חפש מאמרים:
שלום אורח
14.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ברייטסורס משיקה טכנולוגיות שדות סולאריים מהדור הבא

ברייטסורס משיקה טכנולוגיות שדות סולאריים מהדור הבא

טכנולוגיות חדשות שהותקנו בתחנת הכוח התרמו סולארית אשלים מפחיתות עלויות, מאיצות את לו"ז הבנייה ומגדילות את ייצור האנרגיה

אוקלנד, קליפורניה, 21 במרץ 2016, (BUSINESS WIRE):

BrightSource Energy, Inc., חברה מובילה בטכנולוגיית אנרגיה סולארית מרוכזת (CSP) הודיעה היום שטכנולוגיות שדות סולאריים מתקדמות מותקנות עכשיו בתחנת הכוח התרמו סולארית אשלים עם הספק של 121 מגה-ואט (מ"ו) שנמצאת במדבר הנגב. בטכנולוגיות השדות הסולאריים מהדור הרביעי של ברייטסורס יש שיפורים בהליוסטטים, רשת התקשורת של השדה הסולארי ומערכת הבקרה של השדה הסולארי. הטכנולוגיות האלה מיועדות למטב עוד יותר את ייצור החשמל, לקצר את משך הבנייה ולהפחית את עלויות הפרויקט.

מערכת ייצור החשמל הסולארית איבאנפה, בהספק של 392 מ"ו, שנמצאת במדבר מוהאבי בקליפורניה, היא פרויקט מגדל ה-CSP הגדול ביותר בעולם ונכנסת לשנת הפעילות השלישית שלה. פרויקט אשלים, שנמצא עכשיו בבנייה, מסתמך על הניסיון שנצבר באיבאנפה. הטכנולוגיות של ברייטסורס שמותקנות באשלים מיועדות לשפר את הביצועים של השדה הסולארי בכל התחומים התפעוליים.

"אשלים היא חלון הראווה של טכנולוגיות השדות הסולאריים הכי מתקדמות בענף ה-CSP", אמר דייוויד רם, מנכ"ל ויו"ר ברייטסורס אנרגיה. "החידושים האלה משקפים את המחויבות המתמשכת של ברייטסורס לספק פתרונות תרמו סולאריים ואגירת אנרגיה הטובים בענף ברחבי העולם".

מדגם חדש של ההליוסטטים משפר את הביצועים ומפחית את העלויות

עם פחות רכיבים והרכבה קלה יותר, ההליוסטטים החדשים עולים פחות ואפשר להתקין אותם הרבה יותר מהר. המידות של המדגם החדש של ברייטסורס הן 4 x 5.2 מטרים, 25% יותר בהשוואה לאיבאנפה. כל הליוסטט מורכב מארבע מראות שטוחות מזכוכית דלת ברזל שמספקות החזריות מכסימלית לאורך חיי הפרויקט. המדגם היעיל החדש ממקסם את משטח ההחזרה הכולל במגבלות של מערכות ההינע המכניות ועומס הרוח המותר. חלקי פלדה מדויקים, כולל צינור פיתול, זרועות תמיכה ומחברים, מבטיחים קשיחות ואמינות בתנאי מדבר במשך יותר מ-25 שנים.

העוקבים הדו ציריים מונעים עכשיו על ידי השמש

כל הליוסטט מבוקר באופן פרטני ויש לו מערכת מעקב דו צירית מוכללת עם יכולת הצבה של 360 מעלות. האנרגיה לתנועה מגיעה מפנל פוטו-וולטאי קטן וספק כוח עם סוללת ליתיום-יון נטענת. רכיבים אחרים הם מודול בקרה, מערכת הינע אזימוט ומערכת הינע הגבהה. המערכת הזאת מפחיתה משמעותית את החיווט והכבילה החשמליים בשדה הסולארי. גם האמינות לטווח הארוך שופרה.

תקשורת ובקרה אלחוטיות בשדה הסולארי, הראשונה בענף

מערכת הבקרה המשולבת של השדה הסולארי (SFINCS) של ברייטסורס מנהלת את חלוקת האנרגיה על הקולט הסולארי באמצעות משוב זמן אמת בלולאה סגורה שמכוון להליוסטטים.  באשלים,  כל אחד מ-50,600 ההליוסטטים שמוצבים בשדה הסולארי ששטחו 3.15 קמ"ר יתקשר אלחוטית עם ה-SFINCS. המערכת האלחוטית מפחיתה את הכבילה עד כדי 85 אחוזים בשדה הסולארי, וזה מפחית עוד את העלות ומאיץ את לו"ז הבנייה.

אשלים היא ההתקנה הראשונה של פתרון SFINCS האלחוטי שנבדק ועבר תיקוף באופן בלתי תלוי במרכז פיתוח האנרגיה הסולארית של החברה (SEDC), מתקן הדגמה תפעולי במלואו "מהשמש עד הקיטור" שמשמש לבדיקת ציוד, חומרים ונהלים וגם שיטות בנייה ותפעול.

אלגוריתמי תוכנה קנייניים חדישים מאפשרים להגביר את ייצור האנרגיה

הגרסה האחרונה של SFINCS – תוכנת המיטוב והבקרה הקניינית של ברייטסורס – ממקסמת את ביצועי הפרויקט ואת הנצילות בייצור האנרגיה. האלגוריתמים החדשים האלה מאפשרים להגדיל את צפיפות ההליוסטטים ולהפיק תפוקת אנרגיה גבוהה יותר למטר רבוע של השדה הסולארי.

עדכון על הבנייה באשלים

עם יותר מאלף פועלי בניין באתר, הבנייה של תחנת הכוח התרמו סולארית אשלים מתקדמת לפי התכנון. עד היום יותר מ-22,000 עמודים הותקנו בשדה הסולארי ויותר מ-6,000 הליוסטטים הורכבו והותקנו באתר. בנוסף, יחידת הכוח מתחילה לקבל צורה כשרוב עבודות העפר הושלמו, והבנייה של המגדל בגובה 250 מטר החלה. השלמת תחנת הכוח מתוכננת לסוף 2017.

"תחנת הכוח התרמו סולארית אשלים היא הגדולה מסוגה בישראל, ותתרום משמעותית ליעדי האנרגיה הנקייה של הממשלה כשתושלם", אמר ערן גרטנר, מנכ"ל מגלים אנרגיה סולארית בע"מ. ההתפתחויות הטכנולוגית החלוציות של ברייטסורס בתחום הסולארי תורמות משמעותית כשאנו פועלים למסור את הפרויקט בזמן ובתקציב".

תחנת הכוח התרמו סולארית אשלים נבנית על ידי מגלים אנרגיה סולארית בע"מ, חברת זיכיונות B.O.T. (בנה, הפעל, העבר) בבעלות קרן נוי, ברייטסורס וג'נרל אלקטריק (GE). GE אחראית להנדסה, רכש ובנייה (EPC) של תחנת הכוח הסולארית. זה כולל הספקת ציוד מפתח כגון מחולל הקיטור של הקולט הסולארי וטורבינת הקיטור. GE גם תספק פעולות הפעלה ותחזוקה מלאות לתקופה של 25 שנים. המתקן נמצא בחלקה ב' של הקומפלקס הסולארי אשלים, שכולל שני פרויקטים סולאריים תרמיים (אשלים חלקה א' ואשלים חלקה ב'), ופרויקט פ"ו אחד. בסך הכל, המתקנים האלה באשלים צפויים לייצר חשמל בהספק של קרוב ל-300 מ"ו, בערך שני אחוזים מקיבולת ייצור החשמל של ישראל. הם יתמכו בהתחייבות של ישראל להגיע לעשרה אחוזים מייצור החשמל של המדינה ממקורות מתחדשים עד 2020.

אודות BrightSource Energy, Inc.

BrightSource Energy, Inc. מתכננת, מפתחת ומוכרת מערכות חשמל תרמו סולאריות שמספקות אנרגיה נקייה אמינה לחברות שירותים ציבוריים ולחברות תעשייתיות. למידע נוסף על ברייטסורס אנרגיה בקרו בבקשה באתר www.BrightSourceEnergy.com.

אנשי קשר

BrightSource

Jennifer Rigney, +1 510-250-8162

jrigney@BrightSourceEnergy.com

מקור: BrightSource Energy, Inc.

גלריית מולטימדיה חכמה

תמונה

תחנת הכוח התרמו סולארית אשלים נמצאת במדבר הנגב וכוללת את טכנולוגיית האנרגיה הסולארית המרוכזת של ברייטסורס אנרגיה. המתקן של 121 מגה-ואט נבנה על ידי מגלים אנרגיה סולארית בע"מ, חברת זיכיונות B.O.T. (בנה, הפעל, העבר) בבעלות קרן נוי, ברייטסורס אנרגיה וג'נרל אלקטריק (GE). (תמונה: Business Wire)

לוגו

צפו בהודעה לעיתונות הזאת במקור בשפה האנגלית באינטרנט בכתובת:

http://www.businesswire.com/news/home/20160321006064/en

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire

לפרטים נוספים: נוי תקשורת 03-6026026 זהר 052-2641769


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים נוי

מאת: חיים נויתיאטרון29/10/1979 צפיות
"אפס ביחסי אנוש" העולה בבית ליסין בתל אביב היא קומדיה מוזיקלית מקסימה , שזורה בביצועים ווקאליים נפלאים , בבצוע להקת שחקנים מוכשרת. אין ספק כי זוהי ההפקה המוצלחת ביותר בתיאטרון הרפרטוארי העונה והיא ראויה לחופן של מחמאות.

מאת: חיים נויתיאטרון28/10/1990 צפיות
"שלמה המלך ושלמי הסנדלר", המחזמר הישראלי הנודע, שוב עלה השבוע בהפקה תוססת וקסומה בבית צבי בתיאטרון רמת גן. הבמאי צביקי לוין הצליח ללהטט עם להקת שחקנים כישרונית והתוצאה היא מחזמר עם השירים הידועים שהפכו כבר לנכס צאן ברזל במדף השירים הישראלי וביצועי משחק, תנועה וזמר נהדרים שראויים למחיאות כפיים.

מאת: חיים נויתיאטרון06/10/19240 צפיות
העלילה עוסקת ברקדנית מקצועית שנפגעת בתאונה ורתוקה לסד על רגלה שנאותה ללמד שיעור ריקוד את אחד משכניה, צעיר מומחה לגנטיקה, הלוקה בתסמונת אספרגר ויש לו רתיעה מנשים וממגע. הרקדנית מצליחה לאחות בין שני העולמות והמפגש הזה הוא טעון ועמוס רגשות והתנסויות קשות והתוצאה היא חוויה תיאטרלית מרגשת, נוקבת שראוי להרעיף עליה מחיאות כפיים חמות.

מאת: חיים נויתיאטרון05/09/19293 צפיות
ההצגה מבוססת על המכתבים בין הדמויות. כל אחת מן הדמויות המתכתבות ברומן הן שונות זו מזו באופיין ובדמותן והשם של הרומן מבוסס על הקופסה השחורה שמצויה בכלי תעופה ושיט שבאמצעותה ניתן לפענח את הקורה ואת אשר התרחש. הקופסה ברומן אמורה לפענח את אסון אהבתם ונישואיהם של אילנה ואלכס.

מאת: חיים נויתיאטרון23/07/19485 צפיות
ההצגה עולה בבית צבי ברמת גן לראשונה בישראל והיא מבוססת על סיפור של מלכת המסתורין שכמעט ולא עלה על במות. זהו מותחן שזור בניחוח אנגלי ענוג. חובבי כריסטי ישמחו לצפות בה וכמו תמיד אצלה, הסוף הוא הפתעה מוחלטת. זהו מחזה בלשי קליל ומהנה.

מאת: חיים נויתיאטרון22/07/19479 צפיות
הבמאית מאיה שעיה כתבה את המחזה על פי הרומן הנודע של לב טולסטוי. היא הצליחה לכווץ את הרומן הארוך והמורכב בן 8 החלקים להצגה באורך שעה וחצי והתמקדה יותר בפרשת האהבים של אנה קרנינה, אשת החברה הרוסית הנשואה לאיש צמרת בממשל, אך אהבתה נתונה לרוזן והקצין ורונסקי.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים20/07/19475 צפיות
Winner's Auctions יערוך מכירה פומבית שתכלול מכתבים של איינשטיין ב-24 ביולי 2019

מאמרים נוספים בנושא עסקים, מימון וכספים

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים20/07/19475 צפיות
Winner's Auctions יערוך מכירה פומבית שתכלול מכתבים של איינשטיין ב-24 ביולי 2019

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים20/07/19472 צפיות
נובוקיור הודיעה היום שהקבלנים המינהליים של מדיקר (MACs) של הציוד הרפואי הבר קיימא (DME) של מדיקר פרסמו החלטת כיסוי מקומית (LCD) סופית שמעניקה כיסוי של Optune למוטבי מדיקר עם גליובלסטומה (GBM) שאובחנה לאחרונה החל מ-1 בספטמבר 2019. ה-LCD הסופית וסיכום תגובה להערות זמינים בבסיס הנתונים של הכיסוי של המרכזים האמריקנים לשירותי מדיקר ומדיקייד (CMS).

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים11/02/182373 צפיות
מרכזי הניקוי בלונדון, פרנקפורט, אמסטרדם ומרסיי הוגדלו כדי להגדיל את הקיבולת האזורית מרכזי ניקוי חדשים נפתחו בשטוקהולם וטוקיו לניוסטאר יש עכשיו את רשת הפחתת ה-DDoS הכי גדולה, הכי מבוזרת ומתקדמת מבחינה טכנית ועם הקיבולת הכי גדולה, בעולם.

מאת: אופירעסקים, מימון וכספים27/04/166478 צפיות
במדינת ישראל אנו רואים כיצד כל אדם שזקוק לשירותים משפטיים שונים יכול למצוא לעצמו בקלות רבה עורך דין שילווה אותו בעסקת רכישה של נכס מסוים, בכתיבת צוואה, בפנייה לבית משפט, בתביעה כספית ובעוד לא מעט מקרים חשובים אחרים שיכולים להיות מנת חלקו של אדם נורמטיבי במדינה מודרנית.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים21/03/165357 צפיות
פלמר נשאר בתפקיד דירקטור. החלטה זאת של מועצת המנהלים היא תוצאה של אי שביעות רצון מביצועי העבר של מר פלמר לגבי הפעילות השוטפת ולגבי היחסים עם הלקוחות והעובדים.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים18/03/165242 צפיות
נשיא ומנכ"ל ווסטינגהאוז דני רודריק פרסם היום את ההצהרה הבאה כדי להפריך את המאמר של חדשות בלומברג שרומז שהעניינים הפיננסיים של ווסטינגהאוז נחקרים על ידי הממשלה.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים08/03/163826 צפיות
PSI פועלת בישראל כבר כמה שנים בשם חברות תרופות וביוטכנולוגיה יוזמות. החברה צברה ניסיון רב בתחומים של אונקולוגיה, המטולוגיה, מחלות זיהומיות, מערכת העצבים המרכזית ותחומי טיפול אחרים. הפוטנציאל המרשים של האזור לאפשר גיוס של משתתפים גרם ל-PSI לחשוב על הקמת בסיס פעילות קבוע באזור.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica