חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קבלת החלטות - בחירת חלופה אחת ממרחב חלופות אפשרי

מאת: Efratייעוץ עסקי17/01/20093620 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קבלת החלטות - הגדרה : בחירת חלופה אחת ממרחב חלופות אפשרי.

מקור השורש של המילה decide בלטינית היא סידיו. מקור המילה בלטינית הוא להרוג. למה קוראים לקבלת החלטה הריגה? הרעיון הוא שברגע שאנחנו מקבלים החלטה לגבי חלופה אחת אנחנו הורגים את החלופות האחרות. זה נותן רמז ללמה התהליך הזה קשה לנו, זאת כי אנו לא אוהבים להרוג. הגישות הרציונאליות מניחות שברגע שקיבלתי את ההחלטה והרגתי את החלופות הן מתו. הגישה התיאורית, ואחרות, מדברות על כך שלא תמיד החלופות באמת מתות והן הרבה פעמים רודפות אחרינו שנים אחרים. יש מי שאומר שמה שנשאר לנו בסוף החיים זה החלופות שלא בחרנו.

הפועל לחתוך,להרוג, הוא מתאים לגישות הרציונאליות שמדברים על פעולה של הובלה מהירה, קשה, שברגע שמבצעים אותה החלופות האחרות נעלמות.

המושג קבלת החלטות עסקיות הוא לא מושג וותיק והוא הוכנס ללקסיקון ע"י צ'רלס וורנר שהיה מנהלן בחב' טלפון והוא פירסם ספר של פונק' ועצות ניהוליות. השינוי שהוא עשה בתחום הוא הכנסה לשימוש של המושג קבלת החלטות עסקיות. עד אז היו משתמשים במונחים כגון התווית מדיניות, ויתור משאבים, השמת משאבים וכד'. מילים שתיארו כוונות פעולה או דרכים אפשריות. השימוש במושג עזר לכוון ראייה של פעולה. Decision making . הקצאת משאבים ניתן להקצות חלק עכשיו חלק אח"כ.. ה decision making שם את הדגש על החיתוך, לעשות את העשייה.

דגש נוסף הוא ההבדל בין המונח באנגלית שמדבר על עשייה לעומת המונח בעברית שהוא קבלת החלטות (מדבר על קבלה). ההבדל הוא הבדל בין 2 זווית ראיה על קבלת החלטות.

יש חיתוך מרכזי בגישה של איך חושבים שצריכה להתקבל ההחלטה, האם ע"י תהליך של תובנה והשפעה. כלומר, צריך לשבת ולקבל את הנתונים לשקול אותם ולהגיע להחלטה או שההחלטה צריכה להתקבל ע"י עשייה. כלומר, בגישה זו אומרים שחוכמה בקבלת החלטות היא לא למצוא את החלופה הטובה ביותר אלא להפוך את החלופה שבה בחרנו לחלופה הטובה ביותר. זה ההבדל בין לקחת את decision making לקבלת החלטות. כלומר, יש צורת חשיבה שמדברת איך לומדים וזאת כאמור עושים דרך הרגליים. יש שטוענים שדרך יותר טובה לחשוב היא לעשות זאת ולראות את זה בשטח. . ברגע שהתחלתי לעשות זאת נמקסם את התועלת של החלופה שבחרתי ולא את התועלת מבין החלופות.

כלומר קודם עיבוד נתונים ואח"כ תוצאה וזהו. גישה 2 אומרת שנלך צעד צעד וכל צעד מכוון אותי לצעד הבא ולא צריך מראש לדעת אם רוצים זאת או לא ובכל צעד שאנו עושים להפיק את המקסימום.

גישה של DM מקלה על אנשים. לעיתים ההחלטה רואים את ההשלכה שלה לכל חיינו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Efrat

מאת: Efratקניות 09/04/137293 צפיות
באירועים כמו חתונה ובת או בר מצווה, חלק חשוב בארגון האירוע הוא בחירת מתנות לאורחי המסיבה. יש שבוחרים מחזיקי מפתחות, פרחים או תמונות מגנטיות אך חולצות עם הקדשה או הדפסה הומוריסטית גם מהוות מתנה חביבה וגם יוצרות שיח משעשע בין האורחים.

מאת: Efratקניות 09/04/137311 צפיות
באירועים כמו חתונה ובת או בר מצווה, חלק חשוב בארגון האירוע הוא בחירת מתנות לאורחי המסיבה. יש שבוחרים מחזיקי מפתחות, פרחים או תמונות מגנטיות אך חולצות עם הקדשה או הדפסה הומוריסטית גם מהוות מתנה חביבה וגם יוצרות שיח משעשע בין האורחים.

מאת: Efratצרכנות09/04/137388 צפיות
ישנן חנויות ש"מגהצות" את סמל בית הספר שמשורטט בגלופה על פני החולצה – ואז הוא בדרך כלל בולט ממנה ומתבלה במהירות, וישנן חנויות שמדפיסות את הסמל באופן מיידי על פני החולצה. אצל אורי עצמון עובדים בשיטת הדפסת משי או על חיתוך של טפט במכונת הפלוטר.

מאת: Efratחקירות09/04/137317 צפיות
חידוש שמצאה דנה תדמור הוא מתחום מכשירי הבילוש הקטנים הוא עטי הפטנט שמצד אחד הן עטים תמימות למראה אך מצד שני הן יכולות להכיל בתוכן מצלמה או אמצעי הקלטה של קול שמסוגל להקליט מקרוב שיחה שלמה

מאת: Efratאופנה09/04/137301 צפיות
אתרי האינטרנט מייצרים יתרון למי שאינו יכול להגיע לחנות ומעוניין בהזמנה של הפריט – גם ישירות לכתובת אחרת, ופעמים רבות מייצרת גם הנחה והשוואת מוצרי תינוקות בקלות.

מאת: Efratביגוד והנעלה09/04/136850 צפיות
מדובר על חולצות טי מודפסות עם כיתוב משעשע אשר לרוב לובש החתן, האבות של שני הצדדים ולעיתים גם השושבינים. החולצה מהווה גם לבוש פחות מחייב וגם הפתעה לכל האורחים שמחכים לראות מה יהיה כתוב על החולצה. לעיתים חולצות מעין אלו גם מחולקות לאורחים כמזכרת חתונה.

מאת: Efratאירועים וחתונות – כללי05/02/136511 צפיות
האורחים המשתתפים באירוע מתחילים לדמיין אותו כבר מהרגע שבו מזכירים את התאריך, שמוסרים את ההזמנה ולדלות עליו מעט יותר פרטים. יד הדמיון ממשיכה לצייר את האירוע המצופה בצבעים המדומים, אולם מי שבאמת נותן את משיכת המכחול הנכונה היא חברת הפקות אירועים – אותו גוף שאמון על החוויה הצרופה לאותו המפגש. כאשר מדובר על אירוע לעובדים, המעסיק לא צריך לשבור

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/2083 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/2070 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20148 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20416 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191099 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18419 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18515 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica