חפש מאמרים:
שלום אורח
26.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האנסמבל המוסיקלי,ברפרטואר עשיר מן המקורות

מאת: דוד דרומרמוסיקה27/09/2015924 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גרעין מוסיקלי קהילתי

רציונל:

"החוויה היהודית", על מגוון פעולותיה, שמה לה לנכון ליצור זיקה בקרב ילדים, בני נוער ומבוגרים להתחקות אחר עברו המפואר של העם, בדרך חווייתית מיוחדת ומעצימה רגשית, שכלית וערכית.

זאת, על ידי הפעלות סדנאיות חווייתיות בשילוב נגינה ושירה (במסגרת המותרת עפ"י ההלכה) בגנים,

בתי ספר, מועדוניות לילדים בסיכון, כפרי נוער ובמרכזי קהילה ברחבי הארץ.

בידוע הוא, שהמוסיקה מציעה גישה אחרת למסתרי הלב האנושי. הצלילים מבטאים את הרגשות הפנימיים ומובילים את השומע החווה את החוויה המוסיקלית לרצון לשמוע, להבין וליישם דברים למען עצמו וסביבתו.

המיזם החינוכי ליצירת "גרעין מוסיקלי קהילתי" של בנות השירות הלאומי ב"החוויה היהודית", בהנחיית מוסיקאים מקצועיים ובהנחיית מנחה לזהות יהודית וציונית, נועד לתת טעימה ראשונית שתהווה את הבסיס לחיזוק הקשר עם הקהילה ותתן מענה למאוויים וצרכים רוחניים וערכיים סביב מעגל השנה היהודי, בזיקה לאהבת העם והארץ.

האנסנבל המוזיקלי של הגרעין הקהילתי המוסיקלי של "החוויה היהודית" יהווה קבוצה של מוזיקאיות בנות שירות לאומי המתאגדות ומתגבשות כדי ליצור ולבצע יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

ההרכב ימוין על פי מספר המוזיקאיות המשתתפות בהרכב, על פי רמת הנגינה שלהן ועל פי מגוון הכלים בו הן תנגנה, כמו כן הם ממוינות על פי הז'אנר המוזיקלי אותו הן תנגנה.

המשתתפות בהרכב יקבלו שיעורי הדרכה בנגינה ובשירה בהרכב, שיעורי תיאוריה מוסיקלית. זאת, בנוסף להכשרה כמדריכות חינוכיות, המעבירות שיעורי זהות יהודית וציונית במערכת החינוך, במסגרת הבלתי פורמאלית בתוך הפורמאלית.

עבור ההרכב ייכתבו עיבודים חדשים וייחודיים.

באנסנבל המוזיקאלי יידרש מן המוזיקאיות, מעבר למיומנותן האישית, גם עבודת צוות, אחריות ומשמעת קבוצתית, הקשבה לזולת, וכבוד הדדי.

אנסמבל השירות הלאומי מוקם במטרה לגדול ולהתרחב לכדי תזמורת השירות הלאומי, אשר תתן מענה לבנות מוסיקאיות דתיות המחפשות מסגרת שתשמר ותקדם אותן מבחינה מוסיקלית בזמן השירות ותתרום למימוש עצמי, תוך כדי שמירה על ייחודן כבנות דתיות התורמות לקהילה ומיצוי יכולותיהן האישיות.

פעילות זו באה לידי ביטוי בתוכנית ייחודית המשלבת העברת ידע ונגינה ומובילה את המשתתפים לחוות חוויה יהודית ייחודית, בשירה, פרקי תפילה, פיוט בעדות ישראל, מוסיקה ארצישראלית ואוניברסאלית.

הסדנאות כוללות הפעלה יצירתית-לימודית וחוויה ווקאלית. ביצוע ההפעלות -  ע"י הגרעין המוסיקלי של "החוויה היהודית", יצור דינמיקה מרתקת, שתלווה בכלי נגינה בשיעורים, תוך כדי השמעת צלילים מרגשים ושירה, בלימוד נושאי הזהות היהודית והציונית והעצמה הרגשית.

"החוויה היהודית", רואה בשילוב השירות הלאומי ומתן ביטוי לכישורי נגינה אתגר מיידי לפיתוח ותנופה. פרויקט המוסיקה בקרב בנות השירות הלאומי, יתן מענה להעצמה אישית וקבוצתית וישמש פלטפורמה להצמחת עתודת מנהיגות מיוחדת בקהילת בנות השירות הלאומי ויעצים אותן אל מול הקהילה כחלק תורם ומפעיל.

התכנית שמה לה למטרה לגייס את בנות השירות הלאומי המנגנות, לחברם בתהליך חינוכי מקצועי לקהילה ויחד לגבש יוזמות חברתיות בעלות משמעות ערכית, קהילתית וחינוכית בתחום המוסיקה.

הדגש על תהליך חינוכי מקצועי, תוך כדי הצבת יעדים לקראת השגת מטרה משותפת עם כל הנוגעים בדבר.

הפרויקט מאפשר לבנות לבטא את עצמן, ליצור, להתמקצע ולהתקדם בתחום המוסיקה כלהקה תוך חשיפה לתכנים חינוכיים, ערכיים, התנדבותיים ומקצועיים.

ההרכב המוסיקלי של גרעין "החוויה היהודית" יופיע גם במפגשים חברתיים בקהילה - באירועים במעגל השנה, אירועי בר/בת מצוה לקבוצות ילדי הרווחה, אירועים במעגל החיים היהודיים, ושילוב בטקסים ואירועים בבתי הספר ובמועדוניות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מנכ"ל ארגון "אורי עוז-הפקות"חבר בעמותות "רוח טובה" "החוויה היהודית"מנהל קשרי חברה וקהילה ב"קמפוס מופת למדעים",אחראי על מיזמים חינוכיים ,קשרי קהילה ומשימות לאומיות בפרוייקט "מצליח" -מצויינות לימודית חברתית, מנהל אתר "תורה" http://www.torah.in/he1

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד דרומר

מאת: דוד דרומריהדות26/11/181047 צפיות
הגמ' מביאה סגולה להצלחה בלימוד:ללמוד ליד נהר - סימן טוב הוא - כשם שמי הנהר שופעים ואינם פוסקים, כך לא יפסק לימודכם ויצליח. (כריתות ו.(

מאת: דוד דרומריהדות12/11/181029 צפיות
אין ספק שתמימות מעלה נשגבה היא, אבל אין לה ערך אצל הרמאים ...

מאת: דוד דרומריהדות06/11/181065 צפיות
בסוף, הכול יהיה טוב. אז אם זה לא טוב, זה לא הסוף !!

מאת: דוד דרומריהדות04/11/181032 צפיות
אדם צריך להאמין שאפילו קש המונח על הארץ הוא בגזירת השם יתברך שגזר להיות מונח שם. ויש השגחה פרטית איך תהא מונחת עם הקצוות לכאן או לכאן. (אמרי פינחס).

מאת: דוד דרומריהדות31/10/18892 צפיות
דבר גדול זה להיות בשמחה - כל ההישג של היצר הרע הוא לא רק עצם העבירה, אלא העצבות שאחר כך "... (שמש ינון)

מאת: דוד דרומריהדות29/10/18857 צפיות
הגאון החסיד רבי הילל מפריטש אמר: כשמתרגלים לחושך, מתחילים לחשוב שהחושך הוא אור.

מאת: דוד דרומריהדות22/10/18670 צפיות
אם אין לאדם אישה, אין לו במה לתרץ את מעשיו; אבל כשיש לו אישה, היא משמשת בעבורו 'עזר כנגדו' ומעתה יש לו תירוץ נוח לכל מה שאין הוא רוצה לעשות, בטענה שהאישה אינה מסכימה לכך.

מאמרים נוספים בנושא מוסיקה

מאת: רויטל ל מוסיקה02/12/20542 צפיות
אחת מצורות הבילוי הפופולריות בשנים האחרונות היא הקריוקי אשר מקורו במדינת יפן ופרושו "תזמורת ריקה". אנשים מסתבר מאוד אוהבים לשיר, ולכן כל אירוע בו תהיה הפעלה אקטיבית, כזו שהאורחים יוכלו להביע עצמם ולהתבטא בשירה, יהפוך למשהו מוצלח.

מאת: חיים נוימוסיקה12/08/20842 צפיות
הסינגל החדש של הזמרת והיוצרת יעלה אלישיב, CRAZY TIMES הוא מצמרר, מרגש ומבליט את יכולותיה הווקאליות והמוזיקליות. את השיר כתבה והלחינה יעלה בתקופת סגר הקורונה והוא כבר זכה לתהודה רבה בקרב מאזיניה וציבור נרחב.

מאת: חיים נוימוסיקה26/07/20877 צפיות
גם זה הגיע: המנון לקורונה, המגפה שנחתה על העולם, זוכה גם לשיר קליל וקצבי ולסינגל חדש של הזמר יהודה אברון.

מאת: אידובמוסיקה29/12/191614 צפיות
הייתה תקופה לפני הרבה מאוד זמן שראש-הממשלה שלנו, ביבי נתניהו, השתמש במשפט הבא בשביל להגדיל לעצמו את כמות המצביעים - לכל ילד יהיה מחשב בבית. ביבי השתמש במשפט הזה בתור כלי שכנוע. מכוון שהייתה תקופה שלא היה מחשב בכל כיס והגישה לאינטרנט הייתה מאוד מצומצמת. לעומת התקופה של היום שבו לכל ילד כבר יש גישה כמעט בלתי-מוגבלת בשביל לגלוש באינטרנט.

מאת: אידובמוסיקה13/12/191693 צפיות
אם היינו חיים עשור אחורה והייתם רוצים לבנות אולפן-הקלטות הייתם צריכים לעבוד כלכך הרבה שעות בשביל להקים את האולפן הכי פשוט. אבל היום, ההוצאה הכי יקרה שלכם כנראה תהיה מחשב ואם אתם קוראים את המאמר הזה אז אני מניח שיש לכם מחשב. במאמר הזה אני רוצה להסביר מה הם כוחם של פלגינים.

מאת: אידובמוסיקה09/12/191718 צפיות
כיום אנחנו חיים בתקופה שמאוד קל לשמוע שירים. בלחיצת כפתור אנחנו יכולים לשמוע איזה שיר שאנחנו רוצים או אלבום שלם מבלי לחשוב יותר מדי. אנחנו כלכך רגילים לשמוע שירים לפי בחירה שלא קיים אתר אחד, אלה כמה אתרים שתהליך הורדת שירים מיוטיוב או מכל אתר אחר היא מאוד פשוטה. למרות שאיכות השירים פחותה מזו של השירים שהופקו באלבום, אנחנו בתור צרכנים מעדיפים את הנוחות של לשמוע מתי שאנחנו רוצים מאשר לשמוע שירים באיכות גבוהה.

מאת: אידובמוסיקה02/12/191778 צפיות
מי מאיתנו לא שומע היום שירים דרך יוטיוב? היום הדרך המקובלת לשמוע שירים היא דרך שירות סטרימינג כלשהו כשהדרך הכי פופולרית היא מיוטיוב. אני נתקל בהרבה מקרים שבהן כל קבל עם ועדה מבקש ממני להסביר לו איך מורידים שירים מיוטיוב. בדר"כ אני גם שואל "למה צריך להוריד את השירים מיוטיוב? הרי מאוד נח וקל פשוט להיכנס ליוטיוב ואז לשמוע את השירים שאנחנו רוצים", התשובה הקבילה שאני מכבד היא דווקא מזמרים שרוצים להתאמן על שירים מסויימים אבל הם לא תמיד נמצאים במקום שהטלפון שלהם קולט וויפי (wifi) בשביל להפעיל יוטיוב...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica