חפש מאמרים:
שלום אורח
27.11.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיתוח הדרכה לצורך שיפור בתפקוד הארגון

מאת: אירה פינסקרניהול ידע25/02/20131065 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פיתוח הדרכה הוא תחום העוסק בהסדרה  של כל אמצעי ההדרכה הפנים ארגוניים. מטרתו העיקרית של צוות פיתוח הדרכה היא ניהול אפקטיבי של הידע המצטבר בארגון, שימורו והפצתו בין העובדים.

מערך של פיתוח הדרכה צריך לכלול ולהקיף את כל עובדי הארגון. באופן טבעי, העובדים החדשים הם המשתמשים הראשונים של הדרכות מקצועיות, פעולות חניכה וחפיפה, וכדומה. יחד עם זאת, אין להסתפק בהדרכת העובדים החדשים בלבד. יש לדאוג להדרכות עבור כלל העובדים גם בנושא המקצועי וגם בנושאים נלווים, כגון רענון נהלים, בטיחות בעבודה, עדכוני חקיקה רלוונטיים, תרבות ארגונית, וכדומה.

אחת המטרות החשובות של פיתוח הדרכה היא הגברת המוטיבציה של העובדים, תרומה לפיתוח זהות ארגונית, והטמעתה של תרבות ארגונית בקרב העובדים. במצב האידאלי, כל אחד מהעובדים יחוש את שייכותו לארגון, יבין את חזונו ואת יעדיו, וישאף לתרום להשגתם. במצב כזה אין צורך בפעולות של אכיפת משמעת, בדיקת כרטיסי נוכחות וכדומה. מוטיבציה טבעית, הנובעת מתחושת שייכות, תורמת מאוד לשיתוף הידע בין העובדים ולתפקוד יעיל יותר של הארגון באופן כללי.

על מנת שמערך פיתוח הדרכה יתפקד ביעילות, חשוב שישען על הכלים המתקדמים ביותר, כגון סרטוני הדרכה, הדרכות אינטרטיות אונליין, סדנאות קבוצתיות, הדרכות פרטניות, וכדומה. שימוש בכלים מתאימים מייעל את ההדרכות ומאפשר למידה מהירה ומהנה.

חשוב לקבוע כללים להדרכות, ולדעת בכל מקרה ומקרה מי צריך להעביר את ההדרכה (הם איש מקצוע מהארגון? מדריך חיצוני? מקור מידע אחר?), מתי היא צריכה להיות מועברת (האם לפני התחלת העבודה או במהלכה), כמה זמן יש להקציב להדרכה ומתי יהיה צורך בהדרכה הבאה באותו נושא. הדרכות מסודרות ולא מאולתרות תורמות להעברה יעילה של ידע, ללא בזבוזי זמן ותוך מניעת כשלים בתפקוד העובדים.

לסיכום, פיתוח הדרכה עוסק בהעשרת העובדים ובשיתוף הידע הפנים ארגוני. ניהול נכון של ידע יאפשר לארגון לתפקד כישות שלמה, ולא כאוסף של אנשים בודדים בעלי רמות ידע שונות. ארגון שמנהל נכון את הידע המצוי בו עשוי להפיק ממנו תועלת רבה, ללמוד מטעויות העבר ולא לחזור עליהן, ולפעול תוך שיפור מתמיד.

 תגיות המאמר: פיתוח הדרכה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אירה פינסקר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/131225 צפיות
עגלת מוצי היא המענה האופטימלי לצרכים של משפחות רבות עם תינוקות. המאמר מפרט את היתרונות המשמעותיים של רכישת עגלות מוצי בחברת מאדרלנד.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13901 צפיות
מוצי היא חברה וותיקה ומבוססת בתחום של ייצור ושיווק של עגלות תינוק. המאמר בוחן את הסיבות לפופולריות של עגלות מוצי בקרב ההורים הצעירים.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13878 צפיות
עגלות תאומים מוצגות בשוק במספר קטן יחסית של דגמים, בהשוואה לעגלות הרגילות. בנוסף לכך, מימדים או משקל של חלק מהדגמים עשויים להוריד אותם מהפרק לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13796 צפיות
הורים המצפים להגדלת המשפחה, יכולים להתארגן לקראת האירוע המשמח על ידי רכישת כל החפצים הנדרשים בחנויות הריון גדולות. המאמר מפרט אודות המוצרים המוצעים שניתן לרכוש בהן.

מאת: אירה פינסקראופנה20/05/13850 צפיות
בגדי הריון זכו ליחס של כבוד מצד אנשי מקצוע בתחום ההלבשה לא מזמן. בעבר הלא כל כך רחוק בגדי הריון היו שמלות פרחוניות איומות או חולצות טי ענקיות. נכון להיום, המצב שונה לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13958 צפיות
טויוטה יאריס ההיברידית החדשה היא מכונית קטנה, נאה, שקטה, נוחה וחסכונית . במאמר מפורטים מאפייניה העיקריים של הדגם החדש.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13928 צפיות
טויוטה פריוס היא מכונית היברידית, כלומר המנוע שלה מחולק לשתי יחידות, אשר אחת מהן היא חשמלית, והשנייה פועלת על בנזין. המכונית נחשבת למתאימה לאנשים בעל מודעות סביבתית גבוהה, שמוכנים לשלם את המחיר

מאמרים נוספים בנושא ניהול ידע

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע16/09/21287 צפיות
הגשת הבקשה לרישיון עסק בתל אביב- מיידע ראשוני על בעל העסק או מיופה כוחו להגיש את הבקשה המלאה (כולל המסמכים הנדרשים) למרכז שירות הלקוחות של אגף רישוי עסקים. את אגרת רישוי העסקים ניתן לשלם בעת הגשת הבקשה. הערה – בקשה ליציאת שותף מהעסק לא כרוכה בתשלום אגרה. הבקשה לרישיון עסק מוגשת לרשות הרישוי העירונית. על הבקשה לרישיון לכלול:

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע16/06/21461 צפיות
צו הריסה מנהלי קשה לבטל- האומנם? בהמשך פסק דין בו בוטל צו הריסה מנהלי. בהתאם להוראות סעיף 238א(ח) לחוק התכנון והבניה, תשכ"ה-1965 (להלן – החוק), לא יבטל בית המשפט צו הריסה מנהלי, אלא אם התברר שהבניה ביחס אליה הוצא הצו בוצעה כדין או שהצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת לטענת המבקשים, במתן צו ההריסה נפלו מספר פגמים, שבגינם יש לבטל את צו ההריסה, כפי שיפורט להלן: א. בניית הסככה הסתיימה למעלה משישים יום לפני מתן צו ההריסה. לפיכך לא ניתן היה להוציא את צו ההריסה; ב. צו ההריסה אי

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע29/03/21390 צפיות
הרפורמה ברישוי עסקים מדינת ישראל קידמה רפורמה בתחום רישוי עסקים, שמטרתה לשפר ולייעל את הליכי הרישוי ולהקל ככל הניתן על בעלי העסקים ועל המעוניינים לפתוח עסקים חדשים, כל זאת, תוך הקפדה על הוראות חוק רישוי עסקים ומטרותיו. משרדנו גוייס כחלק מהליך למידת צרכי בעלי העסקים וכיום מסייע בהליך הרישוי לבעלי העסקים תוך כדי חסכון בעלויות וזמן יקר.

מאת: שלום כהןניהול ידע17/08/161361 צפיות
אתם מכירים ישראלי שלא מרכיב משקפי שמש? האמת היא, שקשה למצוא אנשים כאלה, ובצדק: בישראל השמש חזקה ביותר כך שעלינו להגן על העיניים מפניה. עם זאת, לא תמיד קל להתרגל למשקפיים ומי שעדיין אין לו את ההרגל הזה צריך לעשות משהו בנידון.

מאת: רוןניהול ידע12/06/161108 צפיות
מאמר על זכיינות למכירה

מאת: אבי דוידיניהול ידע17/11/151830 צפיות
כיום, על מנת לבצע השוואת מחירי סלולר, צריך פשוט להיכנס לאתר שמאפשר לראות את כל האפשרויות הקיימות. בעידן שבו יש שפע של מידע, ניתן לענות על צרכיו של הצרכן, מבלי לגרור אותו לשיחות ממושכות עם נציגי השירות במרכזי המכירה או בטלפון. הלקוח בעצמו יכול לראות את כל החבילות והמכשירים הקיימים, להשאיר את פרטיו ובזאת מסתיים חלקו. את המשך התהליך תבצענה החברות עצמן, שיצרו עמו קשר בהקדם.

מאת: דניאל מוריץניהול ידע14/01/154374 צפיות
כאשר אתם נדרשים לנהל מלאי בחנות שלכם, עליכם לחשוב כיצד יהיה אפשר לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. אתם בעצם מחפשים שיטה מסוימת של קידוד, אשר תאפשר לכם לתת סימן מוסכם וקבוע לכל מוצר, וכאשר אותו סימן יהיה מזוהה במערכת - אותו מוצר גם יוזן. הדבר כמובן חוסך את הצורך לכתוב בכל פעם את שמו של המוצר או לחפש אותו בקטלוג - בוודאי כאשר מדובר על מאות או אפילו אלפי מוצרים שונים. אז מה יכול להיות הפתרון לכך?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica