חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חלוקת רכוש וערכאות אזרחית ודתית

מאת: אלידיני משפחה08/02/2011765 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאמר זה יעסוק ברובו בעניין גירושין וכל הנגזר מכך שהדגש הינו חלוקת רכוש לרבות בית המשפט לענייני משפחה. אם כן חשוב לציין כי במדינת ישראל קיימים שני סוגים של נישות הקשורות בעניין חלוקת רכוש כשהעניין קשור ברובו בבני זוג המצויים בתהליך גירושין שתלוי במועד הנישואין של בני זוג.

אם כן בני זוג שנישאו לפני שנת 74 או ידועים בציבור חלה חזקת השיתוף בנכסים. כשמדברים על חזקת שיתוף בעצם מדברים על פסיקה שקשורה ברכוש שנרכש במהלך נישואין באופן משותף דהיינו ביזע משותף לרבות נכסים עיסקיים כמובן.

אם כן חלוקת רכוש בעצם קשור בנישת גירושין ועל פי בית המשפט לענייני משפחה ובכלל הפסיקה עצמה האומרת כי הרכוש יתחלק בין הצדדים שווה בשווה. שיתוף מידיי וכל אחד מהצדדים יכול לדרוש את המגיע לו ללא קשר למועד סיום הנישואין. למשל זוגות שנישאו לאחר שנת 74 חל עליהם חוק יחסי ממון כלומר שכל מה שנצבר בנישואין למעט דברים חריגים יאוזן שווה בשווה חוץ מפטירה חלילה שהרי המצב משתנה.

בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני יש סמכות דומה לדון בכל הקשור בנישת חלוקת רכוש או לדון בכל הקשור בעניין גירושין. לדוגמא צד שהגיש תביעת גירושין לבית הדין הרבני וכרך בה את עניין הרכוש הקנה סמכות ישירה לבית הדין הרבני בתנאי שעמד במבחני הכריכה דהיינו מבחן המשולש ולעומת זאת אם הוגשה תביעה באמצעות בית המשפט לענייני משפחה לפני בית הדין הרבני הסמכות תהיה שם ולא בבית הדין הרבני שהרי לא ניתן בו זמנית להתנהל בכמה ערכאות. 

שאומרים חזקת השיתוף מתכוונים בעצם לפסיקת  בתי המשפט, והיא חלה על זוגות שנישאו לפני שנת 74 בפועל, ועל ידועים בציבור. לפי חזקת השיתוף, הרכוש אותו צברו הצדדים במאמץ משותף, במהלך נישואיהם, שייך להם בחלקים שווים,ואין לכך זמן או דיון בכך.

ההסבר לכך כי בן זוג שתובע מבן הזוג שיתוף נכסים לא צריך להוכיח שום דבר לרבות חיים טובים או רעים שהרי די בכך שיוכח שבני הזוג ניהלו חיים משותפים בדירה משותפת תחת קורת גג אחת וזאת על מנת ללמוד היטב את מהות חזקת השיתוף בפועל. המטרה בחזקת שיתוף הוא צדק המבוסס כי שני בני הזוג תורמים לתרומת חיי המשפחה שלא בהכרח כספי אלא גם תרומה בבית או עם הילדים לרבות החינוך שלהם.

 נכסים שנצברו לאחד מבני הזוג לפני הנישואין או שאחד מבני הזוג שקיבל במתנה או בירושה במהלך הנישואין אינם נחשבים בדרך כלל כנכסים משותפים, אולם נישואין הרמוניים וממושכים עשויים להחיל את הלכת השיתוף גם על הנכסים הללו. בגין נכסים עיסקיים היקף חזקת השיתוף אינו מצומצם רק לנכסים משפחתיים, אלא גם לגבי נכסים עסקיים.

כשאומרים דירת מגורים אומרים בעצם  חזקה היא שדירת המגורים מצויה בבעלות שני בני הזוג, היות וההנחה היא שבני הזוג התכוונו שהבעלות בדירה תהיה לשניהם, וזאת כל עוד אין הנחה זו נסתרת על ידי כוונה אחרת העולה מפורשות או במשתמע מן העניין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אלי גולדמן - מומחה קידום אתרים ובעלים של אגו ווב העוסקת בתחום קידום אתרים באינטרנט.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלי

מאת: אליעיצוב אתרים27/12/171878 צפיות
גרפיקאים ומעצבי אתרים נתקלים לא פעם באותה הבעיה – מציאת תמונות מתאימות לעבודה שהם מבצעים ובעיקר תמונות שיש אפשרות חוקית לעשות בהן שימוש מבלי לעבור על חוק זכויות יוצרים בארץ או בעולם. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתמונות יהודיות או בעלות הקשר לישראל.

מאת: אליטיולים בארץ22/11/17725 צפיות
הישראלים מחפשים דילים משתלמים ובעיקר כאשר מדובר על חופשה בארץ ולא בחוץ לארץ. היעדים הפופולאריים של אילת, תל אביב, ירושלים, ים המלח, טבריה וחיפה זוכים להתעניינות גבוהה לאורך כל השנה וכמובן עם ביקושים ערים יותר בתקופת החופש הגדול והחגים הבולטים.

מאת: אליטיולים בחו"ל31/10/17713 צפיות
התייר הישראלי מבקר בעיר במרבית המקרים באמצעות רכישת חבילות נופש ללונדון הכוללות טיסה ישירה ובית מלון מתאים עבורו אך יש הבדל בין התיירים הישראלים המגיעים אל העיר ואת אלו ניתן לחלק ל 7 קבוצות תיירים עיקריות.

מאת: אליטיולים בארץ24/05/17726 צפיות
ישראל היא מדינה שיש לה הרבה מאוד מה להציע למי שרוצה לנפוש. כאשר אנחנו יוצאים לחופשה כדאי לנו לבחור לצאת אליה דווקא בארץ. היעדים המובילים הם טבריה, אילת וים המלח כמובן.

מאת: אליאטרקציות24/05/17726 צפיות
מעוניינים להגיע לביקור בעיר עשירה בתרבות, אטרקציות ואפשרויות רבות של פנאי ובילוי? בירות אירופה המזרחית לשעבר – בוקרשט, פראג ובודפשט עונות לכם על הצרכים הללו. כל אחת מהערים האלו היא פנינה תיירותית בפני עצמה ובהחלט מומלצת לכל תייר מישראל.

מאת: אליתרבות דיגיטלית08/02/171122 צפיות
כרטיס ביקור דיגיטלי מדמה כרטיס ביקור "רגיל" אך עם יתרונות שיש לעולם הטכנולוגיה להציע כמובן. כרטיס דיגיטלי מתקדם במרבית המקרים מכרטיס רגיל וכלל הרבה יותר מידע ודרכי התקשרות עבור בעלי הכרטיס או מי שמקבלים אותו.

מאת: אליטיולים בחו"ל02/08/161330 צפיות
אם אתה מחפש את היעד האטרקטיבי ביותר בחוץ לארץ עבור חופשה חלומית ומפנקת, הכר את בלגרד, בירת סרביה. בלגרד מהווה את נקודת המפגש בין נהר הדנובה לבין נהר הסאבה. המיקום הוא מיקום אסטרטגי ולכן יש לא מעט אתרים היסטוריים במקום, שניתן להגיע אליהם ולהתרשם. מעבר לאתרים היסטוריים אשר ניתן לבקר בהם, ישנם לא מעט פארקים ירוקים ונופים מרהיבים וכן, מרכזי קניות אשר ניתן למצוא בהם את כל החנויות של המותגים המובילים ביותר.

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/20321 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/18874 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/18546 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/18485 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/17757 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/173832 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/171144 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica