חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לימוד מרחוק

מאת: ליטל כץלימודים אקדמאיים18/06/2013461 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחד הנושאים שקיבל תנופה חזקה מאוד עם התפתחות האינטרנט היה הנושא של לימודים מרחוק. הרעיון הוא שבאמצעות האינטרנט ניתן לקיים אינטראקציה ישירה בין סטודנט למרצה גם באמצעות האינטרנט, ללא צורך להתאסף במקום פיזי לצורך הלמידה. ייתכן שכל הנושא של לימוד מרחוק התעורר מוקדם מדי עוד בתקופה שהטכנולוגיות לא ממש תמכו בכך, כמו למשל רוחב הפס שהגיע לבית ועמד על סביבות המגה הבודד, לא ממש תמך באפשרות להעברת הרצאות שלמות בקלות ובמהירות לכל סטודנט. כיום, כאשר האינטרנט מגיע לבתים רבים במהירויות של עשרה עד מאה מגה לשניה, למעשה ניתן לומר שאין מגבלה על היקפי החומר, ושיטות ההעברה של החומר באמצעות האינטרנט, מה שפותח מחדש את האפשרות להתפתחות המודל של לימוד מרחוק. במחקרים שנעשו נמצאו שורה ארוכה של יתרונות כמו גם מספר חסרונות למודל זה של למידה מרחוק. היתרון המרכזי הוא שהסטודנט נמצא בסביבה הטבעית שלו, הוא יכול ללמוד בזמן הנוח לו, ועדיין להיות נתון לחובותיו כסטודנט במסגרת הבחינות והעבודות שעליו להגיש.

לימוד ממסך המחשב בבית

תשומת הלב של המרצה לכל סטודנט יכולה להיות מנותבת בצורה טובה ואישית יותר, לסטודנט יש נגישות גבוהה לחומרי עזר באינטרנט תוך כדי ההרצאה, מה שיכול לסייע לו להבנת ההרצאה. כל סטודנט יכול להתקדם בהרצאה על פי הקצב שלו, לחזור על קטעים בהרצאה אותם לא הבין טוב. למעשה אנחנו מנטרלים את הטענה של "לא הקשבת בשיעור, ולכן אתה לא יודע". החסרון העיקרי הוא שאין לסטודנט את תחושת המסגרת שמעניק המוסד החינוכי. תחושת המסגרת גם אם אנו לא ממש אוהבים אותה, מסייעת לנו להשקיע את האנרגיה הדרושה בתהליך הלמידה. בהיעדר מסגרת קל לנו יותר להיסחף למחוזות אחרים, ולעבוד בקצב שאינו מספק על מנת להתמצא בחומר ולהתקדם. בכל אופן, אין ספק שמודל הלמידה מרחוק הוא מודל שהולך ומקבל תאוצה, ויבוא היום שמודל זה יהפוך להיות מודל ברירת המחדל במוסדות חינוך רבים. מודל זה מאפשר להכשיר סטודנטים רבים למגוון רחב של מקצועות ותחומי ידע בקלות רבה יותר, ללא מגבלת ביקוש והיצע, ובעלויות נמוכות הרבה יותר.

 תגיות המאמר: לימודים, לימוד, לימודי


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליטל כץ

מאת: ליטל כץעיצוב גרפי22/03/151565 צפיות
קורסי תעודה בעיצוב גרפי נמשך לרוב מספר חודשים, כאשר תוכנית הלימודים הספציפית נתונה לשיקול דעתו הבלעדי של מוסד הלימודים שעומד מאחוריה. יחד עם זאת, ניתן להזכיר מספר נושאים מרכזיים העומדים בבסיס העיצוב הגרפי, ואשר נכללים כמעט תמיד כחלק אינטגרלי מתוכניות הלימודים בו. קורס עיצוב גרפי ברמה מקצועית חייב להכיל את התכנים הבאים :

מאת: ליטל כץלימודי תעודה ומקצוע24/12/14756 צפיות
כיוון הביקוש בתחום גדול, מוסדות רבים עורכיםמיונים קפדניים לפני שהם מחלטים על מועמד כזה או אחר. אנשים שמרגישם שזהו הכיוון שלהם, אך הם חסרי ניסיון, יכולים להתעודד כיוון שכיום קיימות מכינות בדיוק עבור מטרה זו, עבור לקבל עזרה לעבור את מבחני הקבלה ולהשתלב במסלול לימודי עיצוב גרפי.

מאת: ליטל כץלימודי תעודה ומקצוע20/11/14757 צפיות
ממש כמו כל קורס אחר, גם קורס לינוקס מביא עמו אפשרויות קידום ותעסוקה. בוגרי הקורס משתלבים בעבודות בתחום המחשבים וההייטק.

מאת: ליטל כץלימודי תעודה ומקצוע29/10/14622 צפיות
כבר זמן רב שמחשבים הפכו להיות חלק טבעי מחיינו, הם נמצאים בסביבה הטבעית שלנו ומשמשים אותנו יום יום- בבית, בעבודה וכמעט בכל מקום אשר נהיה בו יהיה לפחות מחשב אחד שיעשה בו שימוש. המחשבים מאפשרים לנו לעשות כמעט הכל- לקבל מידע חדש, להעביר את הזמן בגלישה, לבצע רכישות און- ליין ועוד.

מאת: ליטל כץלימודי תעודה ומקצוע04/09/14653 צפיות
בשונה מהנהוג בעבר, שעסקים היו מנהלים את עצמם בצורה ידנית וצוברים ערמת ניירת על השולחן, כיום כל עסק ולו הקטן ביותר מחזיק ברשותו מחשב המחובר לרשת וכך בעצם מנהל את עצמו בצורה יעילה, מהירה וחכמה.

מאת: ליטל כץלימודי תעודה ומקצוע20/08/14666 צפיות
תנופת הפיתוח של עולם הסלולר עוררה ביקוש רב למפתחי אפליקציות בעלי הכשרות שונות. קורס פיתוח אפליקציות הוא ללא כל ספק אחד הקורסים המבוקשים והמעניינים ביותר בענף.

מאת: ליטל כץלימודי תעודה ומקצוע20/08/14661 צפיות
תנופת הפיתוח של עולם הסלולר עוררה ביקוש רב למפתחי אפליקציות בעלי הכשרות שונות. קורס פיתוח אפליקציות הוא ללא כל ספק אחד הקורסים המבוקשים והמעניינים ביותר בענף.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19833 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181630 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181441 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18823 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18769 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17572 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17903 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica