חפש מאמרים:
שלום אורח
13.06.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניתוח מצב התעסוקה בישראל: רבעון הראשון של 2010 בהשוואה לרבעון הראשון של 2009

 ניתוח התבצע ע"י אתר דרושים JobMaster על בסיס מעקב אחר נתוני משרות המפורסמות באתר ע"י מעסיקים ועל בסיס נתוני מספר מחפשי העבודה (מס' קו"ח שונים שנשלחים דרך האתר לפי תחום העבודה). מאגר הנתונים הגדול של אתר דרושים JobMaster פעיל כבר מעל 10 שנים, באתר כיום יש כ- 12,800 משרות מקוריות ואמיתיות שמפורסמות ישירות ע"י מעסיקים פוטנציאליים ומאגר של מעל 40,000 קורות חיים מפולחים און ליין באתר, לכן נתונים אלה מאפשרים לקבל תוצאות ניתוח מהימנות ומייצגות. הניתוח הנוכחי כלל בחינת מצב התעסוקה ברבעון הראשון ב- 2010 מול התקופה המקבילה ב - 2009. 

תוצאות הניתוח מצביעות כי ברבעון ראשון של 2010 נרשמה עליה של 12% בממוצע בכמות המשרות המפורסמות, בהשוואה לרבעון הראשון אשתקד, זאת לאחר ירידה של כ- 10% בממוצע ברבעון ראשון 2009 מול תקופה המקבילה ב- 2008.

לעומת זאת מניתוח מחפשי העבודה עולה כי כמות מחפשי העבודה ששולחים את קורות חייהם למשרות המוצגות באתר ירדה בצורה מתונה יחסית ונעה סביב ה- 8% בממוצע, זאת לאחר שנרשמה עליה משמעותית של כ 40% בממוצע ברבעון ראשון ב 2009 מול אותה התקופה ב- 2008. כך חיפוש עבודה ממשיך להיות תהליך בעל סדר עדיפות גבוה בקרב עובדים ומובטלים רבים.

העליות בכמות המשרות נרשמו כמעט בכל ענפי המשק. כמות המשרות בתחום ההיי-טק עלו בממוצע בכ -17% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, 13% עליה נרשמה בכמות המשרות בתחום הכלכלה והפיננסים, תחום המלונאות והתיירות רשם עליה של כ- 9% בהשוואה לשנה שעברה, לעומת זאת תחומים כמו מכירות ושירות לקוחות שמרו על רמה דומה לזה של שנה שעברה.

שי חן, מנהל שיווק ופיתוח עסקי באתר הדרושים JobMaster, אומר: "עליה של 12% בכמות המשרות המפורסמות מצביעה באופן ברור על התעוררות וצמיחה של המשק הישראלי, שמספק הזדמנויות רבות וחדשות עבור מחפשי עבודה".

את נתון הירידה המתונה של 8% במספר מחפשי העבודה, מסביר שי חן, כי "בשנה שעברה זיהנו מגמה כי חלה עליה לא רק של מחפשי העבודה המובטלים שפוטרו, אלא גם עליה משמעותית אף יותר של מחפשי העבודה שעדיין עבדו ותוך כדי בדקו הזדמנויות חדשות ובחרו להיות עם "יד על הדופק". גם השנה מגמה זו נמשכת ומחפשי עבודה רבים אינם ממהרים "להרפות" הם מעדיפים לשריין חלופות למקרה שהתחזיות האופטימיות יתבדו והם ימצאו את עצמם מחוץ למעגל העובדים".

אתר דרושים ג'וב מאסטר www.jobmaster.co.il - פשוט למצוא עבודה, האתר היחידי עם אלפי הצעות עבודה אמיתיות ומקוריות ישירות מהמעסיקים, סוכן חכם, משרות הייטק, עבודה בחו"ל ועוד - כל השירות בו למחפשי עבודה ניתן ללא תשלום.

לאחר פרסום מודעות דרושים המעסיקים מקבלים קורות חיים של מחפשי העבודה, באפשרותם להשתמש בתוכנת גיוס עובדים ייחודית לג'וב מאסטר ליעול תהליכי גיוס. במקביל יכולים לבצע חיפוש של מועמדים המתאימים להם במאגר קורות חיים המוצג באתר ומפולח לפי כל תחומי התעסוקה בישראל.

ב- JobMaster.co.il מבקרים מעל 1.4 מיליון גולשים מידי חודש.

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ספילו קידום אתרים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ספילו קידום אתרים

מאת: ספילו קידום אתרים ראיון עבודה29/07/101424 צפיות
סקר JobMaster בנושא הגעת מועמדים לראיון עבודה: 72% מהמוזמנים לתפקידים זוטרים כלל אינם מגיעים לראיונות עבודה, לעומת רק 2% שמוותרים על הגעה לתפקידים בכירים יותר

מאת: ספילו קידום אתרים דרושים20/06/101414 צפיות
JobMaster.co.il, אתר הדרושים המוביל בישראל, עולה בקמפיין תדמיתי תחת הקונספט הנועז: "אתה נותן לי העלאה או שאני נכנס ל- מאסטר?".

מאת: ספילו קידום אתרים עבודה וקריירה - כללי20/06/101397 צפיות
העובדה שלא מעט ממשחקי מונדיאל נערכים בשעות העבודה מציקה לישראלים רבים, יתכן כי דווקא המעסיקים לא יתנגדו לכך שעובדיהם ישקיעו קצת פחות בעבודה כדי לראות את המשחקים.

מאת: ספילו קידום אתרים דרושים11/04/10895 צפיות
אתר הדרושים JobMaster חושף כי לקראת פסח חברות הייטק וחברות משוק ההון (במגזר הפרטי) יגדילו ב כ- 30% את שווי המתנה (לעומת 2009), וזאת בהשוואה לשנה שעברה, חברות אלה קיצצו כ 50% בשווי המתנה (לעומת 2008)

מאת: ספילו קידום אתרים עבודה וקריירה - כללי16/03/101170 צפיות
ע"פ נתוני JobMaster עולה, כי בשנה אחרונה חלה עליה של 21% במספר נשים שמדווחות כי עבודה קודמת לבית . משבר כלכלי שפקד את העולם וגם את מדינת ישראל בשנה האחרונה השאיר את אותותיו על סדרי קדימות בתחום העבודה בקרב נשים. בתחילת המשבר נשים רבות ניצלו את הפיטורין, נשארו בבית והקדישו את עצמן לבית ולמשפחה, אבל הן במהרה הרגישו את הלחץ ההולך והגובר לספק למשפחותיהן את כל צרכי הבית והדבר אילץ אותן לחזור למעגל העבודה.

מאת: ספילו קידום אתרים עבודה וקריירה - כללי16/03/101769 צפיות
תר הדרושים JobMaster מציג את הסיבות העיקריות לכך שזה קורה ואיך ניתן לנסות ולהתגבר על כך?! בשוק העבודה של היום ניתן לזהות טרנד שבו מחפשים עובדים צעירים יותר גם אם לא מציינים זאת מפורשות במודעות הדרושים. זה לא סוד שמועמדים מבוגרים מופלים לרעה, הם לרוב "נופלים" כבר בשלבים הראשוניים של המיונים. מצד שני, העולם אינו עומד במקום, כל שנה עולות דרישות חדשות למחפשי העבודה כמו שליטה בתוכנות מקצועיות, ידע בשפות זרות ונושאים רבים נוספים, שמקשות על המועמדים המבוגרים יותר לעמוד בקצב הלמידה וההתפתחות.

מאת: ספילו קידום אתרים דרושים03/02/101006 צפיות
מגוון סוגי העבודות המוצעות למחפשי העבודה היא עצומה, החל מעבודות כלליות וכלה בעבודות מקצועיות וממוקדות יותר. המקום הנפוץ ביותר כיום לחיפוש עבודה – הוא אינטרנט. קיימות מגוון אתרי דרושים ברשת שמציעות עשרות אלפי סוגי עבודות.

מאמרים נוספים בנושא עבודה וקריירה - כללי

מאת: רוני הכהןעבודה וקריירה - כללי22/08/183755 צפיות
יש תנאים מעולים גם כשחושבים על עבודה פשוטה כמו עבודה בעגלות במרכזים מסחריים.

מאת: שלום כהןעבודה וקריירה - כללי16/07/183863 צפיות
רוצים למצוא עבודה עם תנאים טובים יותר מהממוצע? אם אתם בדיוק נמצאים בתקופה של אחרי צבא, וחשוב לכם לוודא שאתם בוחרים לעבוד במקום שיוכל להעניק לכם את התנאים הטובים ביותר שתוכלו למצוא, אז בחירת עבודה מועדפת זה ללא ספק משהו שיהיה כדאי לכם לשקול.

מאת: שלום כהןעבודה וקריירה - כללי16/07/183821 צפיות
מחפשים אחר עבודה מועדפת ודואגים בכל הנוגע לשלל האופציות השונות שעומדות מולכם ובמה יהיה כדאי לבחור? דעו לכם כי מציאתה של עבודה מועדפת זהו ללא ספק דבר שיכול להיות מאוד פשוט. רק תצטרכו לוודא כי אתם מקדישים לנושא את מלוא תשומת הלב שלכם וזאת על מנת להבטיח שתוכלו למצוא בסופו של יום עבודה אשר באמת תגיע עם ערך מוסף ותוכל לתרום לכם מבחינה כספית ואישית.

מאת: רוני הכהןעבודה וקריירה - כללי30/01/184342 צפיות
תמיד תהיה דרישה לציוד שנמצא על העובד וכולל במקרים ניכרים לבישת סינר בתור חלק בלתי נפרד מבגדי העבודה.

מאת: שלום כהןעבודה וקריירה - כללי03/08/175966 צפיות
ההחלטה לקנות נכס שיהיה רק שלכם זו החלטה לא פשוטה אך רבים בוחרים בה בשנים האחרונות והאמת היא שיש בכך היגיון רב.

מאת: נינה כהןעבודה וקריירה - כללי25/07/176064 צפיות
ניתן למצוא הרבה חברות שעוסקות בהדרכות, סדנאות מכירה והכשרות של אנשי מכירות בתחומים השונים.

מאת: רוןעבודה וקריירה - כללי04/05/176554 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica