חפש מאמרים:
שלום אורח
17.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ליקויי בניה בדירה חדשה

מאת: ליקויי בניהבתים משותפים23/11/2011474 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בקניית דירה חדשה מקבלן ישנה תקנת בניה המופיע ומגדירה אחריות "שנת בדק" שמשמעותה היא, שכל ליקוי בניה שנמצא בשנה הראשונה בה נקנתה הדירה, חייב בתיקון של הקבלן עפ"י חוק, מכיוון שלא יתכן שבעלי דירות שרוכשים היום דירות בסכומי עתק יאלצו לתקן את הליקויים שנגרמו כתוצאה מעבודה שאינה עפ"י התקנות בעצמם ועל חשבונם.

איתור ליקויי בניה בדרך כלל מתחיל בבעל הנכס שמזהה מצב שבו יש פגם כלשהו בקיר (כמו חדירת נוזלים, התקלפות קיר ועד למצבים בהם ישנו רי של טחב ועובש).
איתור ראשוני כזה מעלה חדש חזק להמצאות של דליפות ממקורות רטיבות שונים, במיוחד כאשר זוהי תופעה שרואים לאורך מרבית קירות תקרות הדירה.
איתור נוסף שיכול להתבצע, למרות שמרבית בעלי הנכסים לא נוהגים לבצע בדיקה מסוג זה (אם לא חשדו בהמצאות ליקויי בניה) זה באמצעות חברת ביקורת מבנים שמגיעה לדירה, מבצעת בדיקה מקיפה של כל הליקויים, הנגלים לעין והנסתרים ממנה ובכך יכולה למנוע הסתבכות של ליקויי בניה בעתיד הגורמים לנזקים גדולים יותר וכמובן להתנהלות קשה יותר מול הקבלן, במקרים של המצאות ליקויי בניה חשוב מאוד "להכות בברזל שהוא חם" ולפנות מיידית לקבלן לתיקון הליקויים עפ"י דוח חברת ביקורת מבנים.

פניה לקבלן לאחר דו"ח בדק בית חשוב מאוד, עם זאת לא ניתן תמיד לקבל את המענה הרצוי בפניה ישירה לקבלן, לשם כך קיים בשוק עו"ד ליקויי בניה המתמחה בתחום ובהתנהלות משפטית מול קבלני בניין, עו"ד מסוג זה יכול לעזור לבעל הנכס גם בשלבים מאוחרים יותר באמצעות עיבוד המידע הנמצא בדו"ח בדק בית ובכך לגרום לקבלן לבצע את התיקונים בהם הוא נדרש על פי חוק.
מרבית הקבלנים נענים לבקשות של עו"ד יותר מאשר לבקשות רוכשי הדירות, מכיוון שהם מבינים שתקנות הבניה הקבועות בחוק מקשות עורף מאוד עם נושא ליקויי הבניה במדינת ישראל וכי נושא זה רגיש מאוד בבתי המשפט בישראל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליקויי בניה - מאגר מידע בנושא ליקויי בניה ובדק בית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליקויי בניה

מאת: ליקויי בניהביטוח דירה16/11/11618 צפיות
ליקויי בניה היא תופעה שכיחה במדינת ישראל ואלפי תיקים בארץ מוגשים מידי שנה לבית המשפט. האם ניתן לבטח את נושא ליקויי הבניה? ואם כן איפה?

מאת: ליקויי בניהשיפוצים10/11/11414 צפיות
במקרים בהם מתגלים ליקויי בניה, יש כמה אופציות האחת מהן היא שיפוץ ליקויי בניה. במאמר זה נסביר מתי אפשר ומתי לא ניתן לשפץ ומה קורה אז.

מאת: ליקויי בניהבניין ואחזקה - כללי30/10/11571 צפיות
ליקויי בניה יכולים להופיע גם בדירות חדשות, במאמר זה נביא מידע חשוב בנושא טיפול בליקויי בניה שנגלו בדירה חדשה מקבלן. איך לבחור חברת בדק בית ואיך להתמודד עם התביעה מול הקבלן.

מאמרים נוספים בנושא בתים משותפים

מאת: פורטל בתיםבתים משותפים21/01/20128 צפיות
דאגה לתחזוקת הנכסים שבבעלותכם יכולה להתגלגל לסוף רשימת סדרי העדיפויות שלכם, אולם קחו בחשבון שתחזוקה ראויה יכולה למנוע תקלות וכתוצאה מכך קריאות חירום. בנוסף היא שומרת על הנכס, כמו גם על הערך שלו לאורך השנים. הגנה על הנכס להשכרה שלכם בעונה הגשומה דורשת מכם לבצע את הפעולות הבאות ברשימה, וכך לשמור עליו מטופח וראוי למגורים.

מאת: אבי דוידיבתים משותפים21/04/19862 צפיות
המלצות לבחירה נכונה של צבע לחדר מדרגות.

מאת: שלמה פריבתים משותפים18/07/17820 צפיות
אחזקת מבנים בכפר יונה, יכולה לסייע למי שגרים בבתים משותפים. כפר יונה היא עיר בת כ-21,000 תושבים, שנמצאת ממזרח לעיר נתניה. חשוב לתחזק היטב בתים משותפים, על מנת שאיכות החיים של הדיירים תהיה גבוהה.

מאת: ליאורבתים משותפים03/05/17735 צפיות
אחזקת מבנים בעיר תל אביב, מאפשרת לכם לגור בבניין מטופח. אחזקת מבנים, מאפשרת לבניין המשותף, ולחצר שלו, להיות במצב טוב מאוד. חברה לאחזקתם של מבנים, יכולה לדאוג לכך, שהבניין והחצר, יהיו מטופחים, לאורך כל השנה.

מאת: שלום כהןבתים משותפים05/12/16744 צפיות
עיצוב המטבח הינו אחד האתגרים הגדולים ביותר בעיצוב ביתכם.

מאת: בנימין קלינגרבתים משותפים25/11/16666 צפיות
מהם התנאים להוצאת צו הריסה מנהלי? סעיף 238א(א) לחוק קובע, כי תנאי להוצאת צו הריסה מינהלי על-ידי יו"ר ועדה מקומית לתכנון ובנייה, הנו הגשת תצהיר חתום בידי מהנדס הוועדה המקומית, המציין כי לפי ידיעתו הוקם הבניין ללא היתר בנייה או בחריגה מהיתר בנייה, כי לפי ידיעתו לא נסתיימה הקמת הבניין או שנסתיימה לא יותר מששים ימים לפני הגשת התצהיר, וכי ביום הגשת התצהיר הבניין לא מאוכלס או שהוא מאוכלס תקופה שאינה עולה על שלושים יום. כמו כן מורה סעיף 238א(ב) לחוק, כי לא יינתן צו הריסה מינהלי אלא לאחר התייעצות עם הי

מאת: שלום כהןבתים משותפים08/11/16794 צפיות
בית שמש הינה עיר מתפתחת שקצב הגדילה בה מסחרר. העיר , פותחת את שעריה לתושבים מרחבי הארץ, ובפרט את הציבור הדתי. חברת יסודות צור מתאימה לכלל הציבור הדתי את הבניה שלה כגון: שיפוץ, הרחבת שכונות, הקמת שכונות חדשות ופרויקטים של פינוי בינוי ומאפשרת לציבור זה לחוות ולקבל את הנוחות והדיוק הנדרש לאורח החיים הדתי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica