חפש מאמרים:
שלום אורח
15.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תוכנית עסקית: סוגיות משפטיות

מאת: אירה פינסקריזמות עסקית30/08/2012775 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תוכנית עסקית היא מסמך מקיף, אשר צריך להתייחס לכל הנושאים וההיבטים של המיזם. יזמים רבים נוטים לחשוב בקטגוריות עסקיות וכלכליות של רווח והפסד, נזילות, איתנות וכדומה. היבטים אלה הם חשובים, ואולי באמת מהווים את לב ליבו של כל פרויקט עסק. יחד עם זאת, קיימים נושאים נוספים אשר זלזול בהם עשוי לפגוע במיזם עד כדי אי התכנות. מדובר בהיבטים המשפטיים של הפרויקט.

היבטים משפטיים קשורים באופן ישיר גם לאפשרות לגייס הון. חשיפתו של מיזם לתביעה משפטית היא גורם סיכון משמעותי. משקיעים פוטנציאליים, נציגיהם של בנקים או של גורמים מממנים אחרים אינם מעוניינים בסיכונים. לכן בעת כתיבת תוכנית עסקית יש לתת את הדעת על כל ההיבטים המשפטיים הקיימים ולהראות שהפרויקט מכוסה גם מהבחינה הזאת.

ישל להקדיש לפחות פרק אחד של התוכנית העסקית לנושאים הקשורים בחוק ובמשפט. יש לקחת בחשבון שכמעט כל פרק בתוכנית העסקית ייגע בצורה זו או אחרת בסוגיות משפטיות. למשל, הפרק של כוח אדם ושכר עבודה צריך להתייחס לנורמות המשפטיות שמגדירות יחסי עובד – מעביד, לדיני חוזים, וכדומה. הפרק התפעולי, אשר מגדיר את מיקומו של העסק (בין אם מדובר במשרדים, במפעל, בסטודיו, או במקום אחר) צריך להתייחס לסוגיות של מקרקעין, היתרי בנייה, רשיון עסק, וכדומה. כל נושא כזה מכיל תתי נושאים, כגון עמידה בדרישות בטיחות ובטיחות באש, נגישות, אקוסטיקה, נורמות סניטריות וכך הלאה.

בתוכנית העסקית יש לתת את הדעת על נושא של זכויות יוצרים או קניין רוחני. חשוב מאוד להתייחס לשני הצדדים של המטבע. מצד אחד, יש לבדוק שהפרויקט אינו נשען על המצאה רשומה ולא פוגע בזכויות קיימות. לחלופין יש להציע דרכים לרכישה או דמי שימוש בזכויות. מצד שני, חשוב להגן על הרעיונות של המיזם עצמו, ולהגן עליהם בפטנט או ברישום אחד.

לסיכום, על כל יזם לבחון בקפידה את ההיבטים המשפטיים של הפרויקט, ולתת עליהם את הדעת בתוכנית העסקית. ניתן ומומלץ להתיעץ עם מומחה בתחום, עורך דין או משפטן אחר, אשר יכולים לעלות על נקודות משמעותיות ולהציע דרכים לפתרון. ככל שהתחום המשפטי יהיה מוגן ומכוסה מכל הצדדים, כך המשקיעים הפוטנציאליים יהיו בטוחים יותר בהשקעתם.

 תגיות המאמר: תוכנית עסקית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אירה פינסקר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13973 צפיות
עגלת מוצי היא המענה האופטימלי לצרכים של משפחות רבות עם תינוקות. המאמר מפרט את היתרונות המשמעותיים של רכישת עגלות מוצי בחברת מאדרלנד.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13668 צפיות
מוצי היא חברה וותיקה ומבוססת בתחום של ייצור ושיווק של עגלות תינוק. המאמר בוחן את הסיבות לפופולריות של עגלות מוצי בקרב ההורים הצעירים.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13647 צפיות
עגלות תאומים מוצגות בשוק במספר קטן יחסית של דגמים, בהשוואה לעגלות הרגילות. בנוסף לכך, מימדים או משקל של חלק מהדגמים עשויים להוריד אותם מהפרק לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13569 צפיות
הורים המצפים להגדלת המשפחה, יכולים להתארגן לקראת האירוע המשמח על ידי רכישת כל החפצים הנדרשים בחנויות הריון גדולות. המאמר מפרט אודות המוצרים המוצעים שניתן לרכוש בהן.

מאת: אירה פינסקראופנה20/05/13620 צפיות
בגדי הריון זכו ליחס של כבוד מצד אנשי מקצוע בתחום ההלבשה לא מזמן. בעבר הלא כל כך רחוק בגדי הריון היו שמלות פרחוניות איומות או חולצות טי ענקיות. נכון להיום, המצב שונה לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13692 צפיות
טויוטה יאריס ההיברידית החדשה היא מכונית קטנה, נאה, שקטה, נוחה וחסכונית . במאמר מפורטים מאפייניה העיקריים של הדגם החדש.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13703 צפיות
טויוטה פריוס היא מכונית היברידית, כלומר המנוע שלה מחולק לשתי יחידות, אשר אחת מהן היא חשמלית, והשנייה פועלת על בנזין. המכונית נחשבת למתאימה לאנשים בעל מודעות סביבתית גבוהה, שמוכנים לשלם את המחיר

מאמרים נוספים בנושא יזמות עסקית

מאת: אלעד אוחנהיזמות עסקית28/08/19443 צפיות
להוביל עסק להצלחה ולרווחיות זו משימה מאתגרת. אומרים שאין מעלית לקומת ההצלחה ושחייבים לעלות במדרגות. צודקים! אבל בפורמט של זכיינות תוכלו לעלות במדרגות מהר יותר, ואפילו לדלג על חלקן בדרככם אל ההצלחה העסקית עליה אתם חולמים.

מאת: ישראל רף יזמות עסקית11/02/191262 צפיות
פסח בא! האביב בפתח, ועמו מתחילה עונת הפריחה והלבלוב זה הזמן האידיאלי לחבר את לקוחותיכם וצוות העובדים שלכם אל הטבע, כיצד? באמצעות עציצים ממותגים מתנות לפסח. מתנות ממותגות לפסח לא רק מעמיקות את הקשר עם הלקוחות שלכם, תורמות לשיווק שלכם ולזכירת המותג שלכם. בעזרת מסרים ממותגים בעציצים

מאת: ישראל רף יזמות עסקית28/06/18349 צפיות
המטרה של כל עסק, למצוא מתנה לראש השנה לשמח את הלקוחות והעובדים ולפרסם את העסק לטווח ארוך בהשקעה כספית קטנה יחסית. עציצים ממותגים כמוצרי פרסום זו דרך היעילה ביותר לעסק שלך. עציצים ממותגים עם לוגו ומסר אישי שלכם, מתנה לראש השנה שתמיד ישמחו לקבל, יוצג שנים רבות על שולחן הלקוחות

מאת: shlomy יזמות עסקית25/03/18486 צפיות
קניתם דירה חדשה? תתחדשו! לפני שאתם נכנסים לגור בדירה מומלץ לבצע מספר בדיקות תחילה בכדי לוודא שהבניה נעשתה כמצופה וקבלתם את מלוא התמורה,

מאת: שלום כהןיזמות עסקית09/11/17806 צפיות
ההתפתחות של המסחר, הכלכלה והמשק בישראל, גורמת לביקוש רב של מנהלי חשבונות בכירים, כאלה שיהיו אחראים על מערכת החשבונאות המורכבות בפירמה המודרנית שמהווים כחלק מהצוות הניהולי באותה הפירמה. לימודי הנהלת חשבונות עבור הסמכה של מנהל חשבונות מדופלם מיועדים לקדם הלאה את אלה שכבר יש להם קורס הנה"ח בסיסית של סוג 1 וסוג 2. מטרת הקורס , הינה להכשיר את התלמידים המעוניינים להתקדם הלאה לתפקידים בכירים בחום החשבונאות. על המועמדים להיות בעלי 12 שנות לימוד ובוגרי קורס הנהלת חשבונות בסיסית של סוגי 1+2. לימודים אלה

מאת: ישראל רף יזמות עסקית05/11/17420 צפיות
מתגו את עצמכם בקרב לקוחות פוטנציאליים לקראת טו בשבט תחזקו את הקשר ואת עם הלקוחות הקיימים. יש לנו פתרון מעולה עבורכם בכדי לחזק את הקשר האישי לאורך זמן עציצים ממותגים כמוצרי פרסום עם מסר אישי שלכם ממותג בעציץ העסק שלכם יצמח

מאת: amir@b-focus.comיזמות עסקית15/10/17550 צפיות
המאמר מתאר בקצרה את חשיבות תהליכי הפטנטים כחלק מתהליך פיתוח מוצר/ קידום מיזם משלב הרעיון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica