חפש מאמרים:
שלום אורח
15.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

העצמה אישית ומקצועית, אך הן קשורות זו בזו

מאת: רוני זוהריצירתיות10/03/20108617 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר אנו מדברים על העצמה, יש מי שעושה הפרדה בין העצמה אישית למקצועית, אך אם נתבונן לעומק על הדברים, נבין שאין אחד בלי השני. על מנת להצליח מבחינה עסקית, אנו זקוקים לרבדים הקיימים בהעצמה אישית כמו ביטחון ביכולות שלנו, יכולת להעז ולשנות ועוד. איך העצמה אישית ומקצועית מפרות זו את זו, הכול מתחיל באדם ובתפיסה שלו את חייו.

כמה פעמים שמעתם את המשפט "האדם הזה הצליח מבחינה מקצועית בגלל מי שהוא".
הרבה פעמים תכונות אופי אישיות, יכולת להתמודד ולנתח מצבים מסוימים בצורה מסוימת, מהווים מרכיב חשוב בהצלחה העסקית שלנו , כך שהמודעות העצמית שלנו תורמת להעצמה מקצועית.

מה זו בעצם העצמה אישית. העצמה אישית היא היכולת שלנו להוציא מעצמנו את המיטב, לפי אמת המידה האישית שלנו, כאשר העצמה אישית מובילה להגשמה עצמית ומימוש פוטנציאל.

עכשיו חשבו על העצמה אישית ומקצועית, האם היא מנוגדת, לחלוטין לא. על מנת להגיע להגשמה עסקית, כלומר לעמוד ביעדים שהצבתי לעצמי מבחינה תעסוקתית, לממש את מלוא הפוטנציאל שלי ולהיות מאושר בעיסוק שלי, אני חייב העצמה אישית. אין דבר מתקיים ללא השני.

העצמה אישית ומקצועית פרושה להציב לעצמי יעדים ולהכיר במכשולים המעכבים אותי, הן מבחינה אישית וכתוצאה מכן, גם מבחינה מקצועית.

כל אחד מאיתנו רוצה להצליח בתחומו, להגיע להישגים מקצועיים, להרוויח הרבה כסף, לזכות בהכרה, פרסום ותהילה. האם אני מוכן לעשות את הדרך או שאני נותן לפחד לנהל את חיי?
חלקים גדולים מחיינו מושפעים מהדרך שבה אנו תופסים את עצמו ואת מה שמסביב, אנשים ללא העצמה אישית, אשר אינם מוכנים ללכת את האקסטרא מייל , תמיד יספקו לעצמם תירוצים. אין לי זמן, אין לי משאבים, אין לי כוח, אני לא מוכשר מספיק.  והתוצאה, אותם אנשים יישארו מאחור גם מבחינה מקצועית.

מי כן יצליח להגיע להגשמה מקצועית, אותם אנשים אשר יבואו ממקום של יש ולא ממקום של אין. ממקום של העצמה ולא ממקום של הקמה. העצמה אישית ומקצועית מתחילה ביכולת שלך להביט על החיים שלך כמכלול, להבין מה מעכב אותך מבחינה אישית וכתוצאה מכך גם מבחינה מקצועית .

הצבת יעדים, ניתוח מכשולים, העזה, לקיחת סיכונים, כל אחד מהמרכיבים הללו בונה העצמה אישית ומקצועית כך שהאדם הפועל משקף את ההצלחה העסקית שלו, קודם כל באדם שהוא, כך שההצלחה העסקית מתחילה בהבנה מי אתה ואיך אתה יכול לשפר את חייך על מנת להצליח.

העצמה אישית ומקצועית קשורות זו בזו ולא פחות חשוב, משקפות זו את זו. אדם אשר שואף להגיע להגשמה עצמית ומוכן להתבונן ולהתמודד עם המעכבים שלו, יש לו את הכלים להגשים עצמו מבחינה מקצועית, להעצים ביצועים עסקיים ולהגיע ליותר, רק מעצם היותו אדם מודע, כי כשאתה פועל מתוך מה שמתאים למערך הערכים ורצונות שלך, אתה תמיד מחליט נכון. חשוב לזכור כי הגשמה אישית ומקצועית מתחילה בצעד אחד אישי שאתה עושה לעצמך ומשם... השמיים הם הגבול.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רוני זוהר  "עם מחשבות כן הולכים למכולת" מדריכה להעצמה והגשמה אישית ועסקית פיתוח / גילוי היכולת להרוויח ולהצליח.בואו לקבל כלים איך לשלב בין תודעה חיובית למעשים בשטח.http://www.ronizohar.com/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רוני זוהר

מאת: רוני זוהראימון אישי - כללי26/05/10909 צפיות
אם היו מספרים לכם שאתם יכולים לשלוט ברגשותיכם ולהירגע על ידי מודעות עצמית הייתם מאמינים ? כשאנחנו מדברים על מודעות עצמית אנחנו בעצם מדברים על המודעות שלנו לרגשות של עצמנו ולמחשבות שלנו, יש התייחסות חיובית לתחום זה משום שמודעות לתחושותינו מסייעת לנו לשלוט בהם ובעצם מסייעת לנו להיות רגועים יותר.

מאת: רוני זוהראימון לאיכות חיים21/04/101332 צפיות
'אני רוצה להצליח בחיים, אני רוצה להיות מאושר ושלם עם עצמי, אני רוצה לצמוח ולהתפתח'. בכל אחד מאיתנו עוברות המחשבות הללו לפחות פעם ביום. לפעמים אנחנו מוצאים כי החיים שלנו אינם מספקים אותנו ואנו מחפשים את הדרך לצמיחה אישית. צמיחה אישית מאפשרת לנו לסלול את הדרך הבטוחה לקראת שפע, אושר והצלחה. למעשה צמיחה אישית היא הגשמה והשלמה אישית – כל אחד בהתאם לערכים ולסטנדרטים שקבע לעצמו.

מאת: רוני זוהראימון לרוחניות22/02/101333 צפיות
כולנו שמענו את המושג הגשמה עצמית. כולנו שואפים להגיע להגשמה עצמית, וחלקנו מצליחים. מהי בעצם הגשמה עצמית? הגשמה עצמית היא מצב בו התודעה מממשת את הפוטנציאל הטמון בה. למעשה הגשמה עצמית, או מימוש עצמי הוא מצב בנפש האדם, כאשר האדם מרגיש שלם עם עצמו ועם המטרות שהציב לעצמות בחיים. אדם חווה הגשמה עצמית כאשר הוא הצליח לעמוד במטרות אלו, או שהוא מסופק מהדרך שעשה לשם הגשמת המטרות הללו.

מאמרים נוספים בנושא יצירתיות

מאת: ניר חכםיצירתיות13/04/118881 צפיות
מאמר זה מציע בפני הקורא את הכתיבה האינטואיטיבית ככלי להעצמה אישית ומציאת היעוד.

מאת: לילה בן הרוש יצירתיות16/09/108749 צפיות
הם תמיד מופיעים בזמן הלא נכון , דורשים את תשומת ליבך המתמדת ואינם רואים אף אחד חוץ מצרכיהם .

מאת: לילה בן הרוש יצירתיות03/07/108472 צפיות
הכול תמיד קורה בזמן הכי מדויק שיכול להיות, למרות העולם האינסטנס שבו אנחנו חיים הכול מהר כאן ועכשיו! אם אפשר שזה יקרה כבר אתמול זה בכלל מצוין.

מאת: בני מרגליותיצירתיות29/05/108150 צפיות
להצליח בגדול !

לא נוגעים במה שעובד - אז איך לגלות המצאות חדשות?: הכלל אומר, אם משהו עובד, אל תיגע בו. אל תנסה לשנות את מה שלא צריך לשנות. תתמקד במה שחשוב, ואל תנסה ליצור בעיות שלא קיימות. ולכן, אם דבר כלשהו עובד בצורה יעילה, אין צורך לנסות לשנות אותו, אלא פשוט אפשר לתת לו להמשיך לעבוד בשקט. ואם נתבונן בעניין נראה, כי רוב ההמצאות שאותן המציא האדם, כולן נבעו דווקא משום שהאדם כן ניסה לגעת במה שעובד, וכן ניסה לשפר את מצבו ולגלות דברים חדשים. ואם האדם לא היה נוגע במה שעובד, הרי שהוא לא היה מגלה שום דבר חדש, ולא ...

איך לא לזלזל בטעות בחכם שנדמה למשוגע?: אם נתבונן בספרי ההיסטוריה נראה, כי בימי שעברו הוציאו אנשים חכמים להורג, בטענה שהם משוגעים וכופרים בעיקרי האמונה ובדעות שהיו רווחות פעם. בימים ההם, הוציאו להורג אנשים חכמים שהקדימו את זמנם, מאחר שהם היו נדמים למשוגעים. ואם נתבונן בעניין נראה, כי הדבר הזה נכון בכל דור ודור. ולא רק בכל דור ודור, אלא הדבר הזה נכון בעיקר לגבי האדם ביחס לעצמו. כי לפעמים האדם מסבך דברים פשוטים, משום שהם נראים לו פשוטים מידי וקשה לו להבין אותם, ולכן הוא מזלזל בהם וזורק אותם. וה ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica