חפש מאמרים:
שלום אורח
18.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעלת הבית : דרמת מתח משפחתית על שחיתות אושיית שמאל – תיאטרון בית ליסין

מאת: חיים נויתיאטרון07/07/2021516 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעלת הבית : דרמת מתח משפחתית על שחיתות אושיית שמאל – תיאטרון בית ליסין

מאת חיים נוי

"בעלת הבית" העולה בתיאטרון בית ליסין הוא מחזה המבוסס על ספרה של זוכת פרסספיר, נועה ידלין, העוסק באושיית ציבור, מהשמאל, המואשמת במעילה בהיקף מיליוני ₪. זהו מחזה הנושק לחיים הציבוריים בארצנו, המועלה בהפקה צנועה וקסומה, מבוצעת בידי להקת שחקנים מוכשרים ובתפקיד ראשי עם יונה אליאן-קשת.

כתבו את ההצגה שלומית ארנון בר-לב וליאת פישמן לני על פי ספרה של ידלין וביים אותה עידו רוזנברג שהצליחו להעלות הצגה נוקבת , קולחת ומרירה , המציגה את תהפוכות החיים בקרב משפחה ישראלית שחשד השחיתות נופל על אם המשפחה .

העלילה עוסקת בפרופ' אלישבע פוגל סמנכ"ל מרכז הירש העומדת לקבל פרס מפעל חיים על תרומתה למען איחוד עמים, תרומתה לחברה ויוזמות ציבוריות, הנחשדת בשחיתות ובגניבת כספים בהיקף נרחב. פוגל המומה מהחשדות כלפיה וטוענת לחפות מפשע ומשפחתה יוצאת להגנתה. אולם, אט אט ישנם בקיעים גם במשפחה והכתם נופל גם עליהם. הסצנה בזום עם היחצן האמור לנהל את המשבר שבו שרויה פוגל ובני ביתה היא מוצלחת במיוחד.

המשטרה מציגה שאלות נוקבות שאין להם תשובה וכל אחד מבני הבית מגלה פרשנות משל עצמו למצב החדש שנקלעו אליו. ניגוד העניינים מאיים לפרק את המשפחה.הסוף הוא מפתיע וזוקף לעבר הצופים את המציאות העגומה.

הבמאי עידו רוזנברג הצליח ללהטט עם להקת השחקנים המוכשרת. ההצגה שזורה בפעלולי בימוי מוצלחים ואין ספק כי מדובר בהצגה רבת קסם , נוקבת המשרה חוויה תיאטרלית משובחת.

יונה אליאן קשת מגלמת את אשת הציבור אלישבע פוגל. משחקה הוא מקצועי ומרגש. יונה שוזרת בדמות עוצמה תיאטרלית ומשחקה המעולה נוסך אמינות ואמפתיה.

תום חגי כבן הצעיר, פסיכיאטר העומד להנחות תכנית ראליטי, גונב לא אחת את ההצגה, במשחק מוחצן , קולח והחלטי. תום הוא בעל פוטנציאל משובח ומשחקו הוא נפלא.

רוברט הניג כבעלה של פוגל, בן עמי, מגיש משחק מקצועי מושלם, כראוי לאחד מוותיקי הבמה. משחקו קולח ואמין והוא מנהל את הדמות לעילא ולעילא.

יעל וקשטיין מגלמת את הבת אביטל, אדריכלית, שפוגל העדיפה על פניה אדריכל ערבי לתכנון הבית. יעל משחקת באורח אמין, יפה ונעים ויש לה כישורי משחק מוצלחים מאוד.

אלירן הרוש מגלם את בעלה ומשחקו הוא יפה מאוד , קולח ויש לו יכולות טובות מאוד.

יניב לוי מגלם את הבן אסא, ומשחקו רצוף יכולות תיאטרליות מצויינות. יש לו נוכחות בימתית מוצלחת מאוד.

ענבר דנון מגלמת את גרושתו, יפעת, רופאת ילדים ובתפקידה הקצר אך המוקפד והיפה – היא בולטת מאוד. אין ספק שיש לה פוטנציאל מרשים.

התפאורה של אדם קלר היא פרקטית ונאה. התלבושות של אורנה סמורגונסקי הן ראויות ויפות. עיצוב התאורה של קרן גרנק הוא מוקפד ומוצלח. המוזיקה של ניר לוגסי-שלו, שחקן ןמוזיקאי, בוגר בית צבי, היא מרשימה ומרטיטה.

ליאת פישמן לני ושלומית ארנון בר לב, הצליחו להעביר את ספרה המרשים של נועה ידלין באורח נהדר אל הבמה של תיאטרון בית ליסין והתוצאה היא הצגה ראויה ויפה, הנושקת לאירועים המתאימים גם לחיים הציבוריים בארצנו.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום: כפיר בולוטין

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים נוי

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים17/10/2114 צפיות
Foodics, חברת טכנולוגיה המציעה פתרונות POS כדי להפעיל ולהגדיל את עסקי המסעדנות על סמך נתונים ותובנות, הוכרה לאחרונה כאחד המקומות הטובים ביותר לעבוד בסעודיה, מצרים, איחוד האמירויות, ירדן וכווית לשנת 2021.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי15/10/2131 צפיות
יישום הכלים של TRM Labs יחזק עוד יותר את היכולת של XREX לעקוב אחר עסקאות כדי להבטיח אקו-סיסטם נקי ומאובטח

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים15/10/2131 צפיות
רוזן, היועץ המוביל למשקיעים גלובליים, מעודד משקיעים ב- PolarityTE, Inc שצברו עודף הפסדים העולים על $100,000, לעבור ייעוץ לפני תאריך יעד חשוב בתביעה ייצוגית בעניין ניירות ערך– PTE

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי15/10/2130 צפיות
מדוע: משרד רוזן עורכי דין, משרד עורכי דין בינלאומי העוסק בזכויות משקיעים, מזכיר לרוכשים את ניירות הערך של Hyzon Motors Inc. f/k/a Decarbonization Plus Acquisition Corporation (נאסד"ק: (HYZN, HYZNW, DCRB, DCRBW, DCRBU בין התאריכים 9 בפברואר 2021 ל- 27 בספטמבר 2021 כולל ("תקופת הייצוג") של המועד האחרון החשוב לתביעה הייצוגית של 29 בנובמבר 2021 בתביעה הייצוגית בניירות ערך שהחל המשרד.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי15/10/2132 צפיות
מדוע: משרד רוזן עורכי דין, משרד עורכי דין בינלאומי העוסק בזכויות משקיעים, מזכיר לרוכשים את ניירות הערך של Katapult Holdings, Inc. f/k/a FinServ Acquisition Corp. (נאסד"ק: (KPLT, KPLTW, FSRV, FSRVU, FSRVW בין התאריכים 18 בדצמבר 2020 ל- 10 באוגוסט 2021 כולל ("תקופת הייצוג") של המועד האחרון החשוב לתביעה הייצוגית של 26 באוקטובר 2021 בתביעה הייצוגית בניירות ערך שהחל המשרד.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי15/10/2133 צפיות
IHS Holding Limited ("IHS Towers"), אחד הבעלים העצמאיים הגדולים ביותר, מפעילים ומפתחים של תשתיות תקשורת משותפות בעולם, הודיעה היום על תמחור ההנפקה הראשונית שלה לציבור של 18,000,000 מניות רגילות המוצעות על ידי IHS Towers, במחיר הנפקה ציבורית של 21.00 דולר למניה. לחתמים מההנפקה תהיה גם אופציה ל-30 יום לרכוש עד 2,700,000 מניות רגילות נוספות IHS Towers במחיר ההנפקה הראשונית לציבור, פחות הנחות חיתום ועמלות.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים15/10/2132 צפיות
מחקר חדש מדגיש מחסור כרוני במימון שישאיר מיליארדי אנשים באפריקה שמדרום לסהרה ובאסיה ללא חשמל או בישול נקי עד 2030

מאמרים נוספים בנושא תיאטרון

מאת: חיים נויתיאטרון12/10/2155 צפיות
העלילה שכתב ורקח דניאל לפין, עוסקת בהילה וביונתן, חברים שכל אחד מהם הסתיר סוד משפחתי. הילה מגיעה לספר לבחיר ליבה כי היא בהיריון וגם שהיא אמנם חילונית, אבל מבית דתי . אביה הוא יו"ר מפלגה דתית וחבר כנסת וגם אימה היא דתית, חובשת שביס שאינה יודעת דבר אודות החתן המיועד. יונתן הוא בנם של זוג נשים לסביות שנולד מהפריית מבחנה. השתיים נפרדו וכל אחת מהן נישאה לבת זוג אחרת , כולן טיפלו ביונתן וכך יוצא שיש לו בעצם ארבע אימהות. כיצד פותרים את התסבוכת ואיך יינשאו הצעירים במערכת שונה שכזו הנתקלת בחומת הדת?

מאת: חיים נויתיאטרון22/08/21368 צפיות
הנאהבים והנעימים על פי זוכה פרס נובל יצחק בשביס זינגר, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא הצגה מרגשת ויפה עד כאב, הנועצת זרקור צורב באהבת גברים במגזר החרדי בעיירה במזרח אירופה. ההפקה היא חוויה תיאטרלית, שזורה בעברית מליצית, משחק משובח, וכוריאוגרפיה מקסימה לצלילים ענוגים.

מאת: חיים נויתיאטרון17/08/21230 צפיות
יהודים רעים , העולה בתיאטרון הספרייה, מיסודו של בית צבי, ברמת גן, היא קומדיה מרגשת מאת המחזאי האמריקני ג'ושוע הרמון, פנינה תיאטרלית נפלאה , קולחת וסוחפת, בבימוי מבריק של ארתור קוגן שלהטט עם שחקנים מוכשרים ומרשימים.

מאת: חיים נויתיאטרון22/07/21617 צפיות
אינטימיות , מחזהו החדש של רוני קובן , העולה בתיאטרון בית ליסין, עוסק בדילמות עיתונאיות, בין פרסום סקופ שיבלום מלחמה לבין ויתור על הישג עיתונאי , שיוביל כנראה לניצחון עקוב מדם. המחזה שזור בעלילה הלקוחה מעולם התקשורת התובעני והדורסני עם עיסוק בחיים של משפחה רצוצה בעיר הגדולה.

מאת: חיים נויתיאטרון14/07/21397 צפיות
"סינית אני מדברת אליך" מאת המחזאית והסופרת סביון ליברכט, העולה בתיאטרון בית ליסין, היא הצגה נוקבת ומרגשת, מרתקת ומעניינת. הביצוע המוקפד של להקת השחקנים המוכשרת , מביא את המחזה הנודע, לממדים של חוויה תיאטרלית.

מאת: חיים נויתיאטרון10/06/21515 צפיות
"קרום" הוא מעדן מבית היוצר של המחזאי המנוח חנוך לוין ששוב מפציע, עליז ומטורלל, בהצגה שהיא נופת צופים בבית צבי ברמת גן ושוזר גם משחק מעולה, הברקות בימוי, חוייה תיאטרלית וגם ,איך לא, עיסוק אובססיבי בחלק הגוף

מאת: חיים נויתיאטרון02/05/21645 צפיות
תרגיע הוא מחזמר תוסס, מלהיב שזכה לתשבחות בברודווי ובלונדון והעולה עתה – לראשונה בישראל -בבית צבי ברמת גן. זהו מחזמר רב משתתפים, המיועד לצעירים ולצעירים ברוחם ובכך בעצם לכולם והייתי מדגיש שזהו מחזמר חובה לימים טרופים אלה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica