חפש מאמרים:
שלום אורח
27.11.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניקוי מנדפים

מאת: גידיניהול ידע21/09/2010954 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ניקוי מנדפים הינו בגדר חובה עבור כל בתי העסק באשר הם אשר יש להם מטבח. המנדף ממוקם מעל אזור הבישול ומטרתו המרכזית היא לשאוב את אדי הבישול העולים במהלך ההכנות. אותם אדי בישול מכילים שומן רב. כמות השומן משתנה בין מטבח למטבח וזאת בהתאם לייעודים אותו ממלא. כך לדוגמה במטבח עם גריל המכין בשרים או לחילופין באזור הטיגון כמות אדי השומן גדולה מאד. במטבחים כאלו חובה לבצע ניקוי לעיתים תכופות, לפחות אחת לחצי שנה. לעומת זאת במטבחים חלביים לדוגמה, אשר מכינים סנדביצ'ים וחביתות כמות השומן נמוכה בהרבה, ואז חובה לנקות אחת לשנה. החובה לניקוי המנדף הינה חובה ע"פ חוק, וזו נאכפת ע"י שירות כיבוי אש.

הניקוי מתבצע בהתאם לתקנות של ה National Fire Protection Association (NFPA96). ניקוי המנדף חייב להתבצע על ידי חברה המוסמכת לכך. הניקוי מתבצע בעזרת חומרים ממסי שומן מיוחדים, אשר מסוכן כי אדם אשר איננו מוסמך לכך ישתמש בחומרים אלו. יתרה, במהלך ניקוי המנדף לעיתים מתעורר הצורך לכבות את המערכות לגילוי עשן. אדם אשר איננו מוסמך עשוי לא להשיב את המערכת לחזור לפעול בצורה תקינה. סוגיה זו היא נפוצה, והדבר מסוכן מאד מבחינת בטיחות. במקרה כאמור חברת הביטוח עשויה להשיל מעצמה אחריות.

כאמור, אי ניקוי המנדפים וכן אי ניקויים כהלכה על ידי אדם המוסמך לכך יכול להביא לאירוע בטיחות אשר אינה מכוסה על ידי חברת הביטוח. למותר לציין, כי השתלשלות עניינים כפי שתואר לעיל עשוי להביא בנקל לעלויות גבוהות מאד ואף לפשיטת רגל.

ניקוי מנדפים מתחייב הן מבחינה בריאותית. כפי שתואר לעיל, על המנדף מצטברים שומנים. אותם שומנים מתקשים על דפנות המכשיר ובעת הדלקה נוספת של הכיריים, הגריל או המטגנת נפלט שוב חום העולה למעלה לעבר המנדף. למעשה, החום הזה גורם להמסה של השומנים. כיוצא בזה אותם שומנים מלוכלכים שהצטברו לאורך תקופה מטפטים חזרה לאזור הבישול, אשר בו מוכן אוכל חדש וטרי שצריך לצאת תוך דקות ספורות לסועדים. בדיקה תברואתית הבודקת את רמת החיידקים באוכל עשויה להעלות תוצאות מחפירות באם המנדף יגיע למצב בו הוא כל כך מלוכלך עד לכדי שהוא מטפטף שומנים. בעיה היגיינית זו עשויה לפגוע הן במוניטין של המקום וכן מבחינה בריאותית באופן ישיר בסועדים.

למותר לציין ששתי המטרות אותן מספק הניקוי מנדפים הינן חשובות לעסק לאין ערוך. תאונה בטיחותית או היגיינית עשויות להביא להתמוטטות של העסק. גם עסק המבוטח במקרה של שריפה, עשוי למצוא את עצמו ללא כיסוי של הביטוח באם לא עמד בדרישות של שירות כיבוי האש. שירות כיבוי האש מציב לעצמו כמטרה לפעול למניעת דליקות, ואף ישנו מדור העוסק רק בכך, מדור מניעת דליקות http://www.102.co.il/apage/9073.php. דהיינו, אי ניקוי המנדפים עשוי להביא להוצאות עתק.

בבחירת חברה העוסקת בניקוי מנדפים תחילה יש לבדוק האם יש לה תקן המסמיך אותה לתת אישור לשירות כיבוי והצלה. שנית, יש לבדוק את הניסיון שלה בתחום. בנוסף תמיד מומלץ לקבל המלצות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גידי

מאמרים נוספים בנושא ניהול ידע

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע16/09/21287 צפיות
הגשת הבקשה לרישיון עסק בתל אביב- מיידע ראשוני על בעל העסק או מיופה כוחו להגיש את הבקשה המלאה (כולל המסמכים הנדרשים) למרכז שירות הלקוחות של אגף רישוי עסקים. את אגרת רישוי העסקים ניתן לשלם בעת הגשת הבקשה. הערה – בקשה ליציאת שותף מהעסק לא כרוכה בתשלום אגרה. הבקשה לרישיון עסק מוגשת לרשות הרישוי העירונית. על הבקשה לרישיון לכלול:

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע16/06/21461 צפיות
צו הריסה מנהלי קשה לבטל- האומנם? בהמשך פסק דין בו בוטל צו הריסה מנהלי. בהתאם להוראות סעיף 238א(ח) לחוק התכנון והבניה, תשכ"ה-1965 (להלן – החוק), לא יבטל בית המשפט צו הריסה מנהלי, אלא אם התברר שהבניה ביחס אליה הוצא הצו בוצעה כדין או שהצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת לטענת המבקשים, במתן צו ההריסה נפלו מספר פגמים, שבגינם יש לבטל את צו ההריסה, כפי שיפורט להלן: א. בניית הסככה הסתיימה למעלה משישים יום לפני מתן צו ההריסה. לפיכך לא ניתן היה להוציא את צו ההריסה; ב. צו ההריסה אי

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע29/03/21390 צפיות
הרפורמה ברישוי עסקים מדינת ישראל קידמה רפורמה בתחום רישוי עסקים, שמטרתה לשפר ולייעל את הליכי הרישוי ולהקל ככל הניתן על בעלי העסקים ועל המעוניינים לפתוח עסקים חדשים, כל זאת, תוך הקפדה על הוראות חוק רישוי עסקים ומטרותיו. משרדנו גוייס כחלק מהליך למידת צרכי בעלי העסקים וכיום מסייע בהליך הרישוי לבעלי העסקים תוך כדי חסכון בעלויות וזמן יקר.

מאת: שלום כהןניהול ידע17/08/161361 צפיות
אתם מכירים ישראלי שלא מרכיב משקפי שמש? האמת היא, שקשה למצוא אנשים כאלה, ובצדק: בישראל השמש חזקה ביותר כך שעלינו להגן על העיניים מפניה. עם זאת, לא תמיד קל להתרגל למשקפיים ומי שעדיין אין לו את ההרגל הזה צריך לעשות משהו בנידון.

מאת: רוןניהול ידע12/06/161108 צפיות
מאמר על זכיינות למכירה

מאת: אבי דוידיניהול ידע17/11/151830 צפיות
כיום, על מנת לבצע השוואת מחירי סלולר, צריך פשוט להיכנס לאתר שמאפשר לראות את כל האפשרויות הקיימות. בעידן שבו יש שפע של מידע, ניתן לענות על צרכיו של הצרכן, מבלי לגרור אותו לשיחות ממושכות עם נציגי השירות במרכזי המכירה או בטלפון. הלקוח בעצמו יכול לראות את כל החבילות והמכשירים הקיימים, להשאיר את פרטיו ובזאת מסתיים חלקו. את המשך התהליך תבצענה החברות עצמן, שיצרו עמו קשר בהקדם.

מאת: דניאל מוריץניהול ידע14/01/154374 צפיות
כאשר אתם נדרשים לנהל מלאי בחנות שלכם, עליכם לחשוב כיצד יהיה אפשר לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. אתם בעצם מחפשים שיטה מסוימת של קידוד, אשר תאפשר לכם לתת סימן מוסכם וקבוע לכל מוצר, וכאשר אותו סימן יהיה מזוהה במערכת - אותו מוצר גם יוזן. הדבר כמובן חוסך את הצורך לכתוב בכל פעם את שמו של המוצר או לחפש אותו בקטלוג - בוודאי כאשר מדובר על מאות או אפילו אלפי מוצרים שונים. אז מה יכול להיות הפתרון לכך?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica