חפש מאמרים:
שלום אורח
19.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרצאה מרגשת מדהימה ומרוממת על הניסים הגדולים שחוו החיילים במלחמת לבנון השניה, המוגשת על ידי יוני גלר מחספין, המשאירה את השומעים עם חויה בלתי נשכחת

מאת: יוסף גליקמןרוחניות - כללי30/06/20101080 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בס"ד

בעקבות תחקיר שאני עורך על מלחמת לבנון השניה, הוזמנתי להרצאה במדרשת הגולן העוסקת בתחום זה,ושם נחשפתי לחוויה מיוחדת מרגשת ומרוממת שממשיכה ומשפיעה עלי עוד לזמן רב!

הגעתי למדרשת הגולן, ונכנסתי להרצאה של יוני גלר מחספין. יוני לוחם מילואים בחטיבת כרמלי מתאר ברגש ובחום את קורותיהם החל מרגע הגיוס הפתאומי למלחמה באמצע הלילה ועד ההחלמה שלו מפציעה.

ההרצאה שאורכה כשעה וחצי, העוברות ביעף ובחוסר רצון לסיים ולהפרד מהדברים, מלווה במצגת מולטימדיה מיוחדת עם תמונות אמיתיות מהמלחמה והקלטות מרגשות, המשרות תחושה של הצטרפות עם הלוחמים לשדה הקרב ושותפות עם תחושותיהם.

בתחילת השיחה מתאר יוני את הקשר המיוחד בתוך הפלוגה, את ההכנות המיוחדות לקראת היציאה לקרב, ובעיקר את ההכנות הרוחניות שעשה יחד עם חבריו הדתיים והחילונים לפני היציאה. יוני מתאר ברגש איך היתה קשה בעיניו ההמתנה חסרת המעש שלו ושל חבריו לערב ולכניסה למלחמה, לכן פנה לחבריו ואמר להם: "יש גמרא שאומרת תורה מגנא ומצלא (מגינה ומצילה) בואו נלמד תורה והיא תציל את הפלוגה שלנו" החברים מקבלים את ההצעה והחבורה מתחילה ללמוד. כאן מתאר יוני את העצמה שבלימוד המשותף ותחושת הקדושה שמתווספת לו ולחבריו.

בהמשך כאשר כבר יוצאים ומגיעים לגבול, לפתע מתפנה מעט זמן, מתאר יוני את תפילת קבלת שבת וערבית של שבת שהתפללו ממש על הגבול. את השותפות של כל חלקי הפלוגה דתיים וחילונים יחד בתפילה העוצמתית והמרגשת.

כבר בנסיון הפריצה הראשון של המחלקה לבית בכפר עיתא אשעיב בגזרה המערבית, יוני נפצע מרסיס החודר לצווארו ומתקשה לנשום, בשלב מרגש זה של השיחה יוני מתאר בכשרון רב את רגע הפציעה את התחושות והמחשבות שעוברות בראש באותם הרגעים.

למחרת במהלך יום שלם, יוני ופלוגתו נמצאים בתוך בית ומופגזים בעצמה על ידי המחבלים אך בניסי ניסים (כלשונו) שום פגז או טיל לא פוגע בבית!

בשלב זה מגיעה המצגת לשיא עצמתה כאשר ברקע נשמעים קולות הפגזים הנופלים בצמוד לבית ונראות תמונות של ההפגזה מבפנים.

בהמשך מתחיל הבית לספוג התקפת טילי נ"ט, כאן מתאר יוני בחן האופיני לו את התחושות כאשר אתה שומע את הטיל מתקדם במהירות לכיוונך וכמעט ופוגע בבית. בשלב זה בשיחה נשמעים הקולות המצמררים של הטילים הטסים ומתפוצצים. אין ספק שזה אחד מהרגעים החזקים והמרגשים ביותר במהלך ההרצאה.

אולם גם אז ממשיכות התורה והתפילה לשמור על חיילינו מכל פגע וכל הפגזים והטילים שנורים על הכח לא פוגעים.

רק באמצע הלילה הבא, מצליח כח חילוץ להגיע לבית המופגז ולחלץ את יוני (רגלית אגב) לארץ.

כשמגיע יוני לבית החולים מתברר לו גם גודל הנס הפרטי לו, הרסיס שחדר לצווארו שפשף את העורק הראשי וכמעט והרג אותו.

יוני מסיים את ההרצאה בהפיכת הסיפור שלו למסר עבור כולנו, שכח התורה התפילות האמונה והמצוות שלנו איננו משהו סתמי שרק נכתב עליו בספרים, אלא דבר אמיתי וממשי.

לדעתי המסר הזה הוא מסר חזק וחשוב לכולם להרגיש את הכח והחשיבות שיש לנו בלימוד התורה וקיום מצוותיה גם בהגנה וההשפעה שלה על חיינו ועולמנו כאן.

בהמשך המעקב שלי אחר ההרצאה המרתקת ראיתי שהיא מוצגת בפני סוגי קהל שונים: נוער ומבוגרים, דתיים וחילונים ואף לציבור החרדי, ימנים ושמאלנים, חיילים ופנסיונרים.

כאמור, השיחה ששמעתי בצרוף המצגת הנפלאה שערוכה בטוב טעם הנשאירו עלי רושם בל ימחה, רצון לשמוע אותה שוב ובעיקר הבנה וחיזוק ההרגשה של הרלוונטיות של קיום תורה ומצוות בימינו.

אם ברצונכם להזמין הרצאה מרתקת התקשרו ישירות ליוני: 0544562091

לסיום אספר לכם כי נודע לי, שיוני ערך הרצאה נוספת וחדשה על סיפור גבורתו המדהים של רס"ן בניה רייןהי"ד אחד מגיבורי ישראל שנפל במלחמת לבנון השניה לאחר שהציל עשרות חיילי!

אך על ההרצאה המהימה והחשובה הזו בעז"ה במאמר הבא...

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסף גליקמן תחקירן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסף גליקמן

מאת: יוסף גליקמןרוחניות - כללי30/06/101793 צפיות
סיפור על לוחם שנפצע במלחמת לבנון השניה ונשאר פצוע תחת אש ללא יכולת פינוי, כאשר שהה עם הפלוגה שלו בבית שהופגז באגרסביות על ידי המחבלים ואיש מהחיילים לא נפגע, בהרצאה המלווה במצגת מוטימדיה מדהימה היוצרת תחושה של שותפות והזדהות עם החיילים בקרב. בשיחה מועברים מסרים נפלאים של כח האמונה, השפעת התורה והשמירה שלה עלינו, עצמת התפילות ובעיקר הרלונטיות של קיום המצוות כדבר ממשי הפועל על המציאות.

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19398 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1981782 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181395 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18718 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18675 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161263 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica