חפש מאמרים:
שלום אורח
09.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מיסוי מקרקעין

מאת: רדיאנו בטאטדיני מיסים12/10/2010624 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

משמעות המושג מיסוי מקרקעין הוא חובת תשלוםשל מיסיםעל כל עסקהבהרוכשים או מוכרים זכויות עלמגרש, חנות או דירה. בעת מכירתמקרקעין חובהלשלם מס שבחוכשרוכשים זכויות חייבים בתשלום של מס רכישה.מס רכישהמוטל על רוכש הזכויות במקרקעין או איגוד המקרקעין.

מיסים אחרים שנגבים עבור מכירות ורכישות של קרקעותכוללים: מע"מ, היטליהשבחהועוד.אם מדובר על אדמת מנהל,ייגבו מיסים נוספים עבורלמנהלמקרקעי ישראל.עד שלא יושלמו תשלומי המיסיםעבור עסקאות המקרקעין, לאניתן יהיה להעביר את הזכויות על הקרקע בטאבו,במנהל או בחברה המשכנת.

עסקת מקרקעין הינה סבוכה וחובהלשכור עורך דין אמין ומיומןשינהל אתהעסקה בצורה הטובה ביותרבארץ יש חוקים סבוכים והרבה רשויות ולעומת זאתניתנות הקלות שהמודעות להן יכולהלחסוך   כסף רב.לפני רכישת הקרקע ישלבדוק לעומק את סוגיית הרכישה או המכירה ולדעת מה כרוך בה. קונים או מוכריםשלא מודעים לנושא שלהיקפי המיסוי עלולים להיקלע לבוץ כספי מסוכןמשרדעורכי דיןהבקי בתחוםדיני הקרקע והמיסים יוכל לייעץ לכם בכל הנוגעלעסקה.הרוכשים והקונים ידעו לפנימה הם עומדים ומה מחכה  להם

באילו מקרים קייםפטור ממס שבח? 
קביעת מס שבחמתבצעת על פי ההפרש ביןהסכום של רכישת הקרקע יחד עםהוצאות נוספותוביןסכום המכירה שלה. במקרה ומדובר עלירושה,זו אינהנחשבת כעסקת מכירה והיורשיםאינם מחויבים בתשלום של מס שבח או רכישה.רקכאשר היורשים מוכרים אתהזכויות במקרקעין מדובר במכירה עם כל המשתמעמבחינת המיסוי  כמו כן, אם בעל הנכסלא מכר בתקופה של ארבע שנים  דירתמגורים אחרת הוא פטור ממס שבח. {פטור ניתן גם במצבים של | מקרים נוספיםכוללים   בני זוג המתגרשים ומעבירים ביניהם מקרקעין,מי שמוכר שתי דירותורוצה למכור אותן כדילקנות דירה אחת גדולה יותר, אדםשמוכר נכס שקיבלכשיועוד.

מי זכאי להקלות בתשלום מס רכישה?
מס רכישה מוטל עלכל הרוכש נכס אומוכר מקרקעין. קביעת שיעורו היאלפי אחוז כלשהומשווי המכירה או לפיסכום קבוע.המס הוא מדורגונקבע לפי מדרגות מס. כאשר משלמיםמס הרכישהמוענקות הקלות לאדם הרוכש נכס נוסףומתחייב למכירתהראשונה תוךשנה.הקלותבמס רכישה ניתנות גםלאדם שקיבל דירה כשי מקרובמשפחה.אלו רקחלק ממקרי ההקלות.

הבנה של האותיות הקטנות בתחום עסקאות המקרקעין כרוכהבבקיאות משפטיתעמוקה וידיעה של עולם זה בצורה מפורטתאזרחיםמן השורה לא בקיאים מבחינהמשפטית בתחום ולכן הם עלולים להיכשלעם עסקאות המקרקעין . עורך דיןמשופשף יכול להובילאת הלקוחות לעסקאותמשתלמות ורווחיות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

http://rb-taxlaw.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רדיאנו בטאט

מאת: רדיאנו בטאטסדר דין אזרחי02/08/101479 צפיות
בעת קניית נכס להשקעה השוכרים נהנים מקבלה שוטפת של דמי שכירות. שמי השכירות מתווספים למשכורת או הפנסיה ותורמת להכנסות. חלק מהמשכירים נוטלים משכנתא גבוהה יחסית והשכירות נועדה לכסותה לתקופת ההלוואה.

מאמרים נוספים בנושא דיני מיסים

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/1998 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, אשר דן בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד יבואנית מוצרי מזון ותוספי תזונה בטענה לייחוס סגולות רפואיות למוצרים הנמכרים על-ידה.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/19106 צפיות
בסקירה זו נתאר שלוש עתירות מנהליות שהוגשו לבית המשפט על-ידי חברות העוסקות ביבוא ובהרכבת אוטובוסים, כנגד החלטת ועדת המכרזים של משרד התחבורה ומשרד הכלכלה.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/19102 צפיות
במאמר זה נסקור את חובותיה של הרשות המנהלית כלפי האזרח.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/1999 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית משפט השלום ברמלה, אשר דן בתביעה שהוגשה על-ידי יבואן רכב בייבוא אישי כנגד רשות המכס, בעקבות הודעת גרעון שהוצאה לו בגין פסילת ערך הרכב.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/1997 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית משפט השלום בתל אביב, אשר דן בתביעה שהוגשה על-ידי יבואן רכב בייבוא אישי כנגד רשות המכס, בעקבות הודעת גרעון שהוצאה לו בגין פסילת ערך הרכב.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/1997 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית המשפט השלום בחיפה, אשר דן בתביעה שהוגשה על-ידי יבואנית מערכות לרכב כנגד רשות המכס, בעקבות מחלוקת שהתעוררה ביחס לסיווגם של ארגזי כלים המשמשים ברכב מנועי.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים23/06/19612 צפיות
בסקירה זו נתאר את החלטת בית משפט המחוזי בתל-אביב במחלוקת בנושא הפרת הוראות תקן ישראלי. במקרה זה, יבואן ייבא סוכריות ממותקות ברכב-כוהל סורביטול מגרמניה ולא ציין על גבי האריזה, ליד המילה "ללא סוכר", כי הוא מכיל רב-כהלים כנדרש בתקן. בית המשפט אישר את הבקשה לאישור התובענה כתובענה ייצוגית וקבע כי היבואן הפר את הוראות תקן ישראלי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica