חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קוסמים בעולם הדמיון של הילדים

ילדים זה ידוע מאז ומעולם הם בעלי דמיון מפותח ונוטים לחלום ולדמיין דברים מוזרים ומשונים. משחר ההיסטוריה האנושית נמשך האדם אל הנסתר ואל מה שלא ידוע ואגדות עם רבות וסיפורים שעברו מדור לדור עסקו בניסים, פיות, קוסמים ומכשפות. לעיתים פחדו מהם, לעיתים רחשו להם כבוד. בימינו אנו הקוסמים מהווים פן בידורי להמונים. אך, הקהל הטוב והמרגש והגדול ביותר עבור הקוסמים היה מאז ומעולם קהל הילדים.

עולם הדמיון המפותח של הילדים משולב עוד מקדם בקוסמים ובקסמים. את ההשפעות לכך ניתן לראות בסרטי קולנוע, סדרות אנימציה, סדרות נוער, ספרים ואגדות עם ידועות ואפילו במשחקי מחשב ואינטרנט. למרות שהעולם התפתח טכנולוגית והמדע התקדם, עדיין אנשים רבים מאמינים בכוח הנסתר וילדים רבים עוד יותר מוקסמים מסיפורים על קוסמים וכשפים. אם בעבר הושפעו הילדים מקוסמים "מסורתיים" כמו מרילין הקוסם, בהם דמות הקוסם הייתה בעלת גלימה ומצנפת, אזי הילדים של המאה ה-21 רצים שבי אחרי קוסם עדכני יותר הקרוב לגילם שלהם כמו הארי פוטר.

הקוסמים מייצגים עבור הילדים עולם קסום ובלתי מוסבר, עולם בו ניתן לנצח את הרע על ידי קסם מופלא של קוסם טוב, עולם שבו הכל אפשרי, בו הדמיון לא יוצא דופן ובו יצורים משונים ומוזרים קיימים ודברים שבלתי הגיוניים בעולם המציאות יכולים לקרות בו. הילדים אוהבים להיכנס ולהשאב לעולם הפנטזיה הזה ולכן כאשר הם בגילאים קטנים עדיין קל לשבות את לבם להופעתו של קוסם על הבמה. בגיל הרך הילדים אכן מאמינים כי הקוסם שבא למסיבת יום ההולדת הוא קוסם אמיתי בדומה להארי פוטר, שהוא כל יכול והקסמים שהוא עושה אינם פעלולים וטריקים של אחיזת עיניים, מיומנות ומהירות, אלא קסמים אמיתיים לכל דבר ועניין. בשל כך, ילדים אוהבים מאוד קוסמים והם משתאים כאשר הם רואים "קסם" במופע ואינם יודעים להסביר כיצד התבצע. בגיל הרך קיים עדיים בלבול וערבוב של עולם המציאות אל מול מה שמתרחש במציאות. הילדים הקטנים מגיבים לקסם כמו הוצאת פרחים מהכובע או הוצאת מטפחות קשורות מפה הקוסם בהתלהבות יתרה, משום שהם באמת ובתמים מאמינים שהקוסם שנמצא מולם הוא כל יכול ורק הוא יכול לבצע את הקסם שזה עתה התרחש. בצורה שכזו הם גם מאמינים שמה שקראו או ראו בסרטים אודות עולם הפנטזיה והקסמים הוא כביכול אמיתי.

כאשר הילדים מתבגרים, הם כבר יודעים להבחין בין עולם הקסמים של הפנטזיה, הקולנוע, הטלוויזיה והספרות לבין עולם הקוסמים שעל הבמה. לכן, בגיל מבוגר יותר, המופע הופך יותר לניסיון שלהם להבין כיצד הקוסם עושה את הקסם שהוא מבצע, איך הקסם עובד והאם הם בעצמם יכולים לעשות את הקסם. בגילאים כאלו לרוב מתקיימות גם סדנאות לימוד קסמים על ידי הקוסמים על מנת להעשיר את הידע של הילדים המתבגרים ולהוסיף עניין לאירוע.

יום הולדת לילדים בגיל הרך עם מפעיל שהוא קוסם היא יום הולדת שמלאה בדמיון ובהתלהבות ומתקבלת על ידי הילדים תמיד בשמחה, בעניין, ובאהבה. ילדים אוהבים קוסמים ואלו אוהבים להעשיר את הדמיון של הילדים ולשמח אותם באירוע החגיגי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לילך כורם

מאת: לילך כורםמסיבות רווקים ורווקות17/05/12751 צפיות
אחד הטרנדים הגורפים והמצליחים ביותר בשנים האחרונות בתחום של מסיבת רווקות הינו מסיבת רווקות בספא . ובכן, לאחר שנים רבות שבהן מסיבות רווקות נערכו והתרחשו בעיקר במקומות בילוי, מועדוני לילה מסוגים שונים, בתים פרטיים ועוד ועוד,

מאת: לילך כורםימי הולדת17/05/12709 צפיות
שהיינו ילדים, לכל אחד מאיתנו היה חלום לעשות קסמים. מספיק שהיינו רואים מופעי קוסמים בטלוויזיה וכל אחד כבר היה מבקש מאחד ההורים שיקנה לו ערכת קוסם אותה מכרו ואפילו עדיין מוכרים בחנויות הצעצועים השונות. הרי רק המחשבה לעשות את זה היא זאת שגורמת בעיקר לילדים להמון התלהבות והמון דמיון בנושאים השונים.

מאת: לילך כורםחינה17/05/12678 צפיות
רקדנית בטן לחינה מבצעת את אומנות הריקוד מהנשמה, מהמקור הפנימי שלה. הריקוד נובע מתוך האיחוד בין הנפש לגוף ולרוח. רקדניות בטן אשר רכשו את השכלתן בתנועה אצל מורים שונים בתחום, מכירות את רזי התנועה אשר מסתמכים על מקורות ידע רחוקים מזרחיים ומבצעות את החיבור המושלם מבחינתן עבור נשמתן בעת הריקוד.

מאת: לילך כורםברית ובריתה11/05/11780 צפיות
בשעה טובה ומוצלחת הצטרף לחיק המשפחה תינוק חדש, שזה עתה נולד. כולם מאושרים ונערכים לקראת הבאתו של הרך בברית אברהם אבינו. ההתרגשות עצומה ויום הברית מגיע. המשפחה הקרובה והרחוקה, החברים, המכרים, הילדים – כולם מוזמנים לחגוג ולשמוח את הולדת בן הזקונים של המשפחה. החלטתם שלברית תזמינו קוסם?

מאת: לילך כורםימי הולדת19/03/11881 צפיות
עולם הקוסמים מתחלק לתתי תחומים שונים וכל קוסם מתמחה לרוב בתחום אחד של קסמים ולהטוטים. אחד מהתחומים בעולם הקוסמים והקסמים, הוא תחום קסמי הטלפתיה והאילוזיות. תחום זה של קסמים עוסק בקריאת מחשבותיהם של אנשים ולעיתים בהשפעה על דרכי חשיבתם.

מאת: לילך כורםימי הולדת05/11/10848 צפיות
הרבה ילדים ישמחו לליצן שיבוא ויפתיע אותם במסיבת יום ההולדת שלהם. ילדים, ואף מבוגרים, אוהבים לרוב ליצנים. הליצנים הופכים כל אירוע להפעלה של צחוק ושמחה, חופש והשתוללות. יום ההולדת הוא יומו המיוחד של ילדכם והוא מצפה לו כל השנה, על כן חשוב שהאירוע יוכתר בהצלחה ועל פי רצונו ואושרו של הילד. לכן חשוב לבחור ליצן מתאים.

מאת: לילך כורםימי הולדת05/11/10796 צפיות
מאז ומעולם הוקסם האדם מתופעות על טבעיות שאינו יכול להסביר כיצד הן מתרחשות. ישנם סיפורי פולקלור ואגדות רבים בהם משולבים קוסמים ומכשפים בעלי כוחות לבצע קסמים. קוסם הוא כינויו של אדם היכול כביכול לבצע מעשים מדהימים שלא ניתן להסבירם המעניקים לו מעמד של בעל כוחות על טבעיים ולא אנושיים.

מאמרים נוספים בנושא בידור ופנאי - כללי

מאת: עופר שלובידור ופנאי - כללי23/09/18675 צפיות
טיפים למטבח

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי10/11/161010 צפיות
ילדה שמגיעה לגיל חמש רוצה בדרך כלל שההורים יעשו לה הפתעה מיוחדת כי מדובר על גיל מיוחד. מצד אחד הילדות בדרך כלל מרגישות כבר גדולות כי יש להן חברים וחברות אך מצד שני כמובן שהן זקוקות להורים כדי להפיק אירוע מרגש ומיוחד.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי07/11/161048 צפיות
בכל מסיבה ובמיוחד בימי הולדת תקליטן ליום הולדת, הוא זה שייצור את האווירה המתאימה. על התקליטן, להתאים את המוסיקה על פי הסגנון שמקובל על הילדים , אם מוסיקה ידועה שהילדים מכירים ושתהיה הכי עדכנית שיש. די ג'יי שהוא בעצם תקליטן, יודע לעבוד עם כל שכבות הגילים, עליו להכיר את כל סוגי המוסיקה ולהתאים אותה לקהל היעד. ילדים יאהבו את השירים הכי שמחים ויש כאלה שיבקשו קרצת מוסיקה מזרחית שהפכה להיות לחביבת כל הגילאים בישראל.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי25/10/161022 צפיות
מתקרב התאריך המרגש של השנה והבת שלכם עומדת לחגוג יום הולדת? אם כך, אתם בוודאי רוצים לשמח אותה, כי איזה זוג הורים לא היה רוצה לראות את הבת שלו מתרגשת ומרוצה? עם זאת, רוב ההורים לא באמת יודעים איך להפיק ימי הולדת בראשון לציון ולעשות אותם שונים, אחרים ומהנים במיוחד. כולנו זוכרים את ימי ההולדת שההורים שלנו נהגו לעשות לנו ואשר במסגרתם בדרך כלל ילדי הגן או הכיתה היו מגיעים, משחקים קצת ביחד ובכך הייתה מסתיימת החגיגה.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי23/10/16985 צפיות
אם יום ההולדת של ילדיכם מתקרב, כדאי כי תארגנו לו בזמן, יום הולדת נפלאה שהוא וחבריו, לא ישכחו במהרה. ניתן למצוא מקומות רבים לעריכת יום ההולדת, אבל אם יש לכם בית מרווח, אולי יום הולדת בבית, תתאים לכם ותהי חסכונית יותר. מהבחינה הבטיחותית, אין סיכוי שילד יאבד בבית או שלא תהיה עליו השגחה כאשר מדובר בביתכם ואתם משגיחים על ילדי יום ההולדת כשהם באחריותכם. לרוב בימי החורף, רבים עורכים את יום ההולדת בביתו של בעל השמחה.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי26/09/161139 צפיות
ליצנים לידי הולדת הם אחת הבחירות המשובחות והקלאסיות ביותר לימי הולדת. היום הליצנים יודעים לא רק להצחיק את הילדים באמצעות מחוות גופניות וכדומה, אלא הם מסוגלים גם ללמוד קסמים, לנגן מוסיקה בכלים מוסיקליים שונים ומשונים, הם מסוגלים בנוסף להפעיל את הילדים בכל מיני פעילויות מגוונות ועוד דברים רבים אחרים.

מאת: שלום כהןבידור ופנאי - כללי19/08/161811 צפיות
אתם שואלים את עצמכם מדוע ליצנית תהיה הבחירה הטובה ביותר שתוכלו לעשות לאירוע הקרוב? ובכן, עקב כך שמדובר בטרנד די נשכח הזמנה של ליצנית לאירוע יכול להיות דבר מפתיע ויוצא דופן. כך ניתן יהיה לגרום לכל האורחים באירוע ליהנות כפי שלא נהנו הרבה מאוד זמן. ליצנית איכותית תוכל גם לספק לכם מופע בידורי רחב היקף אשר יבטיח את הנאתם את הקהל הבוגר והצעיר גם יחדיו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica