חפש מאמרים:
שלום אורח
10.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חשיבות הקומפוזיציה בצילום תמונות טובות

מאת: lironצילום23/04/20121014 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חשיבות הקומפוזיציה בצילום תמונות טובות

קומפוזיצה בצילום היא בעצם בניית התמונה, הצלם מחליט מה עליו להכניס לתוך מסגרת התמונה ומה עליו להשאיר בחוץ, כלומר אילו חפצים חיוניים להצלחת התמונה, ואילו חפצים גורעים מיופיה. קומפוזיציה היא בעצם המפתח להצלחתה של התמונה. קומפוזיציה טובה יוצרת רצון לא מודע אצל המתבונן להמשיך ולבהות בתמונה כמה דקות נוספות. באמצעות כללי הקומפוזיציה, הצלם יוצר תמונה מוצלחת המעבירה רגשות בצורה יחודית. בעזרת קומפוזיציה טובה ניתן ליצור אצל המתבונן תחושה מיוחדת, אשר תגרום לו לזכור את התמונה עוד זמן רב לאחר שהתבונן בה. נהוג לחלק את האובייקטים בתמונה לשלושה מרכיבים: נושא, נשוא ורקע. הנושא יהיה האובייקט המרכזי בתמונה, בו מעוניין הצלם להתמקד, הנשוא יהיה אובייקט משלים או מתחרהלנושא הראשי, תוך כדי השתדלות כי לא יגנוב את מקומו, והרקע הוא החלק השלישי המשלים את התמונה. רבים לא שמים לב למה שנמצא מאחורי האובייקט המרכזי בתמונה, אולם רקע מתאים יכול להפוך את התמונה למנצחת.

סוגי קומפוזיציות שונות בצילום

בצילום קיימים סוגים שונים של קומפוזיציות וחוקים. ראשית קיים חוק השלושה. הצלם מחלק את התמונה בצורה וירטואלית לשלושה שלישים אנכיים ולשלושה אופקיים, כלומר לתשעה חלקים שווים, ואז מחליט איפה למקם את האובייקט המרכזי בתמונה. ההחלטה על המיקום נעשית על פי האובייקט אותו צילם הצלם. שנית קיים חוק האלכסונים, בו מחלק הצלם את התמונה לשני אלכסונים וירטואליים, כאשר האלכסון המושך את העין הוא זה העובר מן הפינה השמאלית התחתונה לימנית העליונה. קומפוזיציה מתכנסת פועלת בתמונות בהם התמונה מתכנסת לנקודה אחת, אליה נרצה להוביל את העין המתבוננת. זוויות צילום שונות מאפשרות שימוש בקומפוזיציות שונות. ניסוי זוויות צילום שונות יציגו נקודות מבט על חפצים, אשר העין אינה נתקלת בהן בחיי היומיום. כאשר אנו מצלמים אובייקטים חיים עלינו לצלם אותם בגובה העיניים. אם נרצה ליצור הקטנה או הגדלה של האובייקט נבחר זוויות צילום שונות. קומפוזיציה טובה מאפשרת הולכה של העין בעקבות התמונה כפי שהצלם רצה. קומפוזיצה טובה מאפשרת לצלם "להוליך" את העין לאורך התמונה ולהציג את החלקים אחד אחרי השני.

יוצא מן הכלל יוצר תמונה מנצחת

לעיתים תעוזה ושבירת כללי הקומפוזיציה יוצרת תמונה מנצחת. צלמים גדולים העזו וצילמו תמונות מנוגדות לכללי הקומפוזיציה ויצרו יצירות בלתי נשכחות. לעיתים, ניתן למקם אובייקטים בניגוד מוחלט למה שהם מסמלים, ובניגוד להיגיון הבריא. מיקום תמונות בצורה כזו עשויה לגרום לקורא הפתעה, וליצור פליאה רבה עד כדי כך שהקורא אינו יודע כיצד "לאכול את התמונה". חשוב לזכור כי שבירת הכללים בצורה נכונה מצריכה קודם כל ידיעה ושליטה מוחלטת בהם. תמונה מנצחת נמדדת לפי זמן התבוננות של הצופה, אם הוא עבר לתמונה הבאה בפחות משתי שניות התמונה שצולמה, כנראה אינה מספיק טובה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקטיביטק

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת liron

מאת: lironמוסיקה30/04/12907 צפיות
רבים מהאנשים חיים ונושמים מוסיקה. דרך המוסיקה הם מצליחים להביע את רגשותיהם, להגיע לפורקן אישי, ולחוות שלווה נפשית מחולטת.לרבים מבני הנוער הצעירים שאיפות גדולות בעולם המוסיקה, ברצונם להפוך לזמרים מצליחים, למלחינים, לכותבים וליוצרים. גם מבוגרים חווים את אותן תחושות בקשר למוסיקה, וגם להם שאיפות רבות בתחום.

מאת: lironצילום30/04/12848 צפיות
אם אתם מתחברים לעולם הצילום, ודאי אתם אוהבים גם את ז'אנר הצילום שחור לבן. צילום שחור לבן מציג טכניקת צילום שונה ומשווה לצילום עצמו אווירה מיוחדת במינה. תחום הצילום שחור לבן הינו תחום רחב במיוחד ולוקחים בו לא מעט צלמים מקצועיים העוסקים בתחום הצילום ומתמקדים בצילום שחור לבן.

מאת: lironצילום30/04/12944 צפיות
אם אתם הורים לילדים מתבגרים המגלים עניין רב בתחום הצילום ומעוניינים להצטרף למסגרת שתחשוף אותם אליו ותקנה להם את הידע הנדרש כדי להתפתח בתחום, תוכלו למצוא מגוון של מסגרות שונות, המציעות קורס צילום לנוער.

מאת: lironצילום30/04/12818 צפיות
אם חלמתם להיות צלמים ומאז ומתמיד התחברתם לעולם הצילום, קורס צילום למתחילים הוא הזדמנות נפלאה עבורכם להגשים את החלום. בין אם אתם מצלמים מדי פעם בזמנכם הפנוי ובין אם מעולם לא החזקתם מצלמה ביד, קורס צילום למתחילים הוא המסגרת הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם ואפשרות לרכוש את כל הכלים הנדרשים לכם על מנת לעסוק בכך באופן עצמאי, בין אם באופן מקצועי או חובבני.

מאת: lironצילום30/04/12857 צפיות
אם אתם חובבי סרטי אנימציה, ודאי תהיתם לא מעט כיצד מפיקים אותם, כיצד יוצרים את אשליית התנועה, שנראית כל כך אמיתית ומהי הטכנולוגיה בה משתמשים על מנת להעביר את המורכבות המיוחדת הזו.

מאת: lironאומנות - כללי23/04/12747 צפיות
עיבוד תמונה בפוטו שופ הוא טכניקה אותה כולנו מכירים משמיעה, אך רק מעטים מאיתנו יודעים כיצד לבצע אותה בפועל. עיבוד תמונה בפוטו שופ הוא למעשה הדרך המודרנית של אמנים לחדד מסר, להעביר תחושה, וליצור אווירה ולכן יש בכל עיבוד תמונה בפוטו שופ הרבה יותר מהנראה לעין. למרות שישנה אסכולה המתייחסת אל עיבוד תמונה בפוטו שופ באופן שלילי, עדיין אי אפשר להתעלם מההשפעה שיש לכל עיבוד תמונה בפוטו שופ על חיינו.

מאת: lironמוסיקה23/04/12898 צפיות
עיבוד מוסיקלי הינו סידור וארגון מחדש של יצירה בהתאם למקצב, להרכב המוסיקלי, לסולם, לז'אנר, לסוג ולכמות הכלים המשתתפים בה. עיבוד מוסיקלי עשוי להיות גם עיבוד בהתאם לכלי נגינה מיוחדים. המעבד המוסיקלי בדרך כלל מקבל תווים או הקלטה ראשונית של היצירה ברמה נמוכה ומעצב את הביצוע מחדש ליצירה הרמונית ומתאימה.

מאמרים נוספים בנושא צילום

מאת: דניסצילום16/01/181931 צפיות
תחום האטרקציות והצילום לחתונות צומת ותופס תאוצה רבה, איך נבחר מבין כל הספקים את הספק האיכותי ביותר?

מאת: חזיצילום26/09/171868 צפיות
הצעה למתנה יפה לחג שכולם נהנים ממנה

מאת: ניב אבןצילום18/09/171815 צפיות
כמה זה עולה בסופו של דבר לשכור את השירותים הנאמנים של צלם אירועים מיומן שיודע את עבודתו במקצועיות רבה? קראו הלאה.

מאת: seoeyeצילום29/05/171159 צפיות
כמה עקרונות של צילום מוצלח

מאת: דניסצילום14/05/171181 צפיות
כשהמקרר שלנו מלא עד אפס מקום במגנטים הרגילים חשוב להעניק לאורחים באירוע שלנו סיבה לשים את המגנט שלכם על המקרר, עיצוב פולארויד הוא עיצוב רטרו משנות ה80 שידאג להבליט את המגנטים שלכם מהמגנטים האחרים.

מאת: moraleצילום18/04/171037 צפיות
חברות הייטק רבות דואגות להכין סרטי תדמית שמיועדים לצרכים שונים. סרטים אלו מבליטים את איכויות החברה, יעילות המוצר והשירות שהן מייצרות ומשווקות, הן לצרכים פנימיים, והן לצרכים חיצוניים, לקהל לקוחות מקומי וכן לקהל לקוחות בינלאומי.

מאת: moraleצילום26/03/172890 צפיות
הילדה הגיעה לגיל 12, זה הזמן לחגוג לה בת מצווה. היום לא מדובר יותר בחגיגה פשוטה וצנועה, היום כל חגיגת בת מצווה היא בעצם הפקה שלמה. אולם, קייטרינג, תקליטן, צלם, מגנטים, אטרקציות של אירועים, תלבושות ומה לא. לצד הפקת האירוע צריך גם לחשוב על הפקת בוק בת מצווה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica