חפש מאמרים:
שלום אורח
19.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעיות אוזניים אצל חתולים

פתיח: החתול שומע פי 3 טוב יותר מאשר בני האדם והאוזן הוא אחד מאיברי הראש החשובים ביותר אצלו.

השמיעה היא אחד החושים המפותחים והחשובים ביותר אצל החתול. בעיה או מחלה באיברי השמיעה החיצוניים (אפרכסת) או באוזן הפנימית יגרמו לבעיות תפקוד בשמיעה ובשיווי המשקל.

במידה ולחתול ישנם בעיות אוזניים סביר להניח שנוכל להבחין בסימנים הבאים:

1.     כאבים באוזן - אדמומית, גירודים, אוזן נפוחה וריח רע מהאוזן. הפרשה שחורה לעתים מוגלתית מהאוזן.

2.     הליכה לא יציבה, הקאות, החזקת הראש לצד או שהחתול מסתובב לצד אחר.

קרדית האוזן

הסיבה הנפוצה ביותר לדלקת אוזניים אצל חתולים היא קרדיות האוזן (Otodectes Cynotic). הטפיל חי בתעלות האוזן, על העור וניזון ממנו. הוא נפוץ מאוד בחתולים - אשר מהווים בדרך כלל את מקור ההדבקה לחתולים אחרים ואף לכלבים. הטפיל מדבק ביותר לבעלי חיים שנמצאים בסביבתו של בעל החיים הנגוע. קרדית האוזן גורמת לדלקות אוזן מגרדות במיוחד (כאילו שמישהו אוכל לך את האוזן). לעיתים, עקב ניעורי ראש עזים, נגרמים דימומים כבדים באוזן החיצונית (Ear hematoma) אשר דורשים טיפול כירורגי.

כשיש קרדיות, לאוזן יש הפרשת יתר שחורה ואף מוגלתית עם ריח חריף מהאוזן. מחזור החיים של הטפיל אורך כשבועיים ולכן יש להמשיך בטיפול באוזניים כשלושה שבועות למניעת הישנות המחלה - מומלץ לטפל בכל החיות באותו בית גידול על מנת למנוע מעבר מבעל חיים אחר לשני, או לבודד את בעל החיים הנגוע.

טיפול ומניעה

הטיפול כולל ניקוי רציני של תעלות האוזן ושימוש בחומרים הורגי קרדית באוזן כמו: Cerumite, Canural.

יש וכדאי תמיד להתייעץ עם רופא וטרינר בכל בעיות אוזן של כלבים וחתולים. כדי למזער בעיות אוזניים יש לעשות טיפול מונע על ידי ניקוי אוזניים פעם בשבועיים עם חומר מיוחד לניקוי או אפילו צמר גפן לח.

בוקסה:

האינפורמציה מהחושים מועברת למוח, נקלטת  ומעוררת תגובה. האפרכסת תופסת את הקול ומשם הוא מועבר לאוזן התיכונה ולעור התוף. הקול גורם לתנודה בעור התוף ותנודות אלו מעוררים את איברי שיווי המשקל באוזן הפנימית אשר מגבירים ומעבירים את הקול אל השבלול אשר תופס את הקול הזה מתרגם אותו על ידי סימנים כימיים למוח וכך החתול שומע.

www.vets.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המרכז הווטרינרי נותן שירותים רבים הכוללים כירורגיה, ניתוחי לייזר, רפואה, שירותי ייעוץ ועוד. הציוד החדשני הרב כולל מכון רנטגן, מכשיר אולטרא-סאונד, מעבדת דם, אנדוסקופיה (הדמיה בעזרת סיב אופטי), מעבדה ציטולוגית, חדרי ניתוח עם מכונות הרדמה, חדרי אשפוז, חרום 24 שעות 7 ימים בשבוע, שירותי מומחים ועוד.
www.vets.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר דורון נרי - רופא וטרינר

מאת: ד"ר דורון נרי - רופא וטרינרחיות מחמד01/05/111008 צפיות
וטרינרים העוסקים ברפואת חירום יודעים שבפסח מתחילים להופיע המקרים הראשונים של הכשות נחשים. האביב, והימים המתארכים והחמים הבאים איתו, מאותתים לנחשים שהגיע הזמן להתעורר מתרדמת החורף.

מאת: ד"ר דורון נרי - רופא וטרינרחיות מחמד14/04/111204 צפיות
חינוך הכלב לשליטה בעשיית צרכיו חשובה מאוד לכלב ולבעליו כאחד למען שלום (וניקיון) הבית ולכן יש כמה דברים שחשוב לדעת :

מאת: ד"ר דורון נרי - רופא וטרינרחיות מחמד14/04/111288 צפיות
טוקסופלסמה – אותה מחלה מסתורית ומפחידה, שרובנו שומעים עליה לראשונה בבואנו להרחיב את המשפחה, קרי – לפני הכניסה להריון. במאמר זה נסביר על המחלה, הסיכונים, הקשר לחתולים וננסה להרגיע את המודאגים (או המודאגות) ולנפץ כמה מיתוסים הקשורים במחלה (רמז מקדים: לא! אין צורך לזרוק את החתול מהבית...)

מאת: ד"ר דורון נרי - רופא וטרינרחיות מחמד14/04/111101 צפיות
כלבים בכל גיל וגזע יכולים להראות סימנים של אלרגיה למגע . בעלי חיים מראים סימנים כתוצאה מגירוי של חומר כימי או חומר אחר כמו חומרים לניקוי הרצפה, שמפויים, אריגים שונים, שטיחים וכלי אוכל מפלסטיק. תגובה לגירוי העור יכולה להיות מייד לאחר החשיפה בעוד שתגובה אלרגית יכולה לקרות שבועות וחודשים לאחר החשיפה לחומר החשוד.

מאת: ד"ר דורון נרי - רופא וטרינרחיות מחמד14/04/11854 צפיות
בשנים האחרונות, הפופולריות של איגואנות כחיות מחמד, במדינת ישראל, נמצאת בעלייה מתמדת. מאחר שלאיגואנות יש דרישות גידול מאד ייחודיות, אנו נתקלים במקרים רבים של תחלואה אשר נגרמים כתוצאה מתנאי גידול לא נכונים של האיגואנה. עקב כך צריך ללמוד מעט על מקור ודרך החיים שלה בטבע.

מאת: ד"ר דורון נרי - רופא וטרינרחיות מחמד14/04/111399 צפיות
האם כלבים אינטליגנטים? כלבים חיים בין בני אדם כבר אלפי שנים. תוך כדי זמן התאקלמות זה, התקיימה התפתחות משמעותית של הכלב מהזאב הפראי החי בעקבות האינסטינקטים שלו אל חיה אינטליגנטית ויפה המשרתת את בני האדם בצורה מרשימה. אין ספור דוגמאות שיכולות להוכיח טענה זו:

מקורם של השרקנים בהרי האנדים בפרו, שם גודלו לאכילה. הכובשים הספרדים שהגיעו לפרו במאה ה-16 התלהבו מהמכרסמים הפרוותיים נוחי המזג והביאו אותם עימם לאירופה לגדלם כחיות מחמד. מקור שמם באנגלית Guinea Pigs אינו ידוע. בעברית נהגו לכנותם "חזירי ים", למרות שאין להם קשר לא לחזיר ולא לים... השם שרקן ניתן להם על שום הקולות שהם משמיעים בעת התרגשות.

מאמרים נוספים בנושא חיות מחמד

מאת: דודישחיות מחמד29/03/183365 צפיות
הגידול במספר בתי האב בהם יש חיות מחמד (כלב או חתול) הוביל להתפתחות מטורפת בענף המזון לחיות. היום כשאתם נכנסים לחנות יש כמות רבה של מותגים על המדפים וכל כך קשה לבחור.

מאת: דודישחיות מחמד19/09/172741 צפיות
יש לא מעט דברים שיש להיערך אליהם כשמחליטים לצרף למשפחה חבר חדש בדמות כלבלב. כלומר, כל חיית מחמד דורשת היערכות מסוימת, אבל אני חושב שיסכימו איתי רוב האנשים, שכלב בבית דורש קצת יותר הערכות ונכונות והשקעה

מאת: דודישחיות מחמד07/05/173570 צפיות
הכלב הוא לא רק חברו הטוב ביותר של האדם, הוא גם אוכל השאריות שהאדם מגניב לו מתחת לשולחן הטוב בעולם. ואוכל דברים שנפלו על הרצפה במטבח הטוב בעולם.

מאת: נטלי הרוש חיות מחמד03/11/16952 צפיות
על גידול תוכי קוקטייל כחיית מחמד

מאת: נטלי הרוש חיות מחמד01/08/162121 צפיות
תופעת נטישת חיות המחמד גדלה עם הזמן מזמינים אתכם לקרוא קצת מה עובר עליה שם בחוץ...אחרי שהתרגלה לתנאי בית חום ואהבה..

מאת: דודישחיות מחמד22/03/165280 צפיות
אנחנו אוהבים את הכלב שלנו כמו ילד. אנחנו משחקים אתו, מפנקים אותו, מדברים אליו, מתכרבלים אתו ורוצים את הטוב ביותר בשבילו

מאת: דודישחיות מחמד14/03/165319 צפיות
אימצתם גור? איזה כיף! תתחדשו בחבר החדש והכי טוב שיהיה לכם! בטח חשוב לכם שהוא יתפתח ויגדל בצורה הבריאה והנכונה ביותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica