חפש מאמרים:
שלום אורח
25.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שיתוף פעולה סין-קנדה בלכידת ואחסון פחמן דו-חמצני למלט

שיתוף פעולה סין-קנדה בלכידת ואחסון פחמן דו-חמצני למלט

האקדמיה הסינית לחומרי בניין בסין (CBMA)

בתמונה: ד"ר וואנג, רשת מקומית אזורית (ראש פרויקט סין-קנדה-ארה"ב), ד"ר ליו האב, מהנדס, גב' ז'או, מנהלת מחקר ופיתוח, בביקור במרכז הידע הבינלאומי ללכידת ואחסון פחמן, מאי 2018, לצורך דיון במלט בסין.

רג'ינה, ססקצ'ואן, 8 ביולי 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

שיתוף פעולה חדש בין האקדמיה הסינית לחומרי בניין (CMBA) והמרכז הבינלאומי לידע בלכידה ואחסון של פחמן, השוכן בקנדה (CCS), יפעלו במקביל לקידום ההבנה והידע בטכנולוגיית לכידת פחמן, המתוכננת במיוחד לצמצום משמעותי בפליטות במסגרת תעשיית המלט העולמית.

היוזמה הראשונה במסגרת ההסכם, פרויקט שימוש נסיוני בלכידת פחמן באמצעות כבשן מלט יסייע ל-CMBA ביישום מודל מרכז הידע ובתכנון ההנדסי של ממשק הקצה לצורך פלטפורמת הבדיקה, שקיבולת לכידת הפחמן הדו-חמצני שלה עומדת על כ-155 ק"ג ליום. הפרויקט ייבנה ויורץ במערכת לכידת פחמן באמצעות גזים הנפלטים מהתעשייה בכבשן ייצור מלט.

מרכז הידע ישמש בתפקיד צופה לצורך למידה ורכישת תובנות לגבי מאפייני פעולת כבשן המלט, ושילובו עם מערכת לכידת פחמן באמצעות גזים הנפלטים מהתעשיה. ההסכם מעניק למרכז הידע גישה לנתונים תפעוליים, כגון תכנון ובדיקה עתידיים, כמו גם נתונים המתבססים על יצירת המודל, מידע הנוגע לפליטה וכל שיפור המוכנס בפלטפורמת בדיקת לכידת פחמן דו-חמצני.

הסכם שיתוף פעולה זה הוא חלק משיתוף פעולה מדעי וטכנולוגי הדדי בין קנדה ובין סין, תכנית שיתוף הפעולה המדעי והטכנולוגי סין-קנדה. הסכם זה גם עולה בקנה אחד עם מטרות ממשלת סין, הנוגעות להשגת שיא בפליטת פחמן עד שנת 2030, וניטרליות פליטת פחמן עד שנת 2060, תוך מאמצים מצד תעשיית המלט בסין להגביר את החדשנות בטכנולוגיות דלות פחמן.

במסגרת הפלטפורמה הניסויית ללכידת פחמן, CBMA צפוי לעבד את היישום לכדי יצירת הרחבה פוטנציאלית של הדגמה מסחרית, לצד ידע מעשי, אותו ניתן יהיה ליישם בצי חומרי הבניין הלאומי ששל סין בע"מ (CNBM), יצרנית המלט הגדולה בעולם וחברת האם של CBMA.

בימים אלה, מרכז הידע משלים מחקר היתכנות העוסק במערכת לכידת פחמן באמצעות גזים הנפלטים מהתעשיה במפעל המלט ליהיי באדמונטון, קנדה. זאת, תוך יישום המודל המתבסס על התנסויות המרכז בהיקף גבוה, מתחנת הכוח הפחמית המסחרית, במתקן הקנדי המפורסם של CCS, Boudary Dam 3.

ציטוטים

"מרכז הידע הבינלאומי גאה להיות שותף בסיוע לCBMA במסע הפיתוח והפריסה, אשר נועד לסייע לסין לממש את מטרותיה השאפתניות להשגת שיא בפליטת פחמן וניטרליות פליטת פחמן, שהיא צעד חיובי לעולם." - קונוויי נלסון, סמנכ"ל אסטרטגיה ויחסי בעלי מניות, המרכז הבינלאומי לידע בינלאומי בלכידת ואחסון פחמן.

"תעשיית המלט יכולה להגיע לניטרליות בפליטת מלט רק באמצעות גישות לכידת פחמן. יעדי צמצום פליטת GHG עמוקה ניתנים להשגה תוך היצמדות לנתיב המוכתב על ידי טכנולוגיית הוצאת פחמן משימוש, תוך יישום טכנולוגיות צמצום פליטת פחמן דו חמצני במגוון היבטי תהליך הייצור", - ז'אן יוצ'יאן, יו"ר קבוצת סין לחומרי בניין (CNBM)

מידע נוסף

פליטת מלט: סקירה

  • בטון, תוצר של מלט, הוא החומר השני הנצרך ביותר על פניכדור הארץ, מלבד מים, בסדר גודל של שלושה טונות מלט בשנה לכל נפש על פני כדורהארץ (Stateof the Planet, Earth Institute, Columbia University).
  • סך כל הפליטות מתעשיית הבטון תורמות ל-7-8% מפליטותהפחמן הדו-חמצני בעולם.
  • שני שלישים, או 5% מהפליטות בעולם כולו נגרמות מהתגובותהכימיות בתהליך ייצור הבטון ועל כן לא ניתן להפטר מהן באמצעות הגברת יעילותהאנרגיה.
  • הביקוש העולמי לבטון צפוי לעלות ב-12-23% עד שנת 2050(דו"ח IEA: TransformingIndustry through CCUS)).
  • כיצרנית הבטון הגדולה ביותר, סין אחראית ל-55% מהייצורהעולמי, כאשר הודו במקום השני נמצאת בפער גדול, עם 8%.
  • תעשיית הבטון בסין נאמדת בפליטת פחמן דו חמצני בהיקף שלךכ-1.2 טונות, כחלק מסך כל פליטות ה-GHG הארציות בשנה.

תכנית שיתוף הפעולה המדעי והטכנולוגי סין-קנדה

תכנית שיתוף הפעולה המדעי והטכנולוגי סין-קנדה הינה מסגרת לשיתוף פעולה במחקר המדעי והטכנולוגי (ראה קישור), אשר ירחיב ויחזק את שיתוף הפעולה בתחומי עניין משותפים, ויעודד את יישום תוצאות שיתוף פעולה זה לטובתן הכלכלית והחברתית.

קשרי מדיה:

International CCS Knowledge Centre
Jodi Woollam
Head of Communications & Media Relations
jwoollam@ccsknowledge.com
T: +1-306-565-5956 / M: +1-306-520-3710
ccsknowledge.com
@CCSKnowledge

אודות מרכז הידע הבינלאומי בלכידת ובאחסון פחם: בהיותו בעל מנדט לקידום ההבנה העולמית ולפריסת לכידת ואחסון פחם לצמצום פליטות GHG בכלל העולם. מרכז הידע מספק את הידע המעשי ליישום פרויקטים בהיקף גדול ללכידת ואחסון פחמן, כמו גם מיטוב לכידת ואחסון פחמן באמצעות בסיסי הלמידה הן ממתקן המרכז בשילוב מלא Boundary Dam 3 ומחקר לכידת ואחסון פחמן המקיף, דור שני, הידוע גם כמחקר היתכנות לכידת ואחסון פחמן של שאנד. מרכז הידע, הפועל מאז שנת 2016 בהנהלת חבר מנהלים עצמאי, הוקם על ידי BHP וחברת SaksPower. למידע נוסף: https://ccsknowledge.com/


אודות האקדמיה לחומרי בניין בסין (CBMA): החברה הממשלתית הגדולה והכוללנית ביותר למחקר, לפיתוח ולעיצוב במגזר התעשייתי בסין. חברה זו פועלת כפלטפורמת חדשנות טכנולוגית במגזר התעשייתי בסין מטעם תאגיד חומרי הבניין בסין (CNBM), ואחראית למספר רב של תכניות מחקר ופיתוח בעלות משמעות לאומית, וכן מקדמת את טכנולוגיית החסכון באנרגיה וצמצום הפליטות בתעשיית חומרי הבניין. עם עשרות מעבדות ומרכזי בדיקה, CNBMהיא נושאת הדגל מבחינת סטנדרט בתחום חומרי הבניין לצורך חדשנות טכנולוגית, המטפלת במלט, בטון, חומרי קיר, זכוכית, קרמיקה, חומרים חסינים וחומרים חדשים. למידע נוסף: http://cbma.com.cn/en/index.jsp

תמונת יח"צ מתאימה נמצאת בקישור:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/84fbcfdd-0f35-4299-af06-d694a269dba0

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE

 תגיות המאמר: נוי תקשורת, GLOBE NEWSWIRE


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים נוי

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים22/10/2136 צפיות
Acino ו- Aspen Pharmacare Holdings Limitedוחברות הבת שלה (ביחד, "אספן") חתמו על הסכם עבור Acino לרכוש שש תרופות מרשם מדרום אפריקה עבור יותר מ- 105 מיליון אירו (1.8 מיליארד ראנד).

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים22/10/2144 צפיות
JAGGAER מכריזה היום על סדרת הוובינר החדשה שלה ממוקדת :ESG רכש עם מטרה: הגנה על אנשים ועל כדור הארץ. הסדרה בת ארבעת החלקים תספק לאנשי מקצוע בתחום הרכש תובנות ערכיות ומעשיות לקידום יוזמות ESG בתוך הארגונים שלהם. המשתתפים ישמעו ממומחים מובילים בתחום, ביניהם אנליסטים מ- Spend Matters וקבוצת Hackett ומובילי מחשבה מ-EcoVadis, אוניברסיטת הרווארד, riskmethods, TealBook ועוד.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים22/10/2134 צפיות
בומברדייה (TSX: BBD.B) תפרסם את התוצאות הפיננסיות שלה ברבעון השלישי שהסתיים ב-30 בספטמבר 2021 ב-28 באוקטובר 2021.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים21/10/2136 צפיות
אינטלסאט (Intelsat), מפעילת רשת הלוויין והיבשה המשולבת הגדולה ביותר בעולם, הודיעה היום כי המנכ"ל סטיבן ספנגלר החליט לפרוש מתפקיד המנכ"ל עם השלמת תהליך הארגון הפיננסי מחדש של החברה ומינוי מחליף. עד אז, ספנגלר ימשיך כמנכ"ל ויוביל את Intelsat בשלבים האחרונים של תהליך זה, ויבטיח מעבר חלק.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי21/10/2145 צפיות
זום Zoom Video Communications, Inc. (נאסד"ק: ZM), הכריזה כי חברת המחקר גרטנר ציינה כי זום הינה חברה מובילה בריבוע הקסם עבור תקשורת אחודה כשירות (UCaaS) ב-2021. מדובר בפעם השנייה בה כוללת גטרנר את זום בריבוע הקסם עבור תקשורת אחודה כשירות (ההכרה בזום בפעם הראשונה הייתה ב-2020), וזו הפעם השנייה בה היא מצוינת כמובילה.

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים21/10/2138 צפיות
DXC זכתה לחוזה בגובה של 40 מיליון דולר מידי ספקית מוצרי החלב המובילה בישראל

מאת: חיים נויעסקים, מימון וכספים20/10/2142 צפיות
Hytera, מובילה גלובלית של פתרונות Professional Mobile Radio (PMR), שמחה להכריז כי מספר המנויים בטורקיה לפתרונות Push-to-Talk over Cellular (PoC) שלה הגיע ל-10,000 מאז השקתו ברבעון השני של 2019.

מאמרים נוספים בנושא הודעות לעיתונות - כללי

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי21/10/2145 צפיות
זום Zoom Video Communications, Inc. (נאסד"ק: ZM), הכריזה כי חברת המחקר גרטנר ציינה כי זום הינה חברה מובילה בריבוע הקסם עבור תקשורת אחודה כשירות (UCaaS) ב-2021. מדובר בפעם השנייה בה כוללת גטרנר את זום בריבוע הקסם עבור תקשורת אחודה כשירות (ההכרה בזום בפעם הראשונה הייתה ב-2020), וזו הפעם השנייה בה היא מצוינת כמובילה.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי20/10/2139 צפיות
החברה נכללה ברשימת MSSP Alert היוקרתית לשנת 2021, אשר מדרגת את חברות האבטחה המובילות בעולם

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי19/10/2126 צפיות
Milliken & Company ("מיליקן"), יצרנית גלובלית מגוונת עם יותר ממאה וחצי שנים של מומחיות מדעית בחומרים, רכשה באופן רשמי אתEncapsys, LLC ("אנקפסיס"), מובילה עולמית בטכנולוגיות כימוס, מקבוצת Cypress Performance Group LLC ("Cypress"). העסקה נסגרה רשמית ב-18 באוקטובר 2021.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי19/10/2131 צפיות
ה-TellerScan TSX40 הוא סורק המחאות העדכני ביותר של Digital Check, המיוצר באופן בלעדי עבור השוק הבינלאומי. פלטפורמה חדשה לחלוטין המשלבת את האלמנטים העיצוביים הטובים ביותר של סורקי סדרת TellerScan ו- SmartSource Elite, TSX40 מיועדת ללכידת תמונות קלות ובינוניות בשימוש בבנקאות קמעונאית ובעסקים.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי19/10/2127 צפיות
ההשקה החדשה מציגה תמיכה מלאה בתרחישי FAIR ותרחישי FAIR ממוכנים למחצה חדשניים שתוכננו להוציא מהתמונה סובייקטיביות, לזרז את מהירות האימוץ ולספק תוצאות מובילות פעולה לעסקים שצריכים לקבל החלטות פיננסיות מודעות סביב סיכון סייבר

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי19/10/2130 צפיות
עם הערכת שווי של 5.5 מיליארד דולר, דיל מחזקת את מעמדה כחברה המוערכת ביותר בתחום הגיוס, התשלומים והתאימות העולמית.

מאת: חיים נויהודעות לעיתונות - כללי15/10/2154 צפיות
יישום הכלים של TRM Labs יחזק עוד יותר את היכולת של XREX לעקוב אחר עסקאות כדי להבטיח אקו-סיסטם נקי ומאובטח

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica