חפש מאמרים:
שלום אורח
31.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אנימציה ממוחשבת בעידן האינטרנט והטכנולוגיה

אנימציה ממוחשבת

אנימציה ממוחשבת הוא תחום ספציפי של הנפשה בתוך תחום נרחב הרבה יותר של גרפיקה ממוחשבת. תחום האנימציה (הנפשה, בעברית) זכה לתפנית משמעותית בזכות המצאת המחשב והתפתחות הגרפיקה הממוחשבת ובכך הפך כל תהליך סרטי האנימציה למתקדם יותר מבחינה טכנולוגית וככזה גם למציאותי, מוחשי ומרשים הרבה יותר.

באמצעות הגרפיקה הממוחשבת הופכת המציאות הדמיונית הנבראת בסרט האנימציה למוחשית הרבה יותר עקב יכולות טכנולוגיות מתקדמות של המחשב שלא היו ניתנות לביצוע בתקופת ההנפשה הידנית אז ציורו כל הציורים שהרכיבו את האנימציה ביד אדם.

האנימציה הממוחשבת  מתבססת מבחינה טכנולוגית על אותם עקרונות מסורתיים של האנימציה הידנית (זו שמזוהה בעיקר עם יוצרים ידועים כוולט דיסני אשר בראשית ימיו צייר את כל סרטיו באופן ידני). האנימציה הידנית מושתת על ציור שורת ציורים כאשר כל ציור שונה ממשנהו באופן קל ובעת הרצת הציורים במהירות נוצרת אשליה אופטית של תנועה. על מנת ליצור ציורים שיונפשו יש לציירם כך שכל שניית סרט תהיה מורכבת מ-24 תמונות שונות לפחות (כיום גם לעיתים מצוירים 30 ציורים שונים לשניית סרט אחת).

המחשב מאפשר להפיק את אותם ציורים בעלי הבדלים דקים ביתר קלות כאשר הוא משתמש ביכולותיו הטכנולוגיות המאפשרות לאנימטורים להכתיב לו מספר הנחיות כלליות לגבי הדמויות המצוירות והמחשב משלים בעצמו את התנועה שלהם מצד לצד וממקום למקום.

בעקבות הטכנולוגיה הלכה והתפתחה גם האנימציה הממוחשבת והפכה להיות אנימציה תלת-מימדית. ככזו האיורים הפכו להיות מוחשיים יותר והאנימטורים החלו לתת הנחיות למחשב להניע את הדמויות והאובייקטים התלת-מימדים על מערכת צירים תלת-מימדים הכוללת גם עומק. לצד השיטה המסורתית לאנימציה ממוחשבת התפתחו שיטות נוספות לאנימציה כמו שיטת ה- Motion Capture - שיטה בה שחקן אנושי לובש חליפה מיוחדת המורכבת מחיישנים שיודעים לתרגם את תנועותיו האנושיות לפקודות מחשב שלאחר מכן ניתנות ל"הלבשה" על אובייקטים ממוחשבים שאוירו בידי האנימטורים.

שיטה אחרת היא שיטת "אנימציה של תמונות מפתח" בה האנימטור מגדיר למחשב מספר נקודות ציון בהן האובייקט המצויר צריך להופיע על ציר זמן, קובע מדדי אור וזווית המצלמה והמחשב בעצמו יוצר ומשלים את האנימציה בכללותה.

שיטה נוספת ומתקדמת לא פחות היא שיטת הסימולציה, בה האני מטורים מזינים למחשב מספר פקודות פיזיקאליות המושתתות על חוקים פיזיקאליים כמו כוח המשיכה או הכוח הצנטריפוגאלי ומגדירים שיחולו על האובייקטים הטכנולוגים. באופן הזה מאפשרים האנימטורים לאובייקטים המצוירים להתנהג באופן טבעי כאילו היו "חיים" בעולם המציאותי. באופן הזה מתאפשרת הדמיה מציאותית של פרוות בעלי חיים, תנועה של שיבולים ברוח, התנועעות של גופים במרחב וכד'.

שיטת האנימציה הממוחשבת הולכת ותופסת נתח נכבד בתעשיית הסרטים ותוכנות משחקים ממוחשבים. כיום כל האנימציה בה משתמשים האנימטורים לסרטים משחקי מחשב בייתים או משחקים ברשת האינטרנט היא אנימציה תלת ממדית המיוצרת על ידי מחשב. כיום כמעט ולא מאוירים סרטי אנימציה באופן ידני מאחר ובאופן פרדוקסאלי סרט שצויר ביד, שפעם היה סמל לאנימציה איכותית, הפך להיות סמל למשהו פסה, ישן ולא מספיק ריאליסטי.

לא מאמינים? נסו לצפות בסרט קלאסי של וולט דיסני שראיתם בצעירותכם (שלגיה, בת-הים הקטנה, עליסה בארץ הפלאות, פיטר פן ואחרים) ופתאום תגלו שהסרטים הללו ממש לא מרשימים כמו פעם. האנימציה הדו-ממדית בהם מחווירה לעומת פלאי הטכנולוגיה של האנימציה הממוחשבת התלת-ממדית וכל שנותר מהם הוא בעיקר רסיסי זיכרונות וגעגועים לילדות- אך באשר לאנימציה, הם נותרו הרחק מאחור ביחס לפלאי האנימציה הממוחשבת התלת-ממדית המודרנית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דביר בן-הרוש

גיימר מושבע

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דביר בן-הרוש

מאת: דביר בן-הרושטכנולוגיות מיקרוסופט23/04/107953 צפיות
פרויקט נטל הוא ללא ספר הדור הבא של קונסולת המשחקים, ויש האומרים שאיתו לא נבין איך שחקנו במשחקי וידאו בלעדיו... מדובר ברכיב אלקטרוני המתחבר לקונסולת המשחקים Xbox הקיימת כיום בשוק ומאפשרת למעשה השתתפות פעילה במשחק ללא שימוש בשלטים או אמצעי עזר למיניהם.

מאמרים נוספים בנושא משחקי אונליין

מאת: עדי לויןמשחקי אונליין13/09/171615 צפיות
אני מניח כי הילדים והילדות יודעים שהחופש הגדול הוא החופש הכי כיף בעולם שהם הכי מחכים לו. כל הילדים והילדות מחכים בקוצר רוח לחופש הגדול ומחכים שהוא כבר יתחיל והם יהנו ממנו, אך יש בעיה אחת גדולה בחופש הגדול. רוב הילדים והילדות לא יכולים להנות מכל הקיטנות השונות, החוגים השונים וכל הדברים שחלק מן הילדים הולכים ונרשמים אליהם, ולכן רוב הילדים בכלל לא נהנים בחופש הגדול ולא מוצאים שום דבר לעשות בו.

מאת: עדי לויןמשחקי אונליין13/09/171603 צפיות
אני מניח שהילדים והילדות כבר יודעים שהמשחקים שנהפכו להיות המשחקים האהובים והמוכרים ביותר בקרב הילדים והילדות בשנים האחרונות אלה כמובן משחקי אונליין. משחקי אונליין נהפכו בזמן האחרון למשחקים המוכרים והאהובים ביותר בקרב ילדים וילדות שרוצים להעביר את הזמן שלהם מבלי להשתעמם לרגע, ואני יכול להבין את הילדים ומדוע הם כל כך אוהבים ומעריצים את המשחקים הללו.

מאת: עדי לויןמשחקי אונליין13/09/171741 צפיות
המשחק באבלס הפך לדבר כל כך חריף ועצבני, באבלס הוא משחק ממכר שכל אחד התמכר לו ואפילו יצא לי לראות את מיכאל לביא מהשכבה שלי מדבר עם עוד כמה ילדים על המשחק באבלס הוא סיפר איך הוא הפך להיות אלוף הבאבלס של כל העיר שלו, בין סימון סיפר כי חיפש בגוגל את המונח "באבלס" ולאחר מכן נכנס לאתר דרדסים.נט משחקים, שיחק במשחק "באבלס" ונוכח לדעת שזהו משחק מאוד ממכר וכיף.

מאת: רוני הכהןמשחקי אונליין17/04/151938 צפיות
המאמר מציג את אתר פריקס, אתר משחקים חדשים ברשת.

מאת: דניאל רוברץמשחקי אונליין08/01/147462 צפיות
משחקי רשת הם כמובן משחקים אשר נמצאים ברשת האינטרנט הענקית, ולהם יש הרבה מאוד סגנונות ותחומים מגוונים, כגון 'משחקי פעולה', 'משחקי אסטרטגיה' ואף 'משחקי בנות' שהם משחקים ייחודיים לבנות מכל הגילאים, אשר כוללים משחקים המתאימים במיוחד להן.

מאת: דניאל רוברץמשחקי אונליין19/12/137406 צפיות
משחקים לילדים אילו משחקים הפופלארים ביותר בקרב משחקים ברשת.

מאת: דניאל רוברץמשחקי אונליין19/12/137280 צפיות
בעולם המודרני של היום יש המון סוגי משחקים שונים למשל: משחקי מחשב, משחקי פלסטיישן, משחקים ברשת, משחקי דפדפן וכדומה. במאמר זה כפי שכבר הבנתם מכותרת המאמר הסביר על סוג אחד של משחקים אשר נקרא "משחקים ברשת".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica