חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בית המשפט פוסק פיצוי נמוך בגין הפרת סימן מסחר וזכויות יוצרים

בית המשפט פוסק פיצוי נמוך בגין הפרת סימן מסחר וזכויות יוצרים

עו"ד גיל נדל, עו"ד דייב זיתון ומתן יעקב

רקע:

בסקירה זו נתאר מקרה בו נתפסו בחנות "הכל בדולר" בבעלות הנתבע, מוצרים הנושאים דמויות מצוירות  המפרים את זכויות היוצרים וסימני המסחר של התובעות, השייכות לקונצרן "Time Warner Entertainment".

עובדות המקרה וטענות הצדדים:

במהלך חיפוש בחנות הנתבע, נתפסו מוצרים הנושאים דמויות מצוירות וסימנים מסחריים וזאת ללא קבלת אישור מוקדם של התובעות להטבעת הדמויות והסימנים. בין היתר נתפסו מדבקות, קלפים ובלונים, הנושאים את הדמויות "טום וג'רי" "סופרמן" "טוויטי ו"פאוור רינג'רס".

המוצרים שנתפסו נבדקו על ידי נציגת התובעות בארץ, וממצאי הבדיקה העלו לטענתן כי המוצרים אלו הועתקו שלא כדין, או שלא על פי רישיון של התובעות ומי מטעמן. לאור האמור, תבעו החברות פיצוי כספי, בטענה כי הן בעלות זכות היוצרים וסימני המסחר בדמויות.

התובעות טענו, כי הנתבע הינו סוחר ותיק, אשר הצהיר בעבר כי אינו מכניס לחנותו מוצרים מזויפים, ואף על פי כן, נמצאו בחנותו מוצרים המפרים את זכויותיהן. כל אחת מהתובעות תבעו פיצוי בשיעור של 100,000 ₪, בגין הפרות של מספר יצירות.

הנתבע טען כי על התביעה להימחק על הסף או להידחות, וזאת בהעדר נתונים על דרך התאגדותן של התובעות. הנתבע טען בנוסף, כי מדובר במספר זניח של מוצרים, ששווים זעום, אשר נמצאו בתוך מגוון של עשרות אלפי פריטים בחנות. הנתבע טען בנוסף, כי הפריטים בחנותו נרכשים מעשרות ספקים, כולם בעלי עסקים ידועים ומקובלים, וחלקם על ידי ספקים שהגיעו לידי סיום פעילותם העסקית, וכי יש לראותו בגדר "מפר תמים".

החלטת בית המשפט:

בית המשפט, לאחר שבחן את העדויות, קבע כממצא עובדתי כי הנתבע אכן הפר את סימני המסחר של התובעות.

בית המשפט ביסס את קביעתו על עדותה של נציגתן של התובעות בישראל, אשר מוסמכת מטעמן לקבוע את מקוריותן של המוצרים, לפיה, איכות המוצרים ירודה, ואינה עולה בקנה אחד עם דרישות התובעות ממוצרים מורשים ומקוריים, וכן על עדותו של הנתבע, אשר העיד כי אין ביכולתו לבדוק את כל המוצרים הנמכרים על ידו.

משקבע בית המשפט כי הנתבע אכן הפר את סימני המסחר של התובעות, עבר בית המשפט לשאלת הפיצוי.

בית המשפט קבע כי התובעות לא ביססו את שיעורי הפיצוי הנתבע על ידן, וכי סכום התביעה אינו פרופורציונאלי לסוג ההפרות והיקפן. לאחר שלקח בחשבון, בין היתר, את הפגיעה בזכויות הקניין הרוחני של התובעות, ומספר המוצרים המפרים שנתפסו, החליט בית המשפט להעמיד את גובה הפיצוי שישולם לתובעות על סך של 30,000 ₪ בלבד.

ת.א. 1519-01-13 SCG POWER RANGERS LLC נ' ציוני. בפני כב' השופטת הבכירה רונית פינצ'וק  - אלט. פסק דין מיום 14.6.16. [ב"כ הצדדים: לחברות  - עו"ד איבצן - נצר –וולצקי; לנתבע- עו"ד ניסים נברו].

*           *           *

הסקירה לעיל הינה בבחינת תמצית. המידע הכלול בה נמסר למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין במידע כדי להוות ייעוץ משפטי. לקבלת פרטים נוספים, אנא פנו לעו"ד גיל נדל - ראש תחום יבוא, יצוא וסחר בינלאומי במחלקת מיסים ותגמול בכירים. בדוא"ל Gill.Nadel@goldfarb.com ו/או בטלפון 03-6089979.
 תגיות המאמר: מסים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הסקירה לעיל הינה בבחינת תמצית. המידע הכלול בה נמסר למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין במידע כדי להוות ייעוץ משפטי.

לקבלת פרטים נוספים, אנא פנו לעו"ד גיל נדל - ראש תחום יבוא, יצוא וסחר בינלאומי במחלקת מיסים ותגמול בכירים, בדוא"ל  Gill.Nadel@goldfarb.com ו/או בטלפון 03-6089979

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד גיל נדל, עו"ד דייב זייתון

בין היבואן - חברת תעשיות פיל-טונה בע"מ לבין יצרנית טונה מסין - חברת xiangshan xianghe aquantic product co.ltd נחתם הסכם לספק 40 מכולות דגים במחיר של 2,425 $ עד לחודש אפריל 2015. נטען, כי היצרנית אכן ייצרה את כל הכמות על פי ההזמנה והמכולות היו מוכנות למשלוח בחודש ינואר 2016, אולם בשל קשיים תזרימיים של היצרנית, וככל הנראה לאור עליית מחירי הטונה, מכרה היצרנית את רוב המכולות לצדדים שלישיים וזאת ללא ידיעת היבואן.

ביום 08/05/2012 העבירה חברת פריניב בע"מ לחברת מיקי עוז – עסקים בע"מ הזמנה לאספקת שתי מכולות של רכז תפוזים, המכילות 46 טון מוצר ומכולה אחת לאספקת רכז לימון המכילה 23 טון מוצר. בהזמנה נכתב כי "המוצרים הינם תוצרת ספרד (עפ"י הדוגמאות שניתנו לכם), הכשרות הינה של הרב רובין". המשלוח הראשון התקבל במהלך חודש יולי 2012 עבורו שולמה מלוא התמורה ואילו עבור החשבונית של המשלוח השני, שהתקבל ב 19/09/2016 סירבה פריניב לשלם את התמורה, בטענה כי המוצר שהתקבל היה פגום ובניגוד למוסכם בין הצדדים.

העותרת, ענק הבטיחות, היא חברה המייבאת וסוחרת בציוד בתחום הטלפוניה והקשר, אשר ביקשה לייבא ולשווק מגברים סלולריים. החברה קיבלה ממשרד התקשורת אישור בדבר פטור מאישור סוג, ואישור בדבר פטור מרשיון סחר, והחלה לשווק את המגברים. אי לכך, בחלוף חצי שנה נשלל ממנה האישור, בטענה שמגברים סלולריים זכאים להיכנס לגדרי הפטור. לאור האמור, הגישה החברה עתירה לבג"ץ, כה ביקשה, בין היתר, כי יותר לה להמשיך ולשווק את המגברים בהתבסס על האישורים אשר ניתנו לה.

ביום 11/08/2016 התקבלה החלטת ממשלה, בעקבותיה יצא תזכיר חוק התוכנית הכלכלית לשנים 2017 ו-2018 (תיקוני חקיקה) התשע"ו-2016. מטרת התיקון המוצע, אשר ייסקר במאמר זה, הוא להסיר חסמי סחר ולייעל את פעילות מכון התקנים, תוך שינוי מבני של הרכבי וועדות התקינה הפועלות בו, והסדרת המנגנון לעניין אימוץ או סטייה מתקנים בין-לאומיים.

בקשה לסעד זמני מוגשת על ידי אחד מבעלי הדין ("המבקש") בטרם ניתן פסק דין בעניין הנדון, ולעיתים אף בטרם הגשת התביעה, וזאת כדי להבטיח את קיומו התקין של ההליך או את מימוש פסק הדין.

לאחרונה, קיבל בית משפט השלום בת"א בקשת רשות להתגונן בה אפשר לערבים להתגונן בתביעה כספית שהגיש נגדם סוכן מכס בסדר דין מקוצר, בגין חוב שלא נפרע.

רכב ששימש בהברחת זהב חולט על ידי המדינה. בסקירה זו נתאר את החלטתו של בית המשפט בבקשה ליתן צו זמני שיורה על התביעה החזרת הרכב לבעליו, עד לבירור התביעה להשבת התפוס. בית המשפט פסק שאין להשיב את כלי הרכב, בשים לב לסיכויים הקלושים של התביעה, ולאור האינטרס הציבורי בהתרעת יבואנים מביצוע עבירות.

מאמרים נוספים בנושא דיני מיסים

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19543 צפיות
בסקירה זו נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר קבע כי היבואן הראשי מחויב לספק אחריות לכלי הרכב בישראל, גם כאשר יצרן הרכב קבע החרגה טריטוריאלית בכל הנוגע לאחריות מצידו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19525 צפיות
בסקירה זו נתייחס להחלטת בית משפט השלום בתל-אביב, אשר קיבלה ברובה את בקשת יבואנית לקבל מסמכים הנוגעים למחלוקת הסיווג שנתגלעה בין הצדדים ביחס לפרופילים מאלומיניום שעברו תהליך אלגון. היבואנית יוצגה על ידי משרדנו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19548 צפיות
בית המשפט קיבל את בקשת מנהל הרציף להמרת כתב אישום בכופר וזאת לאחר שנמצא כי נכנס לחנויות דיוטי פרי מבלי שהיה רשאי לכך ונמצאו אצלו מוצרים שלא שולמו בגינם מיסים.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19476 צפיות
במאמר זה נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר דחה עתירה לפי חוק חופש המידע של בעל חברה לחיפושי נפט וגז טבעי לקבלת מידע אודות ייבוא גופרית.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19359 צפיות
במאמר זה נסקור את פסיקת בתי המשפט שדנה בשאלות שונות שעלו בעקבות הגברת האכיפה בענף השייט.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19309 צפיות
במאמר זה נסקור את השינויים המשמעותיים העומדים להתרחש החל מינואר הקרוב בנושאי הטלת בלו על שמנים וממסים וזאת בעקבות התיקונים לצו הבלו על דלק (הטלת בלו) וצו תעריף המכס ומס קניה.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/19389 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, אשר דן בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד יבואנית מוצרי מזון ותוספי תזונה בטענה לייחוס סגולות רפואיות למוצרים הנמכרים על-ידה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica