חפש מאמרים:
שלום אורח
07.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ברכת האילנות וברכת החמה מהפן המיסטי

בחודש ניסן, הוא חודש האביב, נהוג לברך את ברכת האילנות. ברכה זו מתייחסת לפריחת האילנות, כלומר לעצי פרי בפריחתם. הברכה היא על שני אילנות פורחים מסוגים שונים. בפסח השנה מברכים גם את ברכת החמה, ברכת השמש. ברכה זו נערכת כל 28 שנים. שתי הברכות, גם ברכת האילנות וגם ברכת החמה, הן ברכות של תודה והתפעלות מיופיו של הטבע ומעצם עוצמתה של הבריאה. המיסטיקה העממית היהודית מייחסת משמעות מיוחדת לשנה שבה מברכים את ברכת החמה. כפי שציינתי קודם, הברכה מתבצעת פעם    ב 28  שנים. החמה, כלומר השמש, משפיעה בשנה זו על מזלות השמש שהם: האריה, שהשמש היא השליטה בו, ומזלות תאומים ובתולה הנשלטים על ידי כוכב חמה. השנה הנוכחית תהיה משמעותית ומוצלחת ביותר עבור האריה, הבתולה והתאומים. הצלחה זו תהיה בתחומים שעדיין לא הייתה בהן הצלחה קודם. במלים אחרות, ההצלחה תבוא לידי ביטוי בתחומים שבהם התקשו בני מזל אריה, תאומים ובתולה. ההצלחה תהיה בגדר נס ממשי, או אם תרצו, בגדר של הגשמת חלום . ונחזור לברכת האילנות. הפילוסופיה המיסטית מתייחסת לעץ כאל יצור חי, נושם וכואב. העצים משמשים במאגיה לבקשת בקשות ומשאלות. מכאן נובע המנהג לקשור צעיפים או סרטים על עצים מסויימים כדי לבקש זווג. הפריחה של האילנות מסמלת את המשך החיים. את הקסם של הטבע ואת סוד הבריאה. היהדות, למי שעדיין לא שם לב, משובצת היטב באלמנטים מיסטיים. ולמה הכוונה? הרי יכול אדם לעבור ליד אילנות פורחים, ולא לראות כלל את פריחתן. אבל באה המצווה ומחייבת אותו בברכת האילנות, יוצא מכך שהוא ישים לב לעונת השנה, לאילן הפורח. יתפעל מן הפריחה ויודה על הקסם. וכך יוצא, שהיהדות דרך מצוותיה מפתחת את הראייה, את תשומת הלב לטבע, את ההתפעלות מן היופי שתרומתה ברורה לנפש, ובנוסף מתוקף המצווה, מחייבת את האדם באמירת תודה. כל אלה: ראייה, תשומת לב לטבע ולעונות השנה, התפעלות, הנאה מיפי הבריאה ואמירת תודה, כל אלה, הם עקרונות בסיסיים בפילוסופיה המיסטית. יתרה מזאת: כל אחד שרוצה לפתח את הכישורים המיסטיים שלו, חייב להתבונן סביבו ולראות את יופיו של הטבע ,ובעיקר להודות שזכה לראותו, כי שום דבר אינו מובן מאליו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עליזה גבאי קרשבסקי 052-4710080

www.770.ybay.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עליזה גבאי קרשבסקי

מאת: עליזה גבאי קרשבסקיאסטרולוגיה25/11/192290 צפיות
תחזית אסטרולוגית מפורטת לשנת 2020. מה יתרחש אצל כל המזלות בפרטי, וגם בכללי ובלאומי. זו עתידה להיות שנה יוצאת דופן במגוון תחומים.

מאת: עליזה גבאי קרשבסקיאסטרולוגיה26/08/192317 צפיות
שנת תש"פ הבאה עלינו לטובה היא שנת התיקונים. ברמה המיסטית הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בתחומים רבים. תחומים אלו קשורים בעיקר לקטע הרוחני ולהתקדמות הרוחנית שתגיע בשנת תש"פ. ברמה הקונקרטית, אנשים פשוט יתקנו את דרכיהם.

מאת: עליזה גבאי קרשבסקיאסטרולוגיה24/11/181609 צפיות
תחזית אסטרולוגית מלאה לשנת 2019, כולל חלוקה ליסודות ומזלות.

מאת: עליזה גבאי קרשבסקיאסטרולוגיה26/08/182713 צפיות
מה צפוי לבני המזלות השונים בשנת תשעט - תחזית מלאה ומפורטת

מאת: עליזה גבאי קרשבסקיאסטרולוגיה21/05/18373 צפיות
מה יקרה לבני מזל שור במהלך השנה הנוכחית? תחזית מלאה לבני המזל בתחומים האישיים והמקצועיים. רמז: זו תהיה שנה לא רעה בכלל.

מאת: עליזה גבאי קרשבסקיאסטרולוגיה05/12/171257 צפיות
שנת 2018 המציצה מעבר לפינה כבר נתנה אותותיה וסימניה על חלק מן השינויים שיתחוללו סביבנו ובנו בשנה זו. שנת 2018 הכן היא שנת השינויים ובגדול. השינויים יחולו הן בתחום הרוחני והן בתחום הקיומי. השינויים הללו שיורגשו במהלך כל שנת 2018 ילוו בתובנות חדשות ובהרחבת התודעה שלנו. השינויים כוללים גם שינויים פיזיים שיחולו סביבנו כמו למשל שינויים במזג האוויר . ברמה הרוחנית שנת 2018 תהיה שנת מתנה היא תתאפיין במתנות רוחניות כמו למשל שפע אדיר, אינטואיציה גבוהה, סולידריות ואהבת חינם.

מאת: עליזה גבאי קרשבסקיאסטרולוגיה27/12/16900 צפיות
שנת 2017, הבאה עלינו לטובה, תיזכר בעתיד ההיסטוריה כשנת הרפואה. שנת 2017, היא שנתם של הרופאים, המרפאים, המדענים ובעיקר חוקרי המזון. שנת 2017, תיצור מקצועות חדשים בתחום הטכנולוגיה , הרפואה , הריפוי ובעיקר חקר המזון. בתחום הרפואה, יהיו חידושים מדהימים והמצאות חדשות. שנת 2017 , תהיה שנתם של החולים הכרוניים, שסוף כל סוף יהיה מזור למחלתם.

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19243 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1962007 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181229 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18568 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18524 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161094 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica