חפש מאמרים:
שלום אורח
04.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מוסקבה - הרצאה בנתיב - אוקטובר 2014

מאת: איתמר כוכבידיני מיסים03/11/20141594 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

ד"ר איתמר כוכבי-[רואה חשבון (כלכלן)(C.P.A.)]

משרד עורך דין-Dr. Faculty of Law

מוסקבה - הרצאה בנתיב - אוקטובר 2014

ד"ר איתמר כוכבי-עו"ד, רואה חשבון וכלכלן, מרצה בפקולטה להנדסת תעשיה וניהול בטכניון

מחבר הספר: "רווחה בעולם קפיטליסטי" אשר יצא לאור בהוצאת ספריית גלובס

הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון, מרצה בקורסים "חשבונאות ניהולית מתקדמת" ו"בקרת עלויות"

ההרצאה תעסוק בנושאים: גילוי מרצון, הלבנת הון וכופר בראי הפיקוח של המערכת הבנקאית העולמית.

בוועידה באוסטרליה של פורום ה-G20 (ספטמבר 2014), התחייבו 44 מדינות לאמץ את מערך הדיווחים הבינלאומיים. בוועידה נכחו שרי האוצר ונגידי הבנקים המרכזיים של הפורום שהתכנסו באוסטרליה. בעקבות הוועדה עשוי האזרח להתחייב, במסגרת הסכם רב-לאומי או במסגרת אימוץ הדוחות הבינלאומיים בחקיקה מקומית, בהגשת הדו"חות לרשויות המס בכל מדינה נוספת.

לאחרונה פרסם ארגון ה-OECD דוח לפעולה (מס' 13) הכולל המלצות להתמודדות עם עסקאות בינלאומיות של תאגידים רב לאומיים באמצעות מסירת דוחות לרשויות המס.

מערך הדיווח המומלץ מבטא את מגמת השקיפות ברמה הפרוצדורלית ונועד להעניק לרשויות המס את הכלים לבחון את העסקאות הבינלאומיות הן של התאגיד הרב לאומי, הן של הפרטים והן של הישות המקומית ולבחון עקביות ומדינית של עסקאות בין צדדים קשורים. זאת, על מנת שרשויות המס תוכלנה לבדוק האם התאגיד "מפנה" באופן מלאכותי או בלתי נאות הכנסות למשטרי מס מטיבים ועל מנת שרשות המס המקומית תפנה משאביה ותתמקד בעסקאות שתבחר לבחון.

דוגמאות לסנקציות עולמיות שהוטלו:

בנקים בעולם נקנסו בתשלום מיליארדים לאוצר האמריקאי עקב אי מילוי התנאים שקבע הממשל האמריקאי אודות הדיווח הנדרש עבור אזרחי ארצות הברית בגין הכספים המנוהלים בבנקים ואי ניכוי מס במקור מהכספים שהופקדו בבנקים.

בנק ישראלי ישלם קנס שיא למשרד המשפטים האמריקני: למעלה מ-271 מיליון דולר - זה הסכום שישולם כקנס על עזרתו ומעורבותו של בנק ישראלי בארה"ב בהעלמות מס של לקוחות. התשלום הוא מעין הסדר טיעון שיבטיח שלא להעמיד את הבנק ובכירים בו למשפט בארה"ב.

גילוי מרצון - הליך גילוי וולונטרי של כספים הנמצאים בחשבון בנק במדינה אחרת ואשר לא דווחו כדין לרשויות המס. הליך דומה קיים במדינות שונות בעולם ומטרתו בעיקר להגדיל את הכנסות הממשלה ממסים.

הלבנת הון - פעולה פיננסית או פעולה ברכוש שמקורה בפשיעה הנעשית תוך הסתרת זהות המקור והיעד של הכסף והרכוש המועבר בפעולה זו, במטרה להטמיעו ברכוש וכסף לגיטימיים ולהכינם לשימוש חוזר.

כופר - תשלום כופר הוא אפשרות הניתנת לעתים לחשוד בעבירה כלכלית, ובפרט השתמטות ממס, כתחליף להעמדתו למשפט פלילי, כשמדובר בעבירת מס מהותית.

בנוסף, ההרצאה תעסוק במערכת הכלכלית במדינת ישראל בדגש על הפנסיה בישראל וחששותיה.

ניהול והבטחת חסכונות הפנסיה - ההחלטה החשובה בחיים והתנערות מדינת ישראל מאחריות.

בעבר הלא רחוק, לכל עובד במדינה הייתה הבטחה לפנסיה מכובדת יותר או פחות אבל כזו שהוא ידע מה יקבל לכשיפרוש לגמלאות. בשנת 1995 המציאות השתנתה והחוסכים החדשים, הצעירים, עברו מעולם של פנסיה תקציבית לעולם של פנסיה צוברת, עולם בו דבר לא מובטח להם והם  יקבלו בגמלאות רק את מה שהושג על כספם לאורך השנים בשוקי ההון. ניהול החיסכון עבר לחברות ביטוח פרטיות-עסקיות שחושבות רק על רווח. נשאלת השאלה, האם העובד של היום מפסיד מכל  השינויים שחלו והאם יוכל לממן את עצמו מחר, כשיהיה פנסיונר? מה צריך לשנות, להחזיר  לאחור או לשפר?

עתיד הפנסיה: עובד, העובד כיום ייהנה מפנסיה בעת יציאתו לגמלאות

1. הערכה, מי שיפרוש לפנסיה עוד 30-20 שנה עשוי לקבל, במקרה הטוב, קצבה חודשית של 50%-40% בלבד מהשכר האחרון שלו.

2. האוצר מניח שהאזרח מתעניין בנושא ויכול להשקיע זמן רב בתכנון החיסכון הפנסיוני שלו, אך הנחה זו לא  מתקיימת. התוצאה היא קהל שבוי שאינו מגיב להרעת תנאים כמו העלאת דמי ניהול והישגים נמוכים של חברות הפנסיה.

נתחיל במסקנה:  כל אזרח בארץ צריך להבין בפנסיה כדי לדעת לנהל  אותה בצורה מיטבית עבורו.

הבעיה: מדובר בשוק מורכב להבנה, הסובל מתחרות אפסית.

ננסה למפות את הענף, וגם להציע פתרונות לבעיות בו.

מבוא:

מי ייפגע מהקיצוץ בקצבת הפנסיה: הכוונה היא לעמית החוסך לפנסיה באחת מקרנות הפנסיה החדשות הנקראות קרן פנסיה צוברת שתחילתה מיום 1.1.1995, לעומת פנסיה המובטחת בקרן פנסיה תקציבית מהעבר.

קצבת הפנסיה (כפופה לעיקרון הביטוח ההדדי-הקולקטיבי), תשולם לעמית מסך הכסף שצבר עד היציאה לגמלאות.

הפנסיה של הציבור הרחב הולכת ונשחקת, כיצד?

א. עקב ריבית נמוכה.

ב. לציבור אין מספיק שנות חיסכון לפנסיה. שכן, במקום להיכנס לשוק העבודה בגיל מוקדם מספיק לצורך חיסכון מספק, השירות הצבאי (יחד עם הטיול אחרי צבא והלימודים האקדמיים), דוחה את גיל תחילת החיסכון. לו המדינה הייתה מתחילה להפריש לפנסיה עבור חיילי החובה, היא הייתה יכולה להתחיל לעזור בפתרון הבעיה.

ג. תוחלת החיים הארוכה (בן ציון נתניהו-101, ארצי- 97, פרס-91) ויציאת עמיתים רבים יותר לגמלאות (לעומת כניסת עמיתים נמוכה לקרנות הפנסיה).  בעבר, עת נקבע גיל 62 כגיל הפרישה לנשים וגיל 67 לגברים, ההנחה הייתה שאנשים יחיו 5-10 שנים לאחר גיל הפרישה, ולכן סכומי הכסף שחסכו לאורך 30 ויותר שנות חיסכון יספיקו להם לתקופה קצרה יחסית זו. אלא שכיום כספי החיסכון אמורים להספיק לתקופה ארוכה הרבה יותר עקב תוחלת החיים שהתארכה.

ביטוחי מנהלים - בשנה שעברה חיסלה המדינה מתחרה נוסף של קרנות הפנסיה - ביטוחי מנהלים. מדובר היה במוצר ביטוחי שאפשר לחסוך לגיל פרישה. השם ומקדם קצבה מובטח נתנו לו יתרון שיווקי, ואפשרו לחברות הביטוח לגבות עבורו דמי ניהול גבוהים במיוחד.

אגף שוק ההון באוצר הוא זה שקובע באמצעות מומחים את טבלאות תוחלת החיים שעל בסיסן מגדירות קרנות הפנסיה את זכויות העמיתים.

מבחינת המדינה, הפתרון הפשוט ביותר הוא העלאת גיל הפרישה מעבודה (קצבת זקנה מביטוח לאומי מאוחרת יותר ושנות תשלום נוספות לקרן הפנסיה).

ד.  בשל דמי הניהול. דמי ניהול מצבירה - דמי הניהול המקסימליים הם 0.5%. דמי ניהול מפרמיה - דמי הניהול המקסימליים הם 6% ויכולים להשתנות בהתאם לגודל הארגון ולכמות המבוטחים בקרן הפנסיה מאותו מעסיק וכן מהתקשרות ישירה לקופה.

ממה מורכב סכום הצבירה של קצבת הפנסיה? הסכום כולל (במונחי פנסיית חובה):

ההפרשות השוטפות של העמית (חלק התגמולים (5.5%) של עובד) בתוספת הפרשות המעסיק לקרן (חלק התגמולים (6%) של מעביד), בתוספת הפרשות המעסיק לקרן (חלק הפיצויים (6%) של מעביד), בתוספת הרווח שיצרה הקרן (רווח שנבע מהריבית או רווח/הפסד, שנבע מההשקעה בשוק ההון) ובניכוי דמי הניהול אותם גבתה הקרן בשל ניהול כספי הפנסיה.

קרן הפנסיה היא חיסכון הדדי-קבוצתי לעמיתיו לגיל פרישה. בשנות עבודתם הם מפרישים לה אחוזים משכרם, כדי שעם פרישתם מעבודה (או בנכותם/במותם), יקבלו קצבה חודשית (או קצבת שאירים) שתאפשר להם להמשיך בשגרת חייהם ללא שכר.

  • קצבת הזקנה הינה הרובד הראשון כתמיכה מהביטוח לאומי.
  • החיסכון הפנסיוני הוא הרובד השני של תמיכה באזרחים בגיל הפרישה, נוסף לקצבת הזקנה מביטוח לאומי שכמובן אינה מספיקה לקיום.

כיוון שלא לכל אחד מהחוסכים יש ירושות או רכוש שצבר לאורך חייו, מדובר באפיק קריטי.

אף שהפרישה לפנסיה היא הוצאה כבדת משקל, החוק לא מותיר בחירה בנושא ומחייב כל אחד לחסוך ולא משנה מה רמת הכנסתו. אולם, לאור החלטות רבות שקיבלה המדינה בעשורים אחרונים, בהן חקקה חוק פנסיית חובה, לא נותרו לחוסך הנבוך הרבה אפשרויות.

מדובר בשורה של חוקים שנחקקו תוך 20 שנה ונועדו להעביר את האחריות "לחוסך לגיל פרישה" מהמדינה לאזרח. מהלכים אלה החלו אחרי קריסתן של קרנות הפנסיה הוותיקות, שהיו רובן בשליטת ההסתדרות, שחולצו בעשרות מיליארדי שקלים על חשבון המדינה.

כדי למנוע מקרים דומים, המדינה הפריטה את הענף:

היא סגרה את הקרנות הללו (קרנות הפנסיה התקציבית) למצטרפים חדשים ואפשרה להקים קרנות פנסיה חדשות (צוברות).

הצוברות כללו מנגנון "איזון אקטוארי" בין הפנסיות שמשלמת הקרן (ההתחייבויות שלה) והכסף מהמבוטחים (הנכסים שלה). אלו צריכים להיות מאוזנים כך שלא ייווצר גירעון  בקרן, וזו אחריותו של מנהל הקרן, בפיקוח של משרד האוצר.

בכך המדינה גלגלה את האחריות על איזון הקרנות לראשיהן, ולחוסך עצמו, שצריך להתמודד עם סוגיות כמו גובה ההפרשה הרצוי לקרן, גיל ההתחלה לחיסכון ובחירת מנהל החיסכון.

החלטות הנוספות שקיבלה המדינה הותירו את קרנות הפנסיה החדשות כאפיק חיסכון בלעדי כמעט לגיל פרישה. אחרי שיצרה עדיפות במיסוי חיסכון "קצבתי", המחלק לפורשים לגמלאות קצבה חודשית, על פני חיסכון "הוני", המאפשר לעמית שהגיע לגיל הזכאות למשוך את כל הכסף שחסך, היא חנקה את ענף קופות הגמל שהציע חיסכון הניתן לפדיון הוני בהטבת מס (אחרי 15 שנה או גיל 60). מאז ההחלטה, כל הגיוסים בקופות הגמל נובעים ממעבר של עמיתים  ותיקים בין הקופות ולא מזרימת כסף חדש פנימה. כיוון שלקופות גמל, בניגוד לקרן פנסיה, אין כיסוי ביטוחי, הן לא אטרקטיביות  לחיסכון בגלגולן הנוכחי.

ביטוחי מנהלים

בשנה שעברה חיסלה המדינה מתחרה נוסף של קרנות פנסיה - ביטוח המנהלים. מדובר היה במוצר ביטוחי שאפשר לחסוך לגיל פרישה. השם נתן לו יתרון שיווקי, ואפשר לחברות הביטוח לגבות עבורו דמי ניהול גבוהים במיוחד.

למרות שמו המפוצץ, למוצר לא היו יתרונות גדולים על קרנות הפנסיה, מלבד יתרון אחד: ההסכם הנחתם בין חברת הביטוח לחוסך כלל "מקדם קצבה" מובטח.

נסביר: מקדם הקצבה הוא המספר שבו מחולק הסכום שצבר החוסך בשנות עבודתו, כדי לקבוע את גובה הקצבה החודשית שיקבל עם הגיעו לגיל הפרישה. בקרנות פנסיה המספר הזה נמצא באחריות האוצר, תלוי בגורמים רבים וכפוף תמיד לשינויים. כך, עקב התארכות תוחלת החיים בשנים האחרונות, לצד שיעורי הריבית הנמוכים במשק - שמקשים על מנהלי הקרנות להניב תשואה גבוהה על הכסף הצבור בהן - המקדם מטפס מעלה, ובהתאם, סכום הקצבה החודשית מתעדכן כלפי מטה.

לחוסכים בקרן פנסיה, המשמעות היא ירידה מתמשכת בגובה הקצבה עם פרישתם מעבודה. ואולם, אם פעם לבעליו של ביטוח מנהלים לא הייתה השפעה על עדכון המקדמים, כי המקדם שלהם היה המעוגן בחוזה, ב-2013 הורה המפקח על הביטוח דאז, עודד שריג, לחברות הביטוח להפסיק לשווק ביטוחים עם מקדם קצבה מובטח, מחשש לקריסתן. עקב כך ירדה האטרקטיביות של ביטוחי מנהלים, שגם גבו כאמור דמי ניהול גבוהים משמעותית.

הערה: המידע המוצג במאמר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחבר ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. רק הוראות החוק, הפסיקה או הוראות המוסד המטפל, מחייבות וקובעות.

הכותב: ד"ר איתמר כוכבי, הינו מרצה בפקולטה הנדסת תעשייה וניהול בטכניון בחיפה כ-16 שנה, בקורסים חשבונאות ניהולית מתקדמת ובקרת עלויות. ד"ר מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה. במקצועו רואה חשבון וכלכלן (כ-21 שנה), וכן עורך דין. בעל משרד עריכת דין (רואה חשבון), בקריית הממשלה בחיפה. תחום התמחותו דיני מיסים, משפט מסחרי ודיני עבודה.

מחבר הספר: "רווחה בעולם קפיטליסטי" Welfare in a Capitalist World, אשר יצא לאור בהוצאת ספריית גלובס.

מיקום המשרד: קריית הממשלה פל ים  7, חיפה, טל: 8621350- 04, פקס: 8621349- 04, פל': 5443671- 050

e-mail: cpa-adv-itamar@bezeqint.net

?-?. ?????? ?????? - ]??????? (?????????) (C.P.A.)]

Dr. Faculty of Law - ??????????? ????

?????? - ?????? ?? ?????? - ??????? 2014

?-?. ?????? ?????? - ?????, ??????? ? ????????? - ????????? ???????????? ????????? ? ???????????, ??????? - ????????????? ?????????????? ?????.

????? ?????: "?????????????? ? ????????????????? ????" ("Welfare in a capitalist world", ?????????????? ???????? ?????) ? ??????? ??????? ??? ???????????? ???????? ??????"??????????? ?????????????? ????"  ? "???????? ??????".

?????? ????? ?????????? ????????? ????: ???????????? ????????? ?????????? (??????????? ????????), ????????? ?????, ????? ? ???? ????????????? ?????????? ??????? ? ?????? ? ?????????? ?????.

? ?????????, ?? ????? ?????????? ?????????????? ?????????????? ?????? G20 (???????? 2014 ?.), 44 ?????? ????????? ??????? ????????????? ??????? ?????????? ??????????. ? ??????????? ??????? ??????? ???????? ???????? ? ??????????? ???????????? ??????? ????? ?????? ,??????? ???? ??????? ? ?????????. ?????????? ???????? ????? ???????? ?? ??????????? ???????????, ??? ????? ?????????????? ?????????? ??? ???????? ??????????? ???????????????? ???????????? ????????????? ??????? ??????????? ????????, ? ???? ?????????????? ????????? ?????????? ????????? ??????? ?????? ?????????????? ?????? ?????????? ??? ????? ?????????.

???????, ? ?????? ?????? ??????? ???????, ??? ??????????? ?????? ??????????? OECD, ???? ???????? (? 13), ??????? ???????? ? ???? ???????????? ?? ?????? ? ?????????????? ???????? ????????????????? ?????????? ????? ?????????? ???????? ??? ????????? ???????.

????????????? ??????? ??????????, ???????? ????????? ?????????? ???????????? ? ????????????? ??? ??????????? ????????? ??????? ????????????? ??? ???????? ????????????? ?????? ????????????????? ??????????, ????????? ??? ? ??????? ???????????, ? ??? ?? ??? ????????????  ???????? ? ?????????????????? ?????? ????? ?????????? ?????????. ??? ??? ???????????, ? ????? ???????????? ????????? ??????? ??????????? ????????? ??????????, ??????? ????????? ????????? ?????? ? ?????? ? ??????? ????????????????, ? ??? ?? ???? ??????????? ??????? ????????? ??????? ????????? ???? ??????? ? ??????????????? ?? ????????? ??????? ??? ?????????? ?????????.

??????? ????????? ?????????? ???????:

????? ?????? ??????????? ?????? ????????????? ???????????? ? ????? ? ??????????????? ????????, ?????????????? ???????????? ?????????????? ?????????? ???????? ?????????? ?????? ? ??????? ??????? ??????????? ?????? ?? ?????? ??????????? ??????? ? ?? ????????????????.

???? "?????" ???????? ????????? ????? ???????????? ??????? ? ???????: ????? 271 ???????? ????????. ??? ????? ????? ????????????? ? ???????? ?????? ?? ????????????? ? ??????? ? ????????? ?? ?????? ??????? ???????? ????? ????? ? ???. ??? ??????? ???????? ?????? ?????? ? ????????? ????, ??????????? ?? ?????????? ???? ? ??? ??????? ????????????? ? ????????? ??????????????? ? ???.

???????????? ????????? ?????????? (??????????? ????????) - ??? ???????????? ????????? ????????? ?????????? ? ?????????? ????? ? ?????? ??????, ??????? ?? ??? ??????? ??????? ??????? ?? ???????? ????????? ???????. ??????????? ??????? ?????????? ? ????????? ???????, ? ? ?????? ??????? ????????? ???? ?????????? ??????????????? ??????? ?? ??????? ???????.

????????? ????? - ?????????? ????? ???????? ????????????? ?????????? ?????? ??? ?????? ? ??????????????, ?????????? ?????????? ?????, ??????? ???????? ?? ????????? ? ?????????? ? ????? ?????????? ??? ????????? ????????? ? ???????? ??????? ? ?? ?????????? ??? ?????????? ?????????????.

????? - ???????, ??????? ?????? ????????????? ????, ?????????????? ? ????????????? ?????????????, ? ?????????, ? ????????? ?? ?????? ???????, ??? ?????? ????????  ?????????? ????, ????? ???? ???? ? ?????? ????????? ???????????????.

??? ??, ?????? ????? ????????????? ?? ????????????? ??????? ???????, ? ???????? ?? ?????????? ??????? ? ?????????? ????????.

?????????? ? ??????????? ??????????? ?????????? ?????????? - ???????? ?????? ??????? ? ?????, ????? ??????????? ??????? ?? ???????????????.

? ????????? ???????, ??????? ????????? ???? ????????????? ????? ??? ????? ????????? ??????, ??? ??? ?? ???? ??? ??? ??????? ??? ?????? ?? ?????? (??? ????????? ??????). ? 1995 ???? ???????? ??????????, ? ????? ?????????, ??????? ?????????, ????????? ? ???? ????????????? ??????, ???, ? ??????? ?? ?????? ?? ?????????????, ? ??????? ????. ??????? ????? ????????????? ?????? ?? ????? ?????????? ? ?? ??????? ??? ???? ?????????? ?? ??? ???? ?? ???????? ??????. ?????????? ????. ???????????? ??????? ? ???? ??????? ????????? ?????????, ??????? ??????? ?????? ???????. ?????? ? ???, ?????? ?? ??????????? ???????? ?????? ? ????? ? ???????????, ??????? ?????????, ? ?????? ?? ?????????? ???? ??????, ????? ?????? ?? ??????. ??? ?????????? ????????, ???????? ??? ?????????

?????? ? ???????: ????? ?? ?????? ?????? ? ???????????? ??????????

1. ????????? ?????? ??????????, ??? ????????, ??????? ?????? ?? ?????? ????? 20-30 ???, ????? ????????, ? ?????? ??????, ??????????? ??????? ? ??????? ?? 40% ?? 50% ?? ????????? ?????????? ?????.

2. ???????????? ???????? ????????????, ??? ????????, ?????????????? ? ???????? ???? ?????? ? ????? ????????? ????? ???????, ???????? ?????????? ????????, ?? ??? ????????????? ???????. ? ??????????, ?????????, ????????, ?? ????????? ?? ????????? ??????? ???????? ????. ??????????, ????? ??? ?????????? ????? ?? ??????????????? ?????? ???????????? ???????? ? ?????? ??????? ??????????? ????. ??????? ?? ???????? ??????.

??????? ?? ?????? ?????: ?????? ????????? ? ?????? ?????? ???????? ??? ????????? ?????? ????. ??????????, ????? ?????, ??? ??? ???? ????? ??? ?????????.

????????: ?????????? ????? ?????? ??? ????????? ? ???????? ?? ??????? ???????????.

?? ??????????? ?????????? ??? ??????? ? ????????? ??????? ??? ????????.

????????:

??? ?????????? ?? ?????????? ??????: ?????????, ???????? ?????????? ? ????? ?? ????? ??????? ????. ??????, ?????????? ??????????????, ??????? ????????? ????? 01.01.1995, ? ??????? ??  ????????? ????. ??????, ??????? ???? ? ???????.

?????????? ??????? (??? ???????? ????????????? ???????????) ????? ????????????? ??????? ??????????? ????? ??  ?????? ?????? ???????????  ?? ????? ?? ?????? ?? ??????.

?????????? ??????? ????? ???????????, ??? ???????

1. ? ????? ? ?????? ?????????? ???????.

2. ????. ?????????? ???????????? ? ??????? ?? ???????????? ?????????? ???????. ????????, ?????? ???? ??? ?? ????? ?? ????? ????? ??? ????? ?????? ? ????? ?????????? ??????? ?????????? ????. ??????????, ????????? ?????? ?????? ??????? ??????? ?????? (??? ?? ??????? ??????? ?? ???????? ????????????, ????? ????????? ??????, ??????? ?? ???????, ? ??? ?? ????????? ???????????), ??????? ????????? ?? ????????? ??? ?????? ????????????? ?????????. ???? ?? ??????????? ?????? ????????? ?????? ? ????. ???? ??? ?????????? ??????? ??????, ??? ????? ?? ???? ??????? ??? ??????? ?????? ????????.

3. ?????????? ????????????????? ????? (???-???? ????????? -101, ????- 97, ????? -91) ? ????????? ????? ??????? ?????????? ????? ??????? ?? ?????? (?? ????????? ? ??????????? ????? ?????????  ?????????? ? ????. ??????). ? ???????, ????? ??? ????????? ?????????? ??????? 62 ???? ??? ?????? ? 67 ??? ??? ??????, ??????????????, ??? ???? ????? ???? 5-10 ??? ????? ?????????? ????. ????????, ?, ?????????????, ??????????, ??????? ????  ????????? ? ??????? 30 ??? ????? ???  ?????? ???? ??????? ?? ????, ???????????? ???????? ??????. ???????, ??????, ?????????? ?????? ??????? ??  ??????? ??????? ??????, ? ????? ? ??????????? ????????????????? ?????.

??????????? "?????????????" ("?????? ????????")

? ??????? ???? ??????????? ????????? ?????????? ????????????? ????. ?????? - "?????? ????????". ??? ??? ????????? ??????? ??? ????. ??????????. ???????? ? ????????????? ??????????? ??????? ???? ??? ????????????? ???????????? ? ????????? ????????? ????????? ??????? ????? ??????? ????? ?? ??????.

?????????? ???? ????? ????????? ?? ????? ??????.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 הכותב הינו מרצה בפקולטה הנדסת תעשייה וניהול במקצועות חשבונאות ניהולית מתקדמת ובקרת עלויות למעלה מ-15 שנה, וד"ר מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה.

(PhD ) Faculty of Law, University of Haifa, ISRAEL     [רואה חשבון(כלכלן)-כוכבי איתמר (C.P.A.)]

מחבר הספר: "רווחה בעולם קפיטליסטי" Welfare in a Capitalist World, אשר יצא לאור בהוצאת ספריית גלובס.

משרד עורך דין, קריית הממשלה פל ים 7, חיפה,טל: 8621350- 04, פקס:8621349- 04, פל': 050-5443671

cpa-adv-itamar@bezeqint.net

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת איתמר כוכבי

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי28/12/17669 צפיות
פרופ' גרוס, מאיר את תשומת ליבם של כל המבקשים לכהן בתפקיד הדירקטור כי המגמה היא לראות בכך מקצוע הדורש סטנדרט מסוים – יותר לא מדובר בסטנדרט התנהגות של "אדם סביר", אלא בסטנדרט התנהגות של "מקצוען סביר".

מאת: איתמר כוכבידיני מיסים12/12/17736 צפיות
אזרחי ישראל בעלי אזרחות נוספת מכל מדינה אחרת, צפויים להידרש למלא תצהיר ודוחות מס לפי בקשת הבנקים בישראל. בעקבות יישום הסכם ה-CRS בישראל, אשר תוקפו אמור להיכנס באמצע שנת 2018, ייאלצו תושבי ישראל שהינם בעלי אזרחות נוספת זרה, לדווח על חשבונם בעקבות פניית הבנקים בישראל. בעלי האזרחות הנוספת הזרה, ידרשו לדווח כי הכספים בחשבונם מוצהרים ושולם עליהם מס כנדרש בחוק בישראל ובעולם.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי23/11/17814 צפיות
חוק המקרקעין, התשכ"ט-1969 מכיר במשכנתא כאחת מבין הזכויות הקנייניות בישראל. בהתאם לסעיף 4 לחוק, משכנתא היא "מישכון של מקרקעין". הגדרת "מישכון" קבועה בסעיף 1 (א) לחוק המישכון, התשכ"ז-1967, ולפיה, מישכון הינו "שעבוד נכס כערובה לחיוב; הוא מזכה את הנושה להיפרע מהמשכון אם לא סולק החיוב".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי22/11/17754 צפיות
סביב המושג חברת בניה קבלנית קיים ערפול מסוים, שכן אין לו הגדרה קבועה. ניתן לומר כי חברת בניה היא גוף המועסק בשלב כלשהו בחיי פרויקט הבניה. ייתכן והחברה תהיה אחראית על החלק ההנדסי – הקמה פיזית של הפרויקט ויתכן כי חברת הבנייה תהיה יזמית-שיווקית.

מאת: איתמר כוכבידיני מיסים16/11/17837 צפיות
לאחרונה פרסמה החטיבה המקצועית של רשות המיסים, החלטה חדשה בנושא עובדי הרילוקיישן. החלטה זו נועדה להחליף את ההחלטה הקודמת, משנת 2014. ההחלטה מחודש נובמבר 2017, קובעת תנאים לפיהם העובדים יוכלו לעבוד בחו"ל, לשלם מס בחו"ל ולא לשלמו בארץ ולא להיפגע בדרישות מס "מנופחות" במועד חזרתם ארצה.

מאת: איתמר כוכבידיני מיסים15/11/17740 צפיות
אזרחי ישראל בעלי אזרחות נוספת מכל מדינה אחרת, צפויים להידרש למלא תצהיר ודוחות מס לפי בקשת הבנקים בישראל. בעקבות יישום הסכם ה-CRS בישראל, אשר תוקפו אמור להיכנס באמצע שנת 2018, ייאלצו תושבי ישראל שהינם בעלי אזרחות נוספת זרה, לדווח על חשבונם בעקבות פניית הבנקים בישראל. בעלי האזרחות הנוספת הזרה, ידרשו לדווח כי הכספים בחשבונם מוצהרים ושולם עליהם מס כנדרש בחוק בישראל ובעולם.

מאת: איתמר כוכבידיני מיסים15/11/17661 צפיות
אזרחי ישראל בעלי אזרחות נוספת מכל מדינה אחרת, צפויים להידרש למלא תצהיר ודוחות מס לפי בקשת הבנקים בישראל. בעקבות יישום הסכם ה-CRS בישראל, אשר תוקפו אמור להיכנס באמצע שנת 2018, ייאלצו תושבי ישראל שהינם בעלי אזרחות נוספת זרה, לדווח על חשבונם בעקבות פניית הבנקים בישראל. בעלי האזרחות הנוספת הזרה, ידרשו לדווח כי הכספים בחשבונם מוצהרים ושולם עליהם מס כנדרש בחוק בישראל ובעולם.

מאמרים נוספים בנושא דיני מיסים

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19580 צפיות
בסקירה זו נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר קבע כי היבואן הראשי מחויב לספק אחריות לכלי הרכב בישראל, גם כאשר יצרן הרכב קבע החרגה טריטוריאלית בכל הנוגע לאחריות מצידו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19557 צפיות
בסקירה זו נתייחס להחלטת בית משפט השלום בתל-אביב, אשר קיבלה ברובה את בקשת יבואנית לקבל מסמכים הנוגעים למחלוקת הסיווג שנתגלעה בין הצדדים ביחס לפרופילים מאלומיניום שעברו תהליך אלגון. היבואנית יוצגה על ידי משרדנו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19584 צפיות
בית המשפט קיבל את בקשת מנהל הרציף להמרת כתב אישום בכופר וזאת לאחר שנמצא כי נכנס לחנויות דיוטי פרי מבלי שהיה רשאי לכך ונמצאו אצלו מוצרים שלא שולמו בגינם מיסים.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19510 צפיות
במאמר זה נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר דחה עתירה לפי חוק חופש המידע של בעל חברה לחיפושי נפט וגז טבעי לקבלת מידע אודות ייבוא גופרית.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19394 צפיות
במאמר זה נסקור את פסיקת בתי המשפט שדנה בשאלות שונות שעלו בעקבות הגברת האכיפה בענף השייט.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19343 צפיות
במאמר זה נסקור את השינויים המשמעותיים העומדים להתרחש החל מינואר הקרוב בנושאי הטלת בלו על שמנים וממסים וזאת בעקבות התיקונים לצו הבלו על דלק (הטלת בלו) וצו תעריף המכס ומס קניה.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/19420 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, אשר דן בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד יבואנית מוצרי מזון ותוספי תזונה בטענה לייחוס סגולות רפואיות למוצרים הנמכרים על-ידה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica