חפש מאמרים:
שלום אורח
15.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייעוץ פרגוני - להדליק את האור בעבודה

מאת: משה שרוןקבלה13/12/2010868 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ייעוץ - פרגוני - להדליק את האור בעבודה

פעם הגעתי להעביר הרצאה בנושא 'שיפורהשירות' בארגון גדול, ההרצאה הייתה למנהלים ולמנכ"ל שלהם. אחד המשתתפים,רון שמו, עשה לי פרצופים אינסופיים במהלך ההרצאה, בהפסקה נגשתי אליו ושאלתיאותו אם אמרתי משהו שפגע בו, הוא הסתכל עלי מופתע ואמר, לא, זה לא אתה,אתה בסדר, פשוט מלראות את הבוס שלי על הבוקר אני נכנס לדכאון. למה, שאלתיבתמימות, למה? כי הוא מחפש אותי, ואיך הגעת לזה? תגיד אתה, הוא ענה, אניכבר 3 שנים עובד בארגון הזה, מכניס כסף, מצליח בפרוייקטים, כולם מעריכיםאותי, מילה אחת טובה לא שמעתי ממנו. אולי הוא אילם? שאלתי, אבל רון היהנחוש, הוא לא אילם, כשיש לו משהו רע להגיד הוא אומר ועוד ליד כולם.

ניגשתי לבוס שלו בסוף היום ושאלתי אותו -תגיד מה דעתך על רון? מבלי לחשוב פעמיים הוא ענה לי - רון? המנהל הכי טובשלי. כולי בהלם, שאלתי - אמרת לו את זה פעם? אני לא צריך להגיד לו, הואיודע את זה, ענה בבטחון. מהיכן הוא יודע?

ואז סיפרתי לו בדיחה - אישה ניגשת לבעלהושואלת אותו - תגיד - אתה אוהב אותי. ודאי עונה הבעל, אז למה אתה לא אומרלי? מתחננת הגברת. מה זאת אומרת לא אומר לך? אמרתי לך בחתונה, אם יהיהשינוי אני אודיע לך.

למה?

הוא לא הבין, ואני חזרתי לביתי, עם החלטהלכתוב על זה מאמר - למה אנחנו צריכים להתנהל במקום העבודה שלנו, 8 שעותביום במקרה הטוב, כשאנחנו מוקפים בחוסר פרגון, מחפשים אותנו על כל פאשלהקטנה, חושדים בנו תמיד שאנחנו מנצנצים, גולשים באינטרנט או עושים טלפוניםעל חשבון העבודה. ועוד יותר מזה, למה אנחנו בתחרות, אחד עם השני, במלחמתאחים בעבודה, עינינו צרה, במקום לעזור אחד לשני - כל אחד לעצמו, במלחמתהישרדות מתמדת? האם זה הכרחי? אי אפשר בלי זה? אי אפשר להתנהל אחרת?

בטח שאפשר

יכול להיות שדבריי ישמעו תמימים מדי ותאמרואחרי המאמר "אשרי המאמין" אבל ניסיתי לקחת את כל הידע שיש לי בהוראת חכמתהקבלה ואת כל הנסיון שיש לי בעבודה עם עובדים וארגונים ולתמצת אותם ל-5עצות בסיסיות המבוססות על הדלקת האור בעבודה במקום במלחמה עם כוחות החושך.למה? כי אני מאמין שאי אפשר להלחם בקנאה ובתחרות ואי אפשר להלחם בחוסרהפרגון. הרב קוק אומר זאת כך: "הצדיקים הטהורים אינם קובלים על החושך, אלאמוסיפים אור, אינם קובלים על הרשעה אלא מוסיפים צדק, אינם קובלים על הכפירהאלא מוסיפים אמונה, אינם קובלים על

הבערות אלא מוסיפים חכמה"

בואו אם כך, במקום לחכות שהארגון ישתנה והמנהל שלי יתחיל להיות נחמד, בואו אנחנו נוסיף אור:

עצה מס' 1 - רק על עצמי לספר ידעתי

לפני שרבי יוחנן בן זכאי מסר את נשמתו,עמדו סביבו תלמידיו וביקשו ממנו עצה - הוא ענה להם - "יהי מורא שמיים עליכםכמורא בשר ודם" - מה זה אומר? זה אומר שיש לנו נטייה להשוות את עצמנולאחרים, לקנא להצלחות שלהם, לפחד ממה הם יגידו וכו'.

העצה הראשונה היא כדלקמן - אתה בתחרות עםעצמך ולא עם אחרים! במקום להתעסק במה האחר קיבל או השיג או עשה. דמייןלעצמך מקום עבודה שבו במקום שכל אחד יהיה עסוק כל היום ברכילות על ההוא ועלההיא - כל אחד יתעסק בשלו, אידיליה, נכון?

לא רק שזו אידיליה, תחשוב כמה אתה תרוויח מזה וכמה אושר זה יכול לגרום לך, הרי קנאה שורפת, לא?

עצה מס' 2 -  שכר מצווה מצווה

כשהגענו בהתחלה לעבודה, היו לנו כוונותטובות, רצינו להועיל, להספיק, לתת, רצינו ללמוד מאחרים, הסתכלנו על כולםממטה למעלה. היינו בהתלהבות רבה. מחקרים טוענים שעובדים נותנים בחודשיםהראשונים יותר מהמאה אחוז שלהם. בשלב מסויים, התחלנו להתאים את עצמנולאחרים שבאים לעבודה במקום לעבוד, ראינו שאנחנו לא מפודבקים, שמנו לבשאנחנו נותנים אבל לא מקבלים בחזרה ושאף אחד לא נותן לי יותר מאשר לאלהשעושים כאילו הם עובדים.

ואז מה קרה?

קרה שהתחלנו לתת פחות, כמו כולם, ולהביא אתהמינימום האפשרי ולא את המקסימום. ואתם יודעים מי המפסיד העיקרי בכלהסיפור? נכון, אני. כי במקום לבוא בכיף אני בא בחוסר חשק ומחכה מתי כבריגמר היום, והכי גרוע, אני מאשים את המעביד שלי שאני ככה בגלל שהוא משלם לימעט. ישלם יותר - יקבל יותר. הוכח מחקרית שהעלאה במשכורת לא מעלה אתהמוטיבציה של העובד אלא לחודש-חודשיים בלבד ואז, גם הסכום החדש הופך להיותמובן מאליו.

בכדי להגיע למצב שאני בא לעבודה עם מצברוח, התלהבות וחשק, אני צריך לפעול על פי העקרון של "שכר מצווה - מצווה".העיקרון אומר שהשכר שלי על העבודה היא העבודה בעצמה, הקשר עם האנשים, העזרהללקוחות, הנתינה לעמיתים שלי וכו'. במקום לשבת בבית, נותנים לי הזדמנותלהשפיע. ובלי שום קשר, בסוף החודש אני מקבל משכורת שאיתה אני משפיע למשפחתימזון ולינה. עצם העבודה היא השמחה שלי. מי שחי כך לא יהיה ממורמר לעולם.

עצה מס' 3 - אגו אגו אגו

עצמו נא עיניכם ודמיינו עולם בלי אגו. איךזה נראה לכם? רואים תככים? רואים פוליטיקה? רואים שקרים ומזימות? רואיםרכילות ולשון הרע? רואים איך כל אחד חושב רק על עצמו?

זהו שעולם בלי אגו לא יהיה, בדיוק להיפך,האגו רק הולך ומתעצם בעולמנו, כל העוני, האלימות, הסמים, האלכוהול ואפילוהדכאון הם תוצאה מעליית האגו. אדם מסתפק במועט יש רק בדור הקודם. הדור שלנורוצה הכל ועכשיו וכמה שיותר מהר וכל מה שיש לא מספיק. מאה ערוציםבטלוויזיה ו "אין לי מה לראות", מקרר מפוצץ ו"אין לי מה לאכול" - אלוביטויים של אגו.

עכשיו קחו את עצמכם, תתבוננו רגע על כל המקרים מהחודש האחרון שבהם כעסתם, צעקתם, התעצבנתם. רואים? מה הניע אתכם? צדק? אגו? גאווה?

במקום לנסות לשנות את כל העולם ושהכל יתנהלרק כמו שאני רוצה וחושב ורגיל, הגיע הזמן לקבל את זה שלכל אחד יש דרךאחרת. בואו נוריד קצת מהאגו ומה"מגיע לי" ומ"ככה צריך להיות", אנחנו לאשולטים על אף אחד אפילו אם אנחנו המנהלים שלו.

עצה מס' 4 - הוי דן את כל האדם לכף זכות

מספרים על רבי לוי יצחק מברדיצ'ב, אחדמגדולי החסידות, שהלך ביום הכיפורים לבית הכנסת ובדרך פגש יהודי עם סנדביץ'בידו. אדוני ודאי לא ידע שהיום יום הכיפורים, אמר הרב, אבל הבחור הגיב מיד- ודאי שאני יודע שהיום יום הכיפורים, אני רעב - אז אני אוכל. אדוני אםכך, ניסה שוב הרב, חולה או לא חש בטוב ובגלל זה הוא אוכל. אני לא חולה ואנייודע שיום הכיפורים היום - אני רעב אז אני אוכל. אדוני, ניסה הרב בשלישית,אולי עובד באיזושהי עבודת קודש המצריכה לעבוד גם ביום הכיפורים ובגלל זההוא אוכל. אני לא עובד בשום עבודה, אני לא חולה ואני יודע שיום כיפור היום.הרים רבי לוי יצחק מברדיצ'ב את עיניו השמיימה ואמר בורא עולם - איזה יהודיצדיק קרית בדרכי - רק דברי אמת יוצאים לו מהפה.

הסיפור הזה יכול לתאר יותר מכל את עצה מס' 4- תחפש את הטוב באחרים - זה ישנה לך את החיים. המנהלת ההיא שצועקת על כולםכל היום, יכול להיות שיש לה בעיות בבית? וההיא שכל היום בפלאפון - אוליהחבר שלה רוצה לעזוב אותה? והלקוח הזה שצרח עליי - מה עבר עליו לפני? יכוללהיות שאם הייתי במקומו גם אני הייתי מתנהג כך?

נדמה שבאופן אוטומטי אנחנו תמיד רואים את הרע בשני ושזו מלחמה לדון לכף זכות, אבל באמת -מה יותר מדליק אור מאשר זה?

עצה מס' 5 ואחרונה - כל ישראל ערבים זה לזה

הגעתי פעם להעביר סדנא בארגון מאוד מצליחבשנים האחרונות - בהפסקה הסתובבתי בין המשרדים ותוך כמה שניות הבנתי למה.בכל פעם שיש למישהו בעיה - מיד שניים - שלושה ניגשים לעזור לו, כשלקוח מדבר- מקשיבים לו והכי חשוב - הם נותנים לך תחושה שאתה באמת חשוב להם, שהםערבים לבעיה שלך.

העצה היא פשוטה - הפגינו אכפתיות כלפיאחרים! תראו להם שהם חשובים לכם! לא רק במילים גם במעשים. תופתעו לגלות איךזה חוזר אליכם ובאיזו עוצמה.

לסיכום

קארל מארכס טען בכתביו שהחברה החדשה, זושתחליף את התמיכה העוטפת והמשפחתית של המשפחה המורחבת או של החמולה - הואמקום העבודה. מקום העבודה אמור לספק לנו את כל צרכינו ולא להוות ג'ונגלמתקדם. אנחנו מרגישים שמשהו לא בסדר בהתנהלות שלנו כעם או כמדינה, אנחנומתלוננים על זה, קוראים על כך בעיתונים וצופים בחדשות. מתלוננים מצד אחדומן הצד השני מחכים שמישהו אחר ישנה - הפוליטיקאים. אולי הגיע הזמן לעשותמשהו בעצמנו? לשנות את המרחב שאנחנו חיים בו?

יהיו כאלה שיאמרו שמי שיקיים את כל הכללים שציינו במאמר זה הוא פראייר. אני חושב שמי שלא יקיים - הוא הפראייר.

קבלה | משה שרון | מורה לקבלה 054-6970455 www.mo6.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משה שרון

לימודי קבלה

054-6970455

www.mo6.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת משה שרון

מאת: משה שרוןאימון אישי31/03/11932 צפיות
הוא יושב מולי, בחור רציני, גבוה, שיער שחרפור משוח לאחור, קולו בס רדיופוני ואומר "אני צריך לפחד קצת. אין בי פחד" עיניו מישירות אלי מבט אמיתי, הוא לא מזייף את המשפט, לפני שאמר זאת חשבתי שארבעים שנות חייו העניקו לו קצת יותר חכמת חיים מלרוב בני גילו, עכשיו אני פחות חושב כך ומתחיל להרצות לו על כמה שהפחד הופך אותנו קטנים וחלשים, ושכמה אני מעריך את היוזמה והבטחון העצמי שהפגין.

מאת: משה שרוןאימון למערכות יחסים31/03/111089 צפיות
שירי היא בחורה בת 38, יפת תואר, ויש לה עוד כמה תארים. את הרגע הקשה ביותר בחייה היא לא שוכחת. זה קרה לפני 6 שנים. האיש שהיה אמור להיות עכשיו אב ילדיה, לחבוק אותה בלילות ולהתעורר לצידה בימים, מתעורר עכשיו עם מישהי אחרת. לא אוהבים ליפול. נקודה אנחנו לא אוהבים ליפול. נקודה. גם אם יגידו לנו שזה לטובה ועוד צירופים כבולים של רוחניקים. כשזה פוגע לנו בול בפוני אנחנו לא זוכרים את כל המילים המתיפייפות ורק מחפשים איך לברוח מהקרקעית, בדרכים אפקטיביות או בדרכים סטלניות. העיקר לצאת.

מאת: משה שרוןקבלה19/01/111113 צפיות
יש כמה משפטים כבולים ששזורים לנו בדיבור עד כדי כך שאנחנו לא מבינים מה אנחנו אומרים, אחד מהם הוא המשפט המוכר: "כי האדם עץ השדה" שנאמר בספר דברים. תגידו, במה בדיוק האדם דומה לעץ, במראה? בתכונות? בפירות? כי אם היה כתוב "כי האדם לא דומה אפילו לעץ השדה" זה גם היה נכון. העץ לא בתנועה, אני כן בתנועה. העץ שולח שורשים אני ממש לא. העץ לא מדבר ואני כן. התרגלנו להגיד את זה אבל המשפט הזה לא פשוט כמו שהאוזן שלנו מתייחסת אליו.

מאת: משה שרוןקבלה13/12/101011 צפיות
עין חיצונית תראה כמה קרשים ישנים שמעליהם עלים וענפים וכמה ילדים תולים קישוטים ולא תבין מה הוואו הגדול, אבל האמת היא שמאחורי הסוכה הזו עומדים כמה שיעורים חשובים מאין כמוהם לחיים שלנו..

מאת: משה שרוןקבלה13/12/10985 צפיות
משק המים בישראל נתון במשבר קשה. במשך עשרות שנים אנחנו שואבים מהכנרת ומשתמשים במאגרי אקוויפר החוף ללא פיקוח. רשויות המים בישראל פשוט ממלאות את הביקוש ההולך וגדל למים. במקביל היא עושה פרסומות. כמו אחד שיש לו סרטן ריאות. הוא יוצא מההקרנות ומדליק סיגריה. ב 1.6.08 החליטה ממשלת ישראל להגדיל משמעותית את היקף התפלת מי הים בישראל ולספק כמות מים הדומה לכמות הנשאבת מהכנרת בכל שנה. ההתפלה, כך על פי התחזיות, תספק את הצורך, תסייע בהעלאת מפלס הכנרת ותפתור את בעיית המים בישראל.

מאת: משה שרוןקבלה13/12/10983 צפיות
אי אפשר להבין קבלה בכל פעם שהאדם רוצה ללמוד משהו - באוניברסיטה, בבית הספר או בכל מקום אחר, הוא בוחר ללמוד בצורה מסוימת שאליה הוא התרגל עם השנים. מאז שהוא ילד, הוא רגיל שכשהוא יושב מצד אחד וממולו עומד מישהו ומסביר או משרטט על הלוח, אז יש לו תבנית בראש, והוא רוצה להבין מה שהמורה מסביר. להבין על מה מדובר. עד כה מטרתו הייתה ללמוד פיזיקה או מתמטיקה, ועכשיו הוא בא ללמוד להתפתח רוחנית, מה ההבדל? הוא יושב ומנסה להבין. לא סביר בעיניו שיש דרך אחרת ללמוד

מאת: משה שרוןקבלה13/12/101520 צפיות
אינני יודע מתי בפעם האחרונה שמנו לב לעובדה הפלאית הבאה – אנחנו מדברים. יש בתוכנו מערכת מורכבת המסוגלת ליצור צלילי הברות שונות מהאויר היוצא מהפה ולחבר אותן למילים בעלות משמעות, המצטרפות למשפטים שתוכן ורעיונות יצוקים בהן. דמיינו את חיינו ללא האוצר הזה.

מאמרים נוספים בנושא קבלה

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1935706 צפיות
מעשה בזוג, בעל ואישה שחיו להם באושר ובשלום, גם פרנסה היתה להם ברווח אך דבר אחד העיב על אושרם, הם לא זכו להיפקד בילדים

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1927404 צפיות
ביום ל"ג בעומר מציינים את יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי כאשר הספר המזוהה איתו ביותר הוא ספר הזוהר הקדוש, ספר יסודי בתורת הקבלה.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1921215 צפיות
"רבי שמעון הצדיק, באתי לציון במיוחד לכבודך על מנת לספר את שערות בני יחיד אשר נתן לי האלוקים בזכותך, קיימתי את נדרי, אתמול הבאתי אותו חי וגזזתי את שיער ראשו בשירה ובזמרה, איך עתה אוכל לסוע מכאן בלעדי בני יחידי.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1928378 צפיות
ידוע ומפורסם שלהחזיק את ספר הזוהר בבית זה מעין כלי מחזיק ברכה, כמו קמע שמסוגל לישועות רבות ולכן אנשים רבים מכל המגזרים מחזיקים בביתם את ספר הזוהר הקדוש, יתרה מכך ישנם גם הלומדים בספר הזוהר כיוון שהלימוד ב...

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19787 צפיות
כל אחד חשוף לעין הרע בפרט תינוקות יפים, אנשים בעלי כישרונות, עושר, מעמד מיוחד ועוד. הדברים הטובים האלה מושכים איתם עין הרע כיוון שהם גורמים לקנאה ולצרות עין, ובמקום שיש צרות עין וקנאה בא עין הרע על האדם.

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19650 צפיות
שתשעים ותשעה אחוז מהמתים מתו מחמת עין הרע, ורק אחוז אחד מת בדרך ארץ, דהיינו משום שהגיע זמנו. הנה יוצא מדברי הגמרא, שיש מציאות של עין הרע בעולם.

מאת: בתיה כץקבלה07/01/19962 צפיות
גם לאחר פטירה של אדם קרוב ניתן להועיל לו ולשמח אותו על ידי שנעשה לו תיקון לנפטר, אותו תיקון שמביא לנשמתו נחת רוח גדולה, גורם למירוק עוונות של הנפטר ועושה עילוי נשמה גדול בעולמות עליונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica