חפש מאמרים:
שלום אורח
09.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה ללמוד מוסיקה?

מאת: lironמוסיקה30/04/2012829 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

למה ללמוד מוסיקה?

רבים מהאנשים חיים ונושמים מוסיקה. דרך המוסיקה הם מצליחים להביע את רגשותיהם, להגיע לפורקן אישי, ולחוות שלווה נפשית מחולטת.לרבים מבני הנוער הצעירים שאיפות גדולות בעולם המוסיקה, ברצונם להפוך לזמרים מצליחים, למלחינים, לכותבים וליוצרים. גם מבוגרים חווים את אותן תחושות בקשר למוסיקה, וגם להם שאיפות רבות בתחום. אז עבור אילו שהמוסיקה זורמת בעצמותיהם, לימודי מוסיקה הם המקום האידיאלי להתחיל להגשים חלום. אולם, רבים מהחולמים מתלבטים בנושא לימודי המוסיקה משתי סיבות עיקריות: מקצוע שאינו רווחי, או הצורך ללמד מוסיקה בצורה שונה.

המוסיקה נחשבה בתרבות של היום כמקצוע רווחי רק למעטים מאוד שמצליחים להגיע לפסגה, רבים מהמוסיקאים הטובים נשארים בינוניים, והעיסוק במוסיקה הופך ללא משתלם. שנית, יש המאמינים כי מוסיקה אי אפשר ללמד כשם שמלמדים את שאר המקצועות, לימודי מוסיקה צריכים להיות יחודיים, ויותר מכך, מוסיקה צריכה להיות כשרון נרכש. בדיוק עבור לבטים אלו נכנסו לשוק מגוון רחב של קורסי מוסיקה שונים. קורסי מוסיקה מאפשרים להתמחות בסוג ספציפי של מוסיקה, ולא להוציא כספים מיותרים על תואר. בעבור החולמים זוהי פשרה מציאותית ומשתלמת.

סוגי קורסים למוסיקה

עולם קורסי המוסיקה הוא רחב ומגוון, כשם שעולם המוסיקה הוא מלא ומיוחד. קיימים קורסי מוסיקה בסיסיים, החולשים על כל עולמות המוסיקה, ומלמדים את היסודות העיקריים כגון: ההסטוריה של המוסיקה, יצירת הצליל וניתוחו, סוגי מוסיקה שונים בראי תרבויות שונות ועוד. קיימים קורסים המתמקדים ביצירה של מוסיקה ומלמדים את רזי ההלחנה, וקיימים קורסים המלמדים נגינה על כלי אחד, או על מגוון כלים, לאלו החולמים לנגן באופן עצמאי או בלהקה. קיימים קורסים המתמקדים באומנות השירה, כמו פיתוח קול, המשפשפים זמרים צעירים ומובילים אותם להצלחה, וקיימים קורסים העושים שימוש במוסיקה לצרכי הנאה וכיף, כמו: קורסי ריקוד למיניהם, קורסי אילתור במוסיקה, או קורסי ריפוי באמצעות המוסיקה. לבסוף,ישנם קורסים פרקטיים יותר המלמדים עשיית מיקסים נכונה, או מאסטרינג, עבור אילו המעוניינים לתקלט.

איך לבחור מבין מגוון קורסים למוסיקה?

על מנת לבצע בחירה נכונה של הקורס אותו תרצו לקחת, ראשית שאלו את עצמכם מהי מטרת הלימודים? האם אתם מעוניינים לצאת עם מקצוע פרקטי להמשך, כמו תקליטנות, נגינה על כלי מסויים, או שירה, או האם ברצונכם לרכוש ידע כללי בלבד, ולהעשיר את עולמכם. באם הבחירה שלכם היא במקצוע פרקטי, החליטו מה הכי מושך אתכם להתמחות בו, ולפיכך הירשמו לקורס המסויים. באם ברצונכם להעשיר את הידע, בידקו תכנים של קורסים שונים בנושאי מוסיקה, וביחרו את הפן בו תרצו להתמקד. לאחר שבחרתם את הכיוון בו תרצו להתמחות, בצעו סקר שוק, והכינו רשימה של כל בתי הספר בסביבת מגורכם המלמדים את התחום המוסיקלי שבחרתם. בררו את התכנים המועברים בקורס, את הכשרת המורה, ואת המחיר, וביחרו את הקורס המוצא חן בעינכם מבין הכלל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקטיביטק

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת liron

מאת: lironצילום30/04/12768 צפיות
אם אתם מתחברים לעולם הצילום, ודאי אתם אוהבים גם את ז'אנר הצילום שחור לבן. צילום שחור לבן מציג טכניקת צילום שונה ומשווה לצילום עצמו אווירה מיוחדת במינה. תחום הצילום שחור לבן הינו תחום רחב במיוחד ולוקחים בו לא מעט צלמים מקצועיים העוסקים בתחום הצילום ומתמקדים בצילום שחור לבן.

מאת: lironצילום30/04/12861 צפיות
אם אתם הורים לילדים מתבגרים המגלים עניין רב בתחום הצילום ומעוניינים להצטרף למסגרת שתחשוף אותם אליו ותקנה להם את הידע הנדרש כדי להתפתח בתחום, תוכלו למצוא מגוון של מסגרות שונות, המציעות קורס צילום לנוער.

מאת: lironצילום30/04/12737 צפיות
אם חלמתם להיות צלמים ומאז ומתמיד התחברתם לעולם הצילום, קורס צילום למתחילים הוא הזדמנות נפלאה עבורכם להגשים את החלום. בין אם אתם מצלמים מדי פעם בזמנכם הפנוי ובין אם מעולם לא החזקתם מצלמה ביד, קורס צילום למתחילים הוא המסגרת הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם ואפשרות לרכוש את כל הכלים הנדרשים לכם על מנת לעסוק בכך באופן עצמאי, בין אם באופן מקצועי או חובבני.

מאת: lironצילום30/04/12775 צפיות
אם אתם חובבי סרטי אנימציה, ודאי תהיתם לא מעט כיצד מפיקים אותם, כיצד יוצרים את אשליית התנועה, שנראית כל כך אמיתית ומהי הטכנולוגיה בה משתמשים על מנת להעביר את המורכבות המיוחדת הזו.

מאת: lironצילום23/04/12916 צפיות
קומפוזיצה בצילום היא בעצם בניית התמונה, הצלם מחליט מה עליו להכניס לתוך מסגרת התמונה ומה עליו להשאיר בחוץ, כלומר אילו חפצים חיוניים להצלחת התמונה, ואילו חפצים גורעים מיופיה. קומפוזיציה היא בעצם המפתח להצלחתה של התמונה.

מאת: lironאומנות - כללי23/04/12665 צפיות
עיבוד תמונה בפוטו שופ הוא טכניקה אותה כולנו מכירים משמיעה, אך רק מעטים מאיתנו יודעים כיצד לבצע אותה בפועל. עיבוד תמונה בפוטו שופ הוא למעשה הדרך המודרנית של אמנים לחדד מסר, להעביר תחושה, וליצור אווירה ולכן יש בכל עיבוד תמונה בפוטו שופ הרבה יותר מהנראה לעין. למרות שישנה אסכולה המתייחסת אל עיבוד תמונה בפוטו שופ באופן שלילי, עדיין אי אפשר להתעלם מההשפעה שיש לכל עיבוד תמונה בפוטו שופ על חיינו.

מאת: lironמוסיקה23/04/12829 צפיות
עיבוד מוסיקלי הינו סידור וארגון מחדש של יצירה בהתאם למקצב, להרכב המוסיקלי, לסולם, לז'אנר, לסוג ולכמות הכלים המשתתפים בה. עיבוד מוסיקלי עשוי להיות גם עיבוד בהתאם לכלי נגינה מיוחדים. המעבד המוסיקלי בדרך כלל מקבל תווים או הקלטה ראשונית של היצירה ברמה נמוכה ומעצב את הביצוע מחדש ליצירה הרמונית ומתאימה.

מאמרים נוספים בנושא מוסיקה

מאת: אידובמוסיקה02/12/1943 צפיות
מי מאיתנו לא שומע היום שירים דרך יוטיוב? היום הדרך המקובלת לשמוע שירים היא דרך שירות סטרימינג כלשהו כשהדרך הכי פופולרית היא מיוטיוב. אני נתקל בהרבה מקרים שבהן כל קבל עם ועדה מבקש ממני להסביר לו איך מורידים שירים מיוטיוב. בדר"כ אני גם שואל "למה צריך להוריד את השירים מיוטיוב? הרי מאוד נח וקל פשוט להיכנס ליוטיוב ואז לשמוע את השירים שאנחנו רוצים", התשובה הקבילה שאני מכבד היא דווקא מזמרים שרוצים להתאמן על שירים מסויימים אבל הם לא תמיד נמצאים במקום שהטלפון שלהם קולט וויפי (wifi) בשביל להפעיל יוטיוב...

מאת: חיים נוימוסיקה26/11/1995 צפיות
פיוטים וניגונים מההיסטוריה היהודית שנשכחו ואבדו, נחשפו בידי בעל תפילה תל אביבי, שלומי הוניג שכינס חלק מהם לאלבום ייחודי " זיכרונות מגרמניה" והם זכו לעדנה ולחיים חדשים באלבום הבכורה שלו . האלבום בסגנון מוזיקה יהודית, מסורתית, קלאסית, נוצר בעקבות תווים שנמצאו במשפחתו של הוניג מודפסים באנציקלופדיה גרמנית ישנה על יהדות.

מאת: חיים נוימוסיקה31/03/19967 צפיות
כוכבת מחזות הזמר האמריקנית הנודעת, דילייני ווסטפול והזמר הישראלי והבינלאומי צחי סיטון מעלים ברחבי הארץ מופע הצדעה לברודווי ובו מיטב הלהיטים הנודעים והמרגשים שעלו על במות מחזות הזמר הידועים. הקונצרט החגיגי הוא חוייה לשוחרי הז'אנר וממתק מוזיקלי ענוג שקוצר תשואות רמות.

מאת: חיים נוימוסיקה26/02/182280 צפיות
המופע המוזיקלי החדש "פרס ישראל - המוזיקה, הזוכים, הזיכרונות" , בביצוע הזמרים צחי סיטון וטל ברגמן, הוא מחווה מרגש ותוסס לכלות ולחתני פרס ישראל בזמר העברי, לרגל חגיגות 70 שנה למדינה. המופע בתיאטרון הבימה בתל אביב, הוא קולח וקסום ובזכות הזמרים המשובחים הוא חוויה מוזיקלית מלהיבה ומרהיבה לצופים.

מאת: חיים נוימוסיקה07/12/171662 צפיות
מופע מחווה מוזיקלי לשירים של להקות צהל לדורותיהן, העולה בלוס אנג'לס על ידי להקה ישראלית הוא מרגש, תוסס וסוחף. המופע התקיים באודיטוריום גינדי באוניברסיטה האמריקנית-יהודית . הוא מתוכנן לעלות בעיר ובארה"ב וגם במדינות נוספות ומבוצע בידי זמרים ושחקנים ישראלים, השוהים בלוס אנג'לס והוא מעניין, מקצועי ונוסטלגי.

מאת: חיים נוימוסיקה18/06/171642 צפיות
תוסס, קולח ועליז - תיאטרון האופרטה מבודפשט מתארח באופרה הישראלית

מאת: חיים נוימוסיקה18/05/171210 צפיות
העלילה עוסקת באהבה אסורה בין אלווארו שהוא חצי אינדיאני לבין לאונורה בתו של המרקיז. לאונורה יודעת כי אביה לא יסכים לנשואי תערובת כאלה ומוכנה להימלט עם אהובה, אך פליטת כדור בשוגג מאקדחו של אלווארו שמה קץ לחייו של המרקיז

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica