חפש מאמרים:
שלום אורח
22.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביקורת: שיער – מחזמר מלהיב, סוחף ומבדר – התיאטרון הקאמרי

מאת: חיים נויתיאטרון25/01/2015926 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ביקורת: שיער – מחזמר מלהיב, סוחף ומבדר – התיאטרון הקאמרימאת חיים נוי

שיער הוא מיוזיקל שעלה לראשונה ב-1967 ומאז סחף את העולם ועלה ברחבי תבל וגם בישראל, בהצלחה רבה. המחזמר זכה בפרס הטוני ואף הופק לסרט קולנוע. ההפקה בתיאטרון הקאמרי היא מלהיבה ומבריקה, מקצועית וסוחפת ולא נופלת ברמתה מהפקות דומות בברודווי ובווסט אנד.

בישראל הוא הופק לראשונה ב-1970 בתרגומו של אהוד מנור ובהשתתפותם של צביקה פיק , גבי שושן ורבים מוותיקי הזמרים והשחקנים.

בית צבי ברמת גן העלה מידי פעם את המיוזיקל, בעיבוד קצת שונה מן המקור. המחזמר גם שונה מעט מהסרט שהופק על פיו.

שיער הוא מיוזיקל אמריקני שהולחן בידי גאלט מקדרמוט ונכתב בידי ג'יימס רדו וג'רום דאגני. הוא הועלה באוקטובר 1967 באוף ברודווי ועל גלי התהילה , המשיך לברודווי שנה לאחר מכן. 11 שנים אחר כך הפך אותו מילוש פורמן לסרט מצליח. עלילת הסרט והמיוזיקל שונה במקצת במספר קטעים ודמויות. המיוזיקל ביטא את תקופת ילדי הפרחים של שנות השישים, דיבר על הכמיהה לשלום, אהבה, אחווה וגם על סמים ומין חופשי.

העלילה מתרכזת סביב חבורת היפים עליזה בראשותו של ברגר שאליהם מצטרף צעיר בשם קלוד, שהגיע לכרך הגדול זמן קצר לפני גיוסו הצפוי לצבא האמריקני, הלוחם בוייטנאם. ההיפים מנסים לשכנע את קלוד לא להתגייס, הוא מצטרף אליהם ומכיר את שילה. בהמשך מחליט קלוד להתגייס למרות הכול ונשלח למחנה טירונים, טרם שיגורם לקרבות בג'ונגלים של וייטנאם. חבורת ילדי הפרחים נוסעת לפגוש בו וברגר מתנדב להחליף את קלוד במחנה בשעה שהוא יוצא להיפגש עם שילה אהובתו. אבל, בו בזמן היחידה מקבלת הוראה לצאת מיד לחזית וברגר נשלח בעל כורחו למלחמה ובה הוא מוצא את מותו.

במהותו, שיער הוא מחזמר היוצא בזעקה נגד יציאה מיותרת של חיילים לקרבות שאין להם שום קשר אליהם.

כחמישים שנה לאחר שנכתב, עדיין מצליח המחזמר להיות קולח ומרהיב עין . התרגום הישן של אהוד מנור נהיר וברור ומשובץ בסלנג ובביטויים שעדיין תקפים לימינו.

עיקר המחזמר הם השירים והריקודים הסוערים.

הבמאי משה קפטן מבכירי הבמאים שלנו ומר מיוזיקלס הישראלי, הצליח להפיק בזכות להקת השחקנים המוכשרים מחזמר מקצועי , בעל רמה איכותית גבוהה ביותר.

הכוריאוגרף אביחי חכם המצוין חולל על הבמה ריקודים ותנועה קולחים ומופלאים.

בהפקות של המיוזיקל שיער כלולה סצנה ידועה ביותר של עירום חזותי מלא של השחקנים. בהפקה כלולה הסצנה הזו  , אך היא מתרחשת מאחורי אפלולית מסך שקוף זרוע כוכבים והיא בלתי מורגשת.

עוז זהבי מגלם את ברגר והוא מוצלח מאוד, יודע לשיר ולהתמודד עם כל נפתולי התפקיד.

דן שפירא הוא קלוד והתפקיד מגולם על ידו באורח יפה ומקצועי.

עידו  רוזנברג מצוין בתפקיד ווף. עידו הוא בעל יכולות משחק, תנועה ושירה מקצועיים ומוצלחים.

מירב פלדמן נהדרת כג'יני. משחקה מהוקצע ונעים.

חן אמסלם כשילה היא מעולה . משחקה הוא רב רושם ומוצלח.

מיי פיינגולד היא דיון ,מעין דמות מספרת, המעבירה את הנושאים במחזמר ושירתה היא איכותית ומתאימה לתפקיד.

אופיר צמח מוצלח מאוד כהאד.

עודד לאופולד מגלם באורח יפה מאוד את הקצין.

אור משיח כסמל הוא מעולה. אור גילם בשעתו את התפקיד הראשי בהצגה בבית צבי.

יואב מילשטיין כאישה מן הקהל מצוין ומשחקו הוא כליל השלמות, במשחק ובשירה.

זוהר בדש כשופט ועוד תפקידים מגיש משחק משובח ויכולת שירה נפלאה.

בכלל , חלק הארי של תפקידי המשנה לוהקו על ידי שחקנים וזמרים בעלי יכולות מרשימות.

עדי אברהמי היא מצוינת ויש לה יכולות תנועה ושירה מעולים ביותר.

שירן לגזיאל היא הדאנס-קפטן והיא נפלאה ביכולות הריקוד שלה.

נעה גורן-זהבי טובה מאוד בלהקה ובתפקיד האימא של ברגר.

נתנאל בסיל מחונן בקול משובח ביותר.

נועם עמית נהדרת בביצועי הריקוד שלה.

רוני מרחבי נהדרת בתפקיד אחת משבט הצעירות והיא בעלת יכולות משחק וקול משובחים.

הילה הויזמן ואייר שטיימן הן בעלות יכולת שירה מקסימות.

המנצח טל בלכרוביץ' הדגים יכולות מוזיקליות משובחות בניצוח על התזמורת. ג'וני גולדשטיין אחראי לניהול המוזיקלי המקצועי והקסום, ביחד עם טל בלכרוביץ'.

ערן עצמון עיצב את התפאורה היפיפייה.

יובל כספין עיצב את התלבושות התקופתיות והראויות.

קרן גרנק עיצבה את התאורה המוצלחת, בייחוד בקטעים עם האורות המרצדים.

דוקי עצמון אחראית להדרכה הקולית היפה.

אין ספק כי שיער בבימויו של משה קפטן הוא מחזמר מעולה ומשובח, מרהיב עיין בקול ובתנועה ובהחלט, זוהי ברודווי בתל אביב.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים נוי

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים19/09/2029 צפיות
אנדרסן גלובל מגדילה את הנוכחות בקריביים באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם Senior Accounting Services Limited בג'מייקה, ומחזקת את כיסוי הג"ג של החברה באזור.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים19/09/2027 צפיות
Dyadic International, Inc. (NASDAQ:DYAI), חברת ביו טכנולוגיה גלובלית שמתמקדת בהמשך היישום של פלטפורמת ביטוי הגנים C1 הקניינית שלה כדי להאיץ את הפיתוח, להוריד את עלויות הייצור ולשפר את הביצועים של חיסונים ותרופות ביולוגיים בקני מידה מסחריים גמישים, הודיעה היום על שיתוף פעולה עם Jiangsu Hengrui Medicine Co., Ltd. ("הנגרוי") (SSE:600276) כדי ליישם את טכנולוגיית ה-1C של דיאדיק בפיתוח של תרופות ביולוגיות נבחרת של הנגרוי.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי18/09/2031 צפיות
CTI שירותי ניסויים קליניים וייעוץ (CTI), חברת מחקרים קליניים (CRO) גלובלית פרטית עם מלוא השירותים מודיעה על הרכישה של קלינארט, CRO עם מלוא השירותים עם קרוב לעשרים שנות ניסיון ומומחיות מקומית חזקה באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים18/09/2032 צפיות
המכירה התבססה על שווי פעילות של 8.4 מיליארד דולר (7.15 מיליארד אירו), שמשקף הפחתה במחיר של 350 מיליון דולר (300 מיליון אירו) אחרי מזכר ההבנות, עם קיזוז בגלל השפעה חיובית של מטבע חוץ

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים18/09/2030 צפיות
אמריקן אקספרס תרחיב ותשפר משמעותית טרקליני סנטוריון קיימים בשדה התעופה לה-גרדיה בניו יורק ובשדה התעופה הבינ"ל מקארן בלאס וגאס

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים17/09/2032 צפיות
מחקרים אחרונים של Neustar חושפים עלייה בעוצמה, בתחכום ובנפח התקפות DDoS על רקע שינויים סייסמיים המונעים על ידי מגפת הקורונה

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים17/09/2030 צפיות
NanoViricides, Inc. (NYSE American: NNVC) מובילה גלובלית בפיתוח של טיפולים מאוד יעילים נגד נגיפים המבוססים על פלטפורמת ננו תרופות חדשנית, הודיעה היום שהיא הכריזה על תרופה פוטנציאלית קלינית לטיפול בקוביד-19, ובכך מקרבת עוד את תוכנית קוביד-19 שלה לניסויים קליניים בבני אדם.

מאמרים נוספים בנושא תיאטרון

מאת: moraleתיאטרון17/03/20581 צפיות
הרבה פעמים אנחנו קוראים ושומעים על כך שהופעות ופעילויות תרבותיות הן הרבה יותר ממה שנראה, הרב יותר ממה שנתפס בעין או באוזן. במילים אחרות, מדובר בכלי, אמצעי, שיכול לעזור בתהליכי ריפוי שונים. לכן אנחנו יכולים לראות, למשל, מטפלים באומנות או בעלי מקצוע בתחום הטיפול שמשתמשים בשיטות אומנותיות שונות בעבודה מול מטופלים, בפרט כשמדובר על ילדים ובני נוער.

מאת: חיים נויתיאטרון11/03/20605 צפיות
המקום היחיד בישראל שבו ניתן להיות ולחוש את פריז ולא להיות שבועיים בבידוד כשתצאו מתיאטרון הקאמרי הוא המופע התוסס והמקסים – לילה בפריז, מופע מוזיקלי של השנסונים הגדולים בכל הזמנים.

מאת: חיים נויתיאטרון10/03/20612 צפיות
"חברות הכי טובות" המחזה המוצלח של המחזאית המנוחה ענת גוב, שוב עולה על הבמה והפעם בתיאטרון הספרייה מיסודו של בית צבי ברמת גן והוא מרגש , מבדח ומעניק לצופים חוויה תיאטרלית מענגת. זוהי הפקה קטנה ומוצלחת שבה מגלמות 6 שחקניות מוכשרות את מהלך חייהן כאשר ההצגה במקביל מוצגת בשני מישורים, ההווה והעבר של דמויות המחזה.

מאת: חיים נויתיאטרון07/03/20656 צפיות
המחזמר "צלילי המוזיקה" בהפקת האופרה הקלה בנגב העולה בתיאטרון גבעתיים וברחבי הארץ הוא מרגש ומקסים, סוחף, קולח ומהווה חוויה לכל המשפחה. ההפקה עולה בשפת המקור – אנגלית והיא התברכה בלהקת שחקנים מוכשרים ובקבוצת נוער הגונבת את ההצגה.

מאת: חיים נויתיאטרון22/02/20678 צפיות
המחזה נכתב בידי גלעד עברון המנוח והעלילה מתרחשת בימי המלכים, ממלכת יהודה וממלכת ישראל. בממלכת ישראל שולטים יהורם, ממשפחת אחאב, אמו איזבל ואשתו המלכה זילפה. יהורם נחשב למלך חלש ובעקבות זאת עולה כוחו של זיף, ראש השרים ושר הצבא עזגד, האחראים למאבק בכפרים הארמיים בהרים אותם מנהל המפקד המקומי יהוא שמתקומם נגד המלך, רוצח אותו ואת אימו ומשתלט על הממלכה.

מאת: חיים נויתיאטרון02/02/20784 צפיות
"לרקוד ולעוף" בבית צבי ברמת גן הוא מחזה על משפחה ישראלית המנהלת בית מלון קטן ושזורה בשקרים ובסודות אפלים, כואבת וצוחקת ומשרטטת לפנינו הוויה לא טיפוסית של חיים בצל היגון, השכול והאושר הנכסף. להקת שחקנים משובחת עם בימוי משובח של אלה ניקולבסקי, מצליחה להציג מחזה קולח ומסקרן, מרגש, מענג ומעניין.

מאת: חיים נויתיאטרון28/01/20905 צפיות
מצדה 1942, מחזה מוזיקלי, העולה בבכורה עולמית בתיאטרון הבימה, הוא מופע מטלטל, קסום ומרגש, המעניק לצופים חוייה תיאטרלית נוקבת ומפעימה. משה קפטן, המנהל האמנותי של הבימה ובמאי ההצגה המוזיקלית הצליח ללהטט עם להקת השחקנים הנפלאים והתוצאה היא הפקה מדהימה שחובה לצפות בה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica