חפש מאמרים:
שלום אורח
24.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התקן החדש למתקנים מתנפחים - אינו מחייב

מאת: עידן מורהפקת אירועים27/02/2011544 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

התקן החדש למתקנים מתנפחים - אינו מחייב

מקור המאמר: http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/ArticleLayout/CdaArticlePrintPreview/1,2506,L-3783867,00.html

מכון התקנים פירסם תקן ישראלי חדש למתקני משחקים מתנפחים במטרה לצמצם את תאונות הילדים, אולם כרגע לא מדובר בתקן רשמי כך שלא ניתן יהיה לאכפו על המפעילים
איריס נאור-ליפשיץ

להשתולל ולקפוץ במתקנים מתנפחים במסיבת יום הולדת בפארק או בבילוי בקניון הוא אחד מסוגי הפעילויות המועדפות על הורים לפעוטות וילדים. אולם מתקנים מתנפחים כאלה מהווים גם מקור לתאונות רבות. בין הסכנות הצפויות: קריסת המתקן והילכדותם של הילדים, נפילת ילדים מגובה, צפיפות יתר של ילדים הגורמת לחבלות, סכנת התחשמלות ועוד. כך, למשל, במתקן מתנפחים בבאר-שבע ילד בן 8 שטיפס על קיר מתנפח בגובה 4 מטרים נפל לתחתית המתקן ושבר את מרפקו. במקרה אחר ילד בן 12.5 שקפץ על מתקן מתנפח ברמת-גן התנגש בילד שמולו ונחבל.

עד כה לא היה תקן למתקנים מתנפחים, אולם בימים אלה פירסם מכון התקנים תקן לאותם מתקני משחקים מתנפחים לילדים. מטרת התקן: למזער את הסיכון ואת האפשרות לפגיעות חמורות הנגרמות כתוצאה מהשימוש במתקנים האלה.

עדיין לא מדובר בתקן רשמי המחייב פיקוח של משרד התמ"ת או משרד העבודה על הפעלת מתקנים כאלו. כלומר, לא ניתן יהיה לאכוף את התקן על המפעילים. "זה אמנם לא תקן רשמי מחייב בשלב זה, אבל זהו צעד חשוב בהעלאת המודעות לדרישות תקן למתנפחים", מציין דורון טמיר, מנכ"ל מכון התקנים. טמיר מקווה שהתמ"ת או משרד העבודה "ירימו את הכפפה ויפעלו כדי שיהפוך לתקן הזה שיחייב כל מפעיל ויצרן של מתנפחים". 

למרות ריבוי משחקיות - אין תקני בטיחות

מנתוני מכון התקנים עולה כי 20% מהתאונות במתקני המשחקים נגרמות עקב תחזוקה לקויה והשאר כתוצאה מתפעול והצבה לא נכונה של המתקנים.

"רוב המשחקיות הפועלות בארץ מוגדרות כעסקים פרטיים ועצמאיים. הבעיה היא שלמרות ריבוי המשחקיות בארץ עדיין אין קריטריונים או תקנים מסודרים ומחמירים המקפידים על בטיחותם של הילדים המגיעים לבלות במקום", מציינת דרורה נבון, דוברת ארגון "בטרם", המרכז לבטיחות ילדים. 

מה אומר התקן למתנפחים

התקן הישראלי החדש (ת"י 5378 מתקני משחקים מתנפחים - דרישות בטיחות ושיטות בדיקה) הוא למעשה תרגום של תקן אירופי והוא חל על מתקני משחקים מתנפחים המיועדים לשימושם של ילדים עד גיל 14. בתקן מפורטות בין היתר דרישות לפתחי כניסה ויציאה, כך שתתאפשר גישת מבוגרים כדי לסייע למשתמשים בעת הצורך, דרישות עבור מבנה המתקן כך שלא יילכדו בו איברי גוף או בגדים, דרישות לעיגון המתקן לקרקע כדי להבטיח את יציבותו, דרישות לקירות בלימה גבוהים כדי למנוע נפילות, דרישות עבור מיקום המתקן שלא טומן בחובו סכנות כמו חוטי חשמל. בנוסף, מפורטות דרישות עבור חומרי גלם מתאימים.

  • המתקן צריך להיות מאריג המעכבהתפשטות אש
  • אין להשתמש בחומרים מסוכניםהמזיקים לבריאות המשתמש
  • החוטים והתפרים יהיו מחומרשאינו נרקב, למשל פוליאסטר וניילון
  • מהירות הרוח שבה ניתן להשתמשבמתקן בחוץ תהיה 38קמ"ש
  • אסור שבמבנה המתקן יהיו פתחיםהיוצרים סיכון הילכדות הראש והצוואר
  • בעת שימוש במתקן המתנפח בחוץהוא צריך להיות מקובע לקרקע, עדיף באמצעות יתדות
  • לכל מתקן מתנפח יהיו לפחות 6נקודות עיגון
  • חבלי הטיפוס יהיו בקוטר 45-18 מ"מ

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בברכה, עידן מור
idan's - אטרקציות לאירועים

בר ממתקים
מפלי שוקולד
בר אקטיבי לילדים
מתנפחים
שולחנות משחק
ג'ימבורי ועוד!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן מור

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12558 צפיות
נספח מספר 3 - בדיקה שגרתית מספר הנושא הנבדק הערות 1. בדיקה כי המקום מתאים להתקנת המתקן 2. כל העגינות בטוחות ומחוברות לקרקע כנדרש 3. ציוד משני כמו מזרוני הגנה קיים ומונח במקום 4. אין חורים או קרעים משמעותיים באריג ובתפרים 5. נעשה שימוש במפוח המתאים 6. לחץ האוויר הכולל מספיק כדי להעניק בסיס יציב וקשיח במתקנים מתנפחים (לא קשור לג'ימבורי להשכרה) 7. אין חלקים אלקטרוניים חשופים והכבלים אינם שחוקים וגלויים. 8. אין נזק לפלגים, שקעים ומתגים. 9. צינור הקישור והמפוח מחוברים בחוזקה זה לזה. 10. המפוח ממוקם

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12579 צפיות
נוהל הפעלת מתנפחים - מרץ 2008 - משרד החינוך, התרבות והספורט - חלק 10 האגף הבכיר לביטחון, בטיחות ושע"ח יא. אופן ההתקנה 1. השטח המינימלי הנדרש - אורך 15 מטר ורוחב 6 מטר. 2. מספר יתדות עגינה - 6 3. מזרוני מגן - להניח 3 מזרונים באיזור עליה למתקן ו- 4 מזרונים באיזור הנחיתה. (כל מזרון באורך 2 מטר, ברוחב 1 מטר ובעובי 10 ס"מ.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12637 צפיות
חלונות א. שטח החלונות בגן הילדים יהיה לפי התקנות והתקנים המקובלים של המכון לפיתוח מבני חינוך ורווחה. ב. כאשר הסף התחתון של החלון נמצא בגובה מעל 2 מ' מפני הקרקע יהיו החלונות מובטחים מפני כל אפשרות של נפילה חופשית דרכם. החלונות יוגנו מפני נפילה על ידי מניעת הפתיחה של אגף מעל 100 מ"מ (ראה מתקן מגביל פתיחה אוניברסלי של חלונות כאחד מן הפתרונות נגד נפילה דרך חלונות). מפתח מגביל פתיחה יימצא בקופסת ניפוץ אדומה, בידי המורה/הגננת, בארון המפתחות ובידי המנקה של החלונות. כל המפתחות בגן הילדי

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12533 צפיות
יא. אופן ההתקנה 1. השטח המינימלי הנדרש - אורך 15 מטר ורוחב 6 מטר. 2. מספר יתדות עגינה - 6 3. מזרוני מגן - להניח 3 מזרונים באיזור עליה למתקן ו- 4 מזרונים באיזור הנחיתה. (כל מזרון באורך 2 מטר, ברוחב 1 מטר ובעובי 10 ס"מ.

מאת: עידן מורבידור ופנאי - כללי11/11/12943 צפיות
הניהול של מתקני משחקים באתרים ציבוריים בעיר הינו בתחום האחריות של אגף שפי"ר בעירייה. מתקני משחקים נמצאים בעיקר בגנים ציבוריים ובגני ילדים.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12586 צפיות
שלום לכולם, שמי עידן מור ואני מנהל את העסק המשפחתי "עידנ'ס" כבר מספר שנים (אבא שלי בחר את שם העסק... אין לי שיגעון גדלות או משהו...). בתחילת הדרך, בין השנים 2002 ל-2007 תפעלתי 3 משחקיות לילדים, אחת בפ"ת ושתיים בר"ג, אחת במרכז אלרם ברח' ביאליק והשניה ב"מרום סנטר", בשכונת מרום נווה.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12733 צפיות
חוגגים אירוע ומעוניינים לשדרג אותו משמעותית? השכרת מכונת פופקורן תעשה בשבילכם את העבודה! השכרת מכונות פופקורן דרכנו יכולה להתקיים בכל ימי השבוע ובהתראה קצרה. במידה ותבצעו השכרת מכונת פופקורן אנו מבטיחים לכם אירוע שלא תשכחו!

מאמרים נוספים בנושא הפקת אירועים

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים02/09/19613 צפיות
מה הופך ערב גיבוש עובדים לאירוע בלתי נשכח? אווירה משוחררת, אוכל טעים, הפעלה מתאימה וקונספט שמוביל את הערב למקומות מפתיעים. ערב גיבוש יווני יכול להפוך לטוויסט מעניין.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים06/02/19737 צפיות
שנת 2019 משופעת באירועי לילה כמו חוגי בית לגיבוש בזמן בחירות, ערבי גיבוש משפחתיים עם הכלה מאיסטנבול ואירועים כמו הקמתו של מפעל אינטל החדש. הרצאה מצחיקה לערב גיבוש קבוצת עובדים היא חלק חשוב מאוד משמירת התלכיד הקבוצתי ושמירה על הצביון הייחודי של צוות עובדים.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים28/01/19567 צפיות
הפקת יום כיף לעובדים בדרום מפסטיבל "דרום אדום" ועד ים המלח -אילת. זאת הזדמנות לשלב בין ערכי ציונות לבין אטרקציות לעובדים, פעילות גיבוש בשטח, טיולים ולינה.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים27/01/19537 צפיות
כאשר בנו את החומה הסינית בין המאה החמישית לפני הספירה ועד המאה השש עשרה לא בטוח שעשו שם סדנאות גיבוש לעובדים החומה משתרעת על פני 8851 ק"מ. סדנאות גיבוש לצוותים הם חלק מהז'רגון התרבותי של חברות, מוסדות וארגונים במדינה ובעולם.

מאת: עידן אברהמיהפקת אירועים21/02/18602 צפיות
אצל איזו חברה כדאי לשכור אוהלי אבלים? צריכים לשכור אוהל אבלים? חשוב לדעת כי יש מספר חברות שמציעות שירות בתחום זה. כמה חשוב לכם לבחור בחברה טובה ומומלצת בה תקבלו שירות מושלם שעונה על הצורך שלכם. כאשר נזקקים לשכור מוצר חשוב למצוא את נותן השירות שיש בידו את היכולת לספק את המוצר ואת השירות בצורה מושלמת. שימו לב שזה נכון גם באשר לשכירת אוהלי אבלים. ניתן לברר ולמצוא את החברה המומלצת בה תוכלו לקבל מענה מושלם לצורך שלכם. קראו על כך בשורות הבאות.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים26/09/171257 צפיות
רעיון למסיבת רווקות בחוץ הוא מעולה לחודשי הקיץ אבל מסתבר שלא כל בחורה מעדיפה לחגוג אותו. 9.5% סרבו בכלל לחגוג בחוץ. איפה כן? במקום הראשון 59 נשים שהן (29.5%) מכלל הסקר מעדיפות לחגוג במסיבת בריכה מתוך מאתיים נשים. כנראה שיש משהו בבריכה שגורם לתחושה של חופש. מספיק להיזכר בתמונות מהבריכה במסיבת הרווקות של הדוגמנית שלומית מלכה כדי להבין את תחושת השמחה והכיף.

מאת: דוד דרומרהפקת אירועים08/09/171433 צפיות
להקת "דוסה נובה" הינה להקת אירועים וחומר מקורי הקיימת כשמונה שנים ומופיעה בארץ ובחו"ל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica