חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד לממש בצורה מושכלת הזדמנות עסקית ולמזער סיכונים ?

הזדמנות העסקית

 

מוצר תחרותי:

אחד הפרמטרים של הזדמנות עסקית הוא היתרון יחסי של המוצר או השירות המדובר.

מוצר חדשני, בעל יתרון, נכנס לשוק קיים או בעל ביקוש

 

שוק אטרקטיבי:

שוק אטרקטיבי הוא שוק שיבטיח, עד כמה שניתן, יציבות והתרחבות לאורך זמן.

אפשר לחשוב על מספר שווקים כאלו שנוצרו בעשורים האחרונים, שהם תולדה של ביקוש, בהם מים מינרלים, ירקות קפואים בשקית, יבול אורגני ועוד.

 

 

חוסן עסקי:

חוסן עסקי מתייחס ליציבות של הגורמים שיבטיחו אספקה סדירה של מוצר או שירות לאורך זמן, וכן אופק התרחבות גיאוגרפי ומנהלתי לאורך זמן. ברור מאילו שניהול מושכל וחוסן כלכלי מרכיבים בין השאר את הקריטריון הזה.

 

תזמון:

תזמון הוא גורם מכריע במימוש מוצלח של הזדמנות עסקית.

אין ספק שאם ננתח שוב ושוב את ההזדמנויות העסקיות לאורך ההסטוריה, לא נוכל לשחזר אותן בעצמנו משום שאיננו יכולים לחזור לאחור בזמן. תזמון משמעו, זיהוי פוטנציאל ההזדמנות עסקית ומימושו(תיעוד שלו לאחר שמומש ע"י אחר לא יעזור לנו)

 

 

מילה או שתיים על הזדמנות עסקית מסוג של שווק רב שכבתי או שווק ישיר:

 

הזדמנות עסקית בצורה כזו מציעה מודל מעניין של יזמות עסקית.

להזדמנות עסקית מסוג כזה מספר חסרונות וכמה יתרונות משמעותיים:

 

ההזדמנות עסקית בד"כ לוקה במימד הזמן, חברות רבות נכנסות לשוק הישראלי בשלב מתקדם מאוד, כאשר "ההזדמנות העסקית" עוסקת פחות ביזמות ויותר במכירת מוצרים.

 

הזדמנות עסקית בסוג השווק הזה אשר יוצאת ממדינת ישראל אל העולם נדירות(למעשה יש אחת מוכרת כזו בעשור האחרון).

 

יתרונות:

 

אין צורך ב: "להמציא אות הגלגל", שילוח,אחסון,תשתית עסקית,תשתית מנהלתית.

 

חסרונות: כאמור, במקרה של הזדמנויות עסקיות לישראלים: תזמון, תזמון, תזמון.

רכישת ידע: לרוב בתעשייה הזו אנשים מצטרפים "לשכן" או "לחברים" ואין להם מדריך מנוסה ומיומן שיוכל להדריך אותם להצלחה שהם מייחלים לה.

 

 

לסיכום, הזדמנויות עסקיות עשויות להיות חמקמקות מפתות ומסוכנות כאחד.

זיהוי הזדמנויות עסקיות בזמן ומימושן היא מלאכת מחשבת.

כדאי לנתח היטב הזדמנות עסקית, כדי להבחין בין "הזדמנות עסקית אמיתית" לכזו ש"מתחפשת" להזדמנות עסקית ועשוייה להוביל לאכזבה, או גרוע מכך, פגיעה כלכלית.

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אומגה 3 הדור החדש

הזדמנות עסקית לשכירים להכנסה נוספת

הזדמנות עסקית לשכירים עבודה מהבית

077-2080501

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מואיז אלוש - עסקי

מאת: מואיז אלוש - עסקייזמות עסקית28/10/10717 צפיות
הזדמנויות עסקיות לחיילים משוחררים הוא שילוב מלים נדיר! חיילים משוחררים "משוחררים" בד"כ מדאגות ומתכנים את הטיול המסורתי או לימודים לעתים. מסתבר שיש חיילים משוחררים אשר חושבים על עולם העסקים כבר בגיל צעיר. חיילים משוחררים אלו עשויים למצוא עצמם "אנשי עסקים" של ממש הודות לתכניות מיוחדות אשר מאפשרות לחיילים משוחררים הזדמנות עסקית להשתלב בעולם העסקים על חשבון המענק הצבאי הצנוע יחסית.

מאת: מואיז אלוש - עסקיעסקים מהבית28/10/101245 צפיות
הזדמנויות עסקיות לפנסיונרים הפכו נפוצות יותר ויותר מאחר ופנסיונרים לא מעטים מעוניינים ליצור לעצמם הכנסה נוספת לפנסיה החודשית. איזו הזדמנות עסקית מתאימה לאנשים אשר פרשו מעבודתם, ובאיזו מידה ניתן ליצר הכנסה נוספת שתתן מענה לצרכיהם של פנסיונרים.

מאת: מואיז אלוש - עסקייזמות עסקית12/10/10833 צפיות
שכירים רבים סבורים כי הם חיים בביטחון כלכלי, ואולם, כלכלה בזמן מיתון היא מדד טוב לחוסר היציבות אשר שרויים בו שכירים רבים במשק, גם ודווקא במקצועות מבוקשים. כיצד הכנסה נוספת יכולה לתרום ליציבות?

מאת: מואיז אלוש - עסקיבריאות26/09/101235 צפיות
תוספי מזון אומגה 3 נמכרים בעולם במיליארדי דולרים בשנה. מכון מחקר ישראלי חקר ומצא מקור צמחי חדש לחומצות שומן אומגה 3. שמן מרווה מרושתת שפותח במכון ולקני מסתמן כמקור מבטיח לאומגה 3. החברה המשווקת בשלבי פתיחת השוק הבינ"ל, ומשווקי שמן המרווה המרושתת נלהבים מתמיד.

מאת: מואיז אלוש - עסקיעסקים מהבית18/08/10974 צפיות
העידן בו אנו חיים יוצר ביקוש להכנסה נוספת אצל זוגות ויחידים המעוניינים לשפר את איכות החים שלהם. הכנסה נוספת משפרת ללא ספק את איכות החיים במובן בכלכלי, אך כדי לשפר עוד יותר את איכות החיים, יותר ויותר אנשים פונים לכוון של עבודה מהבית, הן במשרה חלקית והן במשרה מלאה. מקומות עבודה "מסודרים" לא תמיד נאותים לספק לשכירים אפשרות כזו, ולכן שכירים מסוימים נעזרים בגורמי חוץ, כדי ליצור הכנסה נוספת, שחלקה יבוצע בשיטת "עבודה מהבית".

מאת: מואיז אלוש - עסקייזמות עסקית18/08/10844 צפיות
שכירים רבים מעוניינים לייצר לעצמם הכנסה פסיבית, עם זאת, שכירים רבים אשר הצליחו ליצר הכנסה פסיבית מוצאים עצמם מוציאים זמן ומשאבים רבים ע"מ לשמור על ההכנסה לאורך זמן ו"לשמור על הגחלת". לא לשם כך אותם שכירים התחילו ליצור את ההכנסה הנוספת מלכתחילה. איכות חים פירושה לא רק כלכלה טובה, אלא גם זמן פנוי, כדי לבלות עם משפחה וחברים, תרבות פנאי ועוד. כיצד ניתן להגיע למצסב שבו ההכנסה הנוספת תהייה גם הכנסה פאסיבית, כלומר, הכנסה שאינה תלויה בזמן שאנו משקיעים?

מאמרים נוספים בנושא יזמות עסקית

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20367 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20360 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20346 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: אלעד אוחנהיזמות עסקית28/08/19758 צפיות
להוביל עסק להצלחה ולרווחיות זו משימה מאתגרת. אומרים שאין מעלית לקומת ההצלחה ושחייבים לעלות במדרגות. צודקים! אבל בפורמט של זכיינות תוכלו לעלות במדרגות מהר יותר, ואפילו לדלג על חלקן בדרככם אל ההצלחה העסקית עליה אתם חולמים.

מאת: ישראל רף יזמות עסקית11/02/191374 צפיות
פסח בא! האביב בפתח, ועמו מתחילה עונת הפריחה והלבלוב זה הזמן האידיאלי לחבר את לקוחותיכם וצוות העובדים שלכם אל הטבע, כיצד? באמצעות עציצים ממותגים מתנות לפסח. מתנות ממותגות לפסח לא רק מעמיקות את הקשר עם הלקוחות שלכם, תורמות לשיווק שלכם ולזכירת המותג שלכם. בעזרת מסרים ממותגים בעציצים

מאת: ישראל רף יזמות עסקית28/06/18471 צפיות
המטרה של כל עסק, למצוא מתנה לראש השנה לשמח את הלקוחות והעובדים ולפרסם את העסק לטווח ארוך בהשקעה כספית קטנה יחסית. עציצים ממותגים כמוצרי פרסום זו דרך היעילה ביותר לעסק שלך. עציצים ממותגים עם לוגו ומסר אישי שלכם, מתנה לראש השנה שתמיד ישמחו לקבל, יוצג שנים רבות על שולחן הלקוחות

מאת: shlomy יזמות עסקית25/03/18598 צפיות
קניתם דירה חדשה? תתחדשו! לפני שאתם נכנסים לגור בדירה מומלץ לבצע מספר בדיקות תחילה בכדי לוודא שהבניה נעשתה כמצופה וקבלתם את מלוא התמורה,

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica