חפש מאמרים:
שלום אורח
07.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דוח אקדמי מותח ביקורת על בתי הספר היקרים בעולם בגלל התעלמות מבריונות

דוח אקדמי מותח ביקורת על בתי הספר היקרים בעולם בגלל התעלמות מבריונות

דוח שפורסם היום על ידי חבר במצפה הבינ"ל על אלימות בבתי ספר מראה שלמרות שכר הלימוד הגבוה, בתי ספר פרטיים לא מצליחים להגן על התלמידים שלהם מבריונות ובריונות רשת חמורות

  • מומחה מוביל הביעחשש שבתי ספר לעיתים קרובות מעדיפים את המוניטין שלהם ומענישים את הנפגעיםשמדברים, ולכן הבריונים מרגישים שקיבלו אישור למעשים שלהם.
  • Institut LeRosey -- בית הספר הכי יקר בעולם -- עומד במרכזה של תביעה משפטית מאוד מתוקשרתבשווייץ על כך שלא הגן על תלמידה

ז'נבה, 23 ביולי 2020, (GLOBE NEWSWIRE):

ד"ר אריק דברביו, פרופסור אמריטוס באוניברסיטת Paris Est וחבר במצפה הבינ"ל על אלימות בבתי ספר, הזהיר שבתי ספר פרטיים מסוימים לא מצליחים להגן על התלמידים שלהם מבריונות ולקיים ערכים של סובלנות וכבוד.

ד"ר אריק  דברביו דיבר על כך שבתי ספר מסוימים לא מכשירים באופן מתאים את הסגל שלהם, והתוצאה היא שהם מחמיצים אירועים חמורים של בריונות או הופכים אותם לחסרי חשיבות. לא מתייחסים ברצינות לנפגעים, או אפילו גרוע יותר, מענישים אותם על כך שדיברו: מה שמכונה "עונש כפול".

הוא קרא לאחר מכן לבתי הספר להבטיח שכל העובדים מבינים את חובתם להגן על התלמידים ולדאוג להם, ויש לתת להם הכשרה איך לטפל באירועים חמורים של בריונות.

הוא אמר שזה "לעיתים קרובות" כך "במוסדות הכי יוקרתיים", שלעיתים קרובות דואגים בעיקר למוניטין של בית הספר, ולכן "ההכחשה של ההטרדה הכי חזקה".

במיוחד, ד"ר  דברביו דיבר על דוגמה אחת לכך ב-Institut Le Rosey - בית הספר היקר בעולם1. בגלל היעדר פעולה לכאורה של בית הספר, לא הייתה לרדיקה ופנקג' אוסוול, ההורים של אחת התלמידות, ברירה אלא לפתוח בהליכים משפטיים בשווייץ נגד בית הספר.

בעקבות טענות של אירועי בריונות חמורים נגד הילדה שלהם, ההורים העלו את החששות שלהם בפני מורים בבית הספר וביקשו שינקטו בפעולה כדי להבטיח את הביטחון של הילדה שלהם.

אבל נראה שלא ננקטה שום פעולה ואנשי הסגל ביקשו להמעיט בחשיבות של כל העניין. בהתייחסו למקרה -- ובספקו את העובדות שקרו כפי שהוצגו -- ד"ר  דברביו ציין שהסגל ב-Le Rosey לא התייחס לעניין הזה ברצינות כפי שהיה צריך, וגרם לעוד בעיות במקרה הזה.

Le Rosey לא הראה נכונות להודות שהייתה בעיה, ובמקום זאת ביטל את הרישום מחדש של הילדה, ללא הצדקה הולמת2. בית הספר סירב להתנצל, לדברי המשפחה, וממש לאחרונה פטר את הבריונות כ"מחלוקת בנאלית קצרה בין בני נוער".

המומחה הסביר איך זה מקרה ברור של "עונש כפול", שבו הנפגע לא רק מוענש על ידי הבריונים, אלא גם על ידי האנשים שאמורים להגן עליו - במקרה הזה סגל בית הספר.

ד"ר אריק  דברביו אמר: "על סמך העובדות שהוצגו לי, Le Rosey היה צריך להתייחס לעניין יותר ברצינות, וזה היה מונע את המשך הטרדות של התלמידה. בכל פעולה שננקטת במקרים האלה צריכים תמיד להקשיב לנפגע ולהגן עליו. למרבה הצער, במקום זאת הנפגעים יכולים להיענש על ידי בית הספר -- וזה מאפשר לבריונים להרגיש שקיבלו אישור למעשים שלהם.

הדוח קורא לבתי ספר פרטיים לקבוע מדיניות מניעה ברורה, להבטיח שיש לנפגעים תהליך בטוח להעלאת כל חשש ולהבטיח שמקשיבים להם ומתייחסים אליהם ברצינות. נאמר בדוח שזה צריך לכלול גם הכשרה מתאימה לסגל איך לטפל בהטרדות ובריונות רשת.

ההורים של התלמידה המדוברת, רדיקה ופנקג' אוסוול, אמרו:

"ד"ר  דברביו הראה איך בתי ספר כמו Le Rosey נכשלים באחריות שלהם כלפי רווחתו של ילד. בתי ספר כמו Le Rosey צריכים להשתמש במשאבים שלהם כדי להוביל ביצירת מדיניות יעילה להגן על תלמידים. לצערנו, זה לא היה כך.

אנחנו שמחים שהוא בחר לבחון את המקרה של הבת שלנו. צריכים להשתמש בהערות כמו אלה באופן בונה כדי לגרום לבתי ספר כאלה לחשוב על איך חינוך מהמעלה הראשונה נראה באמת ולנקוט בפעולה כדי לספק הכשרה מתאימה לסגל, במקום לשמש כמגרש המשחקים של הסופר עשירים.

הבת שלנו נחושה בדעתה שהתקופה העצובה הזאת בחייה תהפוך לכוח למען הטוב. אנחנו מקווים להשתמש במומנט הזה כדי ליצור מורשת חיובית שתבטיח שזה לא יקרה לאף תלמיד אחר במצב של הבת שלנו".

ד"ר אריק דברביו, פרופסור אמריטוס באוניברסיטת Paris Est, חבר במצפה הבינ"ל על אלימות בבתי ספר.

debarbieux.antibullyingreport@gmail.com

הערות לעורכים

  • ד"ר אריק דברביו הוא פרופסור אמריטוס במדעיהחינוך באוניברסיטת Paris Est Creteil (צרפת). הוא מומחה בינ"ל בנושא האלימות והבריונות בבתיספר. בעבר הוא פיקח על המדיניות הציבורית נגד אלימות ובריונות בבתי ספר במשרדהחינוך בצרפת. הוא היה המייסד המשותף של המצפה הבינ"ל על אלימות בבתיספר. ד"ר דברביו כתב 11 ספרים על אלימות בבתי ספר, בריונות ואקלים ביתספרי.
  • פנקג' ורדיקה אוסוול הם משפחה מצליחה בעלת אזרחותהודית שגרה בשווייץ. למשפחה יש אינטרסים עסקיים רבים ברחבי העולם. התביעההוגשה לבית המשפט בשוויץ ב-30 בספטמבר 2019.

_________________________

1 https://www.dailymail.co.uk/news/article-8281345/Billionaire-parents-sue-worlds-expensive-school-claims-daughter-bullied.html

2 https://www.thetimes.co.uk/article/scandal-at-the-school-for-the-super-rich-r60z5x0vk

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים נוי

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי07/08/2015 צפיות
פורטפוליו מרגש של משחקי היפר-קז'ואל פופולריים עם יותר מחמישה מיליון ניידים משתמשים פעילים מדי יום ו-65 מיליון ניידים משתמשים פעילים חודשיים

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי06/08/2017 צפיות
אנדרסן גלובל ממשיכה בהתרחבותה במערב אפריקה באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם CFA Afrique, משרד מיסים ומשפטים באוגאדוגו, אשר מסמן את הופעת הבכורה של הארגון בבורקינה פאסו וממחיש עוד יותר את נוכחותה הגוברת של אנדרסן גלובל ביבשת אפריקה.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים06/08/2016 צפיות
AE הכריזה על מערכת חשמל לתהליכי פלזמה מהפכנית ומרחיבה את היכולות של התאמת המצב המוצק ופתרון הגנרטור RF וההתאמה המשולב המובילים שלה

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים06/08/2015 צפיות
מדווחת על ההכנסות וההזמנות הרבעוניות הגבוהות ביותר בהיסטוריה של זינגה

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים06/08/2014 צפיות
נזילות(2) פרו-פורמה(1) של בערך 3.5 מיליארד דולר, כולל מזומנים בקופה מאוחדים של בערך 1.7 מיליארד דולר, אפשרות הון חוזר זמינה של 738 מיליון דולר בתחבורה נכון ל-30 ביוני 2020, ונזילות חדשה של עד 1.0 מיליארד דולר מאמצעי האשראי המובטח העדיף שנמסר עליו לאחרונה

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים05/08/2020 צפיות
ב-6 באוגוסט 2020 בשעה 08:00, שעון החוף המזרחי, אריק מרטל, נשיא ומנכ"ל, ג'ון די ברט, סגן נשיא בכיר ומנהל הכספים הראשי ופטריק גוטשה, סגן נשיא, אסטרטגיה תאגידית ויחסי משקיעים, יקיימו שידור אינטרנטי / שיחת ועידה שמיועדים למשקיעים ולאנליסטים פיננסיים כדי לסקור את התוצאות הפיננסיות של החברה ברבעון השני שהסתיים ב-30 ביוני 2020.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי05/08/2018 צפיות
אנטרה ביו בע"מ (NASDAQ: ENTX), מובילה בפיתוח של תרופות של מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה, הודיעה כי חברי צוות הניהול שלה ישתתפו וירטואלית בכנס ביוטכנולוגיה ביום שני, 10 באוגוסט, 2020 ב-12:30 (שעון קיץ).

מאמרים נוספים בנושא הודעות לעיתונות - כללי

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי07/08/2015 צפיות
פורטפוליו מרגש של משחקי היפר-קז'ואל פופולריים עם יותר מחמישה מיליון ניידים משתמשים פעילים מדי יום ו-65 מיליון ניידים משתמשים פעילים חודשיים

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי06/08/2017 צפיות
אנדרסן גלובל ממשיכה בהתרחבותה במערב אפריקה באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם CFA Afrique, משרד מיסים ומשפטים באוגאדוגו, אשר מסמן את הופעת הבכורה של הארגון בבורקינה פאסו וממחיש עוד יותר את נוכחותה הגוברת של אנדרסן גלובל ביבשת אפריקה.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי05/08/2018 צפיות
אנטרה ביו בע"מ (NASDAQ: ENTX), מובילה בפיתוח של תרופות של מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה, הודיעה כי חברי צוות הניהול שלה ישתתפו וירטואלית בכנס ביוטכנולוגיה ביום שני, 10 באוגוסט, 2020 ב-12:30 (שעון קיץ).

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי05/08/2019 צפיות
הביצועים החזקים משקפים עמידה איתנה של הפעילות העסקית וחוזק של מותגים

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי02/08/2027 צפיות
אנדרסן גלובל מודיעה על כניסה שלה לקוטונו, בנין, עם ההוספה של חברת שיתוף הפעולה Fiduciaire Conseil and Assistance (FCA), חברת מיסים ועריכת דין עם מלוא השירותים שהוקמה לפני עשרים שנה.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי31/07/2037 צפיות
Madison Realty Capital (MRC) הודיעה שמינתה את בריאן צ'ייז למנהל התפעול הראשי החדש שלה, כדי לתמוך בפונקציות התפעול ועסקי הליבה של החברה, וגם בהתרחבות הכלל ארצית שלה. צ'ייז יהיה מנהל התפעול הראשי הראשון ב-16 שנות ההיסטוריה של החברה ויהיה כפוף ישירות למנהלי ההשקעות והמייסדים המשותפים של MRC ג'וש זיגן ובריאן שץ.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי30/07/2038 צפיות
הרבעון משקף הוצאה חד פעמית בגלל ההסדר הגלובלי עם משרד המשפטים

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica