חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מיסוי מקרקעין

מאת: רדיאנו בטאטדיני מיסים12/10/2010657 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

משמעות המושג מיסוי מקרקעין הוא חובת תשלוםשל מיסיםעל כל עסקהבהרוכשים או מוכרים זכויות עלמגרש, חנות או דירה. בעת מכירתמקרקעין חובהלשלם מס שבחוכשרוכשים זכויות חייבים בתשלום של מס רכישה.מס רכישהמוטל על רוכש הזכויות במקרקעין או איגוד המקרקעין.

מיסים אחרים שנגבים עבור מכירות ורכישות של קרקעותכוללים: מע"מ, היטליהשבחהועוד.אם מדובר על אדמת מנהל,ייגבו מיסים נוספים עבורלמנהלמקרקעי ישראל.עד שלא יושלמו תשלומי המיסיםעבור עסקאות המקרקעין, לאניתן יהיה להעביר את הזכויות על הקרקע בטאבו,במנהל או בחברה המשכנת.

עסקת מקרקעין הינה סבוכה וחובהלשכור עורך דין אמין ומיומןשינהל אתהעסקה בצורה הטובה ביותרבארץ יש חוקים סבוכים והרבה רשויות ולעומת זאתניתנות הקלות שהמודעות להן יכולהלחסוך   כסף רב.לפני רכישת הקרקע ישלבדוק לעומק את סוגיית הרכישה או המכירה ולדעת מה כרוך בה. קונים או מוכריםשלא מודעים לנושא שלהיקפי המיסוי עלולים להיקלע לבוץ כספי מסוכןמשרדעורכי דיןהבקי בתחוםדיני הקרקע והמיסים יוכל לייעץ לכם בכל הנוגעלעסקה.הרוכשים והקונים ידעו לפנימה הם עומדים ומה מחכה  להם

באילו מקרים קייםפטור ממס שבח? 
קביעת מס שבחמתבצעת על פי ההפרש ביןהסכום של רכישת הקרקע יחד עםהוצאות נוספותוביןסכום המכירה שלה. במקרה ומדובר עלירושה,זו אינהנחשבת כעסקת מכירה והיורשיםאינם מחויבים בתשלום של מס שבח או רכישה.רקכאשר היורשים מוכרים אתהזכויות במקרקעין מדובר במכירה עם כל המשתמעמבחינת המיסוי  כמו כן, אם בעל הנכסלא מכר בתקופה של ארבע שנים  דירתמגורים אחרת הוא פטור ממס שבח. {פטור ניתן גם במצבים של | מקרים נוספיםכוללים   בני זוג המתגרשים ומעבירים ביניהם מקרקעין,מי שמוכר שתי דירותורוצה למכור אותן כדילקנות דירה אחת גדולה יותר, אדםשמוכר נכס שקיבלכשיועוד.

מי זכאי להקלות בתשלום מס רכישה?
מס רכישה מוטל עלכל הרוכש נכס אומוכר מקרקעין. קביעת שיעורו היאלפי אחוז כלשהומשווי המכירה או לפיסכום קבוע.המס הוא מדורגונקבע לפי מדרגות מס. כאשר משלמיםמס הרכישהמוענקות הקלות לאדם הרוכש נכס נוסףומתחייב למכירתהראשונה תוךשנה.הקלותבמס רכישה ניתנות גםלאדם שקיבל דירה כשי מקרובמשפחה.אלו רקחלק ממקרי ההקלות.

הבנה של האותיות הקטנות בתחום עסקאות המקרקעין כרוכהבבקיאות משפטיתעמוקה וידיעה של עולם זה בצורה מפורטתאזרחיםמן השורה לא בקיאים מבחינהמשפטית בתחום ולכן הם עלולים להיכשלעם עסקאות המקרקעין . עורך דיןמשופשף יכול להובילאת הלקוחות לעסקאותמשתלמות ורווחיות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

http://rb-taxlaw.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רדיאנו בטאט

מאת: רדיאנו בטאטסדר דין אזרחי02/08/101506 צפיות
בעת קניית נכס להשקעה השוכרים נהנים מקבלה שוטפת של דמי שכירות. שמי השכירות מתווספים למשכורת או הפנסיה ותורמת להכנסות. חלק מהמשכירים נוטלים משכנתא גבוהה יחסית והשכירות נועדה לכסותה לתקופת ההלוואה.

מאמרים נוספים בנושא דיני מיסים

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19478 צפיות
בסקירה זו נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר קבע כי היבואן הראשי מחויב לספק אחריות לכלי הרכב בישראל, גם כאשר יצרן הרכב קבע החרגה טריטוריאלית בכל הנוגע לאחריות מצידו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19462 צפיות
בסקירה זו נתייחס להחלטת בית משפט השלום בתל-אביב, אשר קיבלה ברובה את בקשת יבואנית לקבל מסמכים הנוגעים למחלוקת הסיווג שנתגלעה בין הצדדים ביחס לפרופילים מאלומיניום שעברו תהליך אלגון. היבואנית יוצגה על ידי משרדנו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19485 צפיות
בית המשפט קיבל את בקשת מנהל הרציף להמרת כתב אישום בכופר וזאת לאחר שנמצא כי נכנס לחנויות דיוטי פרי מבלי שהיה רשאי לכך ונמצאו אצלו מוצרים שלא שולמו בגינם מיסים.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19437 צפיות
במאמר זה נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר דחה עתירה לפי חוק חופש המידע של בעל חברה לחיפושי נפט וגז טבעי לקבלת מידע אודות ייבוא גופרית.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19319 צפיות
במאמר זה נסקור את פסיקת בתי המשפט שדנה בשאלות שונות שעלו בעקבות הגברת האכיפה בענף השייט.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19267 צפיות
במאמר זה נסקור את השינויים המשמעותיים העומדים להתרחש החל מינואר הקרוב בנושאי הטלת בלו על שמנים וממסים וזאת בעקבות התיקונים לצו הבלו על דלק (הטלת בלו) וצו תעריף המכס ומס קניה.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/19350 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, אשר דן בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד יבואנית מוצרי מזון ותוספי תזונה בטענה לייחוס סגולות רפואיות למוצרים הנמכרים על-ידה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica