חפש מאמרים:
שלום אורח
02.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מסחר בבורסה - השקעה במניה

מאת: שלום כהןניהול ידע16/05/2013786 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המוצר הכלכלי הפופלרי ביותר בבורסה הינה מניה. לכל חברה יש בבעלותה 100 אחוזי מניה, כלומר, בעלות מלאה על כל חלקי החברה. באם החברה מעוניינת לגייס הון, היא יכולה לעשות זאת באמצעות הנפקה בבורסה, כלומר, למכור חלק מהבעלות שלה אל ציבור המשקיעים הפרטיים, כאשר לכל מניה יש שווי שוק, המשתנה בהתאם לפעילות החברה ובהתאם לתנודות השוק. על מנת שחברה תוכלו להנפיק את המניות שלה היא צריכה לעמוד בהתאם לקריטריונים שנקבעו בבורסה לניירות ערך בתל אביב. לאחר אישור של הבורסה לניירות ערך בתל אביב, החברה יכולה להציע את המניות שלה לציבור בעבור סכום מסוים – אף שווי המניה יכול להשתנות, הוא יכול לעלות ועלול גם לרדת.

מהי מניה?

מניה הינה יחידת השקעה אשר מי שרוכש אותה הופך להיות חלק מבעלי החברה, אך רק באספקט הכלכלי של הדבר ולא באספקט המנהלתי. המניה שווה כסף, מה שמעניק למי שסוחר בבורסה את האפשרות לקנות מניה או מספר מניות בחברה, לחכות עד לרגע שבו ערכה של המניה יעלה, ולאחר מכן למכור אותה. השווי של המניה הינו נגזרת של מספר אלמנטים, ולאו דווקא השווי הריאלי של המניה, אלא ערכה נחשב גם על פי פרמטרים של אמון ציבור הסוחרים, צפי רווח עתידי ועוד. כמובן, שכשם שערכה של מניה יכול לעלות, הוא גם עלול לרדת.

קניה ומכירה של מניה

ברגע שהמשקיע הפרטי מחליט לרכוש מניה, הוא למעשה הופך להיות בעל חלק בחברה, יחד עם זאת, הוא שותף רק לרווחים או להפסדים. כבעלים של מניה בחברה תוכלו אף להשתתף באסיפות של בעלי המניות וכמובן לקבל את כל הדוחות הכספיים של החברה. הדוחות לרוב מתפרסמים באתר של החברה, ואף באתר של הבורסה, ולעיתים גם בעיתונות. זכות נוספת שמקנה רכישה של מניה היא האפשרות לקבל חלק מן הנכסים של החברה במידה והיא מתפרקת.

קניה של מניה יכולה להיעשות באמצעות בתי ההשקעות, הבנקים, או באמצעות הפלטפורמה המאפשרת מסחר בבורסה בצורה עצמאית. אם אתם רוצים לקנות מניה, חשוב לדעת דרך מי לרכוש אותה ולבדוק את העמלות השונות הנלקחות על כל פעולה. לרוב, העמלות של הבנקים יהיו היקרות ביותר, אך חשוב לבדוק גם את אמינות הגורם. כל בנק הינו חבר בבורסה, אך ישנם בתי השקעות גדולים, אשר גם הם חברי בורסה וביכולתם לבצע בעבורכם קניה ומכירה של מניה. בתי השקעות קטנים, שאינם חברי בורסה יכולים לנהל לכם את תיק ההשקעות, אך את הפעולה עצמה יבצע הבנק.

אפשרות נוספת לקניה ומכירה של מניה הינה באמצעות הפלטפורמה האינטרנטית, המאפשרת מסחר בבורסה דרך האינטרנט. ניתן לבצע מכירה וקניה של מניות בזמן אמת, ובכך לנהל את תיק ההשקעות בצורה עצמאית, ללא תלות בבנק או בבית ההשקעות.

כאשר אתם קונים מניה, אתם למעשה מעניקים את האמון שלכם בחברה, ומצפים ממנה לתגמל אתכם בתצורה של רווחים. כמובן, שאין אף פעם ערבות לכך, וכשם ששווי מניה יכול לעלות הוא גם יכול לרדת. מסחר בבורסה וקניה ומכירה של מניה דורש חשיבה מוקדמת ותכנון נכון של תיק ההשקעות שלכם.

 תגיות המאמר: מסחר בבורסה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלום כהן

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20547 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20666 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19756 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19939 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19781 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/191041 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבר ובת מצווה17/11/192725 צפיות
עומדים לחגוג לילד שלכם בר מצווה? התקציב שלכם מוגבל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון ביותר.

מאמרים נוספים בנושא ניהול ידע

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע16/09/21303 צפיות
הגשת הבקשה לרישיון עסק בתל אביב- מיידע ראשוני על בעל העסק או מיופה כוחו להגיש את הבקשה המלאה (כולל המסמכים הנדרשים) למרכז שירות הלקוחות של אגף רישוי עסקים. את אגרת רישוי העסקים ניתן לשלם בעת הגשת הבקשה. הערה – בקשה ליציאת שותף מהעסק לא כרוכה בתשלום אגרה. הבקשה לרישיון עסק מוגשת לרשות הרישוי העירונית. על הבקשה לרישיון לכלול:

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע16/06/21462 צפיות
צו הריסה מנהלי קשה לבטל- האומנם? בהמשך פסק דין בו בוטל צו הריסה מנהלי. בהתאם להוראות סעיף 238א(ח) לחוק התכנון והבניה, תשכ"ה-1965 (להלן – החוק), לא יבטל בית המשפט צו הריסה מנהלי, אלא אם התברר שהבניה ביחס אליה הוצא הצו בוצעה כדין או שהצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת לטענת המבקשים, במתן צו ההריסה נפלו מספר פגמים, שבגינם יש לבטל את צו ההריסה, כפי שיפורט להלן: א. בניית הסככה הסתיימה למעלה משישים יום לפני מתן צו ההריסה. לפיכך לא ניתן היה להוציא את צו ההריסה; ב. צו ההריסה אי

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע29/03/21392 צפיות
הרפורמה ברישוי עסקים מדינת ישראל קידמה רפורמה בתחום רישוי עסקים, שמטרתה לשפר ולייעל את הליכי הרישוי ולהקל ככל הניתן על בעלי העסקים ועל המעוניינים לפתוח עסקים חדשים, כל זאת, תוך הקפדה על הוראות חוק רישוי עסקים ומטרותיו. משרדנו גוייס כחלק מהליך למידת צרכי בעלי העסקים וכיום מסייע בהליך הרישוי לבעלי העסקים תוך כדי חסכון בעלויות וזמן יקר.

מאת: שלום כהןניהול ידע17/08/161362 צפיות
אתם מכירים ישראלי שלא מרכיב משקפי שמש? האמת היא, שקשה למצוא אנשים כאלה, ובצדק: בישראל השמש חזקה ביותר כך שעלינו להגן על העיניים מפניה. עם זאת, לא תמיד קל להתרגל למשקפיים ומי שעדיין אין לו את ההרגל הזה צריך לעשות משהו בנידון.

מאת: רוןניהול ידע12/06/161111 צפיות
מאמר על זכיינות למכירה

מאת: אבי דוידיניהול ידע17/11/151831 צפיות
כיום, על מנת לבצע השוואת מחירי סלולר, צריך פשוט להיכנס לאתר שמאפשר לראות את כל האפשרויות הקיימות. בעידן שבו יש שפע של מידע, ניתן לענות על צרכיו של הצרכן, מבלי לגרור אותו לשיחות ממושכות עם נציגי השירות במרכזי המכירה או בטלפון. הלקוח בעצמו יכול לראות את כל החבילות והמכשירים הקיימים, להשאיר את פרטיו ובזאת מסתיים חלקו. את המשך התהליך תבצענה החברות עצמן, שיצרו עמו קשר בהקדם.

מאת: דניאל מוריץניהול ידע14/01/154379 צפיות
כאשר אתם נדרשים לנהל מלאי בחנות שלכם, עליכם לחשוב כיצד יהיה אפשר לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. אתם בעצם מחפשים שיטה מסוימת של קידוד, אשר תאפשר לכם לתת סימן מוסכם וקבוע לכל מוצר, וכאשר אותו סימן יהיה מזוהה במערכת - אותו מוצר גם יוזן. הדבר כמובן חוסך את הצורך לכתוב בכל פעם את שמו של המוצר או לחפש אותו בקטלוג - בוודאי כאשר מדובר על מאות או אפילו אלפי מוצרים שונים. אז מה יכול להיות הפתרון לכך?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica