודדות עם מצבי לחץ

מאת: אנאמה טל מילרהתמודדות עם מצבי לחץ12/11/13291 צפיות
הפחד הוא רגש שכולנו נולדים איתו.הוא טבעי וחשוב לנו לחיים. הפחד אמור להגן ולשמור עלינו בחיים כל עוד הוא בשליטה,וכשזה מפסיק לקרות הוא הופך לחרדה ואנו הופכים להיות תחת שליטתו. בכדי שנוכל לקחת ממנו את השליטה חזרה אלינו,אנחנו צריכים להסכים לפחד! להיות מבלי ביקורת עצמית, מבלי שיפוט, מבלי לנסות להימנע ממנו, מבלי לנסות להקטין אותו, אלא הפוך הוא הנכון, אנחנו צריכים להסכים להזמין אותו להיות נוכח!

מאת: אתי בר לבהתמודדות עם מצבי לחץ02/06/13336 צפיות
לחץ לפני בחינה הוא נורמלי ויכול לעזור לחדד את המוח ולמקד את תשומת הלב שלך. אבל, חרדת מבחנים המלווה בתחושות של דאגה וספק עצמי יכולה להפריע לביצועים בזמן המבחן ולהפוך אותך אומלל.

מאת: אתי בר לבהתמודדות עם מצבי לחץ02/06/13189 צפיות
היא פוגעת רק בתלמידים, ואינה פוגעת בחכמים. חמישה מתוסים על חרדת מבחנים ולמה היא עלולה לפגוע בקריירה שלך.

מאת: אתי בר לבהתמודדות עם מצבי לחץ02/06/13188 צפיות
מסתבר, כי גם הזמרים והשחקנים המפורסמים ביותר עשויים לסבול לעיתים תכופות מפחד במה וחרדת ביצועים. לאחרונה, ג'ונתן נייט, סולן להקמת הבנים "ניו קידס און דה בלוק", נטש את הבמה באמצע הופעה ולאחר מכן צייץ בטוויטר שלו כי גם הוא סובל מהתופעה. אבל, נייט אינו הידוען הראשון שמספר בגילוי לב על כך שהוא לוקה בפחד במה. מספר גדול של כוכבים התוודו בעבר על מה שעובר עליהם בזמן ההופעה.

מאת: טומי רןהתמודדות עם מצבי לחץ13/09/12560 צפיות
ישנן דרכים רבות להתמודדות עם מצבי לחץ. בפרט לאנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז.

מאת: נטע צורהתמודדות עם מצבי לחץ05/09/12464 צפיות
מטפל ראשוני הוא כל אדם המטפל לאורך זמן בחולה קרוב משפחה מדרגה ראשונה החולה במחלה כרונית (מחלה ממושכת). סיטואציה זו יוצרת עומס רב על המטפל ונדרשות דרכי התמודדות ייחודיות על מנת "לשרוד" את המצב. אימון אישי/קבוצתי למטפלים ראשוניים בא לעזור בפיתוח דרכים אישיות להתמודדות קשה זו, במציאות בה העזרה מבחוץ - מדינה ומשפחה מורחבת - בד"כ לא רבה.

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ28/08/12434 צפיות
ליונה לא היה מושג מה היא אוהבת באמת. היא התרגלה שמנהלים את חייה, עד הפרידה הכפויה מאלו ששלטו על מעשיה ומחשבותיה, שגרמה לה להיפרד מדפוס ה"ילדה הצייתנית והכנועה".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported