חפש מאמרים:
שלום אורח
10.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אטרקציות לימי הולדת

בעבר מסיבת יום הולדת ממוצעת הייתה כוללת עוגה עם נרות כמספר שנות הילד (בתוספת נר אחד לשנה הבאה..) צלחת חד פעמית עם ממתקים, ריקוד הציפורים, ובמקרה הטוב ליצן או קוסם (במרבית הפעמים היה זה אחד מהוריו של הילד בתחפושת מגוחכת..) אך לא עוד.

אנו ערים היום לימי הולדת שהפכו הפקה של ממש, החל מגיל 4-5 ואף לפני כן מפיקים ההורים אירוע בלתי נשכח הכולל אטרקציות לימי הולדת שונות (ומשונות לעיתים..) וכך כל מסיבת יום הולדת הופכת להשקעה כספית לא מבוטלת.
מן העבר השני החלו לאחרונה להישמע גם כמה קולות שפויים שהחליטו לשים קץ לכסף הרב המושקע, וכך ישנם ימי הולדת הכוללים אטרקציות, אך בהפעלה אישית ובהשתתפות ההורים, דבר  שחוסך אומנם בעלויות אך מביא איתו לא מעט סידורים ותכנונים מוקפדים מראש.

בין אם אתם נמנים עם הקבוצה הראשונה או עם הקבוצה השנייה, אין להתעלם מהתופעה הזו של מסיבות יום הולדת שאינן דומות ולו במעט למסיבות יום ההולדת הזכורים לטוב מפעם, אפילו העוגה (אותה עוגת שוקולד מפורסמת וטעימה) הפכה צורתה לגמרי.

כדי להפוך את משימת ההפקה לפשוטה יותר יש כלל ברזל שהוא טיפ חשוב לכל הפקה מוצלחת. בחרו עם הילד נושא מרכזי ליום הולדת, ועפ"י אותו נושא תכננו את ההפעלות.

לדוג' במידה והילד אוהב דמות טלוויזיה כמו "בוב ספוג" וכד' החליטו שזה יהיה הנושא; אפשרות נוספת- נושא מספר אהוב כמו "ספר הג'ונגל", או נושא פרי דמיונו של הילד כמו "המערב הפרוע" וכדומה.            

לאחר שבחרתם את נושא יום ההולדת יהיה לכם קל בהרבה לתכנן את יתר ההפעלות:

1.    הצעות לאטרקציות ע"י מפעיל
ניתן למצוא כיום שלל מפעילים מתחומים שונים:
א. ליצן/ית: הליצן זכור לנו עוד מימי ההולדת הקדומים, והוא תמיד יישאר האהוב ביותר על הילדים.
ניתן למצוא שלל ליצנים המספקים הפעלה נעימה לאורך מרבית המסיבה, מה שמקנה להורים שקט, ובעיקר מרחב פעולה לעמוד מהצד ולהתענג על אושרם וצחוקם של הילדים.
ב. קוסם: עוד מפעיל ששמר על המוניטין מפעם הוא הקוסם, בניגוד לעבר בו היו מסתפקים הקוסמים באותה מטפחת המשנה את צבעה, היום הקוסמים מגיעים עם שלל קסמים המושכים את תשומת ליבם של הזאטוטים, והם יושבים מהופנטים לכל אורך המופע.
ג.  מפעיל מחופש לנושא הנבחר: ישנם מפעילים עם תחפושות שונות שיכולים להתאים לנושא שבחרתם כמוטיב ליום ההולדת.
לדוג' במידה ובחרתם בנושא "ספיידרמן" יגיע המפעיל מחופש לספיידרמן ויעביר פעילויות שונות הקשורות לנושא הנבחר.
ד.  בובות ענק: ישנם אינספור דמויות אהובות המגיעות כבובות ענק, מפעילות ומצחיקות את הילדים וגורמים להתלהבות רבה שכן, פני המפעיל אינן נראות בתוך בובת הענק ונוצרת חוויה של דמות אהובה ש-"מתעוררת לחיים" מתוך מסך הטלוויזיה או ספר אהוב.

2.    הצעות לאטרקציות ע"י עזרים:
ב. הפעלה עם בעלי חיים: אטרקציה זו אינה מתאימה לכל אחד, כיוון שיש ילדים שנמשכים מאוד לבעלי חיים וישנם כאלו שמפחדים ונרתעים.
אם ילדכם נמנה עם הקבוצה הראשונה, וכך גם חבריו המוזמנים, הפעלה זו יכולה להיות מהנה במיוחד. המפעיל מגיע עם שלל כלובים ובתוכם בעלי חיים שונים, ביניהם ארנבות, שפנים, מכרסמים שונים, ואפילו נחשים. הילדים לומדים להכיר כל חיה בנפרד ואף זוכים ללטף אותם.
ג. הפעלה מוזיקאלית: אין ילד שלא אוהב לרקוד ולהשתולל, לכן הפעלה זו הפכה פופולארית ואהובה מאוד בקרב ילדים.
המפעיל/ה מגיע עם כלי נגינה שונים, מתוף מרים ועד תופים אפריקאיים, חלילים ושופרות מיוחדים ועוד.
הילדים מכירים מקרוב כל כלי, מנגנים עליו ורוקדים לצליליו, ולרוב זוכה ילד/ה היום הולדת לעלות ולנגן על כלי מיוחד בהופעת סולו, מה שמקנה לו תחושת התלהבות וייחודיות על פני שאר הילדים המשתתפים.
ד.  תיאטרון בובות: ניתן להביא אל ביתכם או כל מקום שנבחר לאכלס את יום ההולדת, תיאטרון בובות נייד, הילדים זוכים להצגה פרטית קסומה במיוחד על סיפור או נושא אהוב על ילד/ה היום הולדת.
ה.  יצירה בבלונים: תמיד כיף, תמיד מלהיב בכל פעם מחדש, מגיע מפעיל ואיתו בלונים מיוחדים אותם הוא מפסל לצורות ודמויות שונות עפ"י בקשות הילדים.
ו. יצירה משוקולד: אטרקציה מתוקה במיוחד הכוללת הכנת דמויות שונות העשויות מבצק שוקולד, קצת מלכלך, אך אין כמו לראות ילדים מרוחים בשוקולד ומחייכים בהנאה.
ז.  גי'מבורי: הפכו את חצר ביתכם לממלכה קסומה המכילה ארמונות ענק מתנפחים, מגלשות מים וקצף ועוד, הילדים לא יפסיקו לקפוץ ולהשתולל ובעיקר לצהול משמחה.

קצת לפני סיום טיפ חשוב על עוגת יום ההולדת:

כיום העוגה היא בחירתו של ילד/ה היום הולדת והיא כוללת בקשות כמו "עוגת בוב ספוג", "עוגת ספיידרמן", "עוגת בן-טן" ועוד, זאת לפי רוח התקופה ובעיקר סדרות הטלוויזיה המשודרות, אם בחרתם נושא ליום ההולדת עצבו את העוגה בהקשר לנושא.
ישנן שתי אופציות: היקרה והקלה היא לפנות לקונדיטוריה הקרובה לביתכם ולבקש עוגה התואמת את בקשתו של הילד.
האופציה השנייה הזולה יותר אך מעט קשה יותר לביצוע, היא הכנת עוגה ביתית עם מתכון פשוט ואהוב על הילד וקניית נייר אכיל עם הדמות האהובה והמבוקשת ע"י הילד, נייר אכיל ניתן למצוא כיום בחנויות רבות ועלותו פחותה בהרבה מעוגה קנויה בהזמנה אישית מקונדיטוריה. כך תוכלו לחסוך בעלויות ולא פחות חשוב להכין עוגה עפ"י טעמו האישי של הילד, ממרכיבים שאתם בוחרים להכניס אל תוך העוגה, אם אינכם רוצים להכניס צבעי מאכל שונים וכד' .

לסיכום...

ישנן אינספור אפשרויות לאטרקציות שישמחו את ילדכם, תכנון מקדים הכולל נושא אהוב ותקציב אותו אתם מקצים למסיבה יהפוך את ההפקה לקלה יותר.
שנזכה לשנה הבאה, עד מאה ועשרים שנה!

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאורה צביקלר
הלהבות- הפקות אמנותיות לאירועים
http://www.halehavot.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאורה צביקלר

מאמרים נוספים בנושא הפקות אירועים

מאת: אלעד אוחנההפקות אירועים23/11/19911 צפיות
לא כל אירוע חייב להיערך באולם אירועים; לעתים אנו מבקשים לערוך אירוע קטן ואינטימי יותר בחצר הבית, בגן הציבורי הקרוב או בשכיית חמדה כלשהי בחיק הטבע. לעתים לאירוע שלנו אין דרישות רבות ומורכבות ואנו עשויים להזדקק רק לציוד משלים שיסייע לנו בארגון האירוע החביב שלנו. במקרים כמו זה, תוכלו לפנות לחברה העוסקת בהשכרת ציוד לאירועים.

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים13/01/192147 צפיות
הרשימה הבאה תעשה לכם סדר בכל מה שאתם צריכים לארגן לימי השבעה, מסוכות אבלים להשכרה ועד פתרונות חימום וקירור.

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים22/07/181368 צפיות
אוהלים להשכרה | מסוככים עליכם בכל תנאי אוהלים יכולים לשמש למטרות שונות, לפניכם מספר מדדים שיוכלו לסייע לכם לבחור את האוהל הטוב והמתאים ביותר עבורכם. אין ספק שמשפחת האוהלים עברה תמורות במהלך ההיסטוריה, האוהלים הקדמונים ששימשו למגורים הפכו למבנים ארעיים לאנשים הנודדים בדרכים ונראה כי עד השנים האחרונות אנשים הכירו בעולם המערבי רק את אוהלי הקמפינג, אבל היום זה נראה אחרת אוהלים של היום הינם מבנים שיכולים לשמש כמבני קבע בגני אירועים או במסעדות, אנשים נהנים מאוהלים להשכרה לעריכת אירועים או למטרה של מפ

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים17/06/18689 צפיות
אוהלי אבלים הם מוצר נפוץ בקרב היושבים שבעה, כבר הורגלנו לראות את האוהלים כאשר אנו הולכים לנחם מכרים, מחיר אוהלי אבלים הם טווח רחב וחשוב להתמצא.

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים03/06/18682 צפיות
הסוכה שאתם שוכרים תשמש אתכם ותענה על הצרכים שלכם. כדי שכך יקרה ואתם תהיו מרוצים עליכם לזכור מספר נקודות חשובות. כאשר עומדים לשכור סוכות אבלים להשכרה יש לזכור מספר נקודות חשובות. וזאת כדי שתוכלו להפיק תועלת מקסימלית מהשירות ותהיו מרוצים מהמוצר שקבלתם. קראו להלן על הנקודות המשמעותיות שיעזרו לכם לכוון את עצמכם לחברה המומלצת, ולקבלת השירות ההולם והרצוי לכם.

מאת: tiloniהפקות אירועים08/04/18614 צפיות
הפקת לוויות זהו תהליך הדורש הקפדה על פרטים טכניים מרובים. לפני הכל, יש להעביר את גופת המת אל בית הלוויות, תוך תיאום ההלוויה עם חברה קדישא. בנוסף, צריך לתקשר עם הגורמים הרלוונטיים ולסדר עניינים של רישיון קבורה, פרסום מודעות אבל ועוד

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים13/02/18838 צפיות
חשבם לשכור סוכות אבלים להשכרה? עליכם לברר על החברה לפני שאתם סוגרים עסקה. כדי שתקבלו מענה מתאים לצורך שלכם ותהיו מרוצים. כאשר שוכרים מוצר, חשוב מאוד להיות בטוחים שאתם מתנהלים מול משכיר אמין והוגן. כך שאתם תקבלו את המוצר הרצוי לכם, ותהיו מרוצים משירות מתאים שעונה על הצורך שלכם. קראו להלן על הפרטים שצריך לברר אודותיהם לפני שפונים לשכור מוצר מחברה. כך תדעו כיצד להתנהל ולהשיג את התוצאה המקסימלית והמתאימה לכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica