חפש מאמרים:
שלום אורח
22.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהו שרות אזרחי-לאומי?

<!-- @page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm; text-align: right } -->

מהו שרות אזרחי-לאומי?

שירות אזרחי-לאומי הוא שירות התנדבותי לתועלת הציבור. השרות פתוח לכל מי שקיבל פטור מהצבא או ששייך למגזר הערבי ולא נקרא לשרת בצבא. השירות מתבצע בתחומים רבים.

תחומי השירות העיקריים:

חינוך, רווחה, משפטים, בריאות, תחבורה, גמלאים וניצולי שואה, משרד התמ"ת – הסברה בנושא חוקי עבודה, קליטת עלייה, בטחון פנים, משרד החוץ, ביטחון וחירום, משרד ראש הממשלה.

השרות האזרחי-לאומי יכול להתבצע גם בחו"ל, בתחומי החינוך וקליטת עלייה באישור "האחראי".

 

  • השירות מתבצע גם בכל תחום אחר שאושר על ידי השר.

השירות מתבצע, בנוסף למסגרות הממשלתיות, גם במסגרת עמותות אזרחיות רבות, הפועלות למטרות שונות ומגוונות.

 

המנהלת מפעילה מסלול התנדבותב"שירות אזרחי" המיועד לתלמידי ישיבה שתורתם אומנותם, גילם מעל 22 (אם הם נשואים עם ילד אחד לפחות) או מעל 26 (אם הם רווקים), והם נמצאים במעמד של "דחיית שירות" צבאי לפחות 4 שנים.

לפרטים נוספים: ניתן לבקר ב "דף מידע למתנדבי השירות האזרחי החרדים", באתר המנהלת, בכתובת www.most.gov.il/ncs

 

תנאי-סף להתנדבות לשירות האזרחי-לאומי

  1. פטור מצה"ל/דחיית שירות :

זכאים להתנדב לשירות "יוצאי-צבא" (כלומר מועמדים לשירות צבאי) שקיבלו דחייה או פטור מחובת שירות ביטחון לפי חוק שירות ביטחון (נוסח משולב) התשמ"ו 1986, וכן מי שלא נקרא לשירות סדיר לפי החוק האמור (בני ובנות המגזר הערבי).

  1. גיל השירות

רשאי/תלהתנדב לשירות מי שגילו/ה עד 24 שנים – כלומר, התחיל/ה את השירות לא מאוחר מיום בו מלאו לו/לה 23 שנים (אם ההתנדבות היא לשנה אחת), או התחיל/ה את השירות לא יאוחר מיום בו מלאו לו/לה 22 שנים (אם ההתנדבות היא לשנתיים), והוא/היא אזרח/ית או תושב/תקבוע/ה של מדינת ישראל.

 

נוסף על תנאים אלה, קיימים תנאים ומגבלות נוספים להתנדבות בשירות אזרחי-לאומי. ניתן לעיין ב"חוברת המידע למתנדבי השירות האזרחי-לאומי", באתר www.most.gov.il/ncs

 תגיות המאמר: שירות לאומי


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מידע מקיף בנושא שירות אזרחי
כולל רשימת ההטבות המיועדות לבוגרי שירות אזרחי, טבלאות תגמול ועוד, ניתן למצוא באתר מנהלת השירות הלאומי אזרחי:
http://www.ncs.gov.il/
ובאתר משרד המדע והטכנולוגיה:
http://www.most.gov.il/Departments/NCS/Tariff.htm

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מנהלת השירות האזרחי לאומי

הטבות המוענקות למתנדבים באמצעות "הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים" לאחר תום תקופת השירות.

מאת: מנהלת השירות האזרחי לאומיעזרה והתנדבות04/01/111250 צפיות
ה"גוף המוכר" הוא הגוף האחראי על איתור, מיון, ושיבוץ המתנדבים; ה"גוף המוכר" מלווה את המתנדבים לאורך תקופת ההתנדבות, דואג להכשרתם, לביטוחים השונים, ואחראי על העברת התשלומים וההטבות המגיעות למתנדבים, לפי החוק.

מאמרים נוספים בנושא מוסדות שלטון

מאת: בנימין קלינגרמוסדות שלטון25/07/232483 צפיות
הרבה לקוחות מגיעים למשרדינו לאחר שקבלו צו הריסה למצללה או גגון שחשבו בתמימות רבה שבנייתה אינה דורשת היתר בנייה . כן "חוק הפרגולות" תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה קיבל תוקף והרבה עבודות פטורות מהיתר. ההנחיות די ברורות אך הרבה אזרחים לא מודעים למדניות העיריה או המועצה המקומית שצריכים להצמד אליה. כן ויש גם את תוכנית העיצוב הסביבתית .

מאת: בנימין קלינגרמוסדות שלטון09/05/211134 צפיות
האם ניתן לעשות הסדר תשלומים על חוב לצורך קבלת תעודה לטאבו? לקבלת תעודה לרישום בטאבו, לא ניתן לעשות הסדר חובות בפריסת תשלומים. הארכת תעודה לרשם המקרקעין (טאבו) באילו מקרים אפשר להאריך תעודה לטאבו? אופן הגשת בקשה להארכת תעודה לטאבו האם הארכת תעודה לטאבו כרוכה באגרה? אופן תשלום האגרה מהו משך הטיפול בבקשה? אופן קבלת התעודה

מאת: בנימין קלינגרמוסדות שלטון31/10/201964 צפיות
הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תל אביב-יפו ■ הנחיות מרחביות כלל עירוניות ומדיניות עיצוב ■ פרק תכנון ועיצוב הבניין מהדורה 2

מאת: בנימין קלינגרמוסדות שלטון05/02/191725 צפיות
מבנה, שבמזרח ירושלים, עמד על תילו שנים רבות מבלי שננקטו הליכים להריסתו, עד שבעליו החליט לשפצו ונאלץ להתמודד מול צו מנהלי להריסת המבנה במיידי. הצו אומנם בוטל !

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןמוסדות שלטון17/01/182596 צפיות
חקירה או מעצר מתוקשרים, הם בדיוק כשמם- מתוקשרים. בשיטת המשפט הישראלית, קיומה של חקירה אינה מהווה עונש, כמו גם שמעצר במסגרת חקירה או מעצר בית כלל אינם מהווים עונש, לבתי המשפט גם אין סמכות להטיל מעצר בית כעונש

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןמוסדות שלטון16/12/171597 צפיות
"האם ראוי שבית המשפט ישחרר את פסק הדין מתחת ידו, בטרם חלף המועד להגשת ערעור על החלטתו שלא לפסול את עצמו"?

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןמוסדות שלטון19/10/171723 צפיות
בית המשפט העליון דחה לאחרונה עתירה שהוגשה על ידי עמותת כן לזקן בעניין הנחה בסך של 50% ממחירי כרטיסי הנסיעה, בהתאם לחוק האזרחים הוותיקים, התש"ן-1989 (להלן: החוק ולמרות. שהרכבת מעניקה לאזרחים ותיקים הנחה של 50% מדמי הנסיעה בתחבורה ציבורית רק לנוסעים באמצעות כרטיס 'רב-קו', ולא לאלו הנוסעים באמצעות רכישת כרטיס נייר רגיל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica