חפש מאמרים:
שלום אורח
18.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

'אוונגרד' – מיזם חדשני להעצמה קהילתית של ילדים, בני נוער ומשפחותיהם.

'אוונגרד' – מיזם חדשני להעצמה קהילתית של ילדים, בני נוער ומשפחותיהם.

מאת אורלי קלימשטיין פלד

"הדמיון חשוב יותר מידע, מפני שבעוד הידע מצביע על כל אשר ישנו, מצביע הדמיון אל עבר כל מה שיהיה" (אלברט איינשטיין)

בחברה של שפע, בעולם שנתפש כעולם של "אפשרויות בלתי מוגבלות", חיים רבבות ילדים ובני נוער נעדרי דרך, כיוון ומקום. בשנים האחרונות נחשפת גם החברה הישראלית לנתונים קשים ומדאיגים על תפקודם החברתי והנפשי של מתבגרים. אנו נוכחים בעליה דרמטית בתופעות של ניכור חברתי בקרב מתבגרים, ממעורבות רבה של בני נוער בהימורים ובהתנהגויות אלימות ועוד.

הסביבות החברתיות, הפסיכולוגיות, הפיזיות והאנושיות היו בדור הנוכחי לסביבות מסַכְּנות לגבי המתבגר. איום בטחוני – קיומי מתמשך, עוני ולחצים כלכליים אחרים, העדר יציבות משפחתית, ייאוש, קשיי הגירה וקליטה ניכור ואי וודאות רוקמים יחדיו מציאות קשה ומסכנת עבור בני נוער. כאשר הסביבה נעשית רעילה, נוער וילדים הם הנפגעים הראשונים, שהרי אין עדיין בידיהם הכלים הנפשיים הנחוצים להתמודדות.

תקופת ההתבגרות היא שלב בעל פוטנציאל סיכוני רב בחיים. בשלב זה מתעוררים, במקרים לא מעטים, צרכים ובעיות. אם הצרכים והבעיות הללו לא יזכו למענה ולפתרון הולמים כבר בשלב זה, הם עלולים להתפתח לבעיות חריפות יותר בשלבים מאוחרים של החיים.

מצבי הסיכון והמצוקה אליהן נחשפים ואותם חווים ילדים ובני נוער אינם קיימים רק ביישובים חלשים ופריפריים, בקהילות עניות, אלא הפכו לתופעות חוצות שכבות ובכללם גם אוכלוסיות המבוססות היטב כלכלית.

התופעה מוכרת כמעט בכל ישוב בארץ. כולנו חשופים לתוצאותיה ההרסניות, על נוער ועל פני החברה בכלל.

לכן, אנו רואים בפיתוח פרויקט מניעה ארצי, הנותן מענה המותאם לגיל בצומת כה משמעותית זו בחיי אדם.
בעיננו, מתן מענה, זהו צו השעה! אנו רואים בבני נוער, הנמצא בצומת כה משמעותית בחייו, עתיד החברה.

"כל מה שילד צריך הוא, מבוגר אחד שיאמין בו" (הרב שלמה קרליבך)

על רקע מציאות זו פותח מיזם 'אוונגרד' - מרכז הבעה ויצירה, כפרויקט יצירתי לבני נוער ולמשפחותיהם וכמסגרת לייעוץ ותמיכה רגשית עבורם. שילוב בין אומנות, יצירה, שיח בענייני רגש ויחסים בקרב בני נוער, הינו מיזם חלוץ בתחום הנוער ומסייע במניעה של התדרדרות למצבי מצוקה וסיכון, פיתוח וחיזוק חוסן נפשי ותיעול תחושות הרס, תוקפנות, תסכול וכאב לביטוי יצירתי ופרודוקטיבי.

כתוכנית מניעה ומתוך תחושת אחריות חברתית, יצרנו מענה שמושך אליו בני נוער רבים. בסיוע צוות מקצועי ומתנדבים,  בני נוער מתעלים תחושות שליליות, לכדי עשייה יצירתית ובהמשך אף מתנדב בקהילה, סביב תכנים של מוסיקה, הבעה, יצירה ועשייה חברתית.

המיזם מתבסס על האמונה שהיצירתיות גורמת לאדם  להרגיש שהחיים ראויים לחיותם, יותר מכל דבר אחר. בני נוער זקוקים להזדמנות לתת ביטוי לדחף היצירתי, להיות, לחיות, לחלום, ליצור, לדמיין ולפנטז. באמצעות הצמיחה הרגשית-יצירתית יכולים בני נוער לחוש רצויים ומועילים בקהילה ובחברה שלהם, ולהביא לצמיחה אישית וחברתית. שהרי בני נוער הם עתיד החברה!

עמותת אוונגרד, הוקמה לפני כארבע שנים, ומובילה פיתוח מרכזי צמיחה ויצירה לבני נוער. בשותפות אנשי עסקים, קרנות וגופים נוספים. שותפות למען חברה בריאה יותר!

חברים ופעילים

חברי עמותת אוונגרד וידידיה מיצגים קשת רחבה של מתנדבים פעילים ומומחים מתחומים שונים ובכללם חברים בעלי רקע אקדמי וניסיון מעשי רב בחינוך, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה חברתית וקלינית, משפטים, מדעי המדינה, מנהל עסקים ועוד. פעילות החברים נעשית מתוך מודעות ואחריות חברתית עמוקה ומחויבות לפיתוח חברה אזרחית מעורבת, תומכת ויוצרת.

המודל של עמותת אוונגרד

מרכז "אוונגרד" -  מרכז המשלב את העשייה האמנותית בהקשריה  היצירתיים, הרגשיים והערכיים והחברתיים.

  • שימוש באומנויותכמסגרת לביטוי אישי וקבוצתי חיובי, וכשפה ואמצעי הבעה אוניברסלי.
  • שימוש באומנות ככלימצמיח בתהליך העצמה אישי-רגשי-תרפוייתי (של יחיד, קבוצה ומערכת משפחתית)

'אוונגרד' חותרת להוות גורם מקדם ומחולל שינוי ברמה האישית, קבוצתית וקהילתית.

גישה זו מאפשרת לבני נוער בסיכון, הנחשפים ולוקחים חלק בפעילות "אוונגרד", לפתח מסוגלות אישית, כישורי מנהיגות, אחריות ושייכות חברתית וזולתית, ובכך מפחיתה ואף מונעת עזובה וניכור חברתי בקרב הצעירים. עקרונות פעולה אלה ניתנים ליישום ומובילים אותנו לפיתוח חברה בריאה יותר. בה היחיד מתחבר לכוחותיו החיוביים, חש יכולת להניע עצמו לפעולה למען עצמו ולמען סביבתו, ומשם נולד השינוי החברתי.

"הגיון לא יקח אותנו רחוק.  עם דמיון אפשר להפליג אל מעבר לאופק" (מרק טווין)

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עמותת אוונגרד - המרחב הציבורי ליזמות חברתית ע"ר

www.avantgarde.org.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לימור לאופר

מאמרים נוספים בנושא קורסים וסדנאות

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19821 צפיות
קורס סלולר וניהול מעבדה המצב בשוק כיום הוא כזה, שכמעט לכל אדם מעת עמדו על דעתו, יש מכשיר סלולארי כלשהו, סמארטפון, טאבלט ואפילו שניהם. לעומת זאת המעבדות וטכנאים המוכשרים לתיקונים הנפוצים הנדרשים לאותם מכשירי סלולר – מועטים למדי ביחס לכמות העצומה של מכשירי הסלולר הנמצאים בשימוש כל הזמן ומועדים לתקלות מכל סוג. מסיבה זו, קיימת היום דרישה רבה לאנשי מקצוע מוסמכים, המסוגלים לתת את המענה המושלם לכל צורך בתחום תיקוני סמארטפונים או טאבלטים או כל מכשיר סלולארי אחר. למי מתאים להיות טכנאי סלולר?

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19808 צפיות
למה דווקא טכנאי טלפונים סלולרים ? שכיר או עצמאי – לפתוח מעבדת תיקונים או לעבוד במעבדה פרטית או לעבוד בחברות הסלולריות אתגר – בחזית הטכנולוגית. שוק מפותח וגדל – התפתחות מדהימה בנושא הסלולר התפתחות טכנולוגית. פתיחת שוק המכשירים הסלולרים לתחרות. שימוש הולך וגדל – לא רק טלפון. תלות הולכת וגדולה במכשיר הסלולרי. מכשירי הטלפון שבחזית הטכנולוגית מתאימים לכל הגילאים. שינוי מרכז ההוצאה – העברת עלות השימוש מחברות הסלולר. המחיר הממוצע אותו אנו משלמים עבור המכשיר עלה. חבילות התקשורת מוזלות באופן משמעותי – י

מאת: נויקורסים וסדנאות28/09/171917 צפיות
יותר ויותר אנשים בוחרים ללכת וללמוד מקצוע דרך קורס מקצועי כזה או אחר כאשר לא כולם פונים ללימודי תואר ראשון. הסיבה לכך היא שאנשים מבינים כי סביבה משרדית או סביבה סגורה לא תמיד מתאימה לכולם.

מאת: מגניב קורסים וסדנאות29/09/16952 צפיות
העולם שבו אנו חיים כיום הוא ללא ספק עולם צרכני. הלקוח שלכם חשוף בכל רגע נתון למגוון מוצרים המוצעים למכירה על ידי אנשי מכירות מטעמה של החברה המתחרה. חשוב לזכור כי כישורי מכירה גבוהים הם אינם בהכרח משהו שנולדים איתו, אולם נכון שגישה שאפתנית וכריזמטית בהחלט תוכל לסייע לכם, יחד עם זאת ובסופו של יום מדובר בטכניקה מאד ברורה. השקעה גדולה יותר בשיפור יכולות המכירה על ידי קורס מכירות איכותי למשל, תאפשר לכם להצליח במשימה של הגדלת מכירות

מאת: רוני הכהןקורסים וסדנאות25/09/16842 צפיות
אחד הדברים הבולטים בכפר הקטן הזה שלנו הוא הקשרים שכולנו יוצרים עם אנשים זרים שהדרך היחידה לפתוח ערוצי תקשורת איתם באינטרנט היא על ידי הבנה של השפה הבינלאומית ברחבי הסייבר שהיא השפה האנגלית

מאת: אבי דוידיקורסים וסדנאות03/08/16938 צפיות
בקצרה על לימודי אנגלית למתקדמים עם רמה בסיסית תוך המלצה על לימודי אנגלית בטלפון בהתאמה אישית.

לגרום למישהו לא לעשן, שיטות להפסקת עישון, לשכנע את עצמך לא לעשן, איך להפסיק לעשן, לשכנע מישהו לא לעשן, דרכים לא לעשן, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: כן מה אתה אומר מההתחלה, מישהו. ש: מישהו רוצה להפסיק לעשן. אליעד: מישהו רוצה להפסיק לעשן כבר נפסלת עוף. ש: הוא טוען שהוא רוצה להפסיק לעשן. אליעד: אוקי תודה רבה אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי עכשיו בא נתקדם כן, מישהו אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי סיפור מעניין אוקי. ש: שואלים אותו למה אתה לא מפסיק לעשן. אליעד: שואלים אותו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica