חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה מרכיב מזון לכלבים?

מאת: נינה כהןחיות מחמד26/02/2012805 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


הערכים התזונתיים של המזון אומרים לנו כמעט הכול על איכותו. אולם במזונות כלבים לא תמיד הערכים התזונתיים מדברים אלינו בגובה העיניים וגם הבלבול שבפרסומות למזונות הכלבים עשוי להיות לא ברור.

ראשית, יש לציין, שכל חברת מזון בוחרת את מרכיבי מזון הכלבים לפי תיאוריה שפיתחה ומחקרים שביצעה. חלק מהחברות מבצעות מחקרים סגורים במתקני גידול וחלקן בוחרות לבצע את המחקרים כחלק מחייו המשפחתיים של הכלב, בסביבת הגידול שלו. כך או כך כל חברה שמייצרת מזון כלבים איכותי מגובה במחקרים אודות מזון הכלבים אותו היא מייצרת.

במזון הכלבים ישנם שני מרכיבים עיקריים המעידים על איכותו, מרכיביו וערכיו התזונתיים.

תחילה נסתכל מה מכיל מזון הכלבים. ברשימת המרכיבים המרכיב הראשון יהיה העיקרי, זה שיש ממנו יותר. סדר המרכיבים מעיד על תכולתם היחסית במזון הכלבים. לרוב, מצופה ממזון כלבים  שמרכיבו הראשון יהיה בשרי; בשר עופות, דגים, צבי או כבש. רצוי שבמזון יהיו לפחות 25% בשר שיעידו שהמזון הוא מזון בשרי. יש לשים לב, מדובר בבשר " ".

המרכיב השני הוא ה"תוספת", ככל שתוספת הארוחה תהיה מורכבת מזון הכלבים יהיה מנופח פחות ומוביל לעיכול מקסימאלי. בין ה"תוספות" ניתן לראות תירס, אורז, גריסי פנינה ועוד תוספים בהתאם לאיכות המזון. מזון כלבים שהתוספת בו איכותית יותר כמו אורז וגריסי פנינה ישפיע מיידית על העיכול של הכלב, יהיה צורך בכמויות האכלה קטנות יותר והשפעת המזון תיראה באופן ישיר בכמויות הצואה, איכות הפרווה וריחות הכלב, הנובעים מפליטת שאריות.

לרוב, במזון לכלבים מבוגרים ומזונות מופחתי שומן, יהיה הסדר הפוך. קודם כל ה"תוספת" ולאחר מכן המרכיב הבשרי על מנת להקל על יכולת העיכול וספיגת הויטמינים בגוף הכלב המבוגר.

המרכיבים הנוספים יהיו מועטים יחסית וירכיבו לרוב שומנים, אומגה 3, צמחים שונים (בהתאם לפורמולה) ומרכיבים שונים הייחודיים לכל פורמולה.

החלק השני של מזון כלבים כולל ערכים תזונתיים. חלבון, שומן, אפר, תאית, רטיבות, סידן, זרחן ומלח.

חלבון יצוין לרוב כראשון ומסמן כמה חלבונים יש במזון כלבים. חלבון בונה שריר, שריר הנראה לעיין ושריר פנימי. במזון גורי כלבים יהיו אחוזי חלבון גבוה ממזון כלבים בוגרים או מזון כלבים מבוגרים. אחוזי החלבון משתנים בהתאם ליצרן ובהתאם למחקר שהושקע במזון. ככלל, מזון כלבים איכותי לכלב בוגר יכיל 24-28% חלבון ואילו במזון גורי כלבים אחוז החלבון יהיה סביב 30%. במזון כלבים מבוגרים אחוזי החלבון ירדו לכיוון 22% כיוון שפעילותו של הכלב יורדת וכך גם פיתוח השרירים.

המרכיב השני יהיה שומן, בכל מזון כלבים ישנו מרכיב שומני התורם לפרווה ולתפקודו הכללי של הכלב. מזון כלבים איכותי יכיל כ- 12% שומן במזון כלבים בוגרים, במזון גורי כלבים כ- 20% שומן (הגורים אקטיביים יותר ולכן יצרכו יותר קלוריות) ובמזון לכלבים מבוגרים אחוזי השומן ירדו במזון כלבים איכותי ל- 8-10% שומן.

אחוזי חלבון ביחס לאחוזי שומן הם ההבדלים העיקריים המבדילים בין מזון כלבים איכותי למזון כלבים בסיסי.

בחינת סדר המרכיבים במזון כלבים ובחינה שרמות החלבון אופטימאליות עבור כלבינו, בשילוב עם טעימות שהכלב נהנה ממנה, יהיו אבן דרך לבחירת סוג מזון כלבים אותו רצוי לבחור לכלבינו.

ייעוץ במזון נכון לכלב שלכם כאן או בטל' 077450803  פט בר משלוחי אוכל חינם בכל הארץ

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182794 צפיות
מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לחכמים ומסובכים ביותר. בניגוד למחשבים הנייחים, האנשים אשר מתכננים את המחשבים הניידים צריכים להתחשב במשקל ובגודל של כלל המערכת

מאת: נינה כהןרכב20/05/18800 צפיות
מהי פריקה עמוקה? איך פריקה עמוקה משנה את שיטת הפעולה של מצברים? איך מתחזקים ומנקים את המצבר במהלך ההפעלה?

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182791 צפיות
מחשבים ניידים הפכו לכלי העבודה העיקרי במאה העשרים ואחת ואף על פי שהניידות שלהם נוחה לנו, היא שמה אותם בסכנה. הרכיבים הדחוסים בתוך המחשב

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/182786 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182458 צפיות
מי מספק מטענים חלופיים למחשבים ניידים? מה היא העלות של מטען מקורי למחשב נייד? בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען לטאבלטים ומחשבים ניידים? היכן מומלץ לרכוש מטענים למחשב?

מאת: נינה כהןרכב20/05/18692 צפיות
היכן ניתן למצוא בוסטרים להתנעת הרכב?

מאת: נינה כהןרכב15/01/18548 צפיות
איזה סוגים של מצלמות יכולים להתאים לרכב פרטי? איך בוחרים את המצלמה המושלמת? ממי אפשר לקבל המלצות על מצלמות איכותיות

מאמרים נוספים בנושא חיות מחמד

מאת: דודישחיות מחמד29/03/183836 צפיות
הגידול במספר בתי האב בהם יש חיות מחמד (כלב או חתול) הוביל להתפתחות מטורפת בענף המזון לחיות. היום כשאתם נכנסים לחנות יש כמות רבה של מותגים על המדפים וכל כך קשה לבחור.

מאת: דודישחיות מחמד19/09/172893 צפיות
יש לא מעט דברים שיש להיערך אליהם כשמחליטים לצרף למשפחה חבר חדש בדמות כלבלב. כלומר, כל חיית מחמד דורשת היערכות מסוימת, אבל אני חושב שיסכימו איתי רוב האנשים, שכלב בבית דורש קצת יותר הערכות ונכונות והשקעה

מאת: דודישחיות מחמד07/05/173729 צפיות
הכלב הוא לא רק חברו הטוב ביותר של האדם, הוא גם אוכל השאריות שהאדם מגניב לו מתחת לשולחן הטוב בעולם. ואוכל דברים שנפלו על הרצפה במטבח הטוב בעולם.

מאת: נטלי הרוש חיות מחמד03/11/161002 צפיות
על גידול תוכי קוקטייל כחיית מחמד

מאת: נטלי הרוש חיות מחמד01/08/162176 צפיות
תופעת נטישת חיות המחמד גדלה עם הזמן מזמינים אתכם לקרוא קצת מה עובר עליה שם בחוץ...אחרי שהתרגלה לתנאי בית חום ואהבה..

מאת: דודישחיות מחמד22/03/165435 צפיות
אנחנו אוהבים את הכלב שלנו כמו ילד. אנחנו משחקים אתו, מפנקים אותו, מדברים אליו, מתכרבלים אתו ורוצים את הטוב ביותר בשבילו

מאת: דודישחיות מחמד14/03/165476 צפיות
אימצתם גור? איזה כיף! תתחדשו בחבר החדש והכי טוב שיהיה לכם! בטח חשוב לכם שהוא יתפתח ויגדל בצורה הבריאה והנכונה ביותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica