חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

"אתה מרויח במצליח"

בס"ד.

                           אתה רק מרוויח ב"מצליח"

זה מתחיל בגלים של גילויי מרדנות וממשיך בנסיגה הולכת ומתעצמת מהיסודות והערכים עליהם הושתת החינוך שאותם הם מקבלים ,עד לנשירה מוחלטת מן המסגרת וממוסדות הלימוד בהם הם אמורים להשתלב. הם אלו בני נוער מכל שכבות הגיל בציבור החרדי והדתי, התופעה המדוברת היא עובדה מצערת המוכחת בשטח - חוסר התאמה בין הצרכים האישיים של כל נער לבין יכולת המוסד החינוכי שבו הוא נמצא להבחין בהם, לטפל בהם ולמלא אותם.

בעבר ניתן היה לייחס נשירה ממוסד לימודי, או את הבחירה בריחוק מאורח  החיים שמסגלים הורים לילדיהם, כפריקת עול וכסימן לבעיה יסודית במידותיו של הנער. בשנים האחרונות חל תהליך רחב ביותר של נסיגה זו בקרב בני נוער חילוניים, דתיים וחרדים כאחד. לשם כך נפתח מגוון רחב של אפיקי תמיכה וסיוע לילדים אלו ולבני משפחותיהם, על מנת לעזור לנערים לגשר על מצוקותיהם האישיות ולאפשר להם לסגל לעצמם אורח חיים יהודי, ערכי ועצמאי.

כחלק מאפיק התמיכה הזה, פונה כיום מכון "מצליח" (מצוינות לימודית חברתית) לבני הנוער שמגלים קושי בהסתגלות חברתית לימודית, במסגרת הדתית, אשר רוצים להתפתח במישורים אלו, לבוא ולהצטרף אל מעגל התלמידים במכון. מכון "מצליח" שם לו למטרה להגיע אל כל נער ונער ולתת לו מענה הולם, בהתאמה אישית, בתוך מסגרות פורמאליות במערכות הרגילות. "המכון מהווה מודל חדשני לטפל בבעיות של בני נוער שבמידה מסוימת החברה בה הם חיו עד עתה דחתה אותם מסיבות שונות" , מסביר דוד דרומר, מנהל אגף קשרי קהילה במכון "מצליח", "למשל, כאלו שהתא הביתי דחה אותם כביכול כי הם לא עמדו בציפיות של ההורים. אנחנו רואים את התופעה הזאת בעיקר אצל הורים שהם בעלי תשובה, ההורים שינו את אורח החיים שלהם והילדים לא משלימים עם המהלך הזה, כך שנוצר מצב שבו הילד הופך להיות בעיניהם גורם בעייתי בבית כי הוא מהווה מבחינת הוריו 'כישלון', שלא דבק בדרכם ולא מוכן להשלים עם השינוי שעברו. בנוסף לכך, כיום, בתקופה המודרנית, בני הנוער, דתיים וחרדים,  נחשפים למגוון דעות והשקפות עולם שלא חוו אותם מעולם ולא שמעו עליהן, וברגע שהם מנסים לפרוץ החוצה יש להם בעיה עם החברה שבה הם חיים. בין אם בישיבה או בבית, ניתנת להם התחושה שהם סוטים מדרך האמת. מכאן נוצרת אצלם תחושת ניכור שמביאה את הנערים למאוס במערכת הממסדית, החל בלימודים ובחוסר מוטיבציה להתחבר לזהות דתית וכלה בהתרחקות מהתא המשפחתי שלהם. אלה הדברים שמביאים נער לנשירה מהמערכת ולצערנו הרב, אנחנו מוצאים רבים כאלה. התפקיד של מכון "מצליח" הוא לקחת את הנערים ולחבק אותם, בחום ובאהבה, לתת להם הרגשה שהם שווים, תחושה של הזדהות עם הבעיות והדילמות שלהם ומתוך כך לצאת החוצה מהמעגל הסגור שהם נמצאים בו עתה ולפתוח עבורם מעגלים חדשים שיתרמו הן לעצמם והן לחברה הסובבת אותם".

אם כך, ישנם מוסדות רבים המציעים עזרה וסיוע לנערים הללו. מדוע יש לפנות דווקא אליכם?

"אין עוד גוף כמו המכון שלנו. מכון "מצליח" מחובר לרשת מוסדות וקמפוסים בכל רחבי הארץ שהביעו נכונות להרים כפפה ולתת מענה לכל תלמיד בתחום המתאים, אליו הוא שואף להגיע בחלק הלימודי, בתחומים שונים: בתחום ההומאני, בתחום הריאלי או בתחום הטכנולוגי. המכון שלנו עומד בקשר הדוק עם מגוון רחב של בתי ספר, שמסוגלים לעזור לאותם נערים תוך בניית תכנית לימוד אישית לכל אחד.  במישור החברתי, ישנן דרכים רבות להגיע אל הנערים: עבודה בחווה וטיפול בבעלי חיים, קיומו של חדר מוסיקה ומתן אפשרות ללימודי מוסיקה ופיתוח יכולות אינדיבידואליות לכל נער ונער, מעבר למערכת שלמה של שיעורי תורה ברוח היהדות, שמעניק המכון".

האם כל ילד באשר הוא, יכול להגיע אליכם, או שיש תנאי קבלה מקדימים?

"ישנו 'קו אדום' בתנאי הקבלה: לא יתקבל נער הנגוע בסמים, אלכוהוליזם או בפלילים. אנו קולטים נערים שפשוט איבדו את הדרך ומחפשים יד תומכת ואוזן קשבת והרבה חום ואהבה".   

             "מצליח" - מצויינות לימודית חברתית

תלמיד יקר!

ניסית למצות את כל המאוויים והרצונות שלך ועדיין אתה נמצא בדרך ללא מוצא?

איבדת את היצירתיות ושמחת החיים?

זהותך היהודית אינה באה לידי ביטוי?

 

אנו בחרנו עבורך את היסודות הטובים להצלחה -

מצויינות לימודית, וחינוך ערכי חברתי לחיים.

 

בוא והצטרף למכון "מצליח"!

אצלנו תקבל הרבה חום, אהבה והקשבה,

תתנסה ותשתלב במערכת שיעורים בהתאם ליכולת האישית שלך,

תוכל להנות מחדר מוזיקה מקצועי, חדר כושר משוכלל, מועדון העשרה,

חוגי צילום, תקשורת, מחשבים וסיורים ברחבי הארץ.

 

זאת ועוד, במכון "מצליח" למצויינות לימודית חברתית,בתנאי פנימייה

       בסטנדרטים אירפאיים גבוהים,בריכת שחיה-מתקני ספורט.

                         מכון "מצליח פועל במיטב הקמפוסים ברחבי הארץ

                          לפרטים ורישום ליום מיונים:  052-5990060

                                       04-8444780

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מנכ"ל ארגון "אורי עוז-הפקות"חבר בעמותות "רוח טובה" "החוויה היהודית"מנהל קשרי חברה וקהילה ב"קמפוס מופת למדעים",אחראי על מיזמים חינוכיים ,קשרי קהילה ומשימות לאומיות בפרוייקט "מצליח" -מצויינות לימודית חברתית, מנהל אתר "תורה" http://www.torah.in/he1

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד דרומר

מאת: דוד דרומריהדות26/11/18933 צפיות
הגמ' מביאה סגולה להצלחה בלימוד:ללמוד ליד נהר - סימן טוב הוא - כשם שמי הנהר שופעים ואינם פוסקים, כך לא יפסק לימודכם ויצליח. (כריתות ו.(

מאת: דוד דרומריהדות12/11/18931 צפיות
אין ספק שתמימות מעלה נשגבה היא, אבל אין לה ערך אצל הרמאים ...

מאת: דוד דרומריהדות06/11/18963 צפיות
בסוף, הכול יהיה טוב. אז אם זה לא טוב, זה לא הסוף !!

מאת: דוד דרומריהדות04/11/18939 צפיות
אדם צריך להאמין שאפילו קש המונח על הארץ הוא בגזירת השם יתברך שגזר להיות מונח שם. ויש השגחה פרטית איך תהא מונחת עם הקצוות לכאן או לכאן. (אמרי פינחס).

מאת: דוד דרומריהדות31/10/18786 צפיות
דבר גדול זה להיות בשמחה - כל ההישג של היצר הרע הוא לא רק עצם העבירה, אלא העצבות שאחר כך "... (שמש ינון)

מאת: דוד דרומריהדות29/10/18767 צפיות
הגאון החסיד רבי הילל מפריטש אמר: כשמתרגלים לחושך, מתחילים לחשוב שהחושך הוא אור.

מאת: דוד דרומריהדות22/10/18574 צפיות
אם אין לאדם אישה, אין לו במה לתרץ את מעשיו; אבל כשיש לו אישה, היא משמשת בעבורו 'עזר כנגדו' ומעתה יש לו תירוץ נוח לכל מה שאין הוא רוצה לעשות, בטענה שהאישה אינה מסכימה לכך.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ולימודים - כללי

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ולימודים - כללי12/07/19466 צפיות
אם הילד שלכם לומד מתמטיקה ללא שימוש במחשבון או אפילו אם מותר לו כבר להשתמש במחשבון – בכל מקרה כדאי ללמד אותו לבדוק את התוצאות בפתרון השאלות. יש דרך קצרה לחישוב אחוזים, שיכולה לעזור במניעת - או תיקון - טעויות חישוב.

מאת: ליאורחינוך ולימודים - כללי02/05/181361 צפיות
הנדסאים מאזור תל אביב, יכולים לעבוד במרכז הארץ. ההנדסאים העתידיים, לומדים בבתי הספר להנדסאים, שנקראים גם בשם מכללות טכנולוגיות.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18849 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירה פופולארית בקרב אנשים אשר מחפשים מקצוע בעל אפשרויות תעסוקה מגוונות וביקוש נרחב. לימודי הנהלת חשבונות מתקיימים במכללות ובתי ספר מקצועיים רבים ברחבי הארץ בהם ניתנת האופציה ללמוד במתכונות גמישות כמו מתכונות לימודי יום, מתכונות לימודים חלקיות ומתכונות לימודי ערב.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18780 צפיות
אתם יושבים מול המחשב, מדפדפים בין אתרים שונים של לימודים ותוהים לעצמכם מה כדאי לכם ללמוד. בעולם של היום קשה מאוד למצוא תעסוקה ללא תואר או תעודה, ולכן אנשים רבים מתחבטים בשאלה מה עליהם ללמוד כדי שהם יוכלו לצאת לשוק העבודה ולמצוא תעסוקה שהיא גם מעניינת וגם בתחום מבוקש. עבור רבים מאלו שחושבים על כך, התשובה היא הנהלת חשבונות הודות לאופי הדינמי של המקצוע הזה, וגם הביקוש הרב שלו. עם תעודה של מנהל חשבונות, עולם התעסוקה יהיה פתוח בפניכם, ואתם רק תצטרכו לבחור את המקום שאתם רואים את עצמכם נמצאים בו.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18687 צפיות
המסלול ללימודי הנהלת חשבונות נחשב בשנים האחרונות לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל. מטרתם של לימודי הנהלת חשבונות הינה להכין את תלמידיהם להשתלבות בעולם המקצועי של מנהלי החשבונות בישראל, כמו כן במהלך הקורס ניתנת הכנה למעבר מבחן ההסמכה של משרד התעסוקה אשר מסמיך מנהלי חשבונות צעירים לעבודה בשוק המתפתח בארץ. לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירת מקצוע חכמה אשר טומנת בחובה יתרונות רבים.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי03/01/18712 צפיות
כאשר עולה בפנינו ההתלבטות האם ללמוד מקצוע כזה או אחר, לכולנו עוברים בראש אותם שיקולים הכוללים כדאיות ורווחיות של מקצוע כזה ואחר. הדבר נכון לא רק עם לימודי תואר, אלא גם עם לימודי תעודה בהם ניתן לרכוש מקצוע ולעבוד בתחום הנלמד, או לא. בגלל זה, אנשים רבים בוחרים לפנות ללימודים של הנהלת חשבונות שעונים על כל הסוגיות ובעצם נותנים את האפשרות לעבוד במקצוע מעניין ומבוקש שהוא כדאי וגם רווחי מפני שתמיד יש בו תעסוקה.

מאת: חינוך ולימודים - כללי25/12/17484 צפיות
מסלול לימודי הנהלת חשבונות נחשב כיום לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים בישראל כאשר מטרתם של לימודים אלו הינה להקנות את כל הכלים והידע הדרוש לעבודה בתחום הנהלת חשבונות בארץ.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica