חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרצון לאושר הנכסף... היה ותוותרו, מובטח לכם שאותו תקבלו:

הרצון לאושר הנכסף... היה ותוותרו, מובטח לכם שאותו תקבלו:

מהו הרצון הראשוני והעיקרי של בני האדם? אם תשאלו אותם וגם אותי, התשובה מספר אחת שנקבל תהיה להיות מאושרים.

כמובן שרצונות רבים נוספים ישנם בראש הרשימה, להיות בריאים, להיות שמחים, להתפרנס בכבוד, להקים משפחה להיות שלווים, בטוחים אוהבים ואהובים, לרכוש ידע, ליהנות מהחיים, ועוד אינספור רצונות שונים שנדמה שיגרמו לו לאדם להיות מאושר.

בשורה תחתונה האושר שיכול לכלול את כל הנ"ל בתוכו, או רק דבר נכסף אחד, כל אדם כפי רצונו, הוא לרוב המטרה הראשונה.

בנושא הזה, הרצון להיות מאושר, נכתבו כל כך הרבה ספרים, מאמרים, נעשו מחקרים, תכניות שונות מהיבטים שונים בניסיון להבין מהו האושר הנכסף, או כיצד להשיג אושר בחיים, ניתנו ועדיין ניתנים טיפים שונים, טכניקות שונות אם של מדיטציות, חשיבה חיובית המנתבת לראות ולהתמקד בטוב שבחיים, את חצי הכוס המלאה, סדנאות מעניינות, לימודים ורעיונות חדשים לבקרים, איך להפוך את חיי האדם ליותר מאושרים.

ישנה גם הגישה הטוענת שאין באמת שום דבר רע, כיוון שהרע הוא סה"כ לימוד, והיה ונהיה עם הרע, ולא נלחם בו, נהיה בקבלה של המצב הרע, התחושה הרעה, ככל שנדע להיות בקבלה שלו מהר יותר הוא יחלוף ויתהפך לטוב, יהיה תיקון או ריפוי שלו ואז תישאר תחושה נינוחה, טובה.

כמו כן מוכרת וידועה האמונה כי הכל מתהפך לטובה, כרגע רע, אך אם נבין מה השיעור של הרע, או אם נמתין בסובלנות, אנו נבין ונדע מה היה טוב בלחוות את אותו הרע, והנה תמיד יש הוכחה שגם זאת היה לטובה!

ונשאלת השאלה, מהו אושר אמיתי? האם יש דבר כזה אושר אמיתי? טוב אמיתי? האם כל ההישגים החיצוניים באמת יביאו לבני האדם חיים מאושרים, או האם חיים צנועים ופשוטים יאפשרו לו לאדם להיות מאושר, לחיות בצניעות ובענווה, ללא הרבה רכוש, כיוון שכפי שנאמר במשנה אבות: מרבה נכסים מרבה דאגה.

התשובה שאתן כאן היא מהתבוננות של שנים, משיחות רבות עם לקוחות, חברים ואנשים שונים, והתשובה והמסקנה אליה הגיעו רוב האנשים, שאין חיה כזאת חיים מאושרים, אדם עם נכסים, או אדם ללא נכסים, לא באמת חי חיים מאושרים. ישנם רבים שאת עצמם משקרים כי חיים באושר.

אך מי שיתבונן באמת, יודע כי האושר החיצוני מזויף ואינו אמיתי, ולהיות בקבלה של כל מה שקורה לאדם בחייו, גם כן דבר זה לא יאמר עליו שהוא האושר הנכסף, ובני האדם מיואשים ומותשים מלחפש את האושר שאותו לא מוצאים בשום מקום באמת, וכמצב קבוע אותו לא חווים. מן הסתם לכל אדם רגעים בודדים שנחשבים למאושרים, ורבים הנשענים על זיכרונות מרגעי האושר הללו, אך את הכאן ועכשיו הטוב באמת, שיכול כן להיות אושר אמיתי תמידי רוב בני האדם לא חווים.

ומה יכול כבר להיות אושר מתמשך תמידי? וכיצד נשיג אושר שכזה?

אתן כאן תשובה, שהיא זווית ראיה קצת שונה, נקודה לחשיבה מעמיקה, על ידי התבוננות והבנה פנימית אמיתית קודם כל של האדם בינו לבינו, למה הוא לא מאושר? מה מונע ממנו להיות באמת מאושר? מדוע כל דבר שהוא ישיג לא יספק אותו? ואז ממילא האדם ימשיך לחפש דבר נוסף חדש / אחר שיגרום לו לסיפוק ולאושר. והנה האדם אומר לעצמו רק עוד דבר אחד שיתגשם עבורי, וזהו, יותר לא אחפש ולא אבקש, אז באמת אהיה מאושר, והנה האדם קיבל את המיוחל ושוב ושוב וחוזר חלילה, זה פשוט לא זה, יתכן שהאדם יגיד כי האושר הרגעי כל פעם מספק אותו, או כי הדרך להשיג את שהשיג גרם לו אושר וכדומה.

ושוב, היה והאדם רוצה אושר אמיתי תמידי מהותי, להשתחרר מהכבלים של אושר תלותי במצב, בחפץ, או כל אדם או סיטואציה שתהיה מרוממת ככל שתהיה, אושר כזה אפשרי אך ורק אם האדם יבין שהוא אמור לוותר על הרצון העצמי להיות מאושר.

וויתור על הרצון להיות מישהו מיוחד או משהו, וויתור על רצון לרכוש עוד ועוד ללא הכרה וללא מטרה, וויתור על הישגים חיצוניים כאלו ואחרים מיתוך מניעים אגואיסטיים ועליו על האדם להיות כנה עם עצמו עד הסוף שאינו רוצה עוד לעצמו, כי אחרת ייפול שוב לייאוש גדול יותר ויותר, עד שיגיעה להבנה ברורה כי את האושר לא ניתן להשיג בדרך זו או אחרת, האושר לא ניתן להשגה, האושר הוא הבנה אמיתית פשוטה ויחד עם זאת עמוקה של האחדות, של האין נפרדות, הבנה שישנה תפישת חיים, תפישת מציאות שונה בה כן קיים טוב וגם קיים רע ואף על פי כן אין שום הבדל ביניהם, הם בו בזמן אחד שאינו עושה הבדלה, כך שגם אין טוב או רע.

אכן תפישה שונה אך אמיתית ואפשרית, ומי שיתבונן עד לשורשו של העניין, יגיע לזו התפישה, ואז ממילא לא יהיה לו יותר שום רצון עצמי, זהו האושר האמיתי.

המאמר מאת: אריאלה פרינץ - העצמה אישית, טיפולי הילינג ומגע. מטפלת ומדריכה רב תחומית.
תל אביב. 054-5955975 aprintz@walla.com


ידע - הדרך שלך להצליח Yeda.EIP.co.il

הכנס לאתר ותהנה מעוד מאמרים בנושא חינוך, יעוץ, להיות שמח, אימון אישי, יעוץ אישי ועוד ...

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאת: אליעד כהן - היחיד בעולם שמתחייב - 100% אושר אמיתי בשלמות מוחלטת בכל תחומי החיים - נסו ותראו! 

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אישי / אימון אישי / חרדה / פחד / הפרעת חרדה / טיפול בחרדה / פחדים / דיכאון - EIP.co.il ועוד...

ידע - להצליח

תכנסו ותהנו ...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאמן אישי אליעד כהן אימון אישי Eip.co.il

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19186 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1958086 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181091 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18500 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18472 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161042 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica