חפש מאמרים:
שלום אורח
16.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טיטניק האתאיזם: אכלו ושתו כי מחר נמות!

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/20191185 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

טיטניק האתאיזם: אכלו ושתו כי מחר נמות!

מאת דניאל בלס

- הטיטניק: כוחי ועוצם ידי!

הטיטניק היתה הספינה הגדולה ביותר שהאנושות חזתה בה במאה שנים האחרונות. מדובר בספינה ענקית, שבוניה, קברניטיה ואנשיה ראו בה מגדל בבל של ממש, וחשו שביכולתם לגבור על כל איתני הטבע והעולם הזה בכחם וחוכמתם. רבים מהם השתמשו בלשונות מאוסים של גאווה, שכללו גם לא מעט ביטויים המערבים את האלוקים...

אולי היתה זו גזירה, חוסר סיעתא דשמיא או רק צחוק הגורל כאשר הספינה הענקית והחזקה בעולם טבעה בהפלגה הראשונה שלה, וזאת בשל סטייה זעירה לעבר קרחון אחד פעוט בעולמנו, אשר חדר לדופן הספינה תוך כדי התנגשות בו. האנשים שבנו את הספינה היו כה בטוחים בחוזקתה, עד כדי שלא חשבו כלל על אפשרות של טביעה. על כן התקינו בוניה סירות מעטות בלבד מצידיה, שלא הספיקו אפילו לחצי מיושבי הספינה...

- לא היו יחסי כוחות!

בשעה האחרונה של ספינת הטיטניק, כבר הכל ידעו כי הם מועדים לטבוע או לקפוא למוות במים הקרים, ורק מעטים מהם יזכו להנצל. מעניין לציין שבשעת הסכנה לא היו כל מעמדות או עשירון עליון, וגם העשירים ביותר קבלו יחס דומה לזה של העובדים והעניים.

בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

רוב האנשים ניסו להציל עצמם, חלקם בפראות של ממש, ועשרות מהם אכן הצליחו להנצל מתוך אלפים ויותר. אך המפליא באמת הוא העדויות של הניצולים על מה שהתרחש בספינת הטיטניק בשעתה האחרונה...

הניצולים דיווחו לאחר מעשה, כיצד חזו באנשים עשירים בלבוש מהודר אשר קבלו את מותם בהסכמה, ללא כל בקשה להנצל. אנשים אלה עוד הלכו לסעוד את סעודתם האחרונה, ישבו בשולחן, הגישו לעצמם מאכלים ופתחו בקבוק שמפניה... זאת בעת שהם חוזים כיצד המים חודרים לספינה, מרטיבים את רגליהם, מעלים אותם מעלה מעלה עם שולחנם עד התקרה, ומטביעים אותם לאחר נשימה אחרונה בדופן התקרה. מחריד!

- אכלו ושתו כי מחר נמות!

אנשים אלה כלל לא ניסו להנצל. הם כלל לא ניסו להעלות על אחת הסירות, למצוא לעצמם גלגל הצלה, או לפחות להעלות למקום הגבוה ביותר. מדובר באנשים טפשים, אנשים שהיה להם סיכוי להנצל לו רק היו משתדלים, ובמקום זאת בחרו את מה שבחרו רשעים מאות דורות לפניהם - "אכל ושתה כי מחר נמות", והפעם "אכול ושתה כי בעוד שעה נמות"!

לא תשובה, לא חרטה על חיי ההבל בעולם הזה, רק עוד לובסטר ובקבוק שמפניה.

אתאיסטים אינם שונים מאותם אנשים. אתאיסטים טוענים שאין חיים לאחר המוות, ובכל זאת מתאמצים עבור חיי שעה, עובדים, לומדים, מתאמצים וכל זאת כאשר הם יודעים כי הם עומדים לטבוע בים.

רק עניין של זמן... אז על מה כל המאמץ?

אולי לא בעוד שעה, אלא בעוד חמישים שנה ובדרך כלל פחות. בכל שנה הם רואים קמטים מתווספים לפניהם, את המים חודרים אט אט לספינת הטיטניק העצומה, הם יודעים כי הם עומדים לטבוע ולמות בעולם הזה. הם יודעים שכל הכסף שבעולם לא יציל אותם מן המוות המתקרב, ושגורלם יהיה זהה לגורלו של העני ביותר. אך הם כלל גם לא מחפשים דרך להנצל. אכלו ושתו כי מחר נמות!

- האתאיסטים לא באמת נהנים...

הם חיים עד הזקנה, וטוענים שהם נהנים. אך האם האנשים באמת נהנו מהלובסטר והיין שיכר בספינת הטיטניק? האם הם באמת הצליחו להנות מארוחתם כאשר המים מרטיבים את רגליהם ומציפים אותם מעלה מעלה עד התקרה? האם הם נהנו ברגעם האחרון בו המים הגיעו עד התקרה וחסמו את דרכי נשימתם?

לא. הם לא נהנו. הם חשו ריקנות עצומה וכל מאכלי תבל לא היו מסוגלים להנות אותם. איך בן אנוש מסוגל להנות מארוחה טובה, כאשר הוא חש בשולי מכנסיו נרטבים, במים אשר עומדים להטביע אותו?

לא. הם לא נהנו. הם שקרו לעצמם שהם נהנים, כי זו היתה הדרך "הקלה" ביותר להעביר את השעה האחרונה, במקום בפילוס דרך, בריצה ובשחייה. העשירים התרגלו לחיי מותרות וחוסר פעילות פיזית, ולא הסכימו לשנות מדרכם אפילו בשעת סכנה. על כן בחרו אנשים אלה לחיות את שעתם האחרונה באופן החולני ביותר שניתן.

- חובה להקדיש את החיים כדי להינצל!

אדם אמיתי עם עצמו, יבין שאין טעם לחפש הנאות חולפות בחיי שעה. אין טעם לחפש דרכים להנפש בחיים המקרבים כל הזמן את האדם אל קיצם. בטיטניק אנשים ניסו להנצל, ניסו לטפס על סירות ושברי עצים, ולכן חלקם נצלו. גם האתאיסט מוכרח לבחור לעצמו אמונה כלשהי ומעשים טובים לדבוק בהם, כי אלו הם הסירה היחידה בה יכול להנצל.

יש לאתאיסט (ולכל אדם) בעולם הזה אפשרות לבחור רק בסירה אחת. אולי האתאיסט לא ימצא את הסירה, אולי הוא לא ינצל, אולי ברוב טפשותו הוא ימצא עצמו מטפס על סירה שבורה ויהיה ליהודי רפורמי הטובע בים, אך זה לא פותר אותו מלנסות ולהקדיש את כל חייו כדי למצוא את אותה סירה עד רגעו האחרון!

דמיינו לכם שאתם מפליגים ביחד עם אנשים רבים על ספינת תענוגות. בספינה מוגשים לכם המאכלים הטובים ביותר, משחקים באונייה משחקי קלפים, לבמה עולים זמרים מוצלחים והאוירה מהנה.

הכל נראה טוב ויפה, אלא שמידי פרק זמן, נמשך לפתע אחד האנשים נגד רצונו אל סיפון הספינה ונזרק לים. בכל פעם נזרק מישהו אחר לים, הוא יכול להיות הזמר או המנקה, ומחר הוא יכול להיות גם אתה.

לאט, לאט נעלמים עוד ועוד אנשים מהספינה כאשר הם נמשכים בידי הכח המסתורי וטובעים בים. אתה מבין שזה רק עניין של זמן עד שהכח המסתורי ימשוך גם אותך אל סיפון הספינה ויזרוק אותך למים המסוכנים...

מה תעשה? האם תנסה לברר מדוע אנשים נזרקים לים, האם ניתן להינצל, או מה הכח הזה בכלל רוצה מאיתנו? או שמא תנהג כיתר הטפשים על הספינה, ותמשיך לשחק משחקי קלפים ולסעוד בתאווה כאשר ריח המים המלוחים עולה באפך?

- כולנו חיים באותה ספינה!

באמת - כולנו חיים על ספינת התענוגות הזו, אלא שלא בשביל כולם היא ספינת תענוגות. רוב האנשים אוכלים ושותים בלי לחשוב על המחר, ומחפשים בילויים שונים להנעים ולהעביר את זמנם עלי אדמות. במוקדם או במאוחר, צעירים או זקנים, נזרק אל הים הגדול של הלא-נודע.

האם לא חובה עלינו לשאול, מדוע? לברר מה רוצים מאיתנו החיים הללו, האם אנו כאן רק כדי לשחק קלפים ולטבוע, או שמאחורי כל המצב עומדת תוכנית עליונה?

האתאיסט יודע שהוא טובע בים, הספינה שלו טובעת והוא רואה את מפלס המים עולה עד התקרה. אך יש בכוחו לקפוץ לים ולחפש אחר סירה, ספינת הצלה או אפילו קרש עץ.

אם הוא לא ינסה להנצל ולא יקדיש את חייו כדי להנצל, הוא בחר במוות והמוות יגיע אליו במוקדם או במאוחר, כאשר הוא אינו מצפה לו. לעומת זאת, אם יחפש אחר סירה, ויבחר בסירה הנכונה, יזכה לעולם שכולו טוב.

על אחת כמה וכמה נכונים הדברים כאשר אנו יודעים שהסירה אותה אנו מחפשים, נבתנה בידי הארכיטקט הגדול ביקום, אשר מכוון בעצמו את כל המעוניין, אל עבר הסירה הנכספת.

האתאיסט בחר לוותר, להרים ידים ולטבוע. במה אתה בחרת?

בברכה,

דניאל בלס.

המאמר הוגש בחסות הפורום המאוחד

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לקבלת קורסים חינם במייל בנושאים: חינוך ילדים, זוגיות ומודעות עצמית

כנסו לקורסים מעניינים

מעונייינים בזוהר מתוק מדבש

כנסו לקישור

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בתיה כץ

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/196035 צפיות
תיאורית האבולוציה סוברת שבעלי חיים מתפתחים מבעלי חיים פרימיטיביים מהם, בתהליכים איטיים ובמשך מיליוני שנים. למשל, שדג מסוגל להפוך לזוחל וזוחל לציפור או יונק וקוף פרימיטיבי לאדם החושב. אנו נבחון את התיאוריה לפי סעיפים, ונענה על כל ראיה שהללו מציעים לתיאורית ההתפתחות ההדרגתית.

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/196003 צפיות
במאמר על התנין וציפור התנינן הצגנו סימביוזה בין התנין לציפור המקננת בתוך שיניו כדי לאכול את שאריות המזון. האם אבולוציה מסוגלת ליצור סימביוזה בין בעלי חיים, או שרק תכנון עומד מאחורי הדברים? יהיו אנשים אשר ינסו לבטל את הסימביוזה שבין התנין לתנינן בטענה שעדיין מדובר במקרה נדיר. אך אין זה אומר ששיתוף פעולה קיצוני בין בעלי חיים בטבע הוא נדיר. למעשה, מקרים רבים של שיתוף פעולה קיצוני בין טורף לנטרף מתועדים בטבע.

מאת: בתיה כץבעלי חיים - כללי03/12/195902 צפיות
אך מה יהיה ניתן לומר על מנגנון המשלב בו מספר חלקים מופרדים הפועלים בתיאום? הרי כדי שאבולוציה תשמור מקרה כלשהו, עליו לתת יתרון הישרדותי משמעותי בו ברגע, אחרת היצור לא "ישרוד יותר טוב מאחיו". מסתבר שקיימים מנגנונים בטבע המראים של"אבולוציה" ניחנה גם בראיית העתיד, או במילים אחרות, עובדה נוספת לקיומו של גורם אינטלגנטי חיצוני.

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/196026 צפיות
מתוך מיקרוסקופ או אפילו באמצעות עין בוחנת, יתגלו טביעות האצבע כבקעים בתוך העור, רכסים ועמקים מסוטטים, קוים עמוקים המקבילים אלה לאלה. הן גורמות לכך שהידיים שלנו מחוספסות קמעה. הסיבה לכך היא גאונית.

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי03/12/195985 צפיות
תיאוריה זו התבססה על הרעיון של מישהו בשם לאמרק, אשר טען כי היצורים משתנים והופכים מותאמים לסביבתם הודות לשינויים הסביבתיים והמאמצים שהם עושים לשם כך. לפי תיאוריה זו סברו שבני האדם העתידיים יהיו נמוכים ובעלי אצבעות ארוכות...

מאת: בתיה כץתאולוגיה02/12/1990896 צפיות
לפני פחות ממאה שנה היו מלמדים בבתי הספר כי הג'ירפה מתחה את צווארה ולכן נולדו צאצאיה עם צוואר ארוך יותר. כמו כן היו מספרים כי הדג במים הרדודים רצה מאות ללכת על החוף, ולכן צאצאיו נולדו עם סנפירים-רגליים. זו היתה תיאוריית האבולוציה של פעם, אך עד היום הזה יש אנשים החושבים שזה מה שהאבולוציה טוענת.

מאת: בתיה כץתאולוגיה02/12/195763 צפיות
חלק מהתומכים בתיאורית האבולוציה, מנסים לטעון שהסיכוי שהחיים נוצרו בעצמם הוא יותר טוב מהגרלה בלוטו,

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/19103015 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/182138 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/181834 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/181412 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/162310 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

שיחה זורמת, איך לנהל שיחה נכון, שיחה טובה, איך לפתח שיחה נעימה, איך להימנע משאלות בעייתיות, איך לדעת מה לשאול, מומלץ, מנטורינג: וכאן אבאר עוד עיקרון חשוב בניהול שיחה נעימה וטובה, ואיך באפשרותך לגרום לאדם השני להרגיש איתך בנוח בשיחה ולהימנע ממצבים של אי נעימות, גם בתת המודע של האדם השני. כי המוח של האדם שאתה מדבר איתו, בכל רגע תוך כדי שאתה מדבר איתו, הוא סוג של מדרג את איכות השיחה שלו איתך. ז"א שהמוח של הבן אדם, בודק בכל רגע נתון, כמה טוב הוא מרגיש באופן כללי. ובמקביל הוא בודק ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica