חפש מאמרים:
שלום אורח
17.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעקבים סמויים

מאת: דיטקטעסקים - כללי05/08/2010760 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעולם בו ידע הוא כוח,אחת הדרכים להשיג אינפורמציה או ראייה חותכת היאעל ידי מעקב. מעקב סמוי מספק אפשרות לחוקר הפרטי לאסוף כמה שיותר מידע עבורהתיק בגינו הוא פועל ופעמים רבות למידע שאסף החוקר במהלך המעקב ישהשפעה בזירה המשפטית.

מה זה מעקב?
מעקב הוא התחקות אחר מקום הימצאו שלאדם ובחינה מדוקדקת של מעשיו לאורך כל זמן המעקב. החוקר הפרטי לומד אתהרגליו ואת התנהגותו של הנעקב, ואוסף ראיות שיועילו אחר כך בזירה המשפטית.עושים מעקב כשמעוניינים לאסוף אינפורמציה רבה ככל האפשר בפרק זמן קצר אולחילופין אם חושדים שהנחקר יעשה בזמן המוגדר למעקב, מעשים שיכולים להובילאו להוות ראיות בהמשך הדרך. המעקב הנפוץ ביותר הוא מעקב אחר בעל או אישהשנחשדים בבגידה, אבל מעקב יכול להתבצע גם אחר אנשים שנחשדים בהסתרת רכושגנוב, בהפצת מידע עסקי למתחרים וכיוצא בזה.

על מנת לבצע מעקב מקצועי ואיכותי קיימים כמה לכלים בסיסיים שצריך לשמור עליהם:
ראשית,עדיף שהמעקב יבוצע על ידי חוקר פרטי בעל ניסיון, ידע ויכולת לקצר תהליכים.מטרת המעקב היא השגת אינפורמציה; חוקר פרטי בעל ניסיון במעקבים, פיתחראייה עם השנים שמאפשרת לו להפריד בין עיקר לתפל ולהבין בדיוק מה לחפשואיפה.

חלק ניכר מהמעקבים כולל מעקב תנועתי, דהיינו מעקב עם כלי רכב. כשעוקביםיש לבחור כלי רכב שייטמע בתוך התנועה, יש לקחת בחשבון את התנאים הסביבתייםולהתאים את אופי המעקב ואת מהלכו אליהם. חוקר פרטי טוב יתאים עצמו לתנאיםבשטח או לכל שינוי בלו"ז של האדם אחריו הוא עוקב. כשמבצעים מעקב ישלהיערך לשינויים לא צפויים ולהתגבר על המכשולים מבלי לעורר חשד או תשומתלב, שכן דיסקרטיות היא שם המשחק.

היכולת לשמור על המרחב הפרטים של הנעקב, היא לא פחות חשובה. אל לו לחוקרהפרטי להטריד את הנעקב שלו וכל מעקב חייב להיעשות תוך שמירה אופטימלית עלהחוק. זוהי אחת הסיבות בגללה כדאי לערוך את המעקב בעזרת בלש פרטי ולא לבד,שכן הלקוח עצמו עשוי לעתים להיות להוט מדי ולסכן את המעקב בפזיזותו.

גם מעקב, כמו כל מבצע, דורש תכנון והכנות מראש. החוקר הפרטי צריך לבצעעבודת הכנה ששאפשר שתכלול תשאול של מזמין המעקב (אם מדובר באדם המכיר אתסדר היום של הנעקב) או מעקב קצר בו יכול החוקר הפרטי ללמוד על הרגליו שלהנעקב. הכנה מראש מאפשרת לחוקר הפרטי לקיים מעקב תכליתי ככל האפשר וכךלהימנע מבזבוז זמן ומשאבים של הלקוח.

מעקב מקצועי ייערך בדרך כלל על ידי שני חוקרים פרטיים בו זמנית וזאתבמטרה למנוע טעיות אנוש או ליצור גיבוי במידה ואחד החוקרים חייב להפסיק אתהמעקב מסיבות שונות. גם חוקרים פרטיים הם אנושיים וחוקר פרטי לבדו אינויכול לערוך מעקב במהלך 24 שעות רצופות.

מטרתו העיקרית של מעקב היא התוצר, כלומר הראיות שהחוקר הפרטי מוצא. חלקעיקרי נוסף בכל מעקב מקצועי הוא ציוד מעקב מתקדם שיכלול מצלמת וידיאו,מצלמת סטילס וסאונד. אם חלק מהמעקב נערך בלילה צריך להתאים את הציוד מראשולדאוג לאספקה של סוללות ושאר אזרים טכניים, על מנת להימנע ממצב שבו החוקראינו יכול לתעד ראיות. החוקר הפרטי חייב להכיר את הציוד הטכנישברשותו ולשלוט בו, על מנת שבשלב מאוחר יותר אותן ראיות יוכלו לשמש אתהלקוח בשלב ההוכחה. כשעורכים סרט שיש בו ראיות צריך לעשות זאת בצורהמקצועית, הטובה ביותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

http://www.detect.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיטקט

מאת: דיטקטאתיקה07/07/10848 צפיות
קיימת תועלת רבה בביצוע מעקבים ותצפיות סמויות, למשל: חקירות, תצפיות ומעקבים בתחום מרמה ופלילים.

מאת: דיטקטצדק חברתי30/06/10875 צפיות
ישנן דרכים שונות להוציא מידע אנשים. טכניקות ראיון בחקירות הן ייחודיות לכל חוקר פרטי וטכניקה שביכולתה לעבוד עבור חוקר ובלש פרטי מסוים עלולה לא לעבוד עבור חוקר פרטי אחר

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20106 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19232 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19345 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19354 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: yanivshenhavעסקים - כללי12/11/19414 צפיות
סדנת מכירות אינה שייכת רק לאנשי מכירות חדשים, בתחילת דרכם, אלא היא מוצר אפקטיבי ואיכותי אשר מהווה ערך מרכזי בכל חברה, ארגון או עסק באשר הוא אשר שואף לשמור על יציבות כלכלית והצלחה, זאת באמצעות שיפור ושדרוג תמידיים של כישורי הניהול של אנשי המכירות. לסדנת מכירות היכולת להפוך כל איש מכירות באשר הוא למקצועי, חזק וטוב יותר, ללא כל משמעות לוותק או ניסיון, לכן ניתן לראות כי בשנים האחרונות ארגונים רבים בוחרים להשקיע בצוות המכירות מתוך אמונה והבנה כי מדובר על אחד המשאבים החשובים ביותר בארגון.

מאת: yanivshenhavעסקים - כללי12/11/19432 צפיות
עולם המכירות הינו מגוון, רחב ומתחדש כל הזמן. ממש כמו כל מקצוע אחר, על העוסקים בתחום להכיר באופן העמוק והרחב ביותר את רזי המקצוע וללמוד אותם באופן מקצועי ויסודי. קורס מכירות נוצר במטרה לקדם ארגונים וחברות שונות באמצעות שיפור מיומנויות המכירה של אנשי המכירות של הארגון, ובכך להגדיל את הרווחים וההכנסות של אותו ארגון. מדובר על השקעה חכמה ומשתלמת במיוחד אשר ניתן לראות כי יותר ויותר בעלי ארגונים בוחרים לקחת, ובצדק.

מאת: ישראל רף עסקים - כללי05/06/19908 צפיות
מסרים ממותגים בעציצים הם הפתרון האולטימטיבי, לרוצים להעמיק את זהות המותג בתודעת הצרכנים, הלקוחות והעובדים שלכם עם מתנה מקורית ובעלת ערך. אילו קבלתם עציץ ממותג עם ברכה אישית או עסקית, המתנה שקיבלתם תוצג אצלכם על השולחן במשרדכם זמן רב לאחר הכנס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica