חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה חשוב לדעת בנושא כלבת?!

מאת: נטלי הרוש חיות מחמד01/01/20131074 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לפני הכול, אל אף שכלבת הינה מחלה הנגזרת מהמילה כלב, לא רק כלבים חולים בכלבת אלא עוד בעלי חיים שונים ואפילו בני אדם. מדובר באחת מהמחלות המסוכנות ביותר, שבעל חיים יכול להעביר לבני אדם...

כלל ראשון - אם יש ספק, אין ספק!

חיות בר, חולדות, חתולים וכלבים עלולים להיות נגועים בכלבת... לפיכך, אם עולה חשד כי ישנה כלבת באזור מגוריכם, עליכם להודיע מיד לרשות האחראית על מנת לתת מענה מיידי לפני שאחרים יפגעו גם כן....לכן חשוב לציין בנקודה זו כי כל חיית מחמד צריכה להיות מחוסנת נגד מחלת הכלבת על פי חוק!

איך מתנהגת מחלת הכלבת?

כלבת הינה מחלה מסוכנת, אשר גורמת לתמותה בבני אדם בהעדר טיפול מידי. הסימפטומים למחלת הכלבת ולמה היא גורמת: כלבת הינה  מחלה ויראלית ובתוך כך, פוגעת במרכזה של מערכת העצבים. בעלי חיים הנגועים בכלבת נושאים, ברוק פיהם את נגיף הכלבת  ולפיכך סכנת ההידבקות מסוכנת.

גם כאשר כלב נגוע מלקק בני אדם, הוא עלול להדביק בכלבת  ולא רק על ידי נשיכה בלבד. לאחר ליקוק או נשיכה מבעל חיים נגוע, הנגיף עובר  למערכת העצבים ובסופה של נדידה, מגיע  אל המוח ושם המחלה נהפכת לקטלנית. מהנקודה בה הנגיף הגיע אל המוח של החולה, זוהי בעצם נקודת האל חזור! סביר להניח שהמחלה תמית במהירות את מי שנגוע במחלה...

אילו סימפטומים יש למחלת הכלבת? כאבי ראש חזקים, עצבנות, עייפות, חוסר שיווי משקל, חום גבוה ותחושת נימול . כאמור, הסימפטומים הללו עלולים להחריף ולהתווסף אליהם סימפטומים קשים יותר שעלולים לגרום לתמותה....

כיצד ניתן להימנע מהידבקות ?

ראשית, מומלץ לכול אדם בין אם הוא מגדל בעל חיים ובין אם לא, לדעת יותר אודות המחלה על מנת לדעת לזהות את הסימפטומים. כאמור, מומלץ בייחוד למגדלי כלבים ובעלי חיים אחרים, לגשת אל וטרינר מנוסה באזור ולקבל הדרכה וחיסון נגד כלבת עבור בעל החיים שאתם מגדלים. מה גם שכול אדם שמגדל בעל חיים חייב לחסן אותו בחיסון נגד כלבת. בתוך כך, גם אם בעל החיים מחוסן. תמיד מומלץ להתרחק ולהרחיק אותו מחיות משוטטות, בייחוד כשמדובר בחיות הבר.

מה לעשות במידה במקרה של נשיכה?

המזל הוא שקיים מענה עבור מצב שכזה. לצורך זה פיתחו חיסון אשר ניתן באמצעות זריקות המכילות נוגדים, אשר מסייעים למערכת החיסונית להתגבר על נגיפי הכלבת. אסור בתכלית האיסור לחכות לסימנים שהוזכרו לעיל, אחרת התוצאה קטלנית והרת אסון עבור אותו אדם שנדבק....

במילים אחרות, במידה וננשכת על ידי חייה מומלץ באופן מיידי לפנות לרופא במטרה לקבל חיסון נגד כלבת... אין זה משנה אם החיה נגועה או לא!

טיפים נוספים בנושא חיות מחמד >>

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר מקיף וערכי בנושא לימודי ספרדית...    http://easy-spanish.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נטלי הרוש

מאת: נטלי הרוש רכב30/06/191073 צפיות
קונים רכבים לפירוק מציעים לכם שירות קניית רכבים לפירוק ולברזל. הרכבי הנמכרים הינם מגוונים מכל סוג, דגם, מצב וכ'. בהנחה שרכבכם הוא לאחר תאונה, תקלות חוזרות ונשנות שאינן ברות תיקון, הפתרון המעולה של קניית רכבים לפירוק יכולה לתת מענה מצוין עבורכם.

מאת: נטלי הרוש רכב31/05/191236 צפיות
קונים רכבים לפירוק מציעים רכישת רכבים על מגוון סוגיהם ובמצבים שונים. אין משנה דגם הרכב, שנת הרכב וכ', האם הרכב תקין או שהוא במצב המוגדר כ"טוטלוס". בכל מקרה, יהיה ניתן למכור את הרכב לקונה רכבים לפירוק.

מאת: נטלי הרוש רכב31/03/191380 צפיות
אם ברשותכם רכב ללא טסט על שמכם ואין בו כל שימוש בהווה או שימוש ייעודי בעתיד, דעו, זה מתכון לבעיות. מעבר לכך שבזמן הזה הרכב מעלה אבק בחנייה, הוא עשוי להיות מחויב באגרות וקנסות. אז למה שלא תמכרו את הרכב לקונה רכבים לפירוק ותמנעו מהעלויות הללו? נסביר.

מאת: נטלי הרוש רכב28/02/191223 צפיות
אנשים רבים משאירים מאחור בעיות כמו אלה, מה זה אומר? הרכב ישן אז משאירים בחנייה וזה הכל פתרנו את הבעיה. אז זהו..ש..לא. רכבים ישנים מביאים עמם בעיות לא מעטות.. למשל, קנסות בשל גרימת זיהום אוויר פוטנציאלית או ממשית ולכן הזנחה לא באה בחשבון. לטובת הכלל ולטובת בעל הרכב יש לטפל בבעיה. הפתרון הטוב ביותר לרכבים הישנים מהסוג שעתיד בקרוב לצאת מכלל שימוש זה לפנות לקונים רכבים לפירוק.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/01/191809 צפיות
אם היינו יודעים כמה חתולים וכלבים מומתים כיוון שהתרבותם אינה נעצרת על ידי עיקור וסירוס.. כלבים וחתולים רבים משוטטים ברחובות וחלקם לצערנו עשויים למות באופן טבעי בשל קשיי ההישרדות בחוץ. אם יש לכם כלב או חתול, זו אחת ההמלצות החמות שהיינו מציעים לכם לעשות.

מאת: נטלי הרוש רכב31/01/191309 צפיות
מה אנחנו יודעים על מגרשי פירוק? מבחינת רבים מאתנו, הכינוי המוכר הוא "מגרש גרוטאות". רכבים במצבים לא תקינים מגיעים לשם, רכבים שלמעשה כבר אין שימוש בהם והם הורדו מהכביש מסיבות שונות. במגרשים אלו, מגרשי ה"גרוטאות" ניתן למצוא דווקא אוצרות לא קטנים.. נסביר.

מאת: נטלי הרוש רכב30/01/191114 צפיות
הרכב העייף והישן, זה שבזמן אמת עושה לכם הרבה בושות ועושה בעיות בהנעה, בנסיעה שאינה חלקה, הדלתות חורקות ובאופן כללי הוא לא נראה להיט ורואה מוסך יותר מאשר הוא אמור. אם זה המצב חברים יקרים, אנחנו היינו ממליצים לכם שהנסיעה הבאה שלכם תהיה למגרש פירוק..

מאמרים נוספים בנושא חיות מחמד

מאת: דודישחיות מחמד29/03/183553 צפיות
הגידול במספר בתי האב בהם יש חיות מחמד (כלב או חתול) הוביל להתפתחות מטורפת בענף המזון לחיות. היום כשאתם נכנסים לחנות יש כמות רבה של מותגים על המדפים וכל כך קשה לבחור.

מאת: דודישחיות מחמד19/09/172793 צפיות
יש לא מעט דברים שיש להיערך אליהם כשמחליטים לצרף למשפחה חבר חדש בדמות כלבלב. כלומר, כל חיית מחמד דורשת היערכות מסוימת, אבל אני חושב שיסכימו איתי רוב האנשים, שכלב בבית דורש קצת יותר הערכות ונכונות והשקעה

מאת: דודישחיות מחמד07/05/173625 צפיות
הכלב הוא לא רק חברו הטוב ביותר של האדם, הוא גם אוכל השאריות שהאדם מגניב לו מתחת לשולחן הטוב בעולם. ואוכל דברים שנפלו על הרצפה במטבח הטוב בעולם.

מאת: נטלי הרוש חיות מחמד03/11/16967 צפיות
על גידול תוכי קוקטייל כחיית מחמד

מאת: נטלי הרוש חיות מחמד01/08/162138 צפיות
תופעת נטישת חיות המחמד גדלה עם הזמן מזמינים אתכם לקרוא קצת מה עובר עליה שם בחוץ...אחרי שהתרגלה לתנאי בית חום ואהבה..

מאת: דודישחיות מחמד22/03/165334 צפיות
אנחנו אוהבים את הכלב שלנו כמו ילד. אנחנו משחקים אתו, מפנקים אותו, מדברים אליו, מתכרבלים אתו ורוצים את הטוב ביותר בשבילו

מאת: דודישחיות מחמד14/03/165373 צפיות
אימצתם גור? איזה כיף! תתחדשו בחבר החדש והכי טוב שיהיה לכם! בטח חשוב לכם שהוא יתפתח ויגדל בצורה הבריאה והנכונה ביותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica