חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעלי חיים ובעיקר חיות בר בעקבות אסון הכרמל

מאת: אינטרנטעבעלי חיים - כללי07/02/20112788 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אזור הכרמל נחשב לשמורת טבע יפיפה ומיוחדת במינה בארץ ובעולם כולו. אין אפשרות לדעת בוודאות את גודל האסון, בעלי חיים נדירים ורבים אכלו אתס הכרמל ביניהם חיות בר כגון: סלמנדרה כתומה, לטאה ירוקה, בזי צוקים, נשרים, עיטים, ארנבים, כבשי בר, עזים, חזירים, שועלים, דורבנים, יחמורים, איילים, עופרים, שבלולים, חיפושיות, חגבים, חרגולים, עכבישים, נמלים ועוד.

קשה למדוד את הנזק המדויק ואת השפעותיו לעתיד אך ברור לכולם שמדובר בנזק כבד מנשוא ושייקח עשרות שנים לשקם. בעלי חיים מסוימים ממש בסכנת הכחדה. חיות הבר החופשיות בשטחים הפתוחים רובם לא שרדו אמנם הציפורים יכלו לברוח ולעוף אך יונקים וזוחלים נשארו חסרי אונים.

לאלו שכן הצליחו לשרוד יהיו בעיות למצוא מכסה ומזון. בעלי החיים חשובים במערכת האקולוגית לפעולות הטבע לשרשרת המזון, החיות הן אלו שעוזרות ליער להשתקם מעבירות ומפיצות זרעים, אוכלים צמחיה יבשה ומאפשרים לחדשה לצמוח ולהשתקם.

חי בר הכרמל


בשנת 1960 הוקמה אגודה ציבורית על ידי אברהם יפה ואורי צאן על מנת להחזיר את חיות הבר מימי קדם אל ישראל. עד שנת 1978 אגודת חי בר פעלה באופן עצמאי, ומאז רשות שמורות הטבע לקחה אותה תחת חסותה.

המטרה הייתה לשחזר את הנופים ולהשיב בעלי חיים שהוכחדו. בחי בר מעודדים את רביית בעלי החיים, עוקבים אחרי בריאות והסתגלות, נותנים מזון ומים בשפע בצורה מבוקרת ועוקבים אחרי החיות ברגע שמשחרים את החיות חזרה לטבע בעזרת משדרים.

פינוי והצלת בעלי חיים

מאות מתנדבים ועובדי החברה להגנת הטבע והגנים נתרמו למבצע הצלת בעלי החיים מאזור השריפה בליווי רכבי פיקוח וכבאות. בשלב זה שמורת חי בר כרמל לא נפגעה בסופו של דבר וכל החיות חולצו ואלו שנשארו עברו בשלום את השריפה. ביום חמישי עם תחילת השריפה פונו כל העופות הדורסים לפארק הטבע ברמת נדיב.

מכיוון שפינוי החיות מצריך הרדמת החיות ופעולות מורכבות ולוגיסטיות תחת אש, את היונקים, כמאתיים במספר, ריכזו בקרחת היער מרוססת במים ובמעכבי בעירה,  וכך הן ניצלו. החיות נשארו במקום לאורך זמן השריפה.

חיות המשקים וחיות מחמד


משפחות רבות שנאלצו לפנות את ביתהן נטשו כלבים חתולים רבים ומגוון חיות מחמד. כמו כן חלק מהמשקים שחררו את החיות וחלק מהחיות ברחו מבהלה ופחד. עמותות שונות פעלו ועמלו במשך כל אותן ימים נשלחו צוותי חילוץ מיוחדים לחילוץ וקליטת החיות. חלק מהחיות נפגעו פיזית וחלקן נפשית. לא מעט חברות תרמו אוכל לבעלי חיים שנמצאו עזובים באיזור האסון.

ב-facebook נפתח עמוד מיוחד מידע בנושא בעלי החיים בכרמל אשר מספק מידע לאן לשלוח את החיות ומידע על אלו חיות נמצאו. מאות אנשים סיפקו פרטים המאפשרים ליצור קשר ומזמינים לעזור ולקבל בעלי חיים לאירוח ולאימוץ וגם מתנדבים להסעות מיוחדות ולשינוע בעלי החיים הנטושים. בנוסף ישנה רשימה ארוכה של עמותות להצלת בעלי חיים מרחבי הארץ.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אינטרנטע

מאת: אינטרנטעמוסדות לימוד27/02/111185 צפיות
החלטת ללמוד לתואר ראשון במנהל עסקים? לפניך כל הפרטים אודות מוסדות הלימוד במרכז הארץ, שיכולים להתאים לך...

מאת: אינטרנטעלימודים אקדמאיים16/02/111307 צפיות
איפה ניתן ללמוד לתואר ראשון במנהל עסקים בצפון הארץ? בואו לקרוא טיפים ומידע חשוב לסטודנטים לעתיד...

מאת: אינטרנטעבריאות השן09/02/111709 צפיות
האם מדינת ישראל תאשר בחוק מתן טיפולי שיניים לילדים בחינם? בואו להבין במה דברים אמורים...

מאת: אינטרנטעחיות מחמד03/01/111634 צפיות
בכל בית שלישי בישראל יש חיית מחמד, כלב או חתול. כל מי שגידל או מגדל כלבים וחתולים יודע עד כמה הם אהובים... אבל אם אנחנו כל כך אוהבים את חיות המחמד שלנו, למה אף אחד לא שואל בכל רם ובודק מה הם אוכלים?

מאת: אינטרנטעבריאות הנפש19/10/101433 צפיות
טיפול מומלץ לחרדה או פוביה הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי, CBT, וכיום נחשב לטיפול היעיל ביותר במצבים כאלו.

מאת: אינטרנטעבריאות הנפש19/10/101736 צפיות
איך תזהו חרדה או פוביה אצל ילדיכם? למה חשוב לשים לב? קיראו בהרחבה.

מאת: אינטרנטעבריאות הנפש19/10/101780 צפיות
במובנים רבים חרדות או פוביות אצל ילדים דומות לאלו המופיעות בקרב מבוגרים. אבל מה באמת מאפיין אותן? כל המידע.

מאמרים נוספים בנושא בעלי חיים - כללי

מאת: בתיה כץבעלי חיים - כללי03/12/19549 צפיות
אך מה יהיה ניתן לומר על מנגנון המשלב בו מספר חלקים מופרדים הפועלים בתיאום? הרי כדי שאבולוציה תשמור מקרה כלשהו, עליו לתת יתרון הישרדותי משמעותי בו ברגע, אחרת היצור לא "ישרוד יותר טוב מאחיו". מסתבר שקיימים מנגנונים בטבע המראים של"אבולוציה" ניחנה גם בראיית העתיד, או במילים אחרות, עובדה נוספת לקיומו של גורם אינטלגנטי חיצוני.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172757 צפיות
הרחקת יונים באמצעות רשת להרחקת יונים, הינה שיטה נפוצה ואופטימלית, אשר קיימת במס' רב של מבנים ובניינים ומספקת פתרון מקיף למניעת קינון ומטרד רב של היונים. רשת נגד יונים ניתנת להתקנה באזורים שונים של הבית, בגדלים שונים ובסוגים שונים.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172518 צפיות
לא רבים יודעים כי קיים מקצוע בשם "מרחיק יונים". מרחיק יונים כשמו כן. מרחיק יונים משתמש בשיטות שונות להרחקת היונים מהאזור המבוקש .

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/172306 צפיות
הרחקת יונים הינו תחום גדול בו קיימים חברות ובעלי מקצוע רבים ושונים, אשר נותנים מגוון פתרונות לכלל סוגי האוכלוסייה, החל מלקוחות פרטיים, וועדי בתים, ועד ללקוחות עסקיים וחברות. בתחום זה חשוב להבין מהו צרכיכם ולהכיר את השיטות השונות הקיימות להרחקת יונים, וכן למצוא בעל מקצוע אמין ומנוסה, אשר יוכל לספק לכם שירות הרחקת יונים כמו שצריך.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171969 צפיות
הרחקת יונים מאזורי קינון ביתיים, מצריכה לנקוט במספר דרכים מסוימות אשר באמצעותם ניתן להרחיק את היונים ולהיפטר מהם אחת ולתמיד. אין זה מספיק לגרש את היונים ולקוות שלא יחזרו, נדרשות כאן שיטות מיוחדות להרחקת יונים וכן הקדשת זמן והשקעה רבה בכדי להשיג פתרון יעיל בהרחקת היונים.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171950 צפיות
הרחקת יונים משלטים הינה שיטה חדשה ויעילה אשר נותנת מענה למטרד היונים אשר מביאות עימם לכלוך ורעש כאשר הם מקננות על גבי שלטי פרסום של עסקים וחנויות. מטרד זה יכול לעורר סלידה אצל הלקוחות המבקרים במקום ואף חלילה להרחיק אותם, דבר אשר יכול לפגוע בפרנסתו של העסק או בעל החנות.

מאת: אביב הרחקת יוניםבעלי חיים - כללי22/01/171629 צפיות
הרחקת יונים ניתנת לביצוע באופן עצמאי על ידי מס' שיטות מסוימות להרחקת יונים משטח ביתכם או מבית העסק שלכם, אך, בכדי להשיג תוצאות טובות יותר, המאפשרות הרחקת יונים לצמיתות, כדאי שתשקלו פניה אל חברה מקצועית להרחקת יונים, אשר מומחית בכלל סוגי העבודות הרחקת היונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica