חפש מאמרים:
שלום אורח
21.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בילוי בג'ימבורי - חלק 1

מאת: עידן מורהפקת אירועים27/02/2011507 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בילוי בג'ימבורי - חלק 1

כתבה: ד"ר טלי איטקין, יועצת התנהגותית לבטיחות, ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים
קישור למאמר:
http://www.beterem.org/template/default.asp?maincat=&catId=8&PageId=409&site_ID=1

אחר-הצהריים ביליתי עם בני בן הארבע, חברתו לגן, אחיה בן השנה ואמם בג'ימבורי. השעות עברו במהירות ובנעימים, תוך שאני משלבת בין תפקידי האימהי, חיי החברתיים וענייני המקצועי.
המקום בו בילינו, שהוא בהחלט טוב בסוגו, אינו שונה באופן מיוחד מאולמות משחק רבים ודומים לו, הפזורים ברחבי הארץ. מדובר באולם גדול, המרופד כולו במזרנים. מחצית איזור המשחק מותאמת לתינוקות, ובה בריכת כדורים, ומגוון אביזרי משחק רכים. המחצית השניה נועדה לילדים גדולים יותר, ובה מגוון משחקים ומתקניםמתנפחים המאפשרים טיפוס, החלקה קפיצה וריצה. מחוץ ל"חצר הגדולים" ובצמוד לה, בר ישיבה ולצידו כסאות.

מבט מהיר על הסובבים אותנו גילה תמונה מעניינת. התינוקות ששיחקו באזור שנועד להם, היו מלווים על-ידי הוריהם, שישבו על המזרנים בסמוך למקום בו שיחקו ילדיהם. באזור שנועד לגדולים, שיחקו ילדים רבים, אך הוריהם כמעט ולא נראו לצידם. הללו, ישבו בחבורות מחוץ לגדר, ומדי פעם תקשרו בהערות עם הילדים המשחקים. למען הסר כל ספק, אציין שבין המתקנים שנועדו לילדים הבוגרים יותר, היה מתקן מתנפח הכולל קיר טיפוס ומגלשה גבוהה למדי, "כלוב" משחק משולב, שבתוכו מתקני טיפוס, נדנדות תלויות, מגלשה גבוהה, ועוד. אלה הם מתקנים, שמחייבים השגחה צמודה, כאשר מדובר בילדים בגילאי 3-5 שהיוו כ 95% אחוז מן המשחקים בהם. נשאלת השאלה, מדוע הוריהם של הילדים הללו, לא היו לצידם בכדי להשגיח בעת ששיחקו? האמנם התנהגות זו שגויה?

כדרכה של התנהגות אנושית, ההסבר מורכב. אני מניחה, שרבים מבין הקוראים מזהים את התנהגותם בתיאור לעיל, ולכן אני גם מניחה, שתסכימו איתי שלא מדובר בהורים חסרי אחריות, שמזניחים את ילדיהם מול סכנות ברורות ומוחשיות.
מתוך התנהגות ההורים ניתן לזהות מספר תפיסות שגויות:

מי המשגיח?

במקומות בילוי שתוכננו ונבנו במיוחד עבור ילדים, אין אף אחד, פרט להורים, שתפקידו להשגיח על הילדים. אם תחפשו את האותיות הקטנות, תמצאו בכל מקום כזה שלט, האומר כי המשחק במתקנים מוגבל לילדים בגילאים מסויימים באחריות הוריהם ובהשגחתם. המפעילים במקום נמצאים על-מנת להשגיח על המתקנים, לא על ילדיכם.

זה מסוכן?

אולמות הג'ימבורי מרופדים במזרנים, סביב העמודים קשורים בד"כ ספוגים, מרבית המתקנים רכים. המקום כולו נראה רך, מרופד ובלתי מזיק, ובכל-זאת—הוא אינו נטול סיכון לילדים צעירים. התאמתם הבטיחותית של המתקנים לילדים צעירים, משמעה צמצום הסיכויים לאירועים מסוכנים והגבלת חומרת הפציעה במקרה פגיעה, אך אין בכך ביטול מוחלט של הסיכון. נכון, הילד שלנו רץ לעבר המתקנים בשמחה, הוא מנופף לנו לשלום באושר, מהקומה השנייה של ה"כלוב", אבל זה לא אומר שהמתקן בטוח לשימושו ללא השגחה. האם ראיתם באמת את כל המתקנים שהוא משחק בהם? ראיתם מה גובהו של קיר הטיפוס? שמתם לב לצפיפות הילדים הקופצים במתקן המתנפח ולגילם?

למי זה מתאים?

התבוננות על הורים וילדים בג'ימבורי שבו בילינו היום, העלתה בי מסקנה אפשרית ומעניינת. הורים לתינוקות, שבד"כ נמצאים בסמיכות לילדיהם, עושים זאת לא רק מכיוון שהתינוקות הקטנים זקוקים להשגחתם הצמודה, אלא גם מכיוון שבגיל הזה, קל יותר להשיג את שתי מטרות הבילוי בו-זמנית. התינוקות, שעדיין אינם מתרוצצים על שטח נרחב, נמצאים באיזור מצומצם יחסית, שמאפשר להוריהם לשהות בסמוך להם ובסמיכות להורים האחרים, שאיתם הם גם יכולים לנהל שיחה באותה עת. כאשר הילדים גדלים, ומתחילים להתרוצץ, מתקיימת הסתירה בין ההשגחה הצמודה והבילוי ההורי. הורים לילדים בגיל הביניים שבין שנה וחצי עד שנתיים וחצי, כאשר הילד כבר מתרוצץ, אך עדיין אינו עצמאי באופן ברור, נמנעים לעיתים קרובות מבילויים מסוג זה. כשהילד גדול יותר, ולתחושתם של ההורים, עצמאי דיו למתקני הג'ימבורי, הם חוזרים לסוג הבילוי הזה, הפעם כצופים מבחוץ.

ומה אתנו ההורים

כאשר אנחנו הולכים לבילוי משותף עם ילדינו במקום מסוג זה, אנחנו משלבים שתי מטרות ראויות אך לעיתים מתנגשות: מצד אחד- הילדים מבלים ונהנים, מצד שני- ניתנת לנו האפשרות למנוחה יחסית. זהו אחר צהריים, שבו איננו נדרשים לשעשע את הילדים, לא נצטרך לסדר אחרינו בתום המשחק, ויש לנו גם הזדמנות לפגוש הורים אחרים שמצבם דומה. אין בכך כל פסול, אבל כמו תמיד, סדר העדיפויות צריך להישמר: בטיחות הילדים קודמת לבילוי המבוגרים.

אז איך קורה שאנשים מבוגרים ואחראים בד"כ, שהולכים לבלות עם ילדיהם, שאותם הם אוהבים יותר מכל דבר אחר בעולם, מתנהגים בפועל באופן שלמתבונן מהצד עלול להראות כאילו כוס הקפה ו/או השיחה עם החבר/ה חשובות להם יותר מבטיחותם של ילדיהם? התשובה פשוטה: כי אנחנו אנשים. אותה אנושיות שבזכותה אנחנו אוהבים כל-כך את ילדינו, גורמת לנו לעיתים לקבל החלטות שגויות . הפתרון, כמו בכל התנהגות אנושית אחרת, הוא ללמוד מן השגיאות: להבין איפה אנחנו קוראים את המציאות באופן לא נכון, באילו נסיבות אנחנו מקבלים החלטות שגויות, לדעת שגם בסביבה הידידותית ביותר, אנחנו עלולים לטעות; להסיק מסקנות, ומכאן ולהבא- לנהוג אחרת!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בברכה, עידן מור
idan's - אטרקציות לאירועים

בר ממתקים
מפלי שוקולד
בר אקטיבי לילדים
מתנפחים
שולחנות משחק
ג'ימבורי ועוד!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן מור

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12555 צפיות
נספח מספר 3 - בדיקה שגרתית מספר הנושא הנבדק הערות 1. בדיקה כי המקום מתאים להתקנת המתקן 2. כל העגינות בטוחות ומחוברות לקרקע כנדרש 3. ציוד משני כמו מזרוני הגנה קיים ומונח במקום 4. אין חורים או קרעים משמעותיים באריג ובתפרים 5. נעשה שימוש במפוח המתאים 6. לחץ האוויר הכולל מספיק כדי להעניק בסיס יציב וקשיח במתקנים מתנפחים (לא קשור לג'ימבורי להשכרה) 7. אין חלקים אלקטרוניים חשופים והכבלים אינם שחוקים וגלויים. 8. אין נזק לפלגים, שקעים ומתגים. 9. צינור הקישור והמפוח מחוברים בחוזקה זה לזה. 10. המפוח ממוקם

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12577 צפיות
נוהל הפעלת מתנפחים - מרץ 2008 - משרד החינוך, התרבות והספורט - חלק 10 האגף הבכיר לביטחון, בטיחות ושע"ח יא. אופן ההתקנה 1. השטח המינימלי הנדרש - אורך 15 מטר ורוחב 6 מטר. 2. מספר יתדות עגינה - 6 3. מזרוני מגן - להניח 3 מזרונים באיזור עליה למתקן ו- 4 מזרונים באיזור הנחיתה. (כל מזרון באורך 2 מטר, ברוחב 1 מטר ובעובי 10 ס"מ.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12635 צפיות
חלונות א. שטח החלונות בגן הילדים יהיה לפי התקנות והתקנים המקובלים של המכון לפיתוח מבני חינוך ורווחה. ב. כאשר הסף התחתון של החלון נמצא בגובה מעל 2 מ' מפני הקרקע יהיו החלונות מובטחים מפני כל אפשרות של נפילה חופשית דרכם. החלונות יוגנו מפני נפילה על ידי מניעת הפתיחה של אגף מעל 100 מ"מ (ראה מתקן מגביל פתיחה אוניברסלי של חלונות כאחד מן הפתרונות נגד נפילה דרך חלונות). מפתח מגביל פתיחה יימצא בקופסת ניפוץ אדומה, בידי המורה/הגננת, בארון המפתחות ובידי המנקה של החלונות. כל המפתחות בגן הילדי

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12531 צפיות
יא. אופן ההתקנה 1. השטח המינימלי הנדרש - אורך 15 מטר ורוחב 6 מטר. 2. מספר יתדות עגינה - 6 3. מזרוני מגן - להניח 3 מזרונים באיזור עליה למתקן ו- 4 מזרונים באיזור הנחיתה. (כל מזרון באורך 2 מטר, ברוחב 1 מטר ובעובי 10 ס"מ.

מאת: עידן מורבידור ופנאי - כללי11/11/12940 צפיות
הניהול של מתקני משחקים באתרים ציבוריים בעיר הינו בתחום האחריות של אגף שפי"ר בעירייה. מתקני משחקים נמצאים בעיקר בגנים ציבוריים ובגני ילדים.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12583 צפיות
שלום לכולם, שמי עידן מור ואני מנהל את העסק המשפחתי "עידנ'ס" כבר מספר שנים (אבא שלי בחר את שם העסק... אין לי שיגעון גדלות או משהו...). בתחילת הדרך, בין השנים 2002 ל-2007 תפעלתי 3 משחקיות לילדים, אחת בפ"ת ושתיים בר"ג, אחת במרכז אלרם ברח' ביאליק והשניה ב"מרום סנטר", בשכונת מרום נווה.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12732 צפיות
חוגגים אירוע ומעוניינים לשדרג אותו משמעותית? השכרת מכונת פופקורן תעשה בשבילכם את העבודה! השכרת מכונות פופקורן דרכנו יכולה להתקיים בכל ימי השבוע ובהתראה קצרה. במידה ותבצעו השכרת מכונת פופקורן אנו מבטיחים לכם אירוע שלא תשכחו!

מאמרים נוספים בנושא הפקת אירועים

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים02/09/19609 צפיות
מה הופך ערב גיבוש עובדים לאירוע בלתי נשכח? אווירה משוחררת, אוכל טעים, הפעלה מתאימה וקונספט שמוביל את הערב למקומות מפתיעים. ערב גיבוש יווני יכול להפוך לטוויסט מעניין.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים06/02/19731 צפיות
שנת 2019 משופעת באירועי לילה כמו חוגי בית לגיבוש בזמן בחירות, ערבי גיבוש משפחתיים עם הכלה מאיסטנבול ואירועים כמו הקמתו של מפעל אינטל החדש. הרצאה מצחיקה לערב גיבוש קבוצת עובדים היא חלק חשוב מאוד משמירת התלכיד הקבוצתי ושמירה על הצביון הייחודי של צוות עובדים.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים28/01/19564 צפיות
הפקת יום כיף לעובדים בדרום מפסטיבל "דרום אדום" ועד ים המלח -אילת. זאת הזדמנות לשלב בין ערכי ציונות לבין אטרקציות לעובדים, פעילות גיבוש בשטח, טיולים ולינה.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים27/01/19533 צפיות
כאשר בנו את החומה הסינית בין המאה החמישית לפני הספירה ועד המאה השש עשרה לא בטוח שעשו שם סדנאות גיבוש לעובדים החומה משתרעת על פני 8851 ק"מ. סדנאות גיבוש לצוותים הם חלק מהז'רגון התרבותי של חברות, מוסדות וארגונים במדינה ובעולם.

מאת: עידן אברהמיהפקת אירועים21/02/18600 צפיות
אצל איזו חברה כדאי לשכור אוהלי אבלים? צריכים לשכור אוהל אבלים? חשוב לדעת כי יש מספר חברות שמציעות שירות בתחום זה. כמה חשוב לכם לבחור בחברה טובה ומומלצת בה תקבלו שירות מושלם שעונה על הצורך שלכם. כאשר נזקקים לשכור מוצר חשוב למצוא את נותן השירות שיש בידו את היכולת לספק את המוצר ואת השירות בצורה מושלמת. שימו לב שזה נכון גם באשר לשכירת אוהלי אבלים. ניתן לברר ולמצוא את החברה המומלצת בה תוכלו לקבל מענה מושלם לצורך שלכם. קראו על כך בשורות הבאות.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים26/09/171251 צפיות
רעיון למסיבת רווקות בחוץ הוא מעולה לחודשי הקיץ אבל מסתבר שלא כל בחורה מעדיפה לחגוג אותו. 9.5% סרבו בכלל לחגוג בחוץ. איפה כן? במקום הראשון 59 נשים שהן (29.5%) מכלל הסקר מעדיפות לחגוג במסיבת בריכה מתוך מאתיים נשים. כנראה שיש משהו בבריכה שגורם לתחושה של חופש. מספיק להיזכר בתמונות מהבריכה במסיבת הרווקות של הדוגמנית שלומית מלכה כדי להבין את תחושת השמחה והכיף.

מאת: דוד דרומרהפקת אירועים08/09/171429 צפיות
להקת "דוסה נובה" הינה להקת אירועים וחומר מקורי הקיימת כשמונה שנים ומופיעה בארץ ובחו"ל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica