חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סיור נוסטלגי מזמר עם השירים האהובים של אריק איינשטיין ושלישיית גשר הירקון

מאת: מני נחמןטיולים בארץ08/08/20121288 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

על הרכב שלישיית גשר הירקון
שמה של השלישייה קרויעל שם גשר הירקון בתל אביב. את תמונת גשר הירקון ניתן היה לראות בעטיפותהאלבומים של הלהקה. לשלישייה תרומה נכבדת לזמר העברי ובכל תקופת חיי הלהקהעבדו בשני הרכבים. בהרכב הראשון לקחו חלק אריק איינשטיין, יהורם גאון ובניאמדורסקי. יהורם גאון עזב וכך נוצר ההרכב השני של הלהקה בו לקח חלק במקוםיהורם גאון ישראל גוריון.

בשנת 1964 ביצעה הלהקה את הופעתההפומבית הראשונה בפסטיבל הזמר והפזמון עם השיר -אותך. האלבום הראשון שלהלהקה הוקלט בשנת 1965. האלבום - אהבה ראשונה - כלל את הלהיטים: לילה בחוףאכזיב, כשאור דולק בחלונך, אם רק תבואי בחמש,  אל תעברי לבד ילדה ברחובועוד. יהורם גאון פרש לאחר מכן מההרכב. את יהורם גאון החליף ישראל גוריון.ב-1966 יצאה השלישייה את אלבומה השני - התוכנית החדשה - בו נכללו השירים:העיר באפור, הכל בגלל האהבה ו-סימן שאתה צעיר.

בפסטיבל הזמר באותה שנה זכתה השלישייה במקום השני עם השיר - ריח תפוח ואודם שני. זמן קצר לאחר מכן השלישייה התפרקה.

אודות חבורת לול
חבורת לוּל הורכבה מכמה זמריםושחקנים שהשפיעו רבות על התרבות הישראלית. הם יצרו יחד סרטי קולנוע (שבלול1970, לול 1988), סדרת טלוויזיה עם שירים ומערכונים בשם לול ואלבום. בהרכבלקוח אומנים ויוצרים כגון: יהונתן גפן, שמוליק קראוס, מיקי גבריאלוב ועודרבים וטובים. חלק גדול משירי החבורה הפכו להיות אבן דרך בתולדות הרוקהישראלי בינהם: אבשלום, צא מזה, כתבו עליו בעיתון, אני אוהב לישון, אמאאדמה, למה לי לקחת ללב, מה איתיו- אני ואתה נשנה את העולם. מאחר והחבורהקיימה אורח חיים מתהולל הכולל בין השאר שימוש בסמים היא הפכה למעין סמל שלהצעירים הצברים המרדנים של סוף שנות השישים ושנות השבעים.

אריק איינשטיין - האב הרוחני של הרוק הישראלי
אריקאיינשטיין הידוע כ בכיר זמרי ישראל מאז ומעולם ואביו הרוחני של הרוקהישראלי. שירו של איינשטיין- עטור מצחך זהב שחור - הוכתר כשיר האהוב בכלהזמנים. אריק איינשטיין פרסם עשרות אלבומים ומאות שירים. בתקליט הראשוןשהוציא איינשטיין כלול השיר היפיפיה על תל אביב - עיר לבנה אותו כתבהוהלחינה נעמי שמר. אריק איינשטיין נולד (3.1.39) וגדל בתל אביב. בנערותוהיה אלוף הארץ לנוער בקפיצה לגובה והדיפת כדור ברזל. תחילת דרכו המוזיקליתהייתה בלהקת הנחל בעת שירותו הצבאי איינשטיין שיחק בהצגות (בין השאר שיחקתפקיד ראשי ב-אירמה לה דוס - אשר הוצגה בתיאטרון הבימה) והיה חבר בלהקותמפורסמות כמו להקת בצל ירוק עם אורי זוהר, חיים טופול, אילנה רובינא ויהורםגאון, להקת שלישיית גשר הירקון עם בני אמדורסקי ויהורם גאון, להקת החלונותהגבוהים עם שמוליק קראוס וגוזי כץ ואיתם הוציא אלבום משותף, שהצליח מאדונחשב לאחד האלבומים הטובים שיצאו בארץ.

על אף ש נודע מאד בתור זמר ושחקן, את הפריצה הגדולה שלו כאמן סולו, עשהאיינשטיין רק בסוף שנות השישים, לאחר שחבר לאמן צעיר בשם שלום חנוך. יחדיוביצעו את היצירות: פוזי, שבלול ופלסטלינה ואילו הצליחו להגדיר מחדש את הרוקהישראלי. במקביל, חבר לחבורת לול עם שלום חנוך, אורי זוהר, צבי שיסלואחרים, ויצר את הסרט שבלול ותוכנית הטלוויזיה - לול  שהפכו מאז לקלאסיקה.מאז שיתף פעולה עם אמנים רבים ובהם יצחק קלפטר, שם טוב לוי, מיקי גבריאלוב,יוני רכטר ואחרים. הופעתו האחרונה מול קהל התקיימה לפני 30 שנה. איינשטייןהמשיך ליצור והתמקד מאז באלבומים חדשים וטובים והשפעתו על התרבותהמוזיקלית ניכרת גם כיום.

קצת על המסלול ההיסטורי שלנו
מסלול היסטורי מזמר בעקבות השירים האהובים של שלישית גשר הירקון, חבורת לול, אריק איינשטיין,אורי זוהר והסרט מציצים. הסיור יעבור בתחנות השונות שבשירים ובהם גדות נחלהירקון, נמל תל אביב, חוף מציצים, רחוב דיזינגוף ועוד. נשמע את הסיפוריםוגם קצת גם רכילות על אותם יוצרים ונשיר את שיריהם היפים באתרים בהם נבקר.

אז בעצם זהו טיול נוסטלגי על תל אביב של פעם ושל היום ותוך כדיהסיור  נספר את סיפורי הבוהמה התל-אביבית הצברית של אותם הימים. נקנח אתהאירוע בנמל תל-אביב שם תוכלו להינות מגלידת מונטנה המפורסמת או מבתי קפהיפים השוכנים על שפת הים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

טיולים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מני נחמן

מאת: מני נחמןטיולים בארץ07/03/13615 צפיות
אחרי שנחצה את העיר העתיקה ונבקר בכותל אפשר, להגיע לעיר דויד וניקבת השילוח דרך שער האשפתות. משם יש לרדת בסולם כדי להגיע לאתר החפירות של ארמונו של דוד המלך

מאת: מני נחמןטיולים בארץ26/02/13764 צפיות
בצפון הארץ בגולן ישנו מושב בשם אודם. שם יש צימרים מפנקים ושלל פעילויות המתאימים למשפחה כולה: טיולי טרקטורונים וראנג'רים, בוסתן קטיף עצמי, מרכז המבקרים ביקב הבוטיק הר אודם, יער האיילים, ועוד מקומות לטיול רגלי ופיקניק

מאת: מני נחמןטיולים בארץ05/02/13615 צפיות
כביש תל אביב-ירושלים הישן מצוייר כפס שחור בסמלו של היישוב ואמור לציין את מיקומו של היישוב בישראל. שבעת הכוכבים מסמלים את שבעת הנוטרים אשר נהרגו בזמן מלחמת השחרור בפריצה לירושלים. לזכרם של אילו הציבו אנדרטה ותותח.

מאת: מני נחמןטיולים בארץ24/01/13664 צפיות
מפל גבוה השוכן בין צוקי בזלת ומחשופי גיר לבן, שפע של מים בתקופת החורף והאביב, מצוקים תלולים ומסלול רגלי מקסים, פריחה מרהיבה ונשרים, ומעל הכל נחל עורבים. בין הנחלים הרבים היורדים מהגולן לכיוון עמק החולה.

מאת: מני נחמןטיולים בארץ16/01/13643 צפיות
יקנעם מוקפת בשדות הזהובים של עמק יזרעאל, ביערות של רמות מנשה ובכרמל. מני נחמן עם הצעה למסלול טיולים בצומת דרכים מרתק שבלבו שוכנת יקנעם.

מאת: מני נחמןטיולים בארץ08/01/13577 צפיות
טיול לנחל הקטן עין לבן שסמוך לירושלים מגלה את נוף הרי חברון וגוש עציון. צפייה מעמיקה יותר תגלה בפניכם גם צבאים שותים במעיין. אין ספק שזו הזדמנות נהדרת ללמוד על מחזור המים בטבע.

מאת: מני נחמןטיולים בארץ17/12/12611 צפיות
בית שערים הפך למרכז רוחני עבור העם היהודי בתקופת השלטון הרומי הודות ל רבי יהודה הנשיא שנחשב בזמנו לסמכות הרוחנית של עם ישראל באותה תקופה. הוא קשר קשרים אמיצים עם השלטונות הרומיים, שחיזקו את מנהיגותו. הרומאים העניקו לו רכוש רב. בין הרכוש שהעניקו לו הרומאים הייתה אחוזה בבית שערים.

מאמרים נוספים בנושא טיולים בארץ

מאת: שלום כהןטיולים בארץ05/02/191695 צפיות
אזור הגולן מלא בקיבוצים נפלאים, נופים טבעיים, וכן אתרים היסטוריים שניתן לטייל ביניהם במשך השנה. בין היישובים הקהילתיים בגולן ניתן לטייל בנופים של נחל הירמוך, אזור הכנרת, נהר הירדן, גבול סוריה, ואזורים רבים אחרים הכוללים שלל סוגי נופים המושלמים לטיולים. עבור אלו שרוצים לטייל באזור הזה, אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא עם טיולי ג'יפים בגולן המאפשרים לכם לעבור שלל הרפתקאות בין נופי ישראל.

מאת: שלום כהןטיולים בארץ04/12/181604 צפיות
מחפשים אטרקציה מסוג אחר עם המשפחה, לחברים או לעצמכם - אך מוצאים את עצמכם מתלבטים במה כבר אפשר לחדש הפעם? הרשו לנו לסבר את אזניכם עם אפשרות חדשה שאולי לא חשבתם עליה, או לכל הפחות לא ברצינות - והקדישו כמה דקות כדי לחשוב על כך באופן אמיתי לגבי עצמכם, ולהבין לבד מדוע כל כך הרבה אנשים ונשים בארץ ובעולם מתאהבים בכך, וחוזרים על כך שוב ושוב. כן, גם אתם תופתעו לגלות עד כמה טיולי ג'יפים יכולים לדבר אליכם, ולא משנה אם אלה טיולי ג'יפים בצפון, בדרום במרכז או בכלל בחו"ל.

מאת: שלום כהןטיולים בארץ18/09/181018 צפיות
העובדים שלכם צמאים לזמן איכות אחד עם השני? ברור לכם שהם זקוקים לגיבוש כדי להכיר אחד את השני קצת יותר לעומק? אם כך, אין ספק שאפשר להבין מדוע אתם, בתור בעלי העסק, תוהים מה תוכלו לעשות בנידון. יש אינספור אפשרויות בכל מה שקשור לגיבוש העובדים ואם כבר ניסיתם הכול, מדוע שלא תיקחו אותם היום לחוויה כמו טיולי ג'יפים בגלבוע? טיולי ג'יפים בגלבוע מוציאים אותנו מהמרחב הרגיל שלנו, מפגישים אותנו עם נופים נהדרים ונותנים לנו את ההזדמנות לעשות משהו אחר. לכן כדאי גם לכם לחשוב על האפשרות הזאת כי אין ספק שהעובדים שלכ

מאת: שלום כהןטיולים בארץ13/07/18651 צפיות
כיום ניתן למצוא דילים לאילת אשר יציעו לכם לישון במלונות חמישה כוכבים או אוהלים מפוארים, מלונות רגילים או אכסניות מיוחדות. בסופו של דבר כל אחד מכם יוכל להיות בטוח כי הדרך שלו לחופשה חד פעמית בעיר המיוחדת תהיה קצרה מאי פעם וזאת אם באמת ירצה בכך. רק תצטרכו לוודא כי אתם בוחנים בהקדם האפשרי את האופציות השונות שקיימות וזאת כל עוד מדובר על דילים לאילת וזאת אם תרצו ליהנות כפי שלא היה מזה זמן רב.

מאת: טל בן דודטיולים בארץ16/04/18638 צפיות
למצוא מקום שאפשר לשכור אופניים לקבוצות, ולרכוב על רקע נופים קדומים, מוריקים, בשילוב שחיה בבריכה טבעית אינו עניין של מה בכך. אם תוסיפו ארוחה ומדריך מעולה שייתן הסבר ככה על הדרך, זו אחת החוויות החזקות שלכם בקיץ הקרוב.

מאת: tiloniטיולים בארץ01/02/18687 צפיות
קיץ ישראלי הוא עונה חמה מכל בחינה שהיא. הורים וילדים מטפסים על קירות במאמץ נואש, בציפורניים כסוסות, במאמץ למצוא עוד אטרקציה, עוד בילוי, עוד מופע ובעיקר – מה לעשות עם ילדים ובלעדיהם.

מאת: רוני הכהןטיולים בארץ10/12/17648 צפיות
הבחירה בחופשה אשר מתרחשת בקיץ היא גם הרבה יותר חכמה מלפחות שלושה היבטים שונים, בייחוד כאשר רוצים לצאת אל עיר הנופש האהובה על הישראלים, הלוא היא אילת, וגם כאשר רוצים לצאת אל הפלגה באילת בתקופה שהיא אינה הקיץ.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica