חפש מאמרים:
שלום אורח
11.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מי הם המקפצים ברחובות?

מאת: LIKE TO WRITEדייטינג27/11/20101007 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

רובנו מכירים את נ נח נחמ נחמן מריסוסי גרפיטי על קירות ברחבי הארץ, רק חלק מאיתנו יודעים שמדובר על רבי נחמן אשר קבור בעיר  אומן

רובנו רואים אותם מעת לעת, נמצאים באקסטזת אושר מטורפת, מקפצים כאילו אין מחר, משכנתה, ילדים וגשם שלא מגיע. העיניים שלהם בורקות ואם אתה גבר, הם יציעו לך חיבוק חם ויגרפו אותך ממקום עומדך ומהשתאותך, אל מעגל הריקודים שלהם.

אז מי הם המקפצים ברחובות ומה הקשר בינם לבין נ נח נחמ נחמן מאומן?

הגברים עם הפאות והזקנים המרקדים באושר ברחובות או עוברים עם רכב שמשמיע מוסיקה שמחה הם חסידי ברסלב . חסידות ברסלב היא זרם בחסידות אשר נוצר על ידי רבי נחמן. רבי נחמן הינו הנין של הבעל שם טוב (הבעל שם טוב הוא כינויו של רבי ישראל בן אליעזר, המכונה גם רבי ישראל בעל שם. הבעל שם טוב הוא מניח היסודות לתנועת החסידות).

רבי נחמן מברסלב הינו יליד 1772 ותחילת כהונתו כאדמו"ר החלה כשגר אצל החותן העשיר שלו, בעיר בעלת השם שובר השיניים, מדודיווקה. במהלך השנים  נדד רבי נחמן מ-מדודיווקה לזלטפולי ומשם לברסלב (אמנם המשפט הנפוץ הוא – "רבי נחמן מברסלב", אך בעיר ברסלב הוא גר בסך הכול שבע שנים).

חשוב לציין שאמנם חסידות רבי נחמן זכתה לגיבוי מ"רבי לוי יצחק מברדיצ'ב" (מגדולי האדמו"רים החסידיים ומחבר הספר קדושת לוי, אשר ידוע בכינויו "סנגורם של ישראל") ומ"החוזה מלובלין" (רבי יעקב יצחק הלוי הורוביץ אשר כונה "החוזה מלובלין" ויש אשר כינו אותו בקצרה "החוזה", היה מחשובי האדמו"רים בפולין במאה ה-19) אך לא זכתה לגיבוי מ"הסבא משפולי".

טלנובלות הן לא רק מערוץ ויוה, אלא גם ה"סרטים" היומיומיים האנושיים וגם אז התרחשה מיני טלנובלה. ל"סבא משפולי" היתה סיבה טובה לא לאהוד את רבי נחמן. הסבא משפולי, ששמו האמיתי היה הרב אריה לייב משפולי, היה אדם ידוע בתנועת החסידות, והיה מתלמידיו של "המגיד ממזריטש". אותו "המגיד ממזריטש" – רבי דב בער שמו - היה תלמיד של הבעל שם טוב ויורשו בהנהגת החסידות. ל"סבא משפולי" לא התאים שרבי נחמן יהיה מנהיג החסידות, אלא שמורהו ורבהו, המגיד ממזריטש יהיה המנהיג.

הברסלבים ידועים אף במומחיותם בתחום ההכרויות. הכרויות לדתיים נערכים אצלם ברוב ששון והדר, אך זה כבר למאמר אחר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מנחת קבוצות, כותבת רוב חיי ועוסקת בתחומי ידע רבים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת LIKE TO WRITE

מאת: LIKE TO WRITEדתות14/03/111070 צפיות
שידוכים של הכרויות ברסלב הם עולם בפני עצמו. שידוכים של הכרויות לדתיים הם עולם בפני עצמו גם כן. שידוכים של הכרויות ברסלב רלוונטיים לבני ובנות ברסלב או לבעלי ובעלות תשובה שדבקו בדרך הברסלביות. שידוכים של הכרויות לדתיים רלוונטיים לדתיים ולדתיות מכל גווני הקשת, הצבעים והמינים של הדת. הכרויות ברסלב יותר מוקפדות וקפדניות, תחת חוקים, כללים ואיסורים.

מאת: LIKE TO WRITEמשפחה וזוגיות - כללי06/03/111131 צפיות
קצת הסבר על פירוש השם איידס ; תסמונת כ"רבים" למילה ביחיד "תסמין"; למחלת ה – איידס ( מחלת מין ) תסמינים רבים ולא תסמין בודד. למה במילה איידס כשל חיסוני? כי במציאות כאשר נשאים או חולים ב – איידס קיים חוסר תיפקוד חמור עד כדי מוחלט של מערכת החיסון (מערכת החיסון היא ה- מערכת החשובה בגוף האדם). למה במילה איידס נרכש? כי מדובר על מחלה שאיננה תורשתית (כמו מחלות רבות נוראיות) אלא מחלה נרכשת – נדבקים בנגיף.

מאת: LIKE TO WRITEחוק ומשפט - כללי06/03/111255 צפיות
פיצויים ו – פיטורים ה- HIGH LIGHT ב – דיני עבודה ועדיין יש תחומים רבים בתוך דיני עבודה ; נושאים אחרים, חשובים לא פחות. רשימה חלקית של נושאים הנמצאים תחת אצטלת דיני עבודה הם; הלנת שכר, הגנה מגדרית, הגנה אתנית, הגנה גילאית, זכויות ליולדת, זכויות לבן הזוג של היולדת, ענייני פנסיה, ענייני ביטוח לעובד ולעובדת במקום העבודה, חופשה שנתית, תחומי חוזים, בוררויות, גישורים ועוד ועוד ועוד.

מאת: LIKE TO WRITEדתות06/03/111261 צפיות
ברסלב , שידוכים , אומן – עולה השאלה האם אמנם יש קשר בין השלושה. האם קיים קסם בשילוב השלושה, האם המציאות היא הרבה יותר רוחנית ממה שנדמה, האם רוחו של רבי נחמן מ – ברסלב שורה בעיר אומן ואכן מביאה אהבה, פרנסה טובה ושפע של הצלחה? יש שיאמרו שיש תשובה, יש שיאמרו שאין. מה שבטוח – ברסלב , שידוכים ו – אומן מעוררים סקרנות עצומה.

מאת: LIKE TO WRITEמחשבים וטכנולגיה - כללי04/03/111365 צפיות
היום בערבוב בין התחומים, החלפת המוצר כל חצי שנה, השוק החופשי, הגלובליזציה והקפיטליזם החונקים את האדם – איך הוא ידע (הוא לא בן ה-16 שמקליד עיוור ומכיר כל מיני קיצורי מקלדת = הלהיט החדש: מספרים במקלדת שמדמים אותיות. הידעתם?) מה היא מדפסת צבע טובה? איך ידע מה ההבדל בין מדפסות לייזר ל – מדפסת צבע ? איך ידע מה כדאי לו למשרד – מדפסת משולבת , מדפסת צבע או מדפסות לייזר ? איך?

מאת: LIKE TO WRITEדיני עבודה01/03/11987 צפיות
ל – עורך דין תעבורה כובעים רבים ולעיתים קיים בלבול בקרב הציבור לגביי האינטרסים של עורך דין תעבורה . עולות שאלות כמו – האם עורך דין תעבורה בעל אינטרסים מנוגדים? האם עורך דין תעבורה פועל לטובת המשטרה או בכלל לטובת האזרח? האם עורך דין תעבורה יכול להגן במקרים של חצייה בעת רמזור אדום או במקרים של נסיעה במהירות הגבוהה בהרבה מהקמ"ש שהחוק מתר לנסוע בו.

מאת: LIKE TO WRITEקנין רוחני03/01/111133 צפיות
יש עורכי דין המגנים על זכויות יוצרים והמגנים על קניין רוחני ועושים יותר כסף מעורכי דין העוסקים בפלילי ובחוזים. יש עורכי דין מצוינים בתחום זכויות יוצרים ובתחום קניין רוחני ויש עורכי דין גרועים בתחום החוזים ובתחום הפלילי, ולהיפך. אין ערובה לכלום, גם לא לגבי עורכי דים העוסקים ב- קניין רוחני וב- זכויות יוצרים .

מאמרים נוספים בנושא דייטינג

מאת: orya peryדייטינג29/10/151752 צפיות
לעיתים לזוגות חסרה פרטיות אם זה בשל העובדה שהם עוד צעירים וגרים בבית ההורים או שיש עיסוק מתמיד בילדים שנמצאים בבית, לפעמים פשוט מתחשק לקחת כמה שעות הפסקה ולהירגע מכל הלחץ בפרטיות באיזו פינת חמד. אך חדרים בבתי מלונות שוכרים ללילה שלם ומשלמים על כך סכום נכבד, כדי לחסוך בעלות גבוה שכזו ניתן להשכיר חדר לפי שעה. חדרים אלו לרוב כוללים סוויטות רחבות ידיים עם שלל פינוקים אך עם מחיר שעתי קבוע כך שאפשר להתפנק לחזור הביתה וכל זה במחיר סביר ביותר.

מאת: orya peryדייטינג15/10/151106 צפיות
רוצים להפתיע את בן הזוג שלכם? מרגישים שהזוגיות שלכם זקוקה לריענון? יום הנישואין מתקרב? בדיוק עבור מצבים כאלו, הפתרון המומלץ הוא השכרת חדרים לפי שעה.

מאת: orya peryדייטינג15/10/151103 צפיות
את ובן זוגך שוכבים על מיטה זוגית נוחה, על מצעים רכים במיוחד, מתכרבלים מול הטלוויזיה עם כוסות יין משובח ביד. כמה זמן עבר מאז הרשיתם לעצמכם להעניק חוויה רומנטית שכזו?

מאת: orya peryדייטינג15/10/151051 צפיות
המשפחה היא הדבר החשוב ביותר עבורך, כך שכמעט בכל יום, הנושא הזה מעסיק אותך- אתה מתעניין איך היה לילדים היום בבית ספר, את לוקחת את הקטן לרופא אם הוא חולה ושניכם דואגים להורים שלכם, אם חלילה קרה להם משהו, או שהם חולים.

מאת: orya peryדייטינג15/10/151088 צפיות
זוגות רבים מחפשים דרכים לגוון ולהעשיר את הזוגיות שלהם- השגרה היומיומית המתישה והמשעממת, עלולה להביא לשחיקה בזוגיות

מאת: orya peryדייטינג15/10/151121 צפיות
חיי זוגיות מוצלחים, פירושם השקעה בלתי פוסקת- בתשומת לב, בדאגה, בהבנה ובהפתעות מיוחדות שיוסיפו לה גיוון וצבע. אין ספק, שחופשה בצימר מושלג ברמת הגולן בחורף, או נופש חלומי באי מבודד יוסיפו מאוד לחוויה האישית והזוגית שלכם

מאת: orya peryדייטינג09/10/151066 צפיות
זקוקים לכמה שעות של רוגע עם הבת זוג? מעוניינים בסוויטה דיסקרטית עם פינוקים וג'קוזי? מאמר זה בהחלט יפשט לכם את הדברים וכך תקלו בבחירת המקום שבאמת מתאים לכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica