חפש מאמרים:
שלום אורח
07.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

זרימה טבעית - לעגל עם הבלגות

זרימה טבעית / לעגל עם הבלגות

כאשר האדם זורם עם הדברים באופן טבעי הוא יותר מצליח לתמרן טוב. לפעמים האדם מנסה לעשות משהו באופן כזה שהוא בודק את עצמו איך הוא חושב ואיך הוא עושה את הדברים וקורה בדיוק ההיפך, האדם יוצא מגוחך בעיני עצמו ולא טבעי וגם לא אפקטיבי במיוחד.

יש מצבים שהאדם פשוט מניח את ידיו באופן רגיל, אבל כשהוא מנסה לבחון כיצד הוא עושה זאת הוא כבר אינו יודע היכן לשים את ידיו.

אפשר להעלות טיעון ולומר שגם בענייני פתרון בעיות כאשר האדם צופה ומסתכל על איך שהוא עושה את הדברים ובוחן את עצמו במקום להיות טבעי הוא בעצם מכניס את עצמו למלכודת ומונע מעצמו את הדחיפה הכי טובה למימוש העצמי שלו ומונע את האופן הטוב ביותר לפתור את הבעיה.

יכול להיות מצב שבו האדם יחשוב על דרך לעשות משהו, אבל הוא יכשיל את עצמו בגלל שהוא יבחן את עצמו ומבלבול הוא יבחר בדרך השגויה ולמרות שידע שצריך לעשות אחרת הוא יפעל בדרך הטעות.

וזו אחת הנגזרות של הבנת סיבה ותוצאה של הדברים.

גם בטענה הזו אין שחור לבן, מפני שגם יש דברים שאינם מורידים את הביטחון ורק בודקים את דרך הפעולה ולא בוחנים את האדם עצמו.

ולכן יש כאן הבדל חד, האדם או שהוא בוחן את עצמו או שהוא בוחן את הפעולה של עצמו כאשר יש צורך אמיתי בכך.

והאמת מדריכה את האדם לעשות כמיטב יכולתו בכל דרכיו.

*

בחיים יש נושאים רבים עליהם אפשר להבליג ולא כ"כ לדייק, ויש כאלה שממש סכנת חיים שלא לדייק בהם.

בחיים יש נושא שחייבים לדייק בהם למשל דברים הקשורים להצלת חיי אדם ואם מציירים את הדברים על גבי גרף השרטוט הוא חד מאוד

- / - / - / - / - / - / - /

לעומת זאת בנושאי כספים ודברים שיש צורך לדייק בהם הדיוק הוא יותר מתון

/ - / - / - / - /

יחסי אנוש בעבודה לדוגמא יצויינו בגרף:

(_) (_) (_)

לעומת זאת, תקשורת רגילה בין אנשים תצויין כך:

{ ( + - * / ~)}

אפשר לזרום עם הדברים בחיים גם עם זה שבדברים מסויימים צריך תכנון.

יש דברים בחיים שצריך להבליג, למשל כאשר אדם נתקל באנשים הנראים לו לא נחמדים למראית עין, ייתכן והם פועלים באופן הפוך כי רושם ראשוני מטעה. ולכן, הרעיון פה להבליג כשאפשר להבליג ולא להיכנס למריבות סתמיות שהנזק רב על התועלת.

ואין הדבר מדובר רק על אנשים שאינם מוכרים לאדם או אפילו שהאדם חושב שיש עליו רושם לא כ"כ טוב מצד אנשים מסויימים ורק נראה לו למראית עין ובסופו של דבר הוא מגלה ההיפך, טוב לו בחברתם.

הכוונה גם על דברים שהאדם עושה בחיי היום יום ומתעקש לסגור פינות גם על דברים שאינם חשובים, למשל אדם מנסח מאמר מסויים ואומר: לא, זה לא מספיק מדוייק, זה צריך להיות יותר חד וכו'. זה בעצם כמו לומר, יש כאן מאית אגורה שלא דייקתי והרי מי מי מסתכל על מאיות אגורה? רק כאשר מדובר בסכומי כסף גדולים והאנלוגיה היא באמת לנושאים חשובים כבדי משקל.

אך, להיות תקוע כי זה לא סוגר פינה קטנה שכבר הדרך מספיק ברורה לאדם? זוהי כבר קטנוניות שרק מקלקלת יותר מאשר היא מועילה ולמעשה מיותרת כי אפשר אחרת.

ונניח שעכשיו אדם הסתכל על איזו נקודה בחיים שהוא רוצה לסגור פינה, ועכשיו הוא יושב שעה על נושא שהוא יודע כבר בדיוק איך הוא פועל, האם הוא עזר לעצמו בכך שרצה לעגל פינה קטנה יותר קטנה מגודל פיקסל? התשובה ברורה. הוא בזבז את זמנו לריק.

הרעיון הוא שהאדם נתפס לקטנות ולכן, במקום לעשות דבר מועיל יותר שבאמת יועיל לו, הוא עושה דבר מה שרק מזיק לו והזמן הזה לא חוזר.

אפשר להבליג על הזמן שעבר והאדם לא עשה איתו משהו, אבל מלכתחילה בחיים, מה שהאדם כן יכול לעשות בכוחות עצמו ולא מאולץ חבל לדחות. בוודאי שאין הכוונה לדברים שהאדם מאולץ בחיים כי הרי שאינם בשליטתו.

אפשר ללכת רחוק עד לנקודת קיצון כי לפעמים כאשר האדם מגיע לאיזושהי קיצוניות הוא מבין שהדבר הזה לא בריא עבורו למשל אכילה של דברים לא בריאים, ולכן הוא משנה כיוון בחשיבה. הדבר מזכיר את עולם המתמטיקה כאשר יש נקודת קיצון, הגרף משנה כיוון.

דוגמא לעניין זה על סיפור ששמעתי כמדומני על אדם אחד שישב וחקר סוגיה כלשהי, ולא הבין אותה חפר וחפר, אך לא הצליח להבינה.

רק אחרי 12 שנה הוא גילה את התשובה לכל זה. כלומר, אם האדם היה ממשיך לחפור בנושא 12 שנה ולא עושה עם עצמו כלום היה מפסיד אותן בהינף יד ומצטער על כל רגע ככל הנראה באותו הרגע שאחרי 12 שנה. אך, האדם בחר בדרך הנכונה וחיכה בסבלנות ובסוף גילה את הפתרון הנכון.

לעניין ההבלגות, זה חשוב להבליג על דברים שאין חשיבות להבין כ"כ ולא להתעקש לסגור פינות כי אם הדרך ברורה לאדם והוא יודע בדיוק מה צריך לעשות, הרי שאין טעם לעשות במאיות האגורה ואפשר לפעול מיידית ועם הזמן האדם יבין את המשך הדברים.

וכן, אפשר להבליג בדברים שאין להם חשיבות גדולה עם בני המשפחה ועם הסביבה של האדם כי חבל שסתם מריבה תהרוס את האווירה.

כאשר האדם שם לב לדברים האלה שנראים קטנים, הוא יכול למנוע תקלות מיותרות הם אולי נראים קטנים אבל דווקא הדברים הפשוטים הם הדברים הכי חשובים. הם נראים כ"כ מובנים מאליהם שה"סכנה" שהם נדחקים לקרן זווית ונשכחים בדרך.

וכאשר האדם לא מתעקש על הבנות של דברים שאין להם משמעות חשובה מצד האמת, אז האדם חוסך לעצמו זמן.

הדברים היחידים שהאדם יכול להתעקש עליהם הם האמת והאושר.

האמת, הכוונה לזרום לפי ההבנה של אותו הרגע באופן כזה שהאדם אמיתי עם עצמו ועם אחרים.

בעניין האושר, שהאדם יעשה הכל כדי להיות מאושר ע"י היצמדות אל האמת.

ויכולות להיות וריאציות נוספות של משפטים, אך זה לא משנה העיקר - עיקרי הדברים.

המאמר מאת מאמן אימון אישי + ייעוץ בחינם - Yeda.EIP.co.il

הכנס לאתר ותהנה מעוד ייעוץ אישי בנושא סבלנות, הרצאה, אימון, יעוץ, להיות מאושר ועוד ...

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאת: אליעד כהן - היחיד בעולם שמתחייב - 100% אושר אמיתי בשלמות מוחלטת בכל תחומי החיים - נסו ותראו! 

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אישי / אימון אישי / חרדה / פחד / הפרעת חרדה / טיפול בחרדה / פחדים / דיכאון - EIP.co.il ועוד...

ידע - להצליח

תכנסו ותהנו ...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאמן אישי אליעד כהן אימון אישי Eip.co.il

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19243 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1961995 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181229 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18568 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18524 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161094 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica