חפש מאמרים:
שלום אורח
28.02.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תיאוריית הכל-רקוויאם למוות-פרק 2.מציאות של הפכים

מאת: חנניה (ננו) כהןפיזיקה09/05/20158620 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המשך של "רקוויאם למוות"-פרק 2.מציאות של הפכים.

ולפני פרק 2 הנה למי שלא קרא או תזכורת לפרק 1:

http://www.academics.co.il/Articles/Article84490.aspx

חנניה (ננו) כהן

רקוויאם למוות

2.מציאות של הפכים

את היקום או מבני היקום מאפשרים שני הפכים:האחד הוא החומר והאנרגיה שהם בני המרה ביניהם (כפי שגם עולה מדברי איינשטיין) ולכן למעשה הם צורות של תופעה אחת-היש.האחר הוא החלל הריק, הלא כלום, האין.פשוט מציאות של הפכים.

רק שני הפכים אלה ביחד יכולים כפי שראינו גם בפרק הקודם לאפשר לחומר ולאנרגיה דינמיות שכתוצאה ממנה נוצרים ומתפרקים גופים ותופעות שונים.דינמיות שהיא גורם הכרחי לקיום היקום או מבני היקום.

כשני הפכים אין לחומר ולאנרגיה ולחלל הריק כל אפשרות שרק האחד יהיה ללא האחר.עצם מהותם כהפכים מכתיבה ששניהם יהיו,או לחילופין ששניהם לא יהיו.אולם המצב ששניהם לא יהיו לא אפשרי מפני שבכל מקרה יישאר אחד מהם וזה החלל הריק שהוא בעצם הלא כלום...

לכן,שוב נותרנו עם האפשרות ששני הפכי יסוד אלה חייבים להיות נצחיים.כפי שאין טוב בלי רע,חושך ללא אור,עליה ללא ירידה,כך אין חלל ריק ללא היפוכם החומר והאנרגיה...

הפכי יסוד אלה כוללים הכל.מהריק המוחלט,מהלא כלום,ועד כל גוף או תופעה שאנו מכירים ושעדיין איננו מכירים...הם כל המקומות,הם הקיים והלא קיים,הם היש והאין,הם שאר ההפכים,הם האדם,הם היקום,והם גם תופעות ודברים נוספים כמו זמן לדוגמה שהם תוצאה או תוצר נלווה שלהם...

במצב כזה ברור ששני הפכים אלה ביחד אין-התחלתיים,אינסופיים,וללא גבולות מכל הכיוונים,מפני שאין משהו מחוץ להם,ומפני שהם גם הכל וגם הלא כלום...(דבר זה שהכל עשוי חומר ואנרגיה או שתופעות שונות הן תוצאה או תוצר נלווה שלהם מראה שאין משהו שהוא לא זה ולא זה ולכן לא צריך להתייחס למשהו שמעולם לא נצפה,לא נשמע,ולא הורגש בצורה כלשהי ושאינו לא חומר ולא אנרגיה או תוצאה או תוצר נלווה שלהם...יש להישאר צמודים לעובדות ולהתרכז רק במה שקיים בטוח ושאנו יודעים עליו בוודאות ושאינו אמונה פרועה שאין לה כל בסיס או אחיזה במציאות ושמותירה יותר שאלות מתשובות...)

אולם,החומר והאנרגיה לא חייבים להיות בכל מקום שיש חלל ריק...אבל האפשרות קיימת.מצד שני,חלל ריק חייב להיות בכל מקום שיש חומר ואנרגיה,מפני שהחלל הריק כזכור נמצא גם בין האטום לאלקטרון לדוגמא...

דבר נוסף הוא שמה שיכול לעשות את החלל הריק לסופי זה כמות חומר ואנרגיה אין-התחלתית ואינסופית מכל הכיוונים,דחוסה עד כדי כך שלא יהיה בה שום חלל ריק אולם אם זה היה המצב גוש החומר והאנרגיה האין-התחלתי והאינסופי והדחוס עד למקסימום היה מושך אליו כל דבר וכך לא היינו כאן היום...לכן,ברור שהחלל הריק חייב להיות אין-התחלתי ואינסופי מבחינת גודל...

יכול להיות שיוצאים מן הכלל הם החורים השחורים שבהם הכל דחוס מאוד,ולכן אפשר שבהם אין כל חלל ריק.אבל באותה מידה ייתכן שאפילו בחורים שחורים יש חלל ריק.

בכל מצב החורים השחורים לא משפיעים על העובדה שהחלל הריק בכל מקרה אין-התחלתי,אינסופי,וללא גבולות מכל הכיוונים,מפני שהחורים השחורים הם בסך הכול נקודות במרחב של חלל ריק וגופים ותופעות שונים.

במרחב זה אפשר שיש מספר עצום אך סופי ומוגבל מכל הכיוונים של חלקיקים וגופים ותופעות שונים של חומר ואנרגיה,אבל גם אפשרי שמספר החלקיקים והגופים והתופעות של החומר והאנרגיה אינסופי ולא מוגבל לפחות לכיוון אחד במרחב...

סוף פרק 2.המשך יבוא בקרוב בשני פרקים נוספים:

3.בני תמותה נצחיים

4.מוח קוסמי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חנניה (ננו) כהן-כל התשובות לכל השאלות הקשות והחשובות שהאדם שואל את עצמו מאז דרך על כוכב הלכת הזה ועד היום.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חנניה (ננו) כהן

מאת: חנניה (ננו) כהןפיזיקה18/04/1516094 צפיות
הפרק מכיל תשובות לשאלות החשובות: מהו למעשה הזמן? האם היתה התחלה לזמן? כיצד הזמן מתנהל ,ומהם המסקנות מרחיקות הלכת והמדהימות שיש לנו להסיק מדרך התנהלותו?

מאמרים נוספים בנושא פיזיקה

מאת: בתיה כץפיזיקה29/10/196085 צפיות
היקום שלנו נראה מסודר ומתוכנן. בזאת יודה כל אדם שהוא ישר עם עצמו. מי שהוא לא ישר עם עצמו, יאלץ גם הוא להודות בכך, חרף העובדה שלפני התיאוריות הדמיוניות השונות בדבר מוצא היקום והאדם, כל התרבויות האנושיות בעולם האמינו בקיום זה או אחר של תכנון מכוון מאחורי הבריאה, מה שמוכיח כי זוהי המסקנה הראשונה לאור הסדר הנגלה לעינינו.

מאת: בתיה כץפיזיקה29/10/1915183 צפיות
האמת האבסולוטית עליה אנשים מדברים היא למעשה אמת אמוציונאלית, רגשית, אותה הם חשים כברורה ומובנת מאליה. אמת אבסולוטית במובן הרציונאלי והשכלתני של המילה, אינה מוחלטת כלל ועיקר ומטבעה מסוגלת להשתנות, כי היא מוגבלת לטבעו, זכרונו, הכרתו וידיעותיו של האדם.

מאת: בתיה כץפיזיקה29/10/195859 צפיות
במציאות שאנו מכירים, הצרכים של החיים והחיים עצמם מתואמים בהרמוניה שאינה מלמדת על מקרה אלא על יד מכוונת. זהו המפליא באמת! זוהי העובדה המכריחה אותנו לקבל את מציאותו של בורא - חוקי טבע ביקום שהיה אמור להיות באנטרופיה מוחלטת!

מאת: רענן ברנשטייןפיזיקה01/10/158094 צפיות
מרבית הציבור כבר מודע לכך שחשיפה לקרינה מעל היקפים מסוימים יכולה להוות בעיה בריאותית.

מאת: חנניה (ננו) כהןפיזיקה18/04/1516094 צפיות
הפרק מכיל תשובות לשאלות החשובות: מהו למעשה הזמן? האם היתה התחלה לזמן? כיצד הזמן מתנהל ,ומהם המסקנות מרחיקות הלכת והמדהימות שיש לנו להסיק מדרך התנהלותו?

מאת: מעיין סבןפיזיקה16/04/157565 צפיות
1905 לא הייתה עוד שנה בלוח כמו זו שהייתה לפניה וזו שבאה אחריה. לפחות לא אם תשאלו את כל מי שעוסק בפיזיקה ובתחומים הנלווים לה. שנה זו זכתה לכינוי המחייב והמרהיב "שנת הפלאות", Wunderjahr בשפתו הגרמנית של האחראי הישיר לכינוי שדבק בה - אלברט איינשטיין. הייתה זו שנה יוצאת דופן בה פרסם איינשטיין לא פחות מארבעה מאמרים פיזיקליים פורצי דרך, אשר שינו את כל החשיבה ומה שהיה ידוע עד לאותה נקודת זמן בארבעת ענפי הפיזיקה בהם עסקו המאמרים.

מאת: מעיין סבןפיזיקה16/04/1512378 צפיות
מכניקה חישובית הינה תחום המחקר האחראי על השימוש בשיטות חישוביות לטובת מחקרי תופעות הנשלטות ע"י עקרונות המכניקה. בטרם הופעת המדע החישובי (נקרא גם מיחשוב מדעי) כ"דרך שלישית" פרט למדעים ניסויים ותיאורטיים, נחשבה המכניקה החישובית כתת-תחום של המכניקה היישומית. כעת היא נחשבת כתת-תחום בתוך המדע החישובי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica