חפש מאמרים:
שלום אורח
18.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לכתוב סמינריון / עבודה אקדמית מוצלחת?

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/20191146 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

 

הכנות לקראת כתיבת עבודה סמינריונית

תחילה, קראו את הנחיות המרצה בעיון רב. רצוי לעשות זאת טרם תחילת הליך כתיבת העבודה. בדרך כלל, תתייחסנה הנחיות העבודה למבנה העבודה, היקף, עיצוב מסמך ומקורות עדכניים. יש לשיים בקפידה את ההנחיות לאורך כתיבת הסמינריון.


בחירת נושא העבודה

קיימים שלושה מצבי בסיס בבחירת נושא עבודה סמינריונית. המרצה לא תמיד מגדיר את הנושא ועל כן על התלמיד לבחור נושא עבודה בצורה עצמאית עד מאוד. המרצה מציג רשימת נושאים שנלמדו במשך הסמינריון, מתוכה על התלמיד לבחור נושא. המרצה עשוי היה להציג רשימת נושאים שדווקא לא נלמדו בסמינר – ומתוכה יש לבחור.


מי שהתנסה בבחירת נושא לעבודת סמינר באופן עצמאי, יודע בוודאי כי אתגר מרכזי בעבודה זו היא לנסח את הנושא. שמו של עבודת הסמינר אמור לבטא בדיוק רב את תוכן העבודה. מובן שיש לבחור נושא סמינריון שתוכנו רלוונטי לתכנים שנלמד בסמינריון, כזה שהכותב יוכל להפגין בעבורו ידע וכמובן – שהכתיבה בנושא תהיה משימה אפשרית מבחינת התלמיד.


כדי לעשות את זה, יש לאסוף מקורות, להבין ולקרוא אותם בכדי להבין כהלכה את הנושא המדובר וכדי להיות בטוחים שישנו חומר מחקרי נגיש מספק. אפשר גם לחשוב ולהעלות נושא אינטואיטיבית, אולם יש לבדוק במקורות הספרות והמחקר אפשרות לבסס עליהם כתיבת עבודה סמינריונית. אפשר גם להיעזר במשהו כמו עבודה אקדמית לדוגמא במטרה לקבל השראה ולהבין את המבנה הבסיסי של עבודת סמינריון. כך או אחרת, עיון במקורות מחקריים עשויים להקל עליכם את הבחירה, או לבחור, בסופו של דבר בנושא מתאים יותר, שתמצאו תוך כדי מחקר ראשוני.


זה נכון שלא תמיד עלינו לכתוב עבודה סמינריונית, אולם כאשר מגיע יום כזה, רצוי וראוי שנעשה זאת על הצד הטוב ביותר. אי אפשר פשוט לקום בוקר אחד ולהחליט שכותבים עבודה סמינריונית. הדרישה אמורה להגיע ממרצה החוג, שגם יעביר אליכם הוראות כתיבה מסודרות ומפורטות שעל-פיהן יהיה עליכם לעבוד. עבודה על-פי פירוט זה תאפשר לכם כתיבה קלה וברורה יותר.


בדיקת היתכנות עבור עבודה סמינריונית

לבדיקת היתכנות יש תפקיד חשוב וברור למדי – תפקידה הוא לוודא את יכולת התלמיד להתמודד טובה עם מורכבות הנושא עליו תיכתב עבודה סמינריונית, לברר את זמינות המידע הרלוונטי לכתיבת העבודה וללמוד אודות נגישות שדה המחקר.

בתום בדיקה זו, ניתן לקבוע האם ביכולתו של התלמיד לכתוב עבודה סמינריונית ראויה לשמה – כזו שתציג ידע מעניין ורלוונטי בנושא הלימוד של הקורס וכזו שתוכל להביא כבוד אמיתי, הן לתלמיד, הן לבני משפחת התלמיד והן למרצה – שיכול להיות גאה שיש לו תלמידים מוכשרים כל-כך.

למידע נוסף - ראו גם: שירותי כתיבת סמינריון בתשלום

 



תגיות המאמר: כתיבת סמינריון


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת tiloni

מאת: tiloniהריון ולידה17/01/2115 צפיות
לפניכם השוואת יתרונות וחסרונות עבור 2 המוצרים הנפוצים להכנת בקבוק לתינוק - קומקום חשמלי או מכונה להכנת בקבוק?

מאת: tiloniריהוט 12/11/20551 צפיות
אז קנים בית חדש? מזל טוב! סוף סוף יש לכם האפשרות לרכוש את דירת החלומות שלכם ולא לגור בשכירות. סוף סוף תוכלו לעצב את הדירה בדיוק לטעמכם, לבחור את צבע הקירות, הריצוף או הפרקט, הוילונות ועוד. זה עכשיו זה שלכם!

מאת: tiloniתכשיטים27/08/20801 צפיות
מכשירי שקילה שונים נבדלים האחד מהאחר במספר דרכים – מבחינת החפצים הנשקלים, מבחינת הגבלות המשקל, מבחינת נוחות השימוש, מבחינה טכנית ומבחינת אופן שימוש (שימוש בוו שקילה, צג מקצועי או תוספים חשובים אחרים). ברור לכל ילד ששקילת תכשיטים אין דינה כדין שקילת כלי רכב או חומרים כימיים.

מאת: tiloniתעשייה28/07/20607 צפיות
קופות רושמות עברו שינויים רבים ומשמעותיים מאז הוכנסו לראשונה לשימוש בסוף המאה ה-19. בשנים האחרונות אנו עדים למעבר הדרגתי לקופות ממוחשבות. קופה ממוחשבת מציגה שילוב חכם של תכונות המועילות לעסק, כפי שיוסבר בקצרה בהמשך.

מאת: tiloniספרות14/07/19963 צפיות
סקירת הספרות היא בעלת חשיבות רבה, כיוון שלא ניתן לערוך מחקר ללא הסתמכות על הספרות. ניתן להבין זאת אם חושבים על כך שבעת יצירת רעיון חדש – בדרך כלל מתבססים על רעיונות קודמים

מאת: tiloniייעוץ משפטי11/06/19694 צפיות
ישנם מקרים רבים בהם נגרמים לאנשים תמימים נזקי רכוש עקב רשלנות או אשמת צד שלישי. אלו נזקים שביכולתם להיגרם לדירה, לרכב, לעסק ולרכוש אחר, בדרכים שונות. אלו נזקים שעשויים להתרחש עקב אירועי שריפה, שיטפון, נזילות, שריפה, פריצה, אסונות טבע, ליקוי בניה ואחרים.

מאת: tiloniטיולים משפחתיים20/05/192320 צפיות
Israel is a Middle Eastern country on the Mediterranean Sea, which is recognized by Jews, Christians and Muslims as a sacred land. It has long been known to hold many sites with religious and spiritual significance.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181921 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181734 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/181124 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/181049 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17855 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/171308 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17896 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica