חפש מאמרים:
שלום אורח
26.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טרם הליך כינוס נכסים

מאת: אפרים רוזנברגייעוץ עסקי12/04/2009758 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מן המפורסמות הוא כי בתהליכי כינוס נכסים הנפגעים האמתיים הם ספקי החברה (ועל כך כתבה לא פעם נסיכת הכינוסים כבוד השופטת ו. אלשיך).

בהליך כינוס נכסים יוצרים קופה לנושים ואליה מזרמים את כל החובות כלפי החברה. ומנגד נמצאות התחייבויות החברה. פירעון התחייבויות החברה הוא כדלהלן :
פירעון התחייבויות כלפי בעלי שעבוד על נכסי החברה (בד"כ בנקים) ואח"כ הבאים :
עובדים, משכירי נכסים, רשויות ובנקים. רק משנפרעו ההתחייבויות כלפיהם, נפרעות ההתחייבויות כלפי הספקים (ולהם נשארים בד"כ 0-20 אחוז).

מדוע נקלעים הספקים של החברה פעם אחר פעם למצב זה והאם ניתן לצמצם את הנזק?

ראשית אנו מוצאים כי הספקים בעת המכירה אינם יוצרים מסגרות הגנה ראויות, על כך במאמר נפרד.

אבל קיים שלב נוסף בהליך בו ספקים יכולים להגן על עצמם, וזהו שלב טרם כניסה להליך הכינוס עצמו.

בשלב זה החברה נקלעת למצוקה תזרימית והיא מנסה להגיע להסדר עם הספקים. בשלב הזה מחוסר אמונה בחברה, הספקים החוששים כי מנסים לגנוב את דעתם, מפנים כתף קרה לחברה ואינם מנסים כלל לבדוק את מצבה הכלכלי האמיתי של החברה ואת יכולותיה לעמוד בהסדר חובות.

ברור כי קיימים מצבים רבים בהם מחילה על 30-50 אחוז מהחוב ופריסה מחודשת של יתרת החוב יכולה לאפשר לחברה להמשיך ולהתנהל ולהחזיר את חובותיה המופחתים.

ומה אם ימנה בית המשפט בהליך "אחר" נאמן לחברה אשר תפקידו לבחון את מצבה הכלכלי ולהגיע בחסות ובהגנת בית המשפט להסדר נושים ללא הליך פירוק !

נראה לכותב כי הליך כזה ישרת מטרות חברתיות וכלכליות הרבה מעבר לתהליכים הקיימים היום במסגרת סעיף 350 לחוק החברות.אשמח לתגובותיכם

אפי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
אפי רוזנברג, מאמן ויועץ עסקי מהנדס תעשיה וניהול, MBA התמחות במימון ושיווק. בעל 20 שנות נסיון ניהולי, וייעוצי לעסקים, משפחות ויחידים. בעל תעודת מאמן מ"גומא".High Impact - חברה לאימון וייעוץ עסקי, מביאים לארגון יכולות ביצוע מוכחות בתחומים הניהוליים והעסקיים בת בבת עם ניסיון ייעוצי ואימוני עשיר ומוכח.ראה עוד עלינו ב www.talivefi.com
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אפרים רוזנברג

מאת: אפרים רוזנברגאימון עסקי09/04/091373 צפיות
עולם ההחלטות שלנו, מאפיין אותנו בדייקנות. שניים יכנסו לחנות נעליים, האחד יתבונן, יבחר, ימדוד , ירכוש. השני מתלבט, מבקש למדוד מספר זוגות, מודד, יוצא אל חנות נוספת, חוזר על התהליך ........ והתמונה ברורה. אותו סגנון החלטה מלווה אותנו גם בחיינו המקצועיים, אנו למדים כי סגנון החלטה של מנהלים, ייזמים, בעלי מקצועות חופשיים, את ואני, אינו תלוי או מותנה בנסיון מקצועי, ברם יש לו השפעה דרמטית על הצלחתם בתפקיד.

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: ישראל רף ייעוץ עסקי02/01/22477 צפיות
עוד מעט יחול חג האילנות. בעלי עסקים תנו ללקוחות, לעובדים ולקולגות העסקיים מתנה פופולרית ביותר שניתן להעניק בחג ט"ו בשבט. עציצים ממותגים ומארזי שי בשילוב עציץ ממותג מזכרת לשנים רבות נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי03/08/21836 צפיות
חריגות בניה והדרך להכשרתם- בנימין קלינגר יועץ מונציפאלי בכיר מרבית מחריגות בנייה הינן, למעשה, תוספות ושינויים לבניינים הנעשים ללא קבלת היתר בנייה מהרשות המקומית חלקם עם שינויים בקונסטרוקציה והגדלה מעבר לרווי הבניין ולפעמים גם מקווי המגרש ,או שימוש בניגוד להיתר שניתן לנכס. במקרים רבים חריגות הבנייה נעשות בידיעה, לעיתים תוך כדי בנייה או בזמן שנראה שהגיע להתאים את הנכס לדרישות הבעלים

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי22/04/21518 צפיות
עיכוב וביטול צו הריסה מנהלי חשוב לדעת כי צו הריסה מנהלי שהוצא למבנה מסוים איננו בגדר חוק פסוק. במקרים אלו יש לפעול במהירות רבה, ובתוך שלושה ימים לכל היותר, להגיש בקשת עיכוב צו הריסה מנהלי אשר יכולה להביא בסופו של יום גם לביטולו.

מאת: מיכה קורייעוץ עסקי15/02/21610 צפיות
כולם מכירים את האמרה "ידע הוא כח" וכל בעל עסק ניצב בפני שאלה מה נכון יותר לעשות למכור ידע או לחלק אותו בחינם.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי30/12/20909 צפיות
לאחרונה, במספר מקרים, בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות בניה, בתי המשפט (בית המשפט לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי) קבעו סטנדרט מחמיר ביותר לקבלת ההגנה היחידה שהיתה לאדריכלים ולמהנדסים. בשורה של פסקי דין, נקבע על ידי בתי המשפט, שהאדריכל והמהנדס הינם "אחד מסוכניו החשובים של החוק לתכנון ובנייה" שאם הם יודעים על עבירת בנייה הם צריכים לדווח על כך לפיקוח העירוני וכי גם פיקוח עליון צריך להתבצע באופן הרבה יותר צמוד מאשר היה מקובל. בתי המשפט קבעו שביקור באתר הבנייה על בסיס "קריאה" או על בסיס של פעם ב –

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20776 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20566 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica