חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעקבים סמויים

מאת: דיטקטעסקים - כללי05/08/2010859 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעולם בו ידע הוא כוח,אחת הדרכים להשיג אינפורמציה או ראייה חותכת היאעל ידי מעקב. מעקב סמוי מספק אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף כמה שיותר מידע עבורהתיק בגינו הוא פועל ופעמים רבות למידע שאסף החוקר במהלך המעקב ישהשפעה בזירה המשפטית.

מה זה מעקב?
מעקב הוא התחקות אחר מקום הימצאו שלאדם ובחינה מדוקדקת של מעשיו לאורך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד אתהרגליו ואת התנהגותו של הנעקב, ואוסף ראיות שיועילו אחר כך בזירה המשפטית.עושים מעקב כשמעוניינים לאסוף אינפורמציה רבה ככל האפשר בפרק זמן קצר אולחילופין אם חושדים שהנחקר יעשה בזמן המוגדר למעקב, מעשים שיכולים להובילאו להוות ראיות בהמשך הדרך. המעקב הנפוץ ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישהשנחשדים בבגידה, אבל מעקב יכול להתבצע גם אחר אנשים שנחשדים בהסתרת רכושגנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוצא בזה.

על מנת לבצע מעקב מקצועי ואיכותי קיימים כמה לכלים בסיסיים שצריך לשמור עליהם:
ראשית,עדיף שהמעקב יבוצע על ידי חוקר פרטי בעל ניסיון, ידע ויכולת לקצר תהליכים.מטרת המעקב היא השגת אינפורמציה; חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים, פיתחראייה עם השנים שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפשואיפה.

חלק ניכר מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, דהיינו מעקב עם כלי רכב. כשעוקביםיש לבחור כלי רכב שייטמע בתוך התנועה, יש לקחת בחשבון את התנאים הסביבתייםולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים עצמו לתנאיםבשטח או לכל שינוי בלו"ז של האדם אחריו הוא עוקב. כשמבצעים מעקב ישלהיערך לשינויים לא צפויים ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומתלב, שכן דיסקרטיות היא שם המשחק.

היכולת לשמור על המרחב הפרטים של הנעקב, היא לא פחות חשובה. אל לו לחוקרהפרטי להטריד את הנעקב שלו וכל מעקב חייב להיעשות תוך שמירה אופטימלית עלהחוק. זוהי אחת הסיבות בגללה כדאי לערוך את המעקב בעזרת בלש פרטי ולא לבד,שכן הלקוח עצמו עשוי לעתים להיות להוט מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

גם מעקב, כמו כל מבצע, דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לבצעעבודת הכנה ששאפשר שתכלול תשאול של מזמין המעקב (אם מדובר באדם המכיר אתסדר היום של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד על הרגליו שלהנעקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לקיים מעקב תכליתי ככל האפשר וכךלהימנע מבזבוז זמן ומשאבים של הלקוח.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים בו זמנית וזאתבמטרה למנוע טעיות אנוש או ליצור גיבוי במידה ואחד החוקרים חייב להפסיק אתהמעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנושיים וחוקר פרטי לבדו אינויכול לערוך מעקב במהלך 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב היא התוצר, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מוצא. חלקעיקרי נוסף בכל מעקב מקצועי הוא ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו,מצלמת סטילס וסאונד. אם חלק מהמעקב נערך בלילה צריך להתאים את הציוד מראשולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, על מנת להימנע ממצב שבו החוקראינו יכול לתעד ראיות. החוקר הפרטי חייב להכיר את הציוד הטכנישברשותו ולשלוט בו, על מנת שבשלב מאוחר יותר אותן ראיות יוכלו לשמש אתהלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שיש בו ראיות צריך לעשות זאת בצורהמקצועית, הטובה ביותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

http://www.detect.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיטקט

מאת: דיטקטאתיקה07/07/10937 צפיות
קיימת תועלת רבה בביצוע מעקבים ותצפיות סמויות, למשל: חקירות, תצפיות ומעקבים בתחום מרמה ופלילים.

מאת: דיטקטצדק חברתי30/06/10965 צפיות
ישנן דרכים שונות להוציא מידע אנשים. טכניקות ראיון בחקירות הן ייחודיות לכל חוקר פרטי וטכניקה שביכולתה לעבוד עבור חוקר ובלש פרטי מסוים עלולה לא לעבוד עבור חוקר פרטי אחר

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי04/01/21111 צפיות
חוק רישוי עסקים, תשכ"ח – 1968​ (להלן: "חוק הרישוי") מטרת החובה בקבלת רישיון עסק בהתאם לחוק הרישוי הינה, בין היתר, לשמור על בריאות הציבור, על בטחונו, בטיחות ואיכות החיים של התושב. מהו רישיון לניהול עסק ? ​רישיון עסק בא להבטיח כי ננקטו כל האמצעים והסידורים המתאימים להפעלתו התקינה של העסק.

מאת: רוני הכהןעסקים - כללי24/11/20354 צפיות
יש לדעת איך בדיוק מבצעים את התהליך הזה של הדפסת וחלוקת העלונים, הקרואים גם פליירים בעגה העסקית של אנשים שמזמינים אותם.

מאת: shlomy עסקים - כללי13/10/20458 צפיות
בייחוד בזמנים מאתגרים שכלכלות רבות בעולם מתמודדות, ישנם משקיעים רבים שמחפשים אפיקים שבבוא העת יוכלו לקבל תשואות גבוהות מהרגיל, יובל זיו וחברת פסיפיק הולדינגס עם דוגמה אחת לחברות שמתמחות בדיוק במקומות אלו.

מאת: kereninaעסקים - כללי15/09/20521 צפיות
תקנות הגנת הפרטיות חלות על כל עסק שמנהל לקוחות או רשומות אחרות המנהל בעצם מאגר מידע. האם אתם יודעים מה הם כוללות ועל מי הן חלות?

מאת: kereninaעסקים - כללי08/09/20558 צפיות
מדוע חברות צריכות לקחת בודק שכר מוסמך ואיך הוא יכול לתרום להם? כל התשובות במאמר

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי10/05/20562 צפיות
ניתוח עפ"י מודל שרשרת הערך מסייע לזהות היכן נוצר הערך ומה ערכו במונחי עלות מימושו. צריך לזכור ששרשרת הערך טרם יצירתה בעסק, נוצרה בשלב מוקדם יותר כשרשרת ערך אצל ספקים שונים בשלבים קודמים, ועשויים להתווסף אליה שרשרות ערך נוספות של ספקים נוספים עד לסיכומה הסופי אצל הלקוח הסופי.

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי03/05/20485 צפיות
גישת ניהול בצועים עסקיים באמצעות ניהול ובקרת מדדי בצוע מרכזיים הינה גישה ניהולית, המאפשרת לפקח ולבקר את ביצועי העסק ברמה שוטפת. הבקרה היא של יעדים שהוגדרו כמייצגים והשגתם תאפשר לממש את מטרות העסק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica