חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיתוח הדרכה בחברת בנייה גדולה

מאת: אירה פינסקרניהול ידע20/05/2013876 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פיתוח הדרכה חיוני בכל ארגון השואף למצוינות. רצוי להתחיל להשקיע בנושא כבר בתחילת הדרך, אך ברוב המקרים בשלב זה של חיי העסק ישנן הוצאות דחופות יותר. יחד עם זאת, עסק גדול ומצליח, יכול לשפר את תפקודו משמעותית אם ישקיע בפיתוח הדרכה בצורה נאותה . ננסה לראות איך זה קורה בפועל.

חברת בנייה גדולה ומצליחה בארץ פעלה במספר פרויקטים גדול בו זמנית. לצורך כך הועסקו מנהלי פרויקטים מצויינים, שקיבלו אחריות על פרויקטים בודדים. כאשר ההנהלה החליטה לקבל תמונת מצב כוללת, נתבקשו מנהלי הפרויקטים השונים לבצע תחקירים אודות פרויקטים שהסתיימו, ולהצביע על ההשגים כמו גם על קשיים ואפילו על כשלים.

התברר שמנהלי פרויקטים רבים פעלו מול נותני שירות שונים (קבלני משנה וספקים של חומר), על פי שיקולם האישי ונסיונם הקודם בחברות אחרות. השוואה מדגמית העלתה פערי מחירים משמעותיים ששילמה החברה עבור שירותים דומים או זהים מנותני שירות שונים. יחד עם זאת, כמות ההזמנות הכוללת של החברה הייתה אדירה, ובהזמנות מהסוג הזה המחירים הצפויים היו אמורים להיות נמוכים בהרבה. ההנהלה הבינה שבמקום להנות מיתרון הגודל, היא פיספסה אותו בכך שכל מנהל פרויקט פעל באופן עצמאי.

לצורך תיקון המצב, הטמיע צוות פיתוח ההדרכה מערכת ממוחשבת לניהול ספקים.  המערכת אישפרה לנהל מעקב צמוד אחרי כל הזמנה והזמנה, ולהשוות את המחירים להזמנות קודמות מהספק, או מהזמנות קודמות למוצר או השירות המבוקש. כל מנהל היה חייב להזין את נתוני ההזמנה, את הספק הנבחר ואת מידת שביעות רצונו מהשירות שקיבל. לאחר תקופה קצרה התגבשה במערכת רשימה שחורה של נותני שירות לא מומלצים; מנהלי פרויקטים לא הורשו לפנות אל הספקים האלה. שאר הספקים דורגו על פי קריטריונים של איכות גבוהה ומחיר נמוך.

עד מהרה למדו גם הספקים להתייחס לכל מנהל פרויקט בתור נציג של חברה ענקית, ולא מבקש שירות מן השורה, ואילו המנהלים קיבלו קלף מיקוח בעל עוצמה בניהול משא ומתן. כתוצאה מכך השתפרו מדדי הפרויקטים באופן משמעותי, גם באיכות, גם בלו"ז וגם במחיר. כך צוות פיתוח הדרכה שיפר את ביצועי החברה.

לסיכום, השקעה בפיתוח הדרכה היא השקעה משתלמת. ניתן לראות מהדוגמא שגם ארגון גדול ומצליח עשוי להתרם מהותית בהשקעת משאבים בתחום.

 תגיות המאמר: פיתוח הדרכה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אירה פינסקר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/131227 צפיות
עגלת מוצי היא המענה האופטימלי לצרכים של משפחות רבות עם תינוקות. המאמר מפרט את היתרונות המשמעותיים של רכישת עגלות מוצי בחברת מאדרלנד.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13904 צפיות
מוצי היא חברה וותיקה ומבוססת בתחום של ייצור ושיווק של עגלות תינוק. המאמר בוחן את הסיבות לפופולריות של עגלות מוצי בקרב ההורים הצעירים.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13881 צפיות
עגלות תאומים מוצגות בשוק במספר קטן יחסית של דגמים, בהשוואה לעגלות הרגילות. בנוסף לכך, מימדים או משקל של חלק מהדגמים עשויים להוריד אותם מהפרק לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרקניות 20/05/13799 צפיות
הורים המצפים להגדלת המשפחה, יכולים להתארגן לקראת האירוע המשמח על ידי רכישת כל החפצים הנדרשים בחנויות הריון גדולות. המאמר מפרט אודות המוצרים המוצעים שניתן לרכוש בהן.

מאת: אירה פינסקראופנה20/05/13852 צפיות
בגדי הריון זכו ליחס של כבוד מצד אנשי מקצוע בתחום ההלבשה לא מזמן. בעבר הלא כל כך רחוק בגדי הריון היו שמלות פרחוניות איומות או חולצות טי ענקיות. נכון להיום, המצב שונה לחלוטין.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13961 צפיות
טויוטה יאריס ההיברידית החדשה היא מכונית קטנה, נאה, שקטה, נוחה וחסכונית . במאמר מפורטים מאפייניה העיקריים של הדגם החדש.

מאת: אירה פינסקרצרכנות20/05/13930 צפיות
טויוטה פריוס היא מכונית היברידית, כלומר המנוע שלה מחולק לשתי יחידות, אשר אחת מהן היא חשמלית, והשנייה פועלת על בנזין. המכונית נחשבת למתאימה לאנשים בעל מודעות סביבתית גבוהה, שמוכנים לשלם את המחיר

מאמרים נוספים בנושא ניהול ידע

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע16/09/21311 צפיות
הגשת הבקשה לרישיון עסק בתל אביב- מיידע ראשוני על בעל העסק או מיופה כוחו להגיש את הבקשה המלאה (כולל המסמכים הנדרשים) למרכז שירות הלקוחות של אגף רישוי עסקים. את אגרת רישוי העסקים ניתן לשלם בעת הגשת הבקשה. הערה – בקשה ליציאת שותף מהעסק לא כרוכה בתשלום אגרה. הבקשה לרישיון עסק מוגשת לרשות הרישוי העירונית. על הבקשה לרישיון לכלול:

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע16/06/21464 צפיות
צו הריסה מנהלי קשה לבטל- האומנם? בהמשך פסק דין בו בוטל צו הריסה מנהלי. בהתאם להוראות סעיף 238א(ח) לחוק התכנון והבניה, תשכ"ה-1965 (להלן – החוק), לא יבטל בית המשפט צו הריסה מנהלי, אלא אם התברר שהבניה ביחס אליה הוצא הצו בוצעה כדין או שהצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת לטענת המבקשים, במתן צו ההריסה נפלו מספר פגמים, שבגינם יש לבטל את צו ההריסה, כפי שיפורט להלן: א. בניית הסככה הסתיימה למעלה משישים יום לפני מתן צו ההריסה. לפיכך לא ניתן היה להוציא את צו ההריסה; ב. צו ההריסה אי

מאת: בנימין קלינגרניהול ידע29/03/21393 צפיות
הרפורמה ברישוי עסקים מדינת ישראל קידמה רפורמה בתחום רישוי עסקים, שמטרתה לשפר ולייעל את הליכי הרישוי ולהקל ככל הניתן על בעלי העסקים ועל המעוניינים לפתוח עסקים חדשים, כל זאת, תוך הקפדה על הוראות חוק רישוי עסקים ומטרותיו. משרדנו גוייס כחלק מהליך למידת צרכי בעלי העסקים וכיום מסייע בהליך הרישוי לבעלי העסקים תוך כדי חסכון בעלויות וזמן יקר.

מאת: שלום כהןניהול ידע17/08/161363 צפיות
אתם מכירים ישראלי שלא מרכיב משקפי שמש? האמת היא, שקשה למצוא אנשים כאלה, ובצדק: בישראל השמש חזקה ביותר כך שעלינו להגן על העיניים מפניה. עם זאת, לא תמיד קל להתרגל למשקפיים ומי שעדיין אין לו את ההרגל הזה צריך לעשות משהו בנידון.

מאת: רוןניהול ידע12/06/161112 צפיות
מאמר על זכיינות למכירה

מאת: אבי דוידיניהול ידע17/11/151832 צפיות
כיום, על מנת לבצע השוואת מחירי סלולר, צריך פשוט להיכנס לאתר שמאפשר לראות את כל האפשרויות הקיימות. בעידן שבו יש שפע של מידע, ניתן לענות על צרכיו של הצרכן, מבלי לגרור אותו לשיחות ממושכות עם נציגי השירות במרכזי המכירה או בטלפון. הלקוח בעצמו יכול לראות את כל החבילות והמכשירים הקיימים, להשאיר את פרטיו ובזאת מסתיים חלקו. את המשך התהליך תבצענה החברות עצמן, שיצרו עמו קשר בהקדם.

מאת: דניאל מוריץניהול ידע14/01/154383 צפיות
כאשר אתם נדרשים לנהל מלאי בחנות שלכם, עליכם לחשוב כיצד יהיה אפשר לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. אתם בעצם מחפשים שיטה מסוימת של קידוד, אשר תאפשר לכם לתת סימן מוסכם וקבוע לכל מוצר, וכאשר אותו סימן יהיה מזוהה במערכת - אותו מוצר גם יוזן. הדבר כמובן חוסך את הצורך לכתוב בכל פעם את שמו של המוצר או לחפש אותו בקטלוג - בוודאי כאשר מדובר על מאות או אפילו אלפי מוצרים שונים. אז מה יכול להיות הפתרון לכך?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica